Pohodlné auto, 50k/rok, 700.000,- bez DPH

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Mr. Murphy 15. 7. 2012 17:07

.... Mondeo na 17" je pohodlné dost, i na D1 naprostá pohoda....
Nějaká silnější nafta s powershiftem (jejich dvojspojka) by mohla být solidní....
Při takovém extrémním nájezdu bych asi už šel do automatu, přecejen, kdo má furt kvedlat, že....
Pro Mondeo navíc mluví extrémně výhodné ceny, nějakou skladovku koupíš klíďo za 700 VČETNĚ DPH.... Spolehlivost je věc jiná, to nechci posuzovat, furt si myslím, že třeba já mám smůlu na blbej kus...
Jinak je Mondeo výborné auto a osobně bych o těžkopádných dvoutunových autech typu C5 ani neuvažoval....
P508 se mi zdál strašně drahý (oproti Mondeu bude tak o 200 a to za lepší design prostě nedám....)

Jinak pro hodně odvážného jedince by byla zajímavá i ta Thema - v třílitru v naftě s HDM automatem dokonalý křižník na takový nájezd. Pohodlí bude logicky o třídu výš než u Mondea a spol (už jen ten extrémní rozvor se musí projevit....). Ale jako chápu - 5m loď s US designem není pro každého ;-) Třeba tahle nevypadá zle: http://www.afcentrum.cz/nabidka-auta/sk ... adeci-vuz/ ;-) A určo by se daly sehnat nějaké hůř vybavené za řekněme 700-750 bez DPH....
Mr. Murphy
Inventář

Odeslat příspěvekod sprint 15. 7. 2012 17:14

Powershift není tak dobrý jako třeba DSG.
Opel Astra 1.4T
Škoda Favorit GLX
Yamaha Xmax 400

"Pokus je prvním krokem k nezdaru"
sprint
Guru

Odeslat příspěvekod Mr. Murphy 15. 7. 2012 17:21

vzhledem k tomu, že to auto bude jezdit drtivou většinu nájezdu po dálnici, tak bych to neřešil a spíš se zaměřil na spolehlivost toho ústrojí.... Jde prostě o to, aby to samo zařadilo šestku a aby v kolonách (které nás na D1 výhledově čekají) řidič nemusel kvedlat....

Jo a při takovém nájezdu bych doporučil adaptivní tempomat....
Tohle všechno jde do Mondea naskládat při pořád rozumných nákladech.... u koncernu už to vyjde sakra dráž....
Mr. Murphy
Inventář

Odeslat příspěvekod skype 15. 7. 2012 17:27

Thema je krasavec :love:
Odeslat příspěvekod sprint 15. 7. 2012 18:08

Thema je pěkná, ale nevěřím ji.
Opel Astra 1.4T
Škoda Favorit GLX
Yamaha Xmax 400

sprint
Guru

Odeslat příspěvekod Yersinia Pestis 15. 7. 2012 18:24

Tak pokud by šlo o wow efekt, tak Thema jasně vyhrává. Je to vážně krasavec, ale před firmou by se s tím asi blbě parkovalo :-)
Ale jak už tu padlo, kdo ví jak na tom to auto je. + mrknul jsem recenzi na starší model toho Chrysleru 300C a co se absorbování nerovností tak prý nic moc. Ale to je spíš na osobní test.

Ale za ty prachy bych tomu autu musel věřit.
Yersinia Pestis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Beaumont 15. 7. 2012 19:48

Thema je super, nevidím důvod jí "nevěřit" a podvozek bude oproti Chrysleru 300C určitě přeladěný.
Test:
http://www.auto.cz/test-lancia-thema-3-0-crd-corleone-by-ji-chtel-65139
Ale je to auto o třídu výš než C5/Mondeo a spol. a navíc prémie. Tudíž je logické, že do 700 tis. (bez DPH) se cenově nevejde - i základní (ovšem velmi dobře vybavená!) verze stojí milion vč. DPH, tj. nějakých 830 bez DPH...

http://www.lancia.cz/UserFiles/File/ceniky/MY12_themaCZ_platnost%20od%208.11.2011.pdf
Italská auta jsou nespolehlivá, lidská činnost způsobuje globální změnu klimatu a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
"Zpřísňování trestů je jen marným pokusem omezených hlav, terorem si vynutit úctu k zákonům." (Jean-Jacques Rousseau)
Beaumont
Moderátor

Odeslat příspěvekod Yersinia Pestis 15. 7. 2012 20:01

Jj beru zpět. Trochu jsem hledal na netu a měním nedůvěru na "no, tenhle kousek rozhodně stojí za důkladnější podívání se".

Původně jsem psal, že cca 100k by se dalo připlatit, kdyby to mělo smysl. Tady tohle je ten případ, kdy by to smysl mohlo mít. Ono by se dalo připlatit si na vyšší třídu prémií, ale přeci jen trochu postrádám smysl takové investice. Ty peníze se dají otočit i jinak.
Ale tohle mně vzhledově natolik zaujalo a hlavně nějaká pěkná skladovka by se určitě dala najít - viz link Murphyho, že červík hodně hlodá. :love:

Takovýchto křižníků po cestách moc nejezdí a mezi kolegy na golfu by tohle vypadalo božsky. A pokud to suprově (pohodlně) jezdí, jako že asi ano, tak je to lákadlo.
Ale stejně tak je lákadlem mít "jen" C5 a nějakých 200-300k navíc v kapse. Jestli není lepší mít holou řiť a mít možnost koupit si tak leda ojetou oktávku. :-))
Yersinia Pestis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod skype 15. 7. 2012 20:12

Thema s šestiválcem a v plné výbavě za ani ne 900tisíc bez daně je fantastická cena.
Odeslat příspěvekod Nissan350Z 15. 7. 2012 20:14

Ta je teda nádherná :love: Být tebou a měl na to prachy, tak nějakou C5 vůbec neřeším... Když už, tak už ;-)
Vítěz kategorie VÝKON v soutěži Průměrný výkon garáže 2014, 2016

6,2l V8 - Only milk and juice come in 2 liters...

Enzo Ferrari:"Aerodynamika je pro lidi, co nedokážou postavit pořádný motor"
Nissan350Z
Veterán

Odeslat příspěvekod Yersinia Pestis 15. 7. 2012 20:24

Nissan350Z píše:Když už, tak už ;-)
No právě. To je to nejhorší, co si při nákupech člověk může říci :-)
Yersinia Pestis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sprint 15. 7. 2012 20:26

Teprve teď jsem si ji pořádně prohlídnul a musím uznat že je pěkná. Vůbec bych se s tím jezdit nestyděl.
Co mě zaujalo je objem oleje v motoru 9,5l. To je normální?
Opel Astra 1.4T
Škoda Favorit GLX
Yamaha Xmax 400

sprint
Guru

Odeslat příspěvekod skype 15. 7. 2012 20:26

Jo, u 3l nafty to tak je.
Odeslat příspěvekod sprint 15. 7. 2012 20:27

Taky servisní prohlídka po 12tis. je poněkud nestandartní.
Opel Astra 1.4T
Škoda Favorit GLX
Yamaha Xmax 400

sprint
Guru

Odeslat příspěvekod Mr. Murphy 15. 7. 2012 20:31

Tu Themu to chce projet.... však oni ji serióznímu zájemci rádí půjčí....
Osobně bych buď koupil auto +/- za 600 bez DPH ze střední třídy (ať už je to Mondeo nebo cokoliv jiného) a pokud by to mělo být bez DPH za víc než 700, uvažoval bych třeba o té Themě.... Superby a podobné auta za 700 bez DPH už nedávají smysl....

Ná dlouhé dálniční přejezdy potřebuješ pohodlí a nízkou spotřebu - obojí naftová Thema myslím nabízí vrchovatě.... (a nebál bych se ani té slabší dieselové verze.... na dálničních 170 to stačit bude jak nic....)

Ovšem jestli má ten diesel servisní prohlídku co 12tkm tak to je peklo, to bys tam byl co čtvrt roku.... :roll: Nehledě na náklady....
Mr. Murphy
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka