Pohodlné auto, 50k/rok, 700.000,- bez DPH

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod robbert 1. 7. 2012 13:00

Co to Mondeo? Se stavitelným podvozkem?
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Yersinia Pestis 1. 7. 2012 16:18

Koukám že z tohoto topicu může vzniknout celkem solidní flame :-)

Ale z toho co jste mi zatím napsali, jsem sestavil provizorní žebříček:
1) Citroen C5 s hydractive
2) VW Passat CC
3) VW Passat

Suberba jsem zavrhl, jednak opravdu v konfiguraci vycházel relativně draho a druhak mi nesedl pocitově. Menší auta jak tu padlo spíše taky.

Během tohoto týdne si zkusím domluvit nějaké předváděčky na druhou půlku měsíce. Do té doby se dá diskutovat. Zkusil bych si jen tak cvičně projet i třeba to Mondeo, po silnicích jich až tolik nevídám a tuším že slušně konkurují třeba Passatům? Stejně tak uvidíme i tu 508.

Velkým favoritem je zatím ale ta C5. I přes trochu slabší spotřebu.
Yersinia Pestis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nissan350Z 1. 7. 2012 16:42

Vem CCčko nebo Pežota
Nissan350Z
Veterán

Odeslat příspěvekod aikoN 1. 7. 2012 16:49

Nejlepší bude, když si vezmeš to, co se ti bude zdát nejlepší. Osobně bych se nespokojil se standardní projížďkou, dal bych si minimálně 50km s každým, většina prodejců ti to půjčí i na víkend. Nějaká hrkačka 4 km a zpátky nic neřekne.

Jinak, mi osobně moc nesedí palubka od C5, je na mě už moc extravagantní, ovšem 508 se mi zas nelíbí zvenku :D. CC je pěkný, ale zas drahý s horším pohodlím. Prostě to záleží na subjektivním pocitu.

-- 1. 7. 2012 17:50 --

350Z:

K86 píše:tak mi rekni jakej je technologickej rozdil mezi P a C? co se na tom C tak mnoc sere oproti peugeotu

aikoN píše:A víš o tom, že Peugeot je Citroen v bleděmodrém? :)
To máš jak říct, že volkswagen je k hovnu a škodovka super

My čekáme na odpovědi :-]
aikoN
Veterán

Odeslat příspěvekod robbert 1. 7. 2012 17:55

každopádně bych se vyhnul DSGčku :grr:
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod aikoN 1. 7. 2012 18:04

Otázkou je, jestli je DSG pořád stejná sračka a nebo to už spravili.
aikoN
Veterán

Odeslat příspěvekod Nissan350Z 1. 7. 2012 18:31

aikoN píše:Nejlepší bude, když si vezmeš to, co se ti bude zdát nejlepší. Osobně bych se nespokojil se standardní projížďkou, dal bych si minimálně 50km s každým, většina prodejců ti to půjčí i na víkend. Nějaká hrkačka 4 km a zpátky nic neřekne.

Jinak, mi osobně moc nesedí palubka od C5, je na mě už moc extravagantní, ovšem 508 se mi zas nelíbí zvenku :D. CC je pěkný, ale zas drahý s horším pohodlím. Prostě to záleží na subjektivním pocitu.

-- 1. 7. 2012 17:50 --

350Z:

K86 píše:tak mi rekni jakej je technologickej rozdil mezi P a C? co se na tom C tak mnoc sere oproti peugeotu

aikoN píše:A víš o tom, že Peugeot je Citroen v bleděmodrém? :)
To máš jak říct, že volkswagen je k hovnu a škodovka super

My čekáme na odpovědi :-]

Vy čekáte na odpovědi, já zase, až se projede v německém autu a otevřou se Vám oči. Jinak k ceně náhradních dílů asi jen to, že díly na C jsou levnější než na BMW nebo Audi, jenomže, C se sere pořád a kdyby měly ty díly stát tolik, jako na Audi, tak by Citroena nekoupil nikdo :D
A Peugeota už jenom z toho důvodu, že je mnohem hezčí než C a i líp dílensky zpracovaný ;-)
Vítěz kategorie VÝKON v soutěži Průměrný výkon garáže 2014, 2016

6,2l V8 - Only milk and juice come in 2 liters...

Enzo Ferrari:"Aerodynamika je pro lidi, co nedokážou postavit pořádný motor"
Nissan350Z
Veterán

Odeslat příspěvekod robbert 1. 7. 2012 18:44

aikoN píše:Otázkou je, jestli je DSG pořád stejná sračka a nebo to už spravili.

Pořád stejná... Mám cca 3 roky staré auto...

Nekácet!
robbert
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Nissan350Z 1. 7. 2012 19:08

Nebo, bych se vykašlal na úplně nové, vzal tohle http://suchen.mobile.de/auto-inserat/au ... eage=60000 určitě to bude 4 - 5 let jezdit bez problému, je na vzduchu, akorát ta spotřeba bude asi "trošku vyšší", ale určitě Tě nezrujnuje. Je to sice combi, ale mně se strašně líbí a z vlastní zkušenosti Ti řeknu, že ten podvozek je bobma :-)

Nissan350Z
Veterán

Odeslat příspěvekod K86 1. 7. 2012 19:15

tohle ze bude bez problemu? tenhle serouci se motor kde kdejaka oprava stoji majlant? treba rozvodak, uz jen vymena je tak narocna, ze se to ni kazdej servis nepusti, potom zname problematicke vstriky u techto motoru atd
Seat Leon ST TGI
S-Max 2.0TDCI 120kw
1,6EcoBoost - doufám že moje poslední setkání s benzínem od Fordu :-D

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru

Odeslat příspěvekod Nissan350Z 1. 7. 2012 19:17

To jsi zjistil kde? Mnohem míň se to bude srát, než hnusná C5 dle mého názoru. A tím podvozkem jí doslova převálcuje a vzhledem taktéž :D Měl jsem tu možnost s tímto autem najezdit cca 10tis km a nemám jedinou výtku... (kdyby byly prachy, už by byl u nás doma v garáži) :love: Kdyby ten motor byla taková sračka jak píšeš, tak by jich asi nejezdilo takhle hodně ne? ;-)

Nissan350Z
Veterán

Odeslat příspěvekod aikoN 1. 7. 2012 20:47

350Z: myslíš jako, že jsem nikdy v německém autě nejel? :D

Německo se nesere, francouz je furt v servisu - klasická zažitá klišé, která nemají podklad v realitě. Jak si tedy vysvětlíš, že my máme doma francouze dva a nesere se ani jeden? Co další lidé, kteří zde napsali své zkušenosti. Naopak, zkus se zeptat uživatele evla, jak se BMW nesere, ten z tebe chytí infarkt :D

Jestli je nějaké auto hnusné nebo ne, je věc subjektivní. Btw, víš že v 350Z je motor od Renaultu? :D
aikoN
Veterán

Odeslat příspěvekod Nissan350Z 1. 7. 2012 20:55

To teprve přijde ;-) Ale opravdu, ale opravdu bych za 800 tis bez DPH nekoupil francouze. Tvrdit tady, že Francouzi předhonili Němce v komfortu, pohodlí to je docela blbost ne? Neříkám to já, ale většina lidí co znám to říkají taky (a to se v autech vyznají). Francouze si kupují většinou lidé, kteří to auto po 3 - 4 letech mění, ale kdo si auto chce nechat 6 - 7 let sáhne po Němcovi. A proč asi? ;-)
Naposledy upravil Nissan350Z dne 1. 7. 2012 21:06, celkově upraveno 1

Nissan350Z
Veterán

Odeslat příspěvekod aikoN 1. 7. 2012 21:04

Tak v tom komfortu bych si na to docela vsadil. Když citroeňářské řešení podvozku převzal i rolls royce, tak to už o něčem svědčí, nemyslíš? :-)

Já jen čekám, kdy to přijde, že se začne ve velkém srát. Zatím má ten starší 16 let a 200tkm na hrbu. Mladší má 4 roky a 70tkm na hrbu.

Já neříkám, německé auta mají u lidí rozhodně lepší image, než francouzská, ale když se od toho člověk oprostí a podívá se objektivně, zjistí že to je v pohodě srovnatelné. Na prémiové značky to asi furt nestačí, ale u těch "normálních" není co řešit.
aikoN
Veterán

Odeslat příspěvekod Nissan350Z 1. 7. 2012 21:08

Jako, já to píšu z vlastní zkušenosti a ze zkušeností mých známých ;-) Ale, na jednom se shodneme, ať si koupí to, co mu bude nejlépe vyhovovat.

Nissan350Z
Veterán

Předchozí stránkaDalší stránka