Dodávka na špatné cesty

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod yeaah 19. 6. 2012 13:37

Na cesty tohoto typu bych volil robustni offroad.. Pokud se budete chtit dostat na opravdu zajimavy mista, prijde mi vhodnejsi 4x4. Ve stanu se vam asi spat nechce, reseni je spani na strese. Varit se da venku.. Nevim nechtel bych si komplikovat zivot obytnakem, kterej "se sotva plazi" po kvalitnich silnicich v Evrope.. ;-]
yeaah baby!
yeaah
Štamgast

Odeslat příspěvekod eLzyx 19. 6. 2012 13:40

taky bych vzal offroada a na střechu bych nacpal http://www.autostany.cz/typy_autostanu.php
Jistě se to dá koupit někde i použitý. Třeba http://aukro.cz/autostan-maggiolina-i2415161546.html
eLzyx
Veterán

Odeslat příspěvekod elipsoid 19. 6. 2012 13:43

A už jste v tom stanu na střeše spali? Delší dobu? Když bylo venku pět stupňů a fouká vítr? A zkoušeli přesvědčit vaši přítelkyni/ženu, ať v tom s váma vydrží víc než rok? :)

Jde to i bez offroadu: http://www.vwvagabonds.com/ nebo http://www.roundtheworld2007.co.uk/.
elipsoid
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eLzyx 19. 6. 2012 13:44

v pěti stupních jsem venku spal. Mám dobrej spacáček. Nicméně je mi jasný, že baba by tohle asi nekousla :hm
Teoreticky by se teplota ve stanu dala dořešit nezávislým topením :mrgreen: Ale netuším jak moc je ten stan průdušný, resp. teploztrátový.
eLzyx
Veterán

Odeslat příspěvekod elipsoid 19. 6. 2012 13:56

Já tyhle otázky už pár měsíců řeším, před cca týdnem jsme byli na Abenteuer und Allrad v Německu (asi největší veletrh expedičních aut v Evropě) a do pár těch stanů si vlezli a jen nás to utvrdilo v tom, že chceme dodávku.

Nezávislý topení do střešního stanu jsem viděl - šlauchem zevnitř z auta otevřeným okýnkem, ale to je pakárna.

Jinak mně napadlo vzít pro případy nouze a většího blátíčka řetězy, ty by měly pomoct dostat se z bryndy. Je jasný, že to nebude žádnej med je nasazovat a sundavat, ale jako pomoc v nouzi řekl bych dobrý.
elipsoid
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod robbert 19. 6. 2012 14:03

Já bych každopádně už jen pro ten pocit jistoty a bezpečí volil 4x4. Já chápu, že chceš jezdit po asfaltkách, ale věř, že jsou místa, kde asfaltku nenajdeš. A s takovým off roadem (sice možná o něco dražším) si nebudeš muset tu cestu vybírat až tak moc precizně.
A nezávislé topení bych si nechal dát taky i do dodávky i do jakéhokoli jiného auta. A souhlasím, že stan není nejvhodnější.
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod hobitt 19. 6. 2012 14:04

eLzyx píše:v pěti stupních jsem venku spal. Mám dobrej spacáček. Nicméně je mi jasný, že baba by tohle asi nekousla :hm

Spousta by jich to zvládla, o tom žádná. Spíš moc nevím s tím spaním na střeše auta, to mi nepřijde úplně super...
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
2006 Škoda Fabia Combi 1.4 16V LPG
2007 Citroën Berlingo 1.4i X
2017 Dacia Dokker 1.6 LPG
hobitt
Inventář

Odeslat příspěvekod eLzyx 19. 6. 2012 14:08

proč ne? Máš obavu, že by to střecha neunesla?
Já bych to viděl jako výhodu - tím jak se člověk při spaní potí a pouští jiné "páry", tak to nenatáhne do věcí uskladněných v autě (včetně jídla), případně do auta samotného.
eLzyx
Veterán

Odeslat příspěvekod Pajjoun 19. 6. 2012 14:17

Já bych se spíš bál o sebe, přecejenom než se ti někdo dostane do auta, tak to chvilku zabere a probudíš se, ale ten stan je taková fórovka, navíc asi nebude moct bejt používanej při něčem jako vychřice, nebo nějaká ultra průtrž mračen a obojí cestou potkat může.
TS
Pajjoun
Veterán

Odeslat příspěvekod eLzyx 19. 6. 2012 14:23

Obrázek
mě to teda přijde celkem odolný :hm
Déšť by to mělo zvládnout bezpodmínečně (vždyť to zvládnou obyčejný plátěný stany), s tou vichřicí nevim. Tam bych se bál převrácení auta, pokud jej člověk blbě postaví.
eLzyx
Veterán

Odeslat příspěvekod elipsoid 19. 6. 2012 14:25

On stačí i menší vítr a auto se stanem a dvěma lidmi na střeše se celkem kýve.
Ten pocit bezpečí je asi fakt jen pocit, i když je to určitě jeden z důvodů, proč má polovička chce spát uvnitř. Kdyby ti někdo chtěl zabránit v odjezdu, napřed ti propíchne kola nebo vrazí kládu před auto. Pak už se dovnitř stejně dřív nebo pozdějc dostane.
Jde tu hlavně o pohodlí. Bejt to na měsíc, spal jsem už v mnohem horších podmínkách než na tenký tvrdý matraci na střeše auta, ale vzhledem k tomu, že si to jedeme hlavně užít, nevyspalost a z toho proudící kyselost, nedej bože průsery na silnici jsou něco, čemu bychom se pokud možno rádi vyhnuli.
elipsoid
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hobitt 19. 6. 2012 14:25

Pajjoun to popsal za mě.
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
2006 Škoda Fabia Combi 1.4 16V LPG
2007 Citroën Berlingo 1.4i X
2017 Dacia Dokker 1.6 LPG
hobitt
Inventář

Odeslat příspěvekod -pb- 19. 6. 2012 14:33

Tak záleží jak moc by se člověk vzdaloval od hlavních tahů, protože jinak vede asfalta v podstatě z Prahy až do Bangkoku a stejně to je v Americe. Afrika už je o něčem jinym...
-pb-
Inventář

Odeslat příspěvekod yeaah 19. 6. 2012 15:19

Ja sem mesic spal v kratkym T4 Multivanu a bylo to v pohode.. Jednou taky v longu, ale ten tam nemel buhvi kolik mista, nebylo mi to tak prijemny, postel byla vysoko kvuli surfum, ktery se pod ni zasouvaly. Spani v transitu s vyssi strechou uz zas bylo v pohode.
Pokud by sis to predelal jen pro dva lidi, coz je asi plan ze??? Tak by teda asi i ta T4 odvedla svoji praci, kazdopadne 4kola v zaberu rozhodne..
yeaah baby!
yeaah
Štamgast

Odeslat příspěvekod Jelass 19. 6. 2012 16:20

powerball píše:ale ty si mel ramku pickup a ne van ne?

Auto nebylo moje, ale podvozkově to třeba moc odolný není, to myslím.

elipsoid píše:Jelass: Je to trochu offtopic, pár problémů si asi představit dovedeš. Neříkám, že to je nereálný, ale bylo by to výrazně složitější.

Právě že moc ne, když si vezmu rozsáhlé svobody nakládání s majetkem právě v usa
Jelass
Veterán

Předchozí stránkaDalší stránka