Dodávka na špatné cesty

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod elipsoid 15. 6. 2012 15:47

Třeba T4 mi přijde že má klasický vinutý pružiny a ramena jako osobák. Transit tam má tuhle trnož, která si říká o náraz do balvanu :-/ Tady je to trochu vidět (Transit vs T5):
Obrázek
elipsoid
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PublicEnemy 15. 6. 2012 15:51

elipsoid: Však já to naprosto chápu a fandím ti, taky bych rád něco podobnýho jednou podnikl ;-) Nicméně nelze zapomínat, že to má i svý stinný stránky a pokud nemá člověk zkušenosti, volil bych na začátek nějakou "jistotu" (třeba to Rumunsko nebo Skandinávii). Když jsem totiž nedávno v televizi viděl, jak Ewan McGregor s Charlie Bohrmannem plánovali cestu kolem světa, tak to vypadalo jak plánování cesty na Měsíc :D
PublicEnemy
Nováček

Odeslat příspěvekod elipsoid 15. 6. 2012 16:00

Však já už nad tím taky nějakej čas sedím. Ale to hlavně kvůli přítelkyni. Jet sám, tak si zařídím víza, vezmu Mondeo a jedu kam dojedu a dál vlakem :)

Nicméně cesta po skandinávii ze me automechanika neudělá a když už budeme dávat výpověď v práci, chci vidět kus světa. Strávil jsem půl roku čtením všech možnejch blogů a cestopisů a ještě rok plánovat budu. Zvládly to rodiny s dětma v zánovním VW T5, kluci v embéčku, páreček v golfu, důchodce v ducatu, blázen v tuktuku... Jde jen o to, jak velký kompromis udělat, a snažit se zminimalivat případný problémy. Svět je dneska malej. DHL ti náhradní díly doručí třeba do Káthmandů, satelitním telefonem si zavoláš odkudkoli. Tyhle věci ti to trochu usnadní. Problémů i tak bude nad hlavu, ale říkám si, že když to neudělám teď, pak už na to bude čas až v důchodu, a toho bych se nemusel dožít :) Ale tohle je na dlouhý povídání...

Mimochodem The Long Way Around byla jedna z věcí, která mě k tomu nakopla.
elipsoid
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PublicEnemy 15. 6. 2012 16:13

A jakou cestu máš už v hlavě? Evropu, Asii, Afriku, nebo dokonce "celý" svět? Klidně se rozepiš, jestli ti to nebude vadit ;-)
PublicEnemy
Nováček

Odeslat příspěvekod Vana666 15. 6. 2012 16:24

elipsoid píše:...Ještě otázka - co se stane s Toyotou HiAce s náhonem na všechna kola, která nemá redukci a nemá uzávěrky diferenciálů, tedy AWD spíš než 4WD, když jí zůstane jedno kolo viset ve vzduchu, jak říká Jelass? Nebudu ve stejným štychu?...

glider píše:ked ti zostane len jedno vo vzduchu tak este jedno na druhej naprave bude tahat....

to je samozřejmě nesmysl, auto se třemi otevřenými diferenciály bez jakékoliv závěrky v zůstane viset
v takovém případě je lepší auto s mezinápravovou spojkou místo diferenciálu, to pojede dál
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod elipsoid 15. 6. 2012 16:30

Předběžný plán, který se ještě bude výrazně měnit, je cesta z ČR přes balkán, Turecko, Irán a Pákistán do Indie. Pokud do té doby neotevřou Barmu, budeme muset posílat kontejnerem pravděpodobně z Bangladéše do JV Asie. Dál už je vše prozatím v hodně teoretické rovině. Přítelkyně nebyla v USA a já bych rád viděl Střední Ameriku, takže pravděpodobně z JV Asie kontejnerem do Kanady nebo USA a pak cesta na Jih. Do cesty se nám postaví Darien Gap, který se musí zase obeplout. Pak Jižní Amerika a dál už je to ve hvězdách.

To je ve zkratce to, co mám, jak říkáš, v hlavě. Je možný, že ještě v Asii zjistíme, že to není ono a vrátíme se zpátky. Nebo se rozhodneme, že bude lepší zůstat na jednom kontinentu...

-- 15. 6. 2012 17:30 --

Vana666: to je to co jsem si myslel. Že AWD bez uzávěrky diferenciálu není až taková výhra.
elipsoid
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pavel14 15. 6. 2012 17:37

A co se poohlednoum po gaz gazelle? Předpokládám že půjde sehnat za pár korun relativně mladý auto a mělo by být stavěné na horší podmínky ruských cest.
pavel14
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod elipsoid 17. 6. 2012 21:26

Dost zajímavej tip. Na Gazellu se podívám.
elipsoid
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ka-spel 17. 6. 2012 22:21

Na foru o ruských autech je jeden člověk co působí na Ukrajině, tak by mohl pomoct sehnat.
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lu.kas 17. 6. 2012 23:26

Nejsou tyhle auta nespolehlivý?
Ano, je to jednoduchý na opravu, ale to by musel člověk bejt mechanik a nebo bezmezně důvěřovat servisům různě po světě... Což nevím...
Podpis -> klik na 'www'
lu.kas
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jelass 17. 6. 2012 23:45

Jinak Top Gear měl jeden speciál o cestě přes Syrii a spol., zkus najít. Jinak mně se jeví jako nejlepší řešení to co psal eLzyx, single cab dodávku, ta už má ložnou polchu +- 2m, popř jí vybavit nástavbou se zpevněnou střechou, aby jste nemuseli do zblbnutí rozbalovat stan a měli i akustické pohodlí a např. ještě nechat zpevnit kapotu a dopnit oky pro uchycen nákladu. Střecha bude mít standartní nosnost +- 70kg řekl bych, tak tam bych moc nepočítal s nějakým zatížením, krom světelné rampy + samozřejmě řádné osvětlení i dozadu.

Volil bych tohle řešení především kvůli té předpokládané pevnosti podvozku, jak psal eLzyx.
Jelass
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod elipsoid 18. 6. 2012 09:36

lu.kas: mám stejný obavy, nicméně je to auto, na který jsem se ještě nijak blíž nedíval, zkusím si o něm něco přečíst.

Jelass: TopGear jel po sýrii s kabrioletama :) Akorát měli nejspíš krapet lepší technický zázemí.

O singlecab pickupu jsme taky přemejšleli, ale je to jak ležet v rakvi, tam si člověk ani nesedne. Řešením by byla nástavba, ale už se dostáváme na výrazně vyšší cenu. Navíc by nástavba musela být výsuvná, abychom se vešli do kontejneru.

Ještě je varianta obětovat víc peněz a pořídit něco jako LandCruiser HZJ75 troop carrier - s tím, že bychom to po návratu zase prodali. Ale nejsem si úplně jistý, jak moc klesne hodnota auta po takovéhle cestě.
elipsoid
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dali007 18. 6. 2012 11:38

A co něco takového? http://www.tipcars.com/basic/karta.php? ... 1340016414
Nemusíš řešit špatnou naftu a případně můžeš pokud bude dostupné jezdit na LPG.
dali007
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod elipsoid 18. 6. 2012 14:40

Z americké proveninece bych bral spíš E-Series od Fordu, případně konverze od Sportsmobile. Ty jsou úplně ideální. Ale sehnat je u nás je problém.
elipsoid
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jelass 18. 6. 2012 15:23

chcete objet svět, tak proč nevyrážet z usa? Tam se toho jsitě sežene dost :D
Jelass
Veterán
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků