Mazda3 vs. Audi A3

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod dilia 26. 4. 2012 20:15

Beaumont...myslím že hneď zajtra si zajednám jazdu u alfapredajcu ;-) tá A3ka bol môj favorit ale po skúšobnej jazde som bola sklamaná - nečakala som samozrejme od toho motora zázraky, vedela som do čoho idem, ale teda bolo to horšie ako som dúfala...mazda z toho potom vyšla omnoho pozitívnejšie, aj keď tiež som mala pocit že sa ten motor zobúdza až keď som ho začala "žmýkať" na vysokých otáčkach... Som teda zvedavá na Alfu... Nie som odborník, preto usudzujem len z pocitu z jazdy...

-- 26. 4. 2012 21:27 --

mager píše:kde byvas? mam obidve auta. pojdeme na kavu a potom ich mozes vyskusat

...tak si ich hlavne poisti lebo to bude divoka jazda :-P
dilia
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mager 26. 4. 2012 20:32

to nevadi kupim hned nove keby nieco. alebo ti ich necham ked budem mat dobru naladu
mager
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Beaumont 26. 4. 2012 20:34

dilia píše:(...)Som teda zvedavá na Alfu... Nie som odborník, preto usudzujem len z pocitu z jazdy...

Však taky Tvůj pocit z jízdy je to nejdůležitější... Co si o tom autě myslí ostatní je dobré vědět, ale bude to Tvoje auto za Tvoje peníze a musí vyhovovat hlavně Tobě.

dilia píše:Beaumont...myslím že hneď zajtra si zajednám jazdu u alfapredajcu ;-)

Určitě to stojí za to. Myslím, že se Ti Giulietta bude líbit, opravdu se povedla. A koneckonců ji můžeš srovnat i s MiTem, když už tam budeš.
Italská auta jsou nespolehlivá, lidská činnost způsobuje globální změnu klimatu a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
"Zpřísňování trestů je jen marným pokusem omezených hlav, terorem si vynutit úctu k zákonům." (Jean-Jacques Rousseau)
Beaumont
Moderátor

Odeslat příspěvekod marepa 26. 4. 2012 20:40

3MPS .. ja chapu tvoji logik a koupe 2-3 roky stareho auta je i podle mne porad nejlepsi mozna varianta (vetsinou)

ale je pravda ze je hodne lidi, kteri nechteji resit ty starosti s obihanim autobazaru (nejlepe to koupit v zahranici ).. pak clovek stejne musi resit kompromisy, aby bylo auto v dobrem stavu, ale zaroven melo barvu, jaka se mi bude libit atp ... a to proste pro kazdeho neni .. a radeji si priplati

a pak jsou tu i lide, kteri proste budou tvrdit ze je lepsi nove se zarukou, nez ojete ktere se poroucha a bude se draze opravovat .. a tem to taky nevysvetlis

ale musim taky dodat, ze s tou cenou to nenusi byt taky tak hrozne
zrovna v mem konkretnim pripade jsem resil koupi auta, ktere v zakladu stoji cenikove $59,000, .. a 2-3 roky jete (spis ty 3, 2 letych moc nenajdes) .. tak se cena pohybuje kolem $55,000 (a nekdy je to opravdu temer zakladni verze).. takze enorme maly pokles za to, ze nebudu vedet co to melo/nemelo .. jak se s tim jezdilo , vyber barvy

takze sem to nakonec zacal resit tak, ze ho koupim nove, bude presne tak jak ho chci a nebude to az zase o tolik drazsi ($65,000) a narozdil od ojetin je v temer maximalni vybave .. navic nove auto jsem nikdy nemel, takze to aspon jednou zaziju ..

chapu lidi, kteri chteji koupit auto hlavne za rozumne penize .. cili je pro ne dulezitejsi kolik je to stoji .. nez co konkretne dostanou .. a pak je 2-3 roky jete jasna volba
ale pak jsou i lide, pro ktere je dulezitejsi aby to melo tu spravnou barvu/vybavu ... a hlavne aby meli jistotu ze to nebylo bourane,kradene, ze se s tim nejezdilo jak ... :)

kazdopadne preju dille hodne stesti az uz to dopadne jakkoliv

alfy bych se urcite nebal .. sam bych si nejakou rad nekdy poridil

-- 26. 4. 2012 21:42 --

beaumont to napsal presne!

neni nic horsiho nez jezdit v aute ktere ma super vybavu za super penize, nekrade se, nekazi se, ma vynikajici spotrebu ... ale nelibi se mne, blbe se mi ridi, mam v nem malo mista .. atp :D
BMW E92 M3 | dlouhodoba spotrba 13.2l/100km, holt 75mph na dalnici nezere az tolik
marepa
Inventář

Odeslat příspěvekod gewehr 26. 4. 2012 20:43

Spolahlivost alfy je plne porovnatelna so zbytkom konkurencie a vobec by som sa jej nebal
gewehr
Inventář

Odeslat příspěvekod miromen4 27. 4. 2012 08:25

Pokud vim tak na A3 jsou nějake akce a daji se pořidit za solidni peniz vzhledem k tomu že je to Audi. Jinak Mazda 3 je jizdně určitě dobra a ve třidě asi i nejlepši ale zabiji to pravě motor.

http://www.sauto.cz/osobni/detail/audi/ ... oFrom=list
Naposledy upravil miromen4 dne 27. 4. 2012 10:18, celkově upraveno 1
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Guru

Odeslat příspěvekod MirecBA 27. 4. 2012 10:16

mazdu vseobecne v dnesnej dobe zabija motor a to asi vsetkych japoncikov ak neberieme vrcholove verzie ala MPS
skyactiv G157
MirecBA
Veterán

Odeslat příspěvekod dilia 28. 4. 2012 10:24

Tak Giulietta sa naozaj povedla, včera som absolvovala predvádzačku a zanechala vo mne veľmi dobrý dojem, jazdilo sa fajn ( 1,4T 120 k) aj keď tá 1,4 T Multi Air 170 k by bolo teda iné štýlové žihadlo... Akciový cenník im však už neplatí. Predajca mi ale urobil na predvádzačku (najazdených 500km) cenu, ktorá stojí za uváženie.

A čo ešte A3ka 1,2 TFSI 105k? Do akej miery je to lepšie riešenie ako ta 1,6 MPI ...alebo je to len „z kaluže do blata“?

marepa...vďaka...a lepšie by som to ani ja nenapísala a to som inak dokonalá :-) (chlapci, nedajte sa tentokrát vyprovokovať ;-) )

-- 28. 4. 2012 11:25 --

mager píše:to nevadi kupim hned nove keby nieco. alebo ti ich necham ked budem mat dobru naladu

keď ti stačí len dobrá nálada, to problém nebude.... a ja tu zbytočne špekulujem, si mohol hneď napísať, ušetrila by som tu kopec kecov
dilia
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Swifty 28. 4. 2012 11:19

3MPS píše:Klidně bych si koupil třebas i O II RS s 2,0 a 147kW, kterážto nabídne:
- proti Mazdě 100x delší dobu, než začně hnít (což u Mazdy může být už i za 2-3 roky)

To je snad trochu přehnaný, ne? Tos fakt měl s tou MPSkou takovouhle zkušenost? Já mám osmiletou trojku (první generace) a žádný výraznější problémy nepozoruju.
Swifty
Nováček

Odeslat příspěvekod 3MPS 30. 4. 2012 15:22

Ne, já měl MPS asi rok. Ale mám pár známých, co mají M6 a málem mě omyli, když 3 roky stará M6 měla pupeny na zadních lemech!!!! To je totální kolaps a tahle značka u mě skončila.

Mj, dnes mám doam půjčenou firemní Okut I 1,9TDI 66kW z roku 2001/02 - těsně po FL, co má kde dnešku asi 340.-000km. Jezdí se s ní na hulváta - je to servisní vozisdlo -a smekám klobouk. Smekám klobouk, protože po korozi ani náznak, motor jako švýcarský hodinky, taktéž převodovka atd.... Mazdy sjou tohle dobou už několik let na prach.

Je to škoda, dyzajnově i jízdně jsou to dorbý auta. Ale bohužel, já si nemohu pomoc. Koroze je pro mě neslučitelná.Takže 3MPS šla "zavčasu".
3MPS
Štamgast

Odeslat příspěvekod burty s krenem 30. 4. 2012 18:09

i nyní již stará A3 je velmi dobré auto. Velmi. A pro ženské strašně lákavé a to říkám jako odpůrce audi. Takže to chápu. Ale je třeba si připlatit a 1.6 je na *****. Strašně to kazí dojem. Ale ta alfa působí na ženy velmi podobně a jestli bude za dobře peníze, s pěkným motorem, tak bych šel do ni. Mazda je mimo. Tudíz cenově by musela být strašně zajímavá. Což asi není.

-- 30. 4. 2012 19:11 --

3MPS
znás mlčeti zlato? Když si to nemohl prodat tu trojku tak jsi ji tu tak strašně chválil a o korozi ani slovo. Jen co ses ji zbavil na ni pliveš kdy můžeš. Strašně ses tím shodil. A klesás níž a níž. Škoda. Kdysi sem tě četl ty tvoje romány. Už ne. Nevadí.
VW Golf VI Variant 1.4TSI 90kw (@103)
Ford S-max 2.2 TDCi 147kw
burty s krenem
Veterán

Odeslat příspěvekod 3MPS 1. 5. 2012 06:16

OK, já to přežiju:-)
To, že Mazdy hnijou, jsem věděl,když jsem MPS kupoval, ale ta byla skoro nová. U 3 -4 letý už je to problém. A jinak opravud, MPS je dobré auto, nebýt koroze. Nevím, co se ti nezdá.

PS: ten, co kupuje Mazdu,tak má jistě nastudváno vše kolem a ví, do čeho jde:-)
3MPS
Štamgast

Odeslat příspěvekod Duri13 1. 5. 2012 07:26

No tak potom fakt neviem, preco si ju tolko chvalil. Ved pripadny zaujemca ma vsetky pozitiva urcite nastudovane ;)
Duri13
Inventář

Odeslat příspěvekod Swifty 1. 5. 2012 08:20

Ty lemy zadních kol se řešily preventivně i u mé trojky, hodili tam v servisu v rámci záruky plastovej nástřik (nebo co to je) a jak říkám, za těch osm let nikdy nebyl žádnej problém. Předpokládám, že teď už mají ty lemy pořešený z výroby. Takže říkat jen kvůli jednomu konkrétnímu problému, že všechny Mazdy hnijí, a naopak že všechny Škody jsou superkvalitní držáky, mi přijde fakt přehnaný.
Swifty
Nováček

Odeslat příspěvekod 3MPS 1. 5. 2012 12:47

Zajdi si k dealerovi a prohlédni si DOBŘE novou současnou 2012 Mazdu 3/6/CX-7 a pak sem napiš, cos viděl.
3MPS
Štamgast

Předchozí stránkaDalší stránka