Kombík střední třídy, 600.000 Kč

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Jelass 15. 2. 2012 11:11

D1.8T píše:Jsem se v tom rozčilení přepočítal. :)

Hoši, vy jste po mně chtěli odkaz, tak jsem vám nějakej dal, tak mě za to nepranýřujet. Mohli jsme zůstat u subjektivního srovnávání ;-)
Mondeo Turnier mkIII fl 2.0i Viva, Mitsu Eclipse Cross 1.5T Mivec Intense
p: Kiwi 8G ufo 1.8 i-vtec Sport, GrandCaravan mkV 3.3i V6 SE, Corolla mkXI 1.4 vvti, Fabia mkI 1.4 mpi
"D1.8T: Koupil dvoulitr a jezdí s ním jako s dvoulitrem."
Jelass
Veterán

Odeslat příspěvekod jemhadar 15. 2. 2012 11:31

Dneska obhlídnu Avensis a dám ještě jednu šanci Mondeu.

Pokud jde o agresivní vyjednávání o ceně, v několika salonech mi na Passata po mnohadenním opruzování dali prakticky shodnou (hezky sundanou) cenovou nabídku, kdy podlezli i konkurenční značky, ale třeba u Forda se jim do ničeho podobného nechce a v Renaultu po dlouhé poradě s vedoucím nabídl prodejce 15.000 dolů, to je výsměch; navíc v lepších výbavách souhlasím, že je to auto hodně předražené.
jemhadar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod miromen4 15. 2. 2012 11:38

skype píše:Já jsem pro Avensis 1.8 Luna/Sol po faceliftu. To auto je překvapivě dobrý, v interieru prostornější než Superb, Mondeo, Insignia nebo C5.

Tak tomu se mi zrovna moc věřit nechce zvlašť oproti Mondeu. Navic interier Avensisu je asi ve třidě nejmeně pohledny.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Guru

Odeslat příspěvekod D1.8T 15. 2. 2012 11:38

Jelass píše:
D1.8T píše:Jsem se v tom rozčilení přepočítal. :)

Hoši, vy jste po mně chtěli odkaz, tak jsem vám nějakej dal, tak mě za to nepranýřujet. Mohli jsme zůstat u subjektivního srovnávání ;-)

Ale odkaz na "pověstnou rožezranost", ne že to žere o 5% víc než tvoje modla.
1.0eb 5,6l/100km
D1.8T
Veterán

Odeslat příspěvekod Dusan 15. 2. 2012 11:40

jemhadar píše:... v Renaultu po dlouhé poradě s vedoucím nabídl prodejce 15.000 dolů, to je výsměch; navíc v lepších výbavách souhlasím, že je to auto hodně předražené.

Renault bohuzel za posledni rok masivne zdrazil. Ja pamatuji doby kdy Initiale se silnejsim dvoulitrem byla za sest set tisic a kousek, coz byla v te dobe nabidka absolutne bez konkurence. Od te doby konkurence snizila minimalne o sto tisic a ta sama Initiale je dneska pres sedm set tisic, coz uz je nezajimave. Myslim, ze je k tomu asi donutil Renault, protoze ty Laguny byly u nas masivne levnejsi nez treba v Nemecku.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Inventář

Odeslat příspěvekod miromen4 15. 2. 2012 11:42

jemhadar píše:Dneska obhlídnu Avensis a dám ještě jednu šanci Mondeu.

Pokud jde o agresivní vyjednávání o ceně, v několika salonech mi na Passata po mnohadenním opruzování dali prakticky shodnou (hezky sundanou) cenovou nabídku, kdy podlezli i konkurenční značky, ale třeba u Forda se jim do ničeho podobného nechce a v Renaultu po dlouhé poradě s vedoucím nabídl prodejce 15.000 dolů, to je výsměch; navíc v lepších výbavách souhlasím, že je to auto hodně předražené.

To že u koncernu jsou větši slevy než jinde je znama věc. Na ceniky nema cenu moc koukat a je třeba vyběhnout do terenu kde zjistiš realne ceny.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Guru

Odeslat příspěvekod skype 15. 2. 2012 11:46

miromen4 píše:
skype píše:Já jsem pro Avensis 1.8 Luna/Sol po faceliftu. To auto je překvapivě dobrý, v interieru prostornější než Superb, Mondeo, Insignia nebo C5.

Tak tomu se mi zrovna moc věřit nechce zvlašť oproti Mondeu. Navic interier Avensisu je asi ve třidě nejmeně pohledny.

Podelne to je s Mondeem asi na stejno, ale na sirku je Avensis lepsi.
Interier jsem videl jen ve vybave Sol a mne se libil :)
Odeslat příspěvekod Dusan 15. 2. 2012 11:47

miromen4 píše:To že u koncernu jsou větši slevy než jinde je znama věc. Na ceniky nema cenu moc koukat a je třeba vyběhnout do terenu kde zjistiš realne ceny.

Problemem u koncernu zustava ovsem cena vybav, ve chvili kdy clovek nechce zakladni Comfortline, tak ta cena rychle vyskakuje a pak uz to ani velka sleva nezachrani.
Dusan
Inventář

Odeslat příspěvekod miromen4 15. 2. 2012 11:54

Tak ja u Passatu nemam přehled ale nemi u něj něco jako pakety u Golfa ?
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Guru

Odeslat příspěvekod anonymni 15. 2. 2012 11:55

Dusan píše:
ajif píše:bohužel je podélně horší než OII, o kufru ani nemluvě

To nemohu posoudit nejsem az tak podelne staveny. :mrgreen: Chapu, ze osoby kolem dvou metru mohou mit zcela odlisne potreby nez ja.

řeknu to takhle, v OII si za sebe sednu a mám místa dost (na šířku je to ale nižší střední, posuzuju jen podélný rozměr), v C5 si za sebe sednu a kolena mám na opěradle přední sedačky. Ať je to čím chce, je to málo, v SII nebo Avensisu nebo Mondeu nebo Passatu je místa naopak víc než v OII, případně srovnatelně
anonymni

Odeslat příspěvekod Dusan 15. 2. 2012 11:57

Aha, tak to ja si za sebe nesedam. Nejak nevidim duvod a pri jizde je to i pomerne problematicke. ;-) Z meho hlediska je misto na zadnich sedadlech zcela irelevantni.
Dusan
Inventář

Odeslat příspěvekod miromen4 15. 2. 2012 12:01

skype píše:
miromen4 píše:

Podelne to je s Mondeem asi na stejno, ale na sirku je Avensis lepsi.
Interier jsem videl jen ve vybave Sol a mne se libil :)

Ty rozdily budou podle mě male a stradat se rozhodně nebude ani v jednom takže tohle bych ani neřešil. Mě osobně ale interier FL Avensise docela zklamal a podle mě interier vypada docela zastarale a to je čerstvy FL. Podle mě mohli ne interieru vice zamakat.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Guru

Odeslat příspěvekod Dusan 15. 2. 2012 12:04

miromen4 píše:Tak ja u Passatu nemam přehled ale nemi u něj něco jako pakety u Golfa ?

Je tam Business Packet, ale i tak kdyz dorovnam Passat 1.8TSI na uroven vybavy Sol u Toyoty nebo Enteprise u Mondea, tak jsem na 810.000CZK. Daji mi slevu 150.000CZK abych byl na stejne cenove urovni jako konkurence? Myslim ze tezko.
Dusan
Inventář

Odeslat příspěvekod anonymni 15. 2. 2012 12:06

miromen4 píše:Tak ja u Passatu nemam přehled ale nemi u něj něco jako pakety u Golfa ?

měl by tam být minimálně paket business :hm

-- 15. 2. 2012 12:07 --

Dusan píše:Aha, tak to ja si za sebe nesedam. Nejak nevidim duvod a pri jizde je to i pomerne problematicke. ;-) Z meho hlediska je misto na zadnich sedadlech zcela irelevantni.

rozumím, ty prostě vybíráš auto pro dva - já když už beru kombíka, tak předpokládám, že v něm aspoň 4 lidi nějak rozumně odvezu. Ne často, ale přece ...
anonymni

Odeslat příspěvekod jemhadar 15. 2. 2012 12:11

Je tam nově paket Business XXL v ceně 95.200 a je docela příjemný - xenony, senzory, dotykový rádio, couvací kamera, mlhovky (!!!), autoklima... zkrátka věci, který japonci beztak nabízej za stejnou cenu :-)
Naposledy upravil jemhadar dne 15. 2. 2012 12:15, celkově upraveno 1
jemhadar
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka