Kombík střední třídy, 600.000 Kč

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod jemhadar 14. 2. 2012 23:13

Avensis vypadá výbavou i cenou moc dobře!
jemhadar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod K86 14. 2. 2012 23:21

MELLO píše:Co OII? Já vím, je to trochu mimo záběr, protože je to vyšší střední, ale zase za ty peníze....

cekal jsem kdo s tim prijde
Seat Leon ST TGI
S-Max 2.0TDCI 120kw
1,6EcoBoost - doufám že moje poslední setkání s benzínem od Fordu :-D

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru

Odeslat příspěvekod Jelass 15. 2. 2012 01:01

i40 mi přijde skalodbou motorů dost nevhodná.

Co sleduji reakce, tak bych se vyhnul turbo benzínům ( co tam není, nemůže se rozbít, vysoká spotřeba ), kolikrát chaotické řazení dnešních moderních bezstupňových ústrojí a já osobně jsem za automat, ale spíš než příplatek bych myslel na budoucí prodej, jestli by byla poptávka.

Osobně jsme taky za Japonce - Avouš, ptž ho koupíš levnějí jak třeba Passata a zůstatková cena je totožná a dobře si jí drží, tudíž ztráta procentuální menší. A taky mám sám Corollu. Po Avensisech e taková poptávka a prodá se jich tak málo oproti konkurenci, že ho prodáš prakticky v jakékoliv konfiguraci. Motor jistě 1.8, 1.6 je podle mejch zkušeností a dynam. potřeb slabá i do Aurisu. 1.8i Mazdu6 má kamarád jako služební a z výkonu motoru taky není nadšen.

Ať vybereš cokoliv, dávej novej olej, co 15tkm, tudíž při každé prohlídce. Založíš si na delší a spokojenější život.

Jinak zkušenosti kamaráda s Posledním Passatem: 3 měsíce doma, 3x servis a nepojízdné. :oboze Předchozí Passat 2 - 3 vyměněn prakticky celý, díl po dílu. Btw. žravost 1.8tsi je už skoro legendární.
Mondeo Turnier mkIII fl 2.0i Viva, Mitsu Eclipse Cross 1.5T Mivec Intense
p: Kiwi 8G ufo 1.8 i-vtec Sport, GrandCaravan mkV 3.3i V6 SE, Corolla mkXI 1.4 vvti, Fabia mkI 1.4 mpi
"D1.8T: Koupil dvoulitr a jezdí s ním jako s dvoulitrem."
Jelass
Veterán

Odeslat příspěvekod D1.8T 15. 2. 2012 01:16

Tady bude ještě veselo. :)
1.0eb 5,6l/100km
D1.8T
Veterán

Odeslat příspěvekod davy 11 15. 2. 2012 07:21

To teda bude. Prosím o doplnění odkazu kde se píše o legendární rozežranosti 1.8TSi. Dále jsem zhlédnul tipcars a passat se dá prodat za stejné peníze jako avensis, ale i také výrazně dráž.

Jinak k tématu. Nemám zkušenost proto se ptám. Jak je na tom ta mazda s antikorozní ochranou? To co tady čtu tak, tak si to někteří majitelé dvakrát nechválí.
OIII RS 230 DSG 169kw
(9,9l)
davy 11
Inventář

Odeslat příspěvekod No06 15. 2. 2012 07:21

Nevím co všechno má být ve výbavě, ale i ten super by se dal http://www.sauto.cz/osobni/detail/skoda/superb/9030155.
No06
Nováček

Odeslat příspěvekod 3MPS 15. 2. 2012 07:27

T.E.CH píše:A co Accord, i když ten je asi drahej....

Jestli má tazatel vyšší konstituci, pak Accord ne. Já jsem byl v sobotu na audienci na 2,4 (Pardubice, je na tipcars jen jediná, tak kdo chce, je tam - špičkový stva, top výbava, solidní jednání a cena) - ale je to malý!! Zoufale malý!!! Za sebe si nemám šanci sednou (186cm) a navíc, když si spustím sedačku dolů, tak tam prostě nelze strčit nohy pod přední sedadlo - tedy pro 4 je to opravdu špatný. Navíc nástup na zadní sedadlo je značně komplikovaný minimálním rozměrem zadních dveří. Je to škoda, protože jinka je ten Accord s 2,4 a 6°manuálem opravdu špičkové vozítko.

-- 15. 2. 2012 07:33 --

davy 11 píše:To teda bude. Prosím o doplnění odkazu kde se píše o legendární rozežranosti 1.8TSi. Dále jsem zhlédnul tipcars a passat se dá prodat za stejné peníze jako avensis, ale i také výrazně dráž.

Jinak k tématu. Nemám zkušenost proto se ptám. Jak je na tom ta mazda s antikorozní ochranou? To co tady čtu tak, tak si to někteří majitelé dvakrát nechválí.

Tak 1,8TSI a legendární žravost?? :-) Pokud oba myslíme ten motor z OII a 118kW, tak já jsem s ním udělal vcelku dobrou zkušenost co délky zkušební jízdy: Šumperk - Warszawa - Kyjev - Obuchov a zpět - tedy 2800km. Ve 3 lidech, služební režim (tedy hodně vostře) a spotřeba asi 7,4/100!!

Mazda a antikorozní úprava? :-) Hochu, ty asi nečteš:-) Resp. asi jsi četl, ale ne vše:-)

Vyhledej si to zde v sekci "japonská autaů - najdeš tam moji zprávu o prohlídce nové (tedy poslední model) Mazdy 6. A pak si otevři http://www.mazdaclub.cz. Obrázek si udělej sám.
3MPS
Štamgast

Odeslat příspěvekod jemhadar 15. 2. 2012 08:18

No06 píše:Nevím co všechno má být ve výbavě, ale i ten super by se dal http://www.sauto.cz/osobni/detail/skoda/superb/9030155.

Není do Superba ta 1,4 TSI málo? S tím motorem se mi slušně jelo v Golfu, ale jak stíhá tady?
jemhadar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod No06 15. 2. 2012 08:27

Jel jsem s tím jenom po okresce (ale v liftback verzi, která bude asi o něco lehčí ) a bylo to překvapivě dostačující. Na dálnici nevím, předjíždět asi půjde, ale trhač to nebude. Do města úplně v pohodě.
No06
Nováček

Odeslat příspěvekod speleo 15. 2. 2012 08:28

Já bych se taktéž klonil k Fordu Mondeo 1.6 EcoBoost 118kW :-)
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 15. 2. 2012 08:42

Dneska koupit střední třídu s benzínem je docela kumšt - ty downsizingové ***** žerou stejně jako regulérní dospělé motory a těch už taky na výběr zrovna moc není..

Rovnou říkám, že bych vyloučil cokoliv co začíná pod čísly 1.8.. 8-)
Mr.Semtex
Hodnostář

Odeslat příspěvekod Jelass 15. 2. 2012 08:43

3MPS: To je pro Tebe dobrá spotřeba na trase 1500km? OK,ale mě prosím o tom nepřesvědčuj ;-) Za tohle jezdíme s Civicem 1.8 ivtec po městě. A jsme zase u tý rozežranosti turba.

Jinak nemusím ostatním nic dokazovat, psal jsem tazateli sůj názor a kupodivu to nemám vyčtené, ale od kluků, kteří pomáhají a chráni. Nebo je zkušenost ca 10. řidičů málo reprezentativní? A neříkejte, prosím, že polic. auta žerou min. o 1/3 víc.

tady je kdyžtak sprintmonitor: http://www.spritmonitor.de/de/uebersich ... owerunit=2
Naposledy upravil Jelass dne 15. 2. 2012 08:52, celkově upraveno 1
Mondeo Turnier mkIII fl 2.0i Viva, Mitsu Eclipse Cross 1.5T Mivec Intense
p: Kiwi 8G ufo 1.8 i-vtec Sport, GrandCaravan mkV 3.3i V6 SE, Corolla mkXI 1.4 vvti, Fabia mkI 1.4 mpi
"D1.8T: Koupil dvoulitr a jezdí s ním jako s dvoulitrem."
Jelass
Veterán

Odeslat příspěvekod MHVM 15. 2. 2012 08:50

Ha, měl jsem při výběru podobné požadavky. Nakonec zvítězilo Mondeo, důvodů bylo mnoho.. Hlavně vnitřní prostor, cena, design (toto je dost subjektivní, uznávám..)..
Ohledně jízdních vlastností bych řekl, že super. Ecoboostů se prodává poměrně dost a co vím, tak mnoho prodejců má předváděčky.. Tak by jsi měl asi navštívit jiný autosalon ;-)
MHVM
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod D1.8T 15. 2. 2012 08:56

No06 píše:Jel jsem s tím jenom po okresce (ale v liftback verzi, která bude asi o něco lehčí ) a bylo to překvapivě dostačující. Na dálnici nevím, předjíždět asi půjde, ale trhač to nebude. Do města úplně v pohodě.

Jj liftback je lehčí o 22kg. Ta kktina s dvojitým otvíráním kufru si holt vybrala daň na váze. Většina Superbů se zřejmě prodá s 2.0tdi 103 kW který má podobné parametry zrychlení a maximálky jako 1.4tsi a výrazně lepší než 1.6tdi. Imo to bude běžnému řidiči stačit.
1.0eb 5,6l/100km
D1.8T
Veterán

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 15. 2. 2012 08:57

Jelass a 3MPS - kecáte oba..

Jelass - Hondí 1.8vtec si po "normálním" (pozor to slovo je důležité - bavíme se tady o městě se semafory co pár metrů, ne dědině, která se projíždí celá v kuse šedesátkou) městě řekne v průměru kliďánko 10 litrů - při troše snahy víc i míň, ale za 7,4 jezdit nebude (vím o čem mluvím, měl jsem ho).. :pozor

3MPS - že 1.8TSI dokáže jet nějakou delší trasu s kombinovanou 7,4 na sto se věřit dá, ale to "hodně vostře" si se asi pomát, že? :D
Mr.Semtex
Hodnostář

Předchozí stránkaDalší stránka