Jaké auto?

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod tombas 18. 1. 2012 23:03

Tak když to nebude kombi, tak to bude trochu menší, přesněji kratší a lepší na parkování.
Nic menšího než auto v nižší střední třídě bych nekupoval. Samozřejmě jen s plnou bezpečnostní výbavou (ABS, ESP, min. 6x airbag).
tombas
Inventář

Odeslat příspěvekod eLzyx 18. 1. 2012 23:03

jestli stačí 3dvířko, tak co Audi A1? V předváděčce se to vejde do 400t Kč http://www.auto-plus.cz/Car/364663/a1-1-2-tfsi
eLzyx
Veterán

Odeslat příspěvekod spitfireIX 18. 1. 2012 23:04

eLzyx píše:jestli stačí 3dvířko, tak co Audi A1? V předváděčce se to vejde do 400t Kč http://www.auto-plus.cz/Car/364663/a1-1-2-tfsi

Solidní volba.
spitfireIX
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod eLzyx 18. 1. 2012 23:05

eLzyx
Veterán

Odeslat příspěvekod Kibitz 18. 1. 2012 23:07

já sem si hned říkal, že ta střední velikost nebude zrovna střední třída, jak tu většina pochopila :-) Za mě Polo s TSI. cenový limit dostatečný i na lepší výbavy
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010

Odeslat příspěvekod tombas 18. 1. 2012 23:07

spitfireIX píše:
eLzyx píše:jestli stačí 3dvířko, tak co Audi A1? V předváděčce se to vejde do 400t Kč http://www.auto-plus.cz/Car/364663/a1-1-2-tfsi

Solidní volba.

To je to nechutně předražené Polo? Nebo Golf? No hrůza, vyhozené peníze za naleštěnou bídu.
To už raději toho Golfa.
tombas
Inventář

Odeslat příspěvekod m4lcolm 18. 1. 2012 23:09

veleja píše:Asi tak - než krabičku od sirek, raději velké, ale bezpečné auto ("velké" podle mých měřítek). Jen jsem spíš myslela na něco plus minus velikosti Fabie, ale ne Fabii. Pokud to ale nemůže být relativně bezpečné, tak snesu i něco velikosti Cee´d kombi. Větší už spíš ne.
Jinak cena, se kterou počítám se pohybuje se vším všudy okolo 400 tisíc, pokud to bude méně, budu ráda, jen to nesmí být ani o halíř víc než 450 tisíc korun nebo ještě přesněji 20.000 eur.

No technicky nejlepsi volbou velikosti fabie jsou dvojcata Polo/Ibiza s motorem 1.2 tsi, jak uz tu nekolikrat padlo. Dale ta ds3, ale ta ma motory, resp. prevodovky s nimi spojene nevhodne na dalnicni provoz. A1 bude v holobytu.
m4lcolm
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod tombas 18. 1. 2012 23:09

DS3, Polo, to jsou všechno malé auta segment B, z hlediska bezpečnosti opět žádná sláva ve srovnání s většími auty.
tombas
Inventář

Odeslat příspěvekod spitfireIX 18. 1. 2012 23:09

To je A1 o dost lepší. Shodou okolností jsem DS3 a A1 projížděl po sobě a ačkoli DS3 nebyla vůbec špatná, proti Audině to byla nižší liga.
spitfireIX
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod eLzyx 18. 1. 2012 23:10

tombas píše:DS3, Polo, to jsou všechno malé auta segment B, z hlediska bezpečnosti opět žádná sláva ve srovnání s většími auty.

ale větší nechce ... to je ten problém.
eLzyx
Veterán

Odeslat příspěvekod tombas 18. 1. 2012 23:13

Nechce kombi, to chápu, Cee'd je velký, protože je kombi. V krátkém provedení je to přiměřené požadavkům na bezpečnost i na komfort. Myslím tu velikost, ne konkrétně Cee'd.
tombas
Inventář

Odeslat příspěvekod spitfireIX 18. 1. 2012 23:14

tombas píše:To je to nechutně předražené Polo? Nebo Golf? No hrůza, vyhozené peníze za naleštěnou bídu.

Jel jsi v tom někdy?
spitfireIX
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod tombas 18. 1. 2012 23:15

Dala by se i 308 od Peugeotu s 1.6 VTi, za 350 už to bude hodně dobře vybavené a po faceliftu je fakt povedená. Jen si nejsem jistý, jestli nejsou budíky podsvícené červeně.

-- 18. 1. 2012 22:16 --

spitfireIX píše:
tombas píše:To je to nechutně předražené Polo? Nebo Golf? No hrůza, vyhozené peníze za naleštěnou bídu.

Jel jsi v tom někdy?

Viděl jsem to, ale ty peníze bych za to fakt nedal. Platíš ty neúplné olympijské kruhy na kapotě.

-- 18. 1. 2012 22:18 --

Q3 se mi teda líbí mnohem víc.
tombas
Inventář

Odeslat příspěvekod kefish 18. 1. 2012 23:18

veleja píše:Asi tak - než krabičku od sirek, raději velké, ale bezpečné auto ("velké" podle mých měřítek). Jen jsem spíš myslela na něco plus minus velikosti Fabie, ale ne Fabii. Pokud to ale nemůže být relativně bezpečné, tak snesu i něco velikosti Cee´d kombi. Větší už spíš ne.
Jinak cena, se kterou počítám se pohybuje se vším všudy okolo 400 tisíc, pokud to bude méně, budu ráda, jen to nesmí být ani o halíř víc než 450 tisíc korun nebo ještě přesněji 20.000 eur.

Tak bych se podival na auta z meho prvniho odkazu (nizsi stredni, kde je zpravidla bezpecnost vyrazne lepsi nez u malych aut typu Fabia nebo Polo), ktera dosahla dobrych vysledku pri crash testech a ty bych si sel projet. Treba s VW Golf, ktery se umistil velice dobre (a nema cervene podsvicenou pristrojovku), bys taky v zasade nemela udelat chybu.
Jsem podpisový virus. Prosím, zkopírujte si mě, abych se mohl rozšířit.
kefish
Štamgast

Odeslat příspěvekod spitfireIX 18. 1. 2012 23:21

tombas píše:ale ty peníze bych za to fakt nedal

Zejména když je nemáš.
spitfireIX
Uživatel deaktivován

Předchozí stránkaDalší stránka