Jaké auto?

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod tombas 18. 1. 2012 21:18

No vidíš, to je lepší, ale pořád to není ono. Je tam totiž ten useknutý zadek.
tombas
Inventář

Odeslat příspěvekod sprint 18. 1. 2012 21:21

Jednoduše vychází Octávka 1.4 TSI Drive.
Yeti 1.8 TSI 4x4
Honda PCX

"Pokus je prvním krokem k nezdaru"
sprint
Guru

Odeslat příspěvekod spitfireIX 18. 1. 2012 21:22

sprint píše:Jednoduše vychází Octávka 1.4 TSI Drive.

A je to ;-)
spitfireIX
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod tombas 18. 1. 2012 21:25

Tam zase hapruje ta bezpečnost, že? Je to konstrukčně docela zastaralé a 8 airbagů je pouze sen. Navíc za 350 to ani výbavou nebude žádná hitparáda.
tombas
Inventář

Odeslat příspěvekod sprint 18. 1. 2012 21:28

Dyť píše že může dát víc jak 350.
U Octávky si vybere každej. Jak socka, tak milionář. :lol:
Yeti 1.8 TSI 4x4
Honda PCX

"Pokus je prvním krokem k nezdaru"
sprint
Guru

Odeslat příspěvekod tombas 18. 1. 2012 21:31

Koukal jsem teď na specifikaci toho modelu Drive TSI... no to si snad u škodovky dělají kozy ne? ... bez audio zdířky, bez makeup zrcátka vlevo!!!! pro ženskou bez zrcátka ve cloně? Jste se zbláznili? To i kdyby mělo zlatý volant a motor na vodu, tak je to naprosto nepoužitelné!

-- 18. 1. 2012 21:33 --

Opět musím zopakovat - Elantra je ideál v uváděné ceně.
tombas
Inventář

Odeslat příspěvekod m4lcolm 18. 1. 2012 21:34

JJ, Oktávka TSI Drive ambienta má smysl s příplatky za nějakých 430-440 tisíc ceníkových, tj. cca 400 reál.
m4lcolm
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod veleja 18. 1. 2012 21:35

Všem moc děkuji za rady. Jsem teď z toho trochu zmatená, protože mně všechna ta čísla moc neříkají.

kefish píše:malcolm: Samozrejme, pokud je hlavnim kriteriem bezpecnost, tak osobne budu patrat po co nejnoveji vyvinute, nejvetsi a nejtezsi krabici

Děkuji, to auto si také píšu na seznam.
Promiňte, ale já bych přece jen nechtěla "velkou krabici". Na vzhledu auta mi tolik nezáleží, hledám bezpečnost, protože jsem už jednou byla v autě, kde zemřel člověk, a nerada bych si tu zkušenost zopakovala. Velké auto nechci, ve městě bych pro něj hůře hledala místo, mimoto tolik prostoru nevyužiji. Chci co nejbezpečnější auto mezi pěknými auty střední velikosti v ceně kolem 350 tisíc.

Beaumont píše: Doporučil bych Ti popřemýšlet ještě nad několika dalšími kritérii, za 350 tis. Kč už můžeš být trochu náročná. Stojí za to se zamyslet třeba nad tím:
- jaký typ karoserie by se Ti líbil: hatchback (tj. kratší s "pátými dveřmi" vzadu), nebo kombi nebo sedan? Popř. bys uvítala aby se v autě sedělo výš pro lepší rozhled, nebo by se Ti líbila prosklená střecha nebo nějaká takováhle specialita?
- jestli budeš jezdit spíš kratší trasy nebo naopak dlouhé cesty po dálnici
- jak daleko máš servis které značky a jaké jsou ceny servisních prací a dílů na vyhlédnuté auto
Atd. atd.

Moc děkuji. Upřímně řečeno, naivně jsem doufala, že všichni navrhnou jedno auto a já hned budu mít jasno.
V karoseriích se nevyznám, takže to zkusím vysvětlit po svém. Momentálně jezdím s novým služebním vozem KIA cee´d. Pořád si na něj nemůžu zvyknout, je pro jednoho člověka moc velký, nikam se s ním nevejdu a skoro všechno na palubní desce svítí červeně, což mě ruší. Ta KIA má pět dveří, pokud počítám i ty zadní. Nějak podobně by to mohlo být i u mého auta, jenom v menším. Úložný prostor tak velký rozhodně nechci, zavazadla můžu dávat i na zadní sedadla a kombi bych nevyužila. Speciality jsou pro mě asi zbytečné, protože je neocením, jezdím sama a při řízení bych nahoru koukat neměla. Co nechci, aby mi všechno na palubní desce svítilo červeně, a potřebuji klimatizaci. Jsem menšího vzrůstu, takže dobrý výhled by mi také neuškodil. KIA při parkování pípá a ukazuje, když mám málo prostoru. To je dobrý výmysl, který by v mém vlastním autě také mohl být, ale lehce se bez něj obejdu.
Pokud se jako dlouhá trasa počítá 400 kilometrů, pak často jezdím dlouhé noční trasy po dálnicích. Ale dostanu se samozřejmě i na okresky velmi bídného stavu.
Větší část roku bydlím v centru hlavního města, servisu je (předpokládám) všude dost, horší je to s parkovacími místy.

Auto budu kupovat v Rakousku, případně v Bratislavě, v České republice bohužel jen v případě velkého cenového rozdílu, který by převyšoval ztrátu při převodu měn. Původně jsem si říkala, že bych měla z nostalgie koupit Škodu, ale teď už nevím, zda se to vyplatí. Octavie je pro jednoho člověka moc velká, ne?
veleja
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod spitfireIX 18. 1. 2012 21:36

Já bych se bezpečnosti Oktávky nebál. Možná tam v daném limitu nebudou všechna ta cingrlátka, co tam dávají vietnamci, korejci atd., zato tam bude solidní motor, který poskytne příjemné tiché svezení s rozumnou spotřebou a rezervou výkonu pro případ potřeby.
spitfireIX
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod tombas 18. 1. 2012 21:38

Za 60 tis. příplatek mám v Elantře paket Luxury:
-pneu 225/45 R18,př. adaptivní světlomety, zadní boční airbagy, asistent pro vedení vozu v jízdních pruzích (Lane Keeping Assistant System), kožené čalounění sedadel s ventilačním systémem př. sedadel, vyhřívání zadních sedadel, elektricky ovládané sedadlo spolujezdce, paměť nastavení sedadla řidiče, bederní opěrka v sedadle spolujezdce, inteligentní parkovací poloautomatický systém
tombas
Inventář

Odeslat příspěvekod spitfireIX 18. 1. 2012 21:40

tombas píše:Za 60 tis. příplatek mám v Elantře paket Luxury

To máš dobrý ;-)
spitfireIX
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod veleja 18. 1. 2012 21:41

tombas píše:Koukal jsem teď na specifikaci toho modelu Drive TSI... no to si snad u škodovky dělají kozy ne? ... bez audio zdířky, bez makeup zrcátka vlevo!!!! pro ženskou bez zrcátka ve cloně? Jste se zbláznili? To i kdyby mělo zlatý volant a motor na vodu, tak je to naprosto nepoužitelné!

-- 18. 1. 2012 21:33 --

Opět musím zopakovat - Elantra je ideál v uváděné ceně.

Já mám velmi dobré zrcátko v kabelce, to je mnohem lepší než ta, co dávají do aut. Při jízdě si ale přehrávám hudbu, to by mi chybělo. Zlatý volant ne, mám raději stříbro, a na auto by toho byla škoda. ;-)
veleja
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod m4lcolm 18. 1. 2012 21:42

Pokud ti je Ceed velkej, tak na Astru zapomeň - je ještě větší. Navíc je to nový model a je drahý, motorizace připadající v úvahu budou na dálnici hodně hlučné a s vysokou spotřebou, pokud nemíníš jezdit 110 v pravém mezi kamiony. K dispozici je mnoho modelů konkurence se srovnatelnou bezpečností a lepším poměrem kvalita/výbava/cena, viz příspěvky výše.

Nicméně mi z toho "velkého" Ceedu vychází o třídu menší auto. Koukej směrem Polo/Ibiza TSI, C3, 207 a podobné. Špatné auto není ani Fabie, ale bezpečnost není nijak zázračná a vzhled ještě méně.
m4lcolm
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod tombas 18. 1. 2012 21:42

spitfireIX píše:
tombas píše:Za 60 tis. příplatek mám v Elantře paket Luxury

To máš dobrý ;-)

No nemám, já nemám Elantru :-(

-- 18. 1. 2012 21:45 --

veleja píše:Já mám velmi dobré zrcátko v kabelce, to je mnohem lepší než ta, co dávají do aut. Při jízdě si ale přehrávám hudbu, to by mi chybělo. Zlatý volant ne, mám raději stříbro, a na auto by toho byla škoda. ;-)

Přece nebudeš za jízdy vytahovat zrcátko z kabelky, jsou i auta (kromě škodovek), která mají zrcátka ve cloně i osvětlená :-)
tombas
Inventář

Odeslat příspěvekod veleja 18. 1. 2012 21:45

tombas píše:No vidíš, to je lepší, ale pořád to není ono. Je tam totiž ten useknutý zadek.

Kde? Já jsem zatím u žádného ze zmiňovaných aut useknutý zadek neviděla. Useknutý zadek, tím myslím taková ta mrňavá autíčka, co mají jenom předek, ale zadní sedadla a zadek tomu chybí. Půl auta, co vypadají jako odpreparovaná hlava ryby.
veleja
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka