Spolahlive dieslove motory

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod T.E.CH 10. 1. 2012 19:12

Hondí 2,2 iCTDi je spolehlivej a vyzkoušenej motor.
T.E.CH
Veterán

Odeslat příspěvekod lukas-svk 22. 1. 2012 21:38

pani vyuzijem este toto vlakno. Netusite ktore dieslove motory maju elektricky prihrev motora? Tj. su vhodnejsie do mesta nez tie bez prihrevu..

Mozete uvadzat aj tie nove ak viete. tdi, hdi, dci? ktore z nich maju el. prihrev? a v akom objeme?
lukas-svk
Nováček

Odeslat příspěvekod JardaB 22. 1. 2012 21:41

Myslite, ze tech par set W elektrickeho prihrevu muze mit nejaky valny vliv na ohrati studeneho motoru??? Nerikam, ze to nema smysl vubec ale...
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukas-svk 22. 1. 2012 21:56

no myslel som prave ze to situaciu znacne zlepsuje. Co sa tyka praxe, tak skusenosti nemam, otazka znie naco by to potom montovali ked by to nefungovalo :)
lukas-svk
Nováček

Odeslat příspěvekod spitfireIX 22. 1. 2012 22:13

JardaB píše:Myslite, ze tech par set W elektrickeho prihrevu muze mit nejaky valny vliv na ohrati studeneho motoru??? Nerikam, ze to nema smysl vubec ale...

Rozhodně se to rychleji ohřeje. Měl jsem 2.0 TDI a příjde mi, že se to nehřálo výrazně hůř, než benzín.
spitfireIX
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod I.Indigo 22. 1. 2012 22:25

eLzyx píše:
evlo píše:D5 od volba je dobry priklad spolehliveho dieslu.

aby taky ne, když je postavenej na benzinovém bloku :twisted:


A ještě má turbo chlazené vodou :tleskani
I.Indigo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lukas-svk 22. 1. 2012 23:36

spitfire: otazka je ci zrovna 2.0 tdi ten elektricky prihrev nema? viem ze skodovka montuje spiraly do vykurovania, ale viem ze starsie tdi mali vyhrev vody nejakymi zhaviacimi svieckami (myslim 3 mi) ktore sa na zaklade podmienok spustili. Na toto sa pytam, lebo urcite existuju do mesta menej vhodnejsie a trosku viac vhodnejsie diesle. Len neviem ktore su tie viac vhodnejsie (ak zanedbame fakt ze diesle nie u do mesta moc vhodne :-) )
lukas-svk
Nováček

Odeslat příspěvekod JiVi 23. 1. 2012 07:11

mam 1.6HDi 66kW z 2011 v Berlingu a tenhle motor prihrev ma a musim uznat, ze z ofuku jde teplo mnohem driv nez z benzinu.
JiVi
Pozorovatel

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků