Ojeté auto do 500 000,-

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod metyn 26. 5. 2022 20:54

Ingos píše:Zase mám vypozorované, že ty motory s močovinou jsou nějak upravené a mívají nižší spotřebu, než ty stejné motory ve verzi před přidáním Adblue, ač samotná močovina samozřejmě vliv na spotřebu nemá. Ale je to sraní, o tom žádná. Nicméně i kdyby to adblue mělo, tak auta z tohohle roku maj auta spotřebu 0,0 prd. To ti na 15 000km vydrží při jakémkoli stylu jízdy.

ok a jak je to náročné servisovat případně? dědek
metyn
Veterán

Odeslat příspěvekod Ingos 26. 5. 2022 20:56

Arnie J píše:naopak, ta močovina vliv na spotřebu má, a to pozitivní ... nějak tam ta chemická reakce je efektivnější či čo, někde to vysvětloval snad i vaculda


Ne ne, já si pamatuju že psal, že třeba Superb 1.6TDI měl pouze zádržný systém NOx, kdežto 2l měl SCR a měl nižší spotřebu, ale není to přímo způsobenou močovinou, pouze jiným systémem boje s emisemi. Tu močovinu vstřikuješ do výduku, nemůže to ovlivnit spotřebu motoru.

Tady jsem našel článek.
https://www.auto.cz/adblue-dobra-vec-ne ... dice-88599

-- 26. 5. 2022 21:57 --

metyn píše:
Ingos píše:Zase mám vypozorované, že ty motory s močovinou jsou nějak upravené a mívají nižší spotřebu, než ty stejné motory ve verzi před přidáním Adblue, ač samotná močovina samozřejmě vliv na spotřebu nemá. Ale je to sraní, o tom žádná. Nicméně i kdyby to adblue mělo, tak auta z tohohle roku maj auta spotřebu 0,0 prd. To ti na 15 000km vydrží při jakémkoli stylu jízdy.

ok a jak je to náročné servisovat případně? dědek



Když s tím není problém, tak jsou náklady pouze na tankování Adblue. Nevím hele, neznám nikoho, kdo by s tím měl problém, ale určitě budou případy, kdy to odešlo.
Ingos
Inventář

Odeslat příspěvekod Arnie J 26. 5. 2022 20:57

no a není ta močovina součást toho "jiného systému boje s emisemi?" :)
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ingos 26. 5. 2022 20:59

Tys napsal, močovina vliv na spotřebu má, což není pravda. Má na ni vliv, že výfukový systém má díky absenci zádržného zařízení menší protitlak, to ale není zásluha adblue jako takového.
Ingos
Inventář

Odeslat příspěvekod Arnie J 26. 5. 2022 21:02

no tak to ale slovíčkaříme :)
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod metyn 26. 5. 2022 21:09

Ingos píše:
Arnie J píše:naopak, ta močovina vliv na spotřebu má, a to pozitivní ... nějak tam ta chemická reakce je efektivnější či čo, někde to vysvětloval snad i vaculda


Ne ne, já si pamatuju že psal, že třeba Superb 1.6TDI měl pouze zádržný systém NOx, kdežto 2l měl SCR a měl nižší spotřebu, ale není to přímo způsobenou močovinou, pouze jiným systémem boje s emisemi. Tu močovinu vstřikuješ do výduku, nemůže to ovlivnit spotřebu motoru.

Tady jsem našel článek.
https://www.auto.cz/adblue-dobra-vec-ne ... dice-88599

-- 26. 5. 2022 21:57 --

metyn píše:
Ingos píše:Zase mám vypozorované, že ty motory s močovinou jsou nějak upravené a mívají nižší spotřebu, než ty stejné motory ve verzi před přidáním Adblue, ač samotná močovina samozřejmě vliv na spotřebu nemá. Ale je to sraní, o tom žádná. Nicméně i kdyby to adblue mělo, tak auta z tohohle roku maj auta spotřebu 0,0 prd. To ti na 15 000km vydrží při jakémkoli stylu jízdy.

ok a jak je to náročné servisovat případně? dědek



Když s tím není problém, tak jsou náklady pouze na tankování Adblue. Nevím hele, neznám nikoho, kdo by s tím měl problém, ale určitě budou případy, kdy to odešlo.

jako obvykle zcela vyčerpávajíci informace, dík, dědek
metyn
Veterán

Odeslat příspěvekod Ingos 26. 5. 2022 21:13

Arnie J píše:no tak to ale slovíčkaříme :)


Nikoli, vedeme přesnou konverzaci :pozor .
Ingos
Inventář

Odeslat příspěvekod kurtoid 30. 5. 2022 06:37

1.6 je fajn motor pro klidné řidiče, moc to nejede, pocitově o chlup horší než ten litr. Největší kámen úrazu je ale ten pětikvalt, to bych teda na dálky určitě nechtěl. Naopak velmi dobře si to rozumí s DSG, tam si to sedlo pěkně a ta převodovka umí ve sportovním režimu krásně využít krouťák toho motoru.

Passat na mě už krapet starý.

Musí to být zrovna tyhle dvě auta?

Pokud by nesedl ten 1.6TDI, tak nějaký Golf kolem 3-4 let asi nebude úplně problém sehnat s 1.4TSI/1.5TSI/2.0TDI za 500 tisíc? Nebo něco jiného v podobném stylu. Leon III hatch nebo kombi 1.4/1.5/2.0TDI s velmi malými nájezdy kolem 20-40k km, jen to bude proti Golfu drncavější, zase by to nemuselo být takové lákadlo pro zloděje někde na východě.
kurtoid
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod PeTr7650 30. 5. 2022 08:21

močovina má pozitivní vliv na spotřebu a mimo vozidel koncernu PSA s ní nejsou problémy
Слава Україні!
PeTr7650
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 30. 5. 2022 08:24

no nevim.. u mne prebytek mocoviny vetsinou vede k nutnosti jet rychle, abych se ji zbavil a spotreba roste...
anonymni

Odeslat příspěvekod tslany 30. 5. 2022 09:38

S tím se nedá nesouhlasit.
Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečnost.

Z is for залупа!
tslany
Inventář

Odeslat příspěvekod metyn 30. 5. 2022 15:07

tak nastalo dilema, dneska sem fásl rangera i k soukr využití, ale je to ford a s tím jsme si užili i vlaku z madarska, tak nevím, zdali pouze neprodat rapida anebo si ho nechat, jak nekdo napsal jako iv´mnvestiční :D /asi kouďák? /, dědek
metyn
Veterán

Odeslat příspěvekod Arnie J 30. 5. 2022 15:16

No bude to podobné jako když si kdysi v každé druhé rodině chovali 20 let starou stodvácu, teď místo toho budou rapidy :)
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 30. 5. 2022 15:27

:D :D
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m_tsch 30. 5. 2022 18:18

A když nekoupíš toho Passata, tak ti musí ještě zbejt nějaká kačka, za kterou by se dal přikoupit ještě jeden Rapid.
Říkám na svou čest, Toledo je the Best.
m_tsch
Veterán
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků