Výběr prémiového sedanu.

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod BohemiaDriver 19. 9. 2011 17:21

Dobrý den,

rozhoduji se pro koupi prémiového sedanu, který by měl odpovídat vyšším nárokům z hlediska pohodlí a spolehlivosti. Výkon mě příliš netíží, jako dolní hranici jsem si stanovil 170 koní. Vozidlo chci používat především na pracovní cesty do Německa i Rakouska, v létě i v zimě, na soukromé účely jako jsou cesty na dovolenou a mimo jiné i na popojíždění v pražské dopravní špičce. Roční nájezd bude vysoký, odhadují 50 a více tisíc kilometrů ročně za všech ročních období.

Co se týče ceny, stanovil jsem si horní hranici 35 000 EUR (vozidlo chci koupit na firmu a proto tedy v případě Německa budu kupovat za cenu bez daně, která nesmí překročit těch 35 tisíc EUR).

Rok výroby: 2008 a novější.
Najeto: max. 125 000 kilometrů.
Motor: pouze nafta
Převodovka: automat

Nicméně rozhodující pro mě je SPOLEHLIVOST.

Prozatím se rozhoduji mezi:
2010 Mercedes E220 CDI - ten novější, hranatý typ.
2009-2010 Audi A6 3.0/2.7TDI Quattro - pohon všech kol velkou výhodou, ale na druhou stranu už se prodává nový model, takže vozidlo je poněkud morálně zastaralé.
F10 BMW 520D, 525D,.... - to se mi líbí, ale bohužel jsou příliš drahé. (E60 BMW 5 se mi prostě nelíbí)
2008-2009 Lexus GS Hybrid .... sice je to benzín, ale v tomto případě bych snad udělal i vyjímku, pro Lexus mám slabost, ale nevím jak je na tom z hlediska spolehlivosti a úrovně nákladů na případný servis.

kromě těchto aut mě prozatím nic nenapadá, uvažoval jsem také nad Volvo S80, ale má ho soused i kolega z práce, tak bych rád něco jiného, pro mě nového.

V podstatě bych potřeboval doporučit, které auto si vybrat (zkuste se nedívat na výkon, těch 170koní skutečně postačí), a které má nejvyšší pravděpodobnost spolehlivého provozu. Uvítám i nové alternativy, ale skutečně jenom prémiové značky ... Renault, Opel, Citroen, Nissan, Hyundai, Škoda ani jiné skutečně nechci. Vím, že dělají podobně dobrá, někdy i lepší auta za nižší cenu, ale v mém případě prostě ne.

Za názory předem děkuji.
Naposledy upravil BohemiaDriver dne 19. 9. 2011 17:46, celkově upraveno 1
BohemiaDriver
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mabosk 19. 9. 2011 17:33

BohemiaDriver píše:.. a které má nejvyšší pravděpodobnost spolehlivého provozu...

To je ako sa opytat v ktorom kasine mam najlepsiu sancu zarobit.

PS. Premiove znacky nie su o lepsej spolahlivosti. A v zasade cim je vec jednoduchsia tym je spolahlivejsia (plati aj u aut, kedze rozdiely vo vyrobe su uz minimalne)
mabosk
Inventář

Odeslat příspěvekod sprint 19. 9. 2011 17:44

Kup novýho Superba se zárukou a máš na pár let vystaráno.
Opel Astra 1.4T
Yamaha Xmax 400

"Pokus je prvním krokem k nezdaru"
sprint
Guru

Odeslat příspěvekod spitfireIX 19. 9. 2011 17:48

Jestli jde o spolehlivost, tak bych koupil raději nějakou novou střední třídu. Ojetá prémie asi nebude to pravé.
spitfireIX
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod BohemiaDriver 19. 9. 2011 17:53

Tak abych to upřesnil, zajímá mě dobrá spolehlivost pouze ze segmentu ojetých prémiových aut, nechci to srovnávat s novým autem, autem jiné třídy, atd. Prostě z podobně starých, podobně drahých aut, s podobným nájezdem....které má předpoklad k co nejdelší bezporuchové životnosti za výše popsaných podmínek?
BohemiaDriver
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod spitfireIX 19. 9. 2011 17:56

Aha. Takže na prvním místě je "prémiovost", co na tom, že z druhé ruky....
spitfireIX
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod Dusan 19. 9. 2011 17:56

Za ty penize obzvlaste bez dane sezenes BMW 5 F10 zcela bez problemu. Jedinym konkurentem je ten Mercedes, A6 je starsi model a GSko uplne mimo soutez. Takze BMW nebo Merc podle subjektivnich preferenci, ja bych preferoval spise tu petku, protoze je to po letech upadku pro BMW zase navrat na vysluni. Spolehlivost ti nikdo nerekne, jsou to prilis nova auta.

spitfireIX píše:Aha. Takže na prvním místě je "prémiovost", co na tom, že z druhé ruky....

Tak ono je to celkem logicke, za 35.000EUR nema smysl kupovat stredni tridu, tyhle premiovky jsou proti bezne konfekci ve stredni tride uplne nekde jinde.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Inventář

Odeslat příspěvekod facility 19. 9. 2011 17:58

Abit IP35 pro,e2180@3Ghz,6GB Ram,8800GT 512 MB,Barracuda 11. 500GB,WD 640GB,
Noctua NH-U12F,Coollaboratory Liquid Pro,Corsair VX550W,CM690, LCD Samsung 24"
Win XP SP3 NASA2 & Win7Ultimate 64bit Microsoft World Domination Total Control Edition
facility
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PublicEnemy 19. 9. 2011 17:59

Kupovat si "prémiový" sedan a přemýšlet o dieselovém čtyřválci, to si rovnou kup Superba a aspoň ušetříš. Ono v týhle třídě není moc na výběr, možná tak ještě Jaguar XF 3,0. Z toho tvýho výčtu bych šel do E-klasse 350CDI, A6 už působí zastarale, navíc je taková nemastná neslaná (i když kvalitní), zase ale bude asi nejlevnější. Každopdádně bych vůbec nezatracoval e60, s M-packetem vypadá parádně. Lexus je už taky za zenitem, u ojetiny tě pravděpodobně čekají problémy s bateriemi.
PublicEnemy
Nováček

Odeslat příspěvekod Dusan 19. 9. 2011 18:02

E60 vypada paradne jenom zvenci, jinak je to strasliva *****. To uz je snad lepsi i ten Superb. Kdyz petku, tak F10.
Dusan
Inventář

Odeslat příspěvekod BohemiaDriver 19. 9. 2011 18:03

facility píše:A VW Phaeton?

:D

To už rovnou mohu koupit S320CDI, ročník 2007. Pro mě asi zbytečné.

PublicEnemy:
Ten Jaguar XF je zajímavá alternativa, ale slyšel jsem, že jsem na tom špatně se spolehlivostí.
E-Classe u mě prozatím vede.
BohemiaDriver
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mimous 19. 9. 2011 18:31

Tak z tohohle výběru bych šel taky do té nové pětky. S 520d to sice nebude moc luxus jízda, ale pořád z nich vypadá nejlíp a kvalita taky nebude úplně špatná.
Občas se možná blbě ptám, ale jsem prostě takový.
Rád se snažím pomáhat, radit a stojím si za svým názorem, když si jsem jistý, že mám pravdu.
..............
Xbox One X
mimous
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Dusan 19. 9. 2011 18:33

Za ty penize muze mit normalne 530d ve velmi rozumne vybave s najezdem pod jeho pozadovanym limitem.
Dusan
Inventář

Odeslat příspěvekod JackWhite 19. 9. 2011 20:10

PublicEnemy píše:Kupovat si "prémiový" sedan a přemýšlet o dieselovém čtyřválci, to si rovnou kup Superba a aspoň ušetříš. Ono v týhle třídě není moc na výběr, možná tak ještě Jaguar XF 3,0. Z toho tvýho výčtu bych šel do E-klasse 350CDI, A6 už působí zastarale, navíc je taková nemastná neslaná (i když kvalitní), zase ale bude asi nejlevnější. Každopdádně bych vůbec nezatracoval e60, s M-packetem vypadá parádně. Lexus je už taky za zenitem, u ojetiny tě pravděpodobně čekají problémy s bateriemi.

Jel si v BMW F10 s dieslovým čtyřválcem ty bambulo?stopro ne,protože jinak by si nemohl napsat takovýhle plky.
A opět se ukázala naše malá česká kotlina,žadatel chce prémiový auto a pár zdejších blbů opět jako první odpověď napíše Superb...co na tom,že žadatel jasně píše,že Škodovku nechce...bože to je na palici :roll:

Sežeň si v Německu BMW F10 a máš nejlepší sedan na trhu,ve všem.
JackWhite
Nováček

Odeslat příspěvekod JackNO.1 19. 9. 2011 20:37

sprint píše:Kup novýho Superba se zárukou a máš na pár let vystaráno.

Ale no tak, vždyť on chce prémiový reprezentativní auto...
V2 60°
JackNO.1
Motorkář roku 2007

Další stránka