Porsche 911 (997) a banány

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod K86 26. 7. 2011 10:14

Zdravím,
nějakou dobu mi vrtá v hlavě červ si splnit můj největší sen. A sice koupit si naprosto nepotřebné auto - Porsche 911. Nejraději bych typ 997, případně potom 993 a jako poslední variantu typ 996, ale ten se mi líbí ze všech tří nejmíň.
V záměru je nákup ojetiny, s co nejmenším nájezdem, u 993 a 996 si asi moc vybírat nemůžu, ale 997 kolem 50 - 60tkm max (dle stavu), manuální převodovka, samozřejmě nebourané, co nejlepší stav, nepostižené tunerem, klidně dovoz.
Verze Carrera / Carrera S. Nechci žádné oturbené, žádné čtyřkolky.
Cena kolem 1M (max tak + - 1,2M)
Auto by sloužilo jako občasná víkendovka, možná sem tam nějaká rychlá dovolená, takže teoreticky plánuju nájezd 5000 - 7000km ročně. Pouze za pěkného počasí, jinak nevytápěná garáž.
Preferuju Manuální řazení, má cenu uvažovat o automatu?
Zajímalo by mě, pokud to budete vědět cena jednotlivých servisních prací v autorizáku ( kde vůbec je? Prosek? ) které mě během toho roku budou čekat. Brzdy (kotouče, desky) výměna oleje, rozvody (?), nějaký filtry, po případě co dalšího se musí pravidelně dělat. Gumy a pojistky si zjistím.
Docela zásadní otázka, vejdu se do toho se 194cm výšky?
každou seriózní radu vítám.díky.
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Beaumont 26. 7. 2011 11:06

K tématu Ti mohu říct jen dvě věci:
K86 píše:Auto by sloužilo jako občasná víkendovka, možná sem tam nějaká rychlá dovolená, (...) má cenu uvažovat o automatu?

Ne, proč?

K86 píše:Docela zásadní otázka, vejdu se do toho se 194cm výšky?

Jo, vejdeš se v pohodě, jen nastupování není úplně jednoduché. Ale dej pozor na auta se šíbrem, to by mohl být problém.
Italská auta jsou nespolehlivá, lidská činnost způsobuje globální změnu klimatu a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
"Zpřísňování trestů je jen marným pokusem omezených hlav, terorem si vynutit úctu k zákonům." (Jean-Jacques Rousseau)
Beaumont
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PublicEnemy 26. 7. 2011 11:09

Tak 997 je asi nejlepší volba, 993 je relativně málo a navíc si drží cenu, ale zase jsou mnohem ryzejší (má ještě vzduchem chlazený boxer), 996 není moc hezká a už relativně zastaralá, ale zase se dá sehnat za pár korun a výběr je dost velký. Pokud chceš info z první ruky, tak si přečti nebo napiš přímo majiteli jedný 911 (997) http://moje.auto.cz/Dylan-McKay/red-baron.html. Co vím, tak s ní jezdí prakticky denodenně a nemá s autem žádné problémy.
Jinak osobně bych šel do verze 2S (tedy zadokolka se silnějším motorem) a pokud možno se Sport Chrono paketem. Automat (tiptronic) taky není špatný, ale do 911 prostě patří manuál. PDK není špatná, ale s tvým rozpočtem asi na žádnou nenatrefíš (a když už jo, tak to bude určitě ta jedna z prvních verzí s řazením na volantu, který je prý pěkně de.bilní).

Být tebou, tak si klidně zkusím ještě dvojici Boxster S/Cayman S. Nabídnou minimálně 90% zážitků 911, ale za menší cenu.
PublicEnemy
Nováček

Odeslat příspěvekod K86 26. 7. 2011 11:11

Třeba je manuál tak špatnej a naopat ajutomat tak neskutečně dobrej že to za uvoažování stojí. To byla spíš doplňující otázka. Jsem zastáncem manuálů.

-- 26. 7. 2011 12:14 --

PublicEnemy píše:Tak 997 je asi nejlepší volba, 993 je relativně málo a navíc si drží cenu, ale zase jsou mnohem ryzejší (má ještě vzduchem chlazený boxer), 996 není moc hezká a už relativně zastaralá, ale zase se dá sehnat za pár korun a výběr je dost velký. Pokud chceš info z první ruky, tak si přečti nebo napiš přímo majiteli jedný 911 (997) http://moje.auto.cz/Dylan-McKay/red-baron.html. Co vím, tak s ní jezdí prakticky denodenně a nemá s autem žádné problémy.
Jinak osobně bych šel do verze 2S (tedy zadokolka se silnějším motorem) a pokud možno se Sport Chrono paketem. Automat (tiptronic) taky není špatný, ale do 911 prostě patří manuál. PDK není špatná, ale s tvým rozpočtem asi na žádnou nenatrefíš (a když už jo, tak to bude určitě ta jedna z prvních verzí s řazením na volantu, který je prý pěkně de.bilní).

Být tebou, tak si klidně zkusím ještě dvojici Boxster S/Cayman S. Nabídnou minimálně 90% zážitků 911, ale za menší cenu.


díky, recenzi jsem četl a chystal jsem se ho nějak kontaktovat. co tak projíždím inzeráty, tak se dá sehnat pěkná 996 o hodně levněji než 997.
Boxster/Cayman taky jsem uvažoval, ale to prostě není 911, to se nedá vysvětlit nebo popsat.
minimálně o převodovce je rozhodnuto
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PublicEnemy 26. 7. 2011 11:26

Tak 996 se dá sehnat za cenu novýho Mondea, určitě to nebude špatná volba. Ale asi by to chtělo srovnání s 997. Mně osobně připadá 996 oproti současný verzi tak nějak zastaralá (design předku, interiér), ale to jsou věci, který bych ale překousnul, pokud bych ušetřil nějakých 500 tisíc, navíc jde hlavně o to, jak se řídí, ne jak vypadá. Chce si to prostě vyzkoušet, co ti víc padne ;-)
Každopádně bych na koupi počkal až na jaro, v září se má představit nová generace (991), tak by mohly ceny 997 ještě o nějakých 10% klesnout.
PublicEnemy
Nováček

Odeslat příspěvekod siol.a 26. 7. 2011 11:29

Co jeste starsi kus, kdyz ji nechces pouzivat denne?
Dálniční predátor
siol.a
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod K86 26. 7. 2011 11:40

PublicEnemy píše:Tak 996 se dá sehnat za cenu novýho Mondea, určitě to nebude špatná volba. Ale asi by to chtělo srovnání s 997. Mně osobně připadá 996 oproti současný verzi tak nějak zastaralá (design předku, interiér), ale to jsou věci, který bych ale překousnul, pokud bych ušetřil nějakých 500 tisíc, navíc jde hlavně o to, jak se řídí, ne jak vypadá. Chce si to prostě vyzkoušet, co ti víc padne ;-)
Každopádně bych na koupi počkal až na jaro, v září se má představit nová generace (991), tak by mohly ceny 997 ještě o nějakých 10% klesnout.


996 carrera se da sehnat od nejakejch 350t do 1M, pokud se nakonec rozhodnu pro koupi, tak to bude me prvni porsche, takze rozdily 997/996/993 rozhodne nepoznam a kazdy nastartovani v cemkoliv bude orgasmus. I tu 996 bzch lehce prekousl :) zatim je to premysleni o koupi, takze nakup by se realizoval, pokud vubec, v radu mesicu. Taky predpokladam ze s nastupem nove verze pujdou ceny niz.

-- 26. 7. 2011 12:41 --

siol.a píše:Co jeste starsi kus, kdyz ji nechces pouzivat denne?


taky varianta, ale z toho mam docela strach, ze ta auta toho budou mit moc za sebou, pak nevim jak to bude s dilama a servisem.

-- 26. 7. 2011 12:54 --

I kdyz takova 911 - 964 taky nevypada spatne!
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PublicEnemy 26. 7. 2011 12:05

Tak rozdíl mezi 993 a 996, 997 je hlavně ten, že 993 měla jako poslední 911 vzduchem chlazený motor, všechny ostatní generace už mají "vodníky". Rozdíl je taky určitě v pohodlí, starší generace 911 neoplývaly zrovna komfortem, byla to docela spartánsky vybavená auta (což se změnilo práve s 996, částečně i u 993). U starších generací (993 a starší) bych taky viděl problém v servisu. Přece jen tyhle generace nejsou u nás moc běžné. Předpokládám, že to bude tvoje první 911, takže bych se držel osvědčeného receptu (996, případně 997).
PublicEnemy
Nováček

Odeslat příspěvekod K86 26. 7. 2011 12:15

jak pises, prvni 911 ale i prvni auto tohoto typu a druhu. OK 996 / 997.
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Beaumont 26. 7. 2011 12:29

K86 píše:
siol.a píše:Co jeste starsi kus, kdyz ji nechces pouzivat denne?


taky varianta, ale z toho mam docela strach, ze ta auta toho budou mit moc za sebou, pak nevim jak to bude s dilama a servisem.

I kdyz takova 911 - 964 taky nevypada spatne!

Porsche dodává prakticky všechny díly (nebo přinejmenším techniku a plechařinu) na veškeré řady 911 už od těch nejstarších (a pokud vím, tak i na jiné typy). Ovšem ceny tomu odpovídají :shock:
Italská auta jsou nespolehlivá, lidská činnost způsobuje globální změnu klimatu a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
"Zpřísňování trestů je jen marným pokusem omezených hlav, terorem si vynutit úctu k zákonům." (Jean-Jacques Rousseau)
Beaumont
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod K86 26. 7. 2011 12:44

je to lakavy, ale radeji zustanu u puvodniho uvazovani - 996 / 997
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pe012tr 26. 7. 2011 13:38

PublicEnemy píše:Automat (tiptronic) taky není špatný, ale do 911 prostě patří manuál.

Nevím s čím srovnáváš, ale tiptronic v Boxsteru i 911 je OTŘESNÝ! Naprosto devalvuje celé auto. Až PDK je konečně důstojná automatická převodovka pro Porsche...

Jinak myslím, že při nájezdu 5-7 kkm ročně, bez nějakých návštěv okruhu nebo jiných sadistických věcí, které snižují životnost komponent, nebude 911 na provoz nikterak zabijácká - vždyť má servisní intervaly jako kdejaké běžné auto. Originální díly sice stojí ranec, ale taky nabízejí odpovídající kvalitu a životnost.
Myslím, že pokud bys pořídil z nějakého Porsche hausu pěkný kousek s jasnou historií, tak se není vůbec čeho bát a budeš jasně vidět, jaké velké servisní úkony už má auto za sebou a které výdaje tě budou čekat. Třeba dáš za rok do Porsche míň, než do FoFoně :)
Pe012tr
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod K86 26. 7. 2011 14:36

FoFoň má teoreticky 10x větší roční nájezd
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod orgasmic 26. 7. 2011 14:48

Srry za OT, ale stejne jde jen o haluz. Clovek, co ma druheho Focuse a najednou chce koupit Porsche? :D 8-P

Vyser se na maly sen a udelej si velky. Kup to Maresovo Ferrari...za chvili bude na prodej a cena bude nizka :kuk:
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 26. 7. 2011 14:51

A nebude to moc zrat? LPG tam asi pujde blbe :-P
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků