Pomoc s výběrem spolehlivého a bezpečného auta.

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod kozenka 24. 6. 2011 21:53

Ahoj všem co zavítají do mého tématu, měl bych jednu prosbu, ale o to důležitější. Vlastním řidičák už 6 let a ač se to zdá neuvěřitelné ještě jsem nikdy neměl vlastní auto. Nebyly peníze ani jsem ho nepotřeboval. Ted se vše obrátilo a peníze jsou a auto potřeba je též. Potřeboval bych poradit s výběrem vozidla jakékoliv značky. Mé kritéria jsou tato a velice mi na nich záleží:

1. Spolehlivost (aby se mi u toho pořád něco nesypalo)
2. Bezpečnost
3. Spotřeba (trošku vyšší bych možná taky zkousnul, ale ne vysokou)
4. Nejlépe i prostornost tedy spíše kombíka (není podmínkou)

Nezáleží zda půjde o ojetinu nebo nové auto. Ani nezáleží zda půjde o naftu či benzín. Možná jsem spíše přikloněn k naftě a to z důvodu kultivovanosti a spotřeby. Vím, že pokud se něco na naftě podělá, tak o to oproti benzínu stojí oprava víc. Mám výhlídlé Volvo V70 první generaci s TDI motorem 2.5 litr (prý jsou tyto motory velice spolehlivé), jejich cena je kolem 100.000 korun. Poté pokukuju po druhý generaci, kde cena je cca. 200.000 korun ovšem o spolehlivosti této generaci vím absolutně nic, potom ještě trochu pokukuju po Volvu V50. Celkově jak je vidět mám v oblibě Volvo. Cenový limit je někde kolem 200.000 korun, takže asi spíše ojetinu. Můžete mi něco lidi doporučit a poradit? Dík moc!
DSLR - Nikon D90
kozenka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mager 24. 6. 2011 22:40

kultivovana nafta?
mager
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod MELLO 24. 6. 2011 22:43

Řílkals něco zloději nicků?
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod kozenka 24. 6. 2011 22:49

Prosím k tématu :-)
MELLO: To asi nebylo ke mě že?
DSLR - Nikon D90
kozenka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eLzyx 25. 6. 2011 00:01

no jestli koukáš po V50, tak se vyhni 1.6D a 2.0D. Ne, že by to byly špatné motory, to ne, ale nejsou Volvo. Jsou PSA. Když Volvo ,tak s Volvo motorem. Doporučil bych tedy D5, ale ta bude ve V50 skoro nesehnatelná.

Být tebou, šel bych do V70 II. generace D5. Spolehlivé, cenově dostupné (cca 150t Kč za hodně slušné kousky), dobře vybavené i v základu, celkově větší výběr než mezi první generací, která to už má prostě odslouženo. Samozřejmě můžeš narazit na neolítaný kousek, ale to bude spíš o štěstí. Navíc ta druhá generace je o kus bezpečnější.

kdyžtak se ptej i na konkrétní věci, rád ti odpovím. I když jsem spíše zaměřen na Volvo turbobenziny.
eLzyx
Veterán

Odeslat příspěvekod evlo 25. 6. 2011 00:42

No vpodstate to vyapda asi tak na ram 1500 s cummins

1. Spolehlivost (aby se mi u toho pořád něco nesypalo) - velmi
2. Bezpečnost - velmi
3. Spotřeba (trošku vyšší bych možná taky zkousnul, ale ne vysokou) - presne jak pises, je to dan za spolehlivost a bezpecnosti
4. Nejlépe i prostornost tedy spíše kombíka (není podmínkou) - velmi
nebo jinou alternativu tridy 1500 - ford, gmc

pripadne pak ceska transformace v podobe oktavia kombi - ale vsechny parametry bude mit horsi, jen bude zrat min
evlo
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod 970ka 25. 6. 2011 15:17

Za kilo bych koupil embéčko a na nějaký Volvo bych se zvysoka...
Carrera S, SL320, X5 3,0D,Kawa W800, Pana GZ 2000
970ka
Inventář

Odeslat příspěvekod beverlis.M 25. 6. 2011 16:35

proč jhe to zloděj nicku?
Tak pokud kouká po V50 tak bych zkusil Forda Focuse II v kombajnu. Určo bude levnější než V50.
beverlis.M
Štamgast

Odeslat příspěvekod MELLO 25. 6. 2011 16:42

proč je to zloděj nicku?

On moc dobře ví...
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod beverlis.M 25. 6. 2011 16:53

řekneš mi to????
beverlis.M
Štamgast

Odeslat příspěvekod eLzyx 25. 6. 2011 21:59

970ka píše:Za kilo bych koupil embéčko a na nějaký Volvo bych se zvysoka...

mercedesy za tyhle prachy hnijou jak kdyby měli prašivinu.
eLzyx
Veterán

Odeslat příspěvekod 970ka 25. 6. 2011 23:02

Myslel jsem embéčko z Boleslavi :-))
Carrera S, SL320, X5 3,0D,Kawa W800, Pana GZ 2000
970ka
Inventář

Odeslat příspěvekod 3MPS 26. 6. 2011 17:25

eLzyx píše:no jestli koukáš po V50, tak se vyhni 1.6D a 2.0D. Ne, že by to byly špatné motory, to ne, ale nejsou Volvo. Jsou PSA. Když Volvo ,tak s Volvo motorem. Doporučil bych tedy D5, ale ta bude ve V50 skoro nesehnatelná.

Být tebou, šel bych do V70 II. generace D5. Spolehlivé, cenově dostupné (cca 150t Kč za hodně slušné kousky), dobře vybavené i v základu, celkově větší výběr než mezi první generací, která to už má prostě odslouženo. Samozřejmě můžeš narazit na neolítaný kousek, ale to bude spíš o štěstí. Navíc ta druhá generace je o kus bezpečnější.

kdyžtak se ptej i na konkrétní věci, rád ti odpovím. I když jsem spíše zaměřen na Volvo turbobenziny.

PSA motory (ani 1,6HDI ani 2,HDI) bych jako mínus neviděl - ba právě naopak. To jsou prověřené motory po řadu let od Citroenů po Fordy a nemají zásadních potíží. Potíže FAP nejsou problémy motoru...
Tyto motory nejsou opravdu špatné a jelkož jsou dávané do řady značek, o něčem to svědčí.
3MPS
Štamgast

Odeslat příspěvekod kozenka 27. 6. 2011 13:38

MELLO: Už mě tu nebavíš. Bud řekni kdo a proč je zloděj nicku nebo vypadni, neotravuj a vytvoř si téma a zlodějích nicku a tam vesele spamuj. Dík

Jinak zpět k tématu. Zatím jsem zužil tedy výběr a pokukuju po V70 II.generaci, která zatim splnuje podmínky koupě. Bezpečné je, spotřeba v naftě tak do 7 litrů (což na 2,5 litr je slušný) i prostornost. Z ostatních aut co mi tady jste nabídli si nejsem uplně jist tou spolehlivostí a bezpečností :-) Zrovna BMW do r.2005 nejsou nejideálnější podle crashtestů co jsem se díval...
DSLR - Nikon D90
kozenka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MELLO 27. 6. 2011 13:51

chápu tvé rozhořčení, ale můžeš se uklidnit, na tebe a tu držku co máš v avataru to rozhodně neplatilo. ;-)
MELLO
MELLO

Další stránka