Mercedes C kombi

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Stik3 18. 5. 2011 07:28

Ahojte,
Kedze po dlhej dobe so sluzobakmi som nuteny zrazu jazdit svojim autom a moja Alfa predsa len uz nieje na kazdodenne jazdenie som sa rozhodol kupit nieco novsieho a hlavne pohodlnejsieho.
Uvazujem najma o Mercedese C predchadzaujcej generacie ( tusim W203) a variante kombi. V aute som sa uz vozil takze viem co a ako. Uvazujem o rocnikoch 2004-2005 mozno pokial by bolo nieco v super stave tak aj 2003. Najprv som uvazoval o benzine 180k alebo 200k, ale zufalo mala ponuka ma priviedla k myslienke na 220cdi. Podmienkou je aby to bol automat. Skutocne sa mi kvadlat uz nechce :-) . Takze by som rad poprosil o radu co by bolo vhodnejsie...Rocne najazdim cca. 20000km 50% dialnica a 50% mesto. Co sa tyka ceny nemam dany strop a na servis mam tiez peniazky takze poprosim bez opic a bananov :D .Dakujem za akekolvek skusenosti a rady, popripade ak viete o nejakej rovnako pohodlnej variante...
Stik3
Nováček

Odeslat příspěvekod davpro 18. 5. 2011 07:44

Seat Leon ST 1.5 TSI 96kw FR (2019)
davpro
Štamgast

Odeslat příspěvekod K86 18. 5. 2011 07:47

na 20tkm za rok bych si klidne vzal C320
Seat Leon ST TGI
S-Max 2.0TDCI 120kw
1,6EcoBoost - doufám že moje poslední setkání s benzínem od Fordu :-D

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru

Odeslat příspěvekod Stik3 18. 5. 2011 07:58

Jasne ze 6valec by som bral hned ale chcem zostat pri pouziti rozumu :D
Rad by som sa so spotrebou zmestil do cca 8l.
Stik3
Nováček

Odeslat příspěvekod davpro 18. 5. 2011 08:05

Pak vem to CDI
davpro
Štamgast

Odeslat příspěvekod Stik3 18. 5. 2011 08:13

Ok a nebali by ste sa celkom vysokeho najazdu, automatu a nafty?

-- 18. 5. 2011 09:14 --

davpro: Inak dik za link :-)
Stik3
Nováček

Odeslat příspěvekod davpro 18. 5. 2011 08:18

Asi bych se nebál. Co je to vysoký nájezd? 250tis poctivých si myslím není nic co by vadilo. Sám mám na své fabce 200tis a počítám, že dvojnásobek s tím absolvuji.

Automat je tam ještě klasický ne? Nebo už nějaká přetechnizovaná dvojspojková mrcha?
davpro
Štamgast

Odeslat příspěvekod ace2 18. 5. 2011 08:19

Při výběru W203 si zkontroluj zda bylo provedeno servisní opatření proti akumulaci vlhkosti v dolní části všech 4 dveří. Ve spodní hraně dveří se jinak drží voda a dveře tam reznou. Servisní opatření se týkalo upravy těsnění a vyplnění dutiny patrně silikonem či něčím takovým pro zabránení dalšího vnikání vody a vlhkosti. To samé se týká lemů blatníků.

Jak to vypadá v reálu:
http://timcodes.zenfolio.com/img/v12/p995303602-6.jpg
http://www.benzworld.org/forums/attachm ... r-rust.jpg
http://nanogiants.com/cardoor2.jpg

http://i12.photobucket.com/albums/a246/ ... l-Arch.jpg

-- 18. 5. 2011 09:22 --

Automat je tam klasický hydrodynamický 5st z dílen Mercedesu. Nutno říci, že tento 5st automat je jeden z nejlepších automatů co kdy byl na silnici. Doporučuji každých 90 tis km měnit olej a filtr v převodovce, jinak může nastat problém s tlakem v hydraulické části a auto pak může při určitých otáčkách vibrovat. Nejdřív byla náplň koncipovaná jako "doživotní", ale pak to Mercedes na základě zkušeností přehodnotil a nyní je to snad už v servisních knížkách jako povinný servis po 90 tis km.

-- 18. 5. 2011 09:27 --

Jinak 200K je geniální motor, má charakteristiku šestiválce co se kultivovanosti týče a linearity nástupu výkonu. Při vysokých otáčkách se pak přidává výborný zvuk kompresoru. Výkon sice není vyložině sportovní, ale jede dobře a levně.

C220CDI je sice pragmatická motorizace, ale na můj vkus to auto bylo poměrně dost hlučné. Navíc servisní riziko CDI motorů o stáří 7-8 let poměrně vysoké a jakýkoliv problém hravě smaže rozdíl v nákladech na palivo mezi 200K a 220CDI. Ale to je můj názor. Já mám 200K za motor, který se akorát tak do toho auta hodí, je tichý, hezky a přijemně jede a má nízkou spotřebu. Rozdíl mezi 180K a 200K je poměrně dost cítit, když už tak jedině tu 200K. U 180K chybí ten "poslední tah na bránu" :D
5 techničáků a všechno RWD
ace2
Veterán

Odeslat příspěvekod Stik3 18. 5. 2011 08:37

ace2: Dakujem za info :-) O tom hrdzaveni som uz pocul ale nevedel som ze bola nejaka zvolavacka. Teoreticky po 4 rokoch od uvedenia do predaja by uz mali byt vsetky takto osetrene, ci? Co sa tyka toho motora tak samozrejme ma laka jazdit za 5-6litrov, ale to riziko prave pri cca. 7rocnych dieslov je dost velke. Myslim ze s tym 200k by nemal byt problem jazdit za 8l a za tolko jazdim aj teraz s Alfou takze nic co by som neprezil :D Kolko mas ty spotrebu? Inak sportovanie ma uz volako preslo a pri kazdodennom jazdeni uprednostnujem uz pohodolie...Inak mam troska obavu z automatu a zimy. Kamarat ma presviedca ze zo zadnym nahonom to nebude idealne a kedze casto jazdievam na board do Alp tak ze by bol idealnejsi manual. Mal by som sa toho obavat?
Stik3
Nováček

Odeslat příspěvekod davpro 18. 5. 2011 08:39

Jak tak koukám, tak reálně se s tím 200K dá jezdit za 8-10 litrů dlouhodobý průměr. To bych se asi na CDI vykašlal.

http://www.spritmonitor.de/en/overview/ ... owerunit=2
davpro
Štamgast

Odeslat příspěvekod hexacore 18. 5. 2011 08:43

ace, muzes napsat konkretni rozdil mezi 180K a 200K co je to ten "posledni tah na branku". Docela zajimava auta, ale zkusenosti s MB nemam zadne.

Co konkretne spotreba? da se ve meste jezdit za 7l. u te 180K? co 200K? :)

Prosim, ohodnot spotrebu s lehkou nohou :) Dekuji mockrat
hexacore
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod davpro 18. 5. 2011 08:46

Spotřeba 180K je neznatelně nižší...

http://www.spritmonitor.de/en/overview/ ... owerunit=2
davpro
Štamgast

Odeslat příspěvekod Stik3 18. 5. 2011 08:50

Ako Ccko je take nenapadne auto za relativne dobre peniaze. A ten komfort jazdy a pocit z auta je naozaj niekde inde ako v pasate alebo inom aute strednej triedy. Pre mna je to jasna volba len uz rozhodnut ten motor :-D
Stik3
Nováček

Odeslat příspěvekod davpro 18. 5. 2011 08:53

Najedeš relativně málo (asi jako já), je jasné, že úspora nákladů na palivo bude u CDI znatelná. Otázkou je, do jaké doby. Aby ses pak nebil do hlavy, že jsi nevzal benzín.

Osobně bych z těchto motorů jednoznačně volil 200K.
davpro
Štamgast

Odeslat příspěvekod ace2 18. 5. 2011 08:54

Stik3: No není zač. Já měl služební Ečka a jedno jsem si pak i odkoupil, ale jako náhradní auta ze servisů jsem měl snad uplně všechny modely a leckdy i s náhradním autem jsem musel jet třeba z Prahy do Košic atd... takže i ty náhradní auta půjčené na pár dní jsem měl minimálně na několik stovek až tisíc kilometrů, leckdy i opakovaně, takže mám s ročníky let první dekády poměrně značné zkušenosti.

U Céčka mě prostě nejvíce zaujala motorizace C200K. Vyzkoušel jsem postupně C180K, C200K, C220CDI, C270CDI a C280. Ano jistě C270CDI a C280 jelo jak z praku, ale C200K mi přišla jako nejvyváženější a nejpříjemnější motorizace na denní ježdění. Já myslím, co si pamatuju, tak jsem byl překvapen, že při klidné jízdě jsem se dostával až na 7.5 litru na sto. Takže těch 8 litrů je reálných. Nejvíce mě u toho motoru zaujala právě ta příjemné nenucená linearita výkonu s překvapením u červených otáčkách, kdy začíná kvílet kompresor, což mě děsně bavilo. Charakteristikou je 200K je identická s nějakým slabším šestiválcem. Prostě se s tím motorem hezky jezdilo a autu do skvěle padlo a to jsem v té době měl E500 4Matic kombi. C220CDI mě vůbec nebavila, jelo to tak nějak normálně, žádné překvapení, ale tyhle 4 válcové diesely prostě trpí na kultivovanost, přenáší se to nadměrně do interiéru, jsou cítit vibrace i nadměrný hluk. Ta 200K je pak takové sametové svezení a máš pocit, že jedeš o třídu lepším autem.

Akorát bych řekl, že těch 200K bude asi mnohem menší výběr než z 220CDI
5 techničáků a všechno RWD
ace2
Veterán

Další stránka