Seat Ibiza alebo iné ? poraďte

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod baltimora 25. 3. 2011 10:08

Zdravím uvažujem nad kúpou auta a zaujímam sa o Seat Ibiza chcem 5 dverový s benzínovým motorom s objemom 1.2 (kôli nízkej spotrebe) a chcem sa spýtať na značku vraj to patrí pod Volkswagen či je Seat kvalitná značka a aké motory používajú či to nie sú náhodov Volkswageňácke ? Inak sa mi zdá že Ibiza prišiel na trh v roku 2008 tak je to pomerne staršie auto hm ?

Prípadne zvažujem nový Ford Fiesta, Citroen C3 alebo Renault Clio čo by ste odporučili Vy a na čo si mám dať pozor pýtajte sa ďalšie info doplním ak by bolo treba Dík.
baltimora
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod m4lcolm 25. 3. 2011 10:10

Ibiza je moderní, motory jsou škodovácké vyráběné v ČR a pokud se ti líbí zvenčí a zkousneš interiér, je to velmi slušný kup. Včera tu byl odkaz na Ibizu 1,2 TSI 77 kW za 270 tisíc ;-)

-- 25 bře 2011, 10:10 --

Pandora píše:Pro milovníky TSI 77 kW a těm, kterým nevadí Ibiza, je dobré se podívat na Jarov, Ibiza Style s tímto motorem 271 900,-
V jiném modelu se tento motor asi levněji nesežene.

http://www.autojarov.cz/nove-skladove-v ... 03814.html
m4lcolm
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod miromen4 25. 3. 2011 10:14

baltimora píše:Zdravím uvažujem nad kúpou auta a zaujímam sa o Seat Ibiza chcem 5 dverový s benzínovým motorom s objemom 1.2 (kôli nízkej spotrebe) a chcem sa spýtať na značku vraj to patrí pod Volkswagen či je Seat kvalitná značka a aké motory používajú či to nie sú náhodov Volkswageňácke ? Inak sa mi zdá že Ibiza prišiel na trh v roku 2008 tak je to pomerne staršie auto hm ?

Prípadne zvažujem nový Ford Fiesta, Citroen C3 alebo Renault Clio čo by ste odporučili Vy a na čo si mám dať pozor pýtajte sa ďalšie info doplním ak by bolo treba Dík.

S Ibizou chybu rozhodně neudělaš. Zaleži co ale u auta preferuješ protože ikdyž Ibiza neni žadny kostitřas přecejen je "sportovněji" naladěna je docela nizka a proto se do něj huř nastupuje takže pokud jsi vysoky nebo starši muže to vadit.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod quasimoto 25. 3. 2011 11:37

Zvazujem predaj 2-rocnej 5dverovej Ibizy 1.2 70k s klimou, radiou, 4x airbag, kupena nova v CR, 34.000 km

Ak by si mal zaujem daj vediet.
quasimoto
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Beaumont 25. 3. 2011 12:00

baltimora: Být Tebou, ještě bych do výběru zařadil Fiata Punto: buď Punto Actual, nebo faceliftované Punto Evo.

Pokud se budeme bavit o atmosférických motorech 1.2 (a tedy nikoliv o přeplňované 1.2 TSI v Ibize), pak motor Fiatu 1.2 má zásadní výhody - je to čtyřválec (tj. méně hlučný a zejména méně vibrující) a jde o léty prověřený a zcela bezproblémový motor. Naopak tříválec 1.2 12V v Ibize je totéž co HTP ve Fabii a to rozhodně moc povedený motor není, viz:
http://www.cimbu.cz/clanky/auto-moto_htp.pdf
Kromě toho je Punto velmi příjemné auto, prostorné, dobře odhlučněné a ve verzi Evo s parádním interiérem.

Jinak Fiesta, C3 i Clio jsou taky fajn auta a všechny mají základní motory se čtyřmi válci...
Italská auta jsou nespolehlivá, lidská činnost způsobuje globální změnu klimatu a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
"Zpřísňování trestů je jen marným pokusem omezených hlav, terorem si vynutit úctu k zákonům." (Jean-Jacques Rousseau)
Beaumont
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod baltimora 25. 3. 2011 15:38

Ja som pozeral na tie motory pre Ibizu a tie 3 valce som si všimol a sklamalo ma že sú len troj valcové inak uvažoval som nad modelom Reference a čo som si všimol tak pri tomto je motor 1.2 iba s 3 valcami a ešte ak to nie sú celkom podarené motory tak ma to odrádza od toho Seatu teraz neviem neviem...

Pozriem sa aj na tie Fiaty a aký je rozdiel medzi Punto Actual a Punto Evo ? ktorý je novší lepší ?
baltimora
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod baltimora 25. 3. 2011 17:00

A čo motor 1,4i 16V u Seatu Ibiza ? je dobrý a je tam veľký rozdiel v spotrebe oproti tomu 1,2 trojvalcu ?

Pozerám že modely s motorom 1,2 TSI sú už o dosť drahšie ako 1,2 trojvalec a 1,4i 16V...
baltimora
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dix_ 25. 3. 2011 17:22

Já jsem kdysi jezdil s tou starší verzi,tj 55 KW.Na dálnici to mělo spotřebu při 160,6.2 litru.Mě se s tím jezdilo dobře.Na normální ježdění to byl dobrej motor.Tehdy jsem měl celkouvou kolem 6 litrů a jezdilo to se zapnutou klimou v teplotách kolem 30 stupňů nad nulou.

Vezl jsem v obou Punto Evo a Actual jsem řídil,když byl novej.Liší se to jenom maskou,zadníma světlama,jiným interiérem a potahy.Actual je očesané Grande Punto.Snížili tam výbavu a ubraly motory.Pokud s tím budeš jezdit,tak to má dost ostré brzdy.A co Opel Corsa facelift ? Tam je taky motor 1.2 čtyřválec.Jezdil s Corsou a bylo to příjemnější než Punto.U Corsy jsou také ostré brzdy,podvozek je shodný s Puntem.
Bez bodů
Auto jedině v elektrice
Je putna kolik je koní pod kapotou.Záleží,kdo je za volantem.
Dix_
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m4lcolm 25. 3. 2011 17:29

Dixi, rozlišujme správně vid dokonavý a nedokonavý. Ty jsi jel, nikoli jezdil, a s jistotou to bylo z kopce.
m4lcolm
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Dix_ 25. 3. 2011 17:36

Snažím se mu poradit.Z kopce to nebylo,Bylo to Prostějově,pak po dálnici do Brna,po Brně,pak po dálnici a pak po Prostějově.
Bez bodů
Auto jedině v elektrice
Je putna kolik je koní pod kapotou.Záleží,kdo je za volantem.
Dix_
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m4lcolm 25. 3. 2011 17:41

Dixive 160 to opravdu za 6 nejezdí :-)
m4lcolm
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Dix_ 25. 3. 2011 17:46

Vím co jsem viděl.Jsem měl nastavenej palubák na okamžitou spotřebu,abych viděl,jak mám jezdit,abych nemusel moc jezdit.Ta 74 KW ne,ale tahle jela.Hádat se nebudu.Jsem ji měl půjčenou dvakrát,jednou do Brna a do Ivančic.
Bez bodů
Auto jedině v elektrice
Je putna kolik je koní pod kapotou.Záleží,kdo je za volantem.
Dix_
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Beaumont 25. 3. 2011 18:20

baltimora píše:Pozriem sa aj na tie Fiaty a aký je rozdiel medzi Punto Actual a Punto Evo ? ktorý je novší lepší ?

Dix_ píše:Vezl jsem v obou Punto Evo a Actual jsem řídil,když byl novej.Liší se to jenom maskou,zadníma světlama,jiným interiérem a potahy.Actual je očesané Grande Punto.Snížili tam výbavu a ubraly motory.


Je to tak, že původní Grande Punto se dnes prodává jako Punto Actual s omezenou nabídkou motorů, Punto Evo je verze po faceliftu. Evo novou příď, zadní světla a úplně novou palubní desku (a myslím i výplně dveří), ale taky jinak odladěný podvozek a řekl bych, že ještě lepší odhlučnění.

Nicméně ten motor 1.2 je v obou stejný. Je to o tom, co se ti víc líbí a jak moc stojíš o hezčí palubní desku a pohodlnější podvozek nové verze Evo, která je - logicky - o něco dražší.

-- 25. 3. 2011 18:21 --

Dix_ píše:U Corsy jsou také ostré brzdy,podvozek je shodný s Puntem.

Řekněme shodný základ, ale naladění podvozku už si Fiat i Opel udělali po svém a trochu jinak.
Italská auta jsou nespolehlivá, lidská činnost způsobuje globální změnu klimatu a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
"Zpřísňování trestů je jen marným pokusem omezených hlav, terorem si vynutit úctu k zákonům." (Jean-Jacques Rousseau)
Beaumont
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pandora 25. 3. 2011 18:42

quasimoto píše:Zvazujem predaj 2-rocnej 5dverovej Ibizy 1.2 70k s klimou, radiou, 4x airbag, kupena nova v CR, 34.000 km

Ak by si mal zaujem daj vediet.


Čím tě Ibiza konkrétně zklamala??? Před 2 lety jsi tu měl vlákno o výběru nového vozu a zvítězila Ibiza....

-- 25. 3. 2011 18:53 --

Ještě bych se podíval na ceník Clia, motor 1,2 TCE 76 kW/152 Nm taky není špatný, ale ergonomii má trochu svéráznou Renault - nelze podélně nastavit volant, přední opěrky jsou fixní, ale jinak je to sympatické auto.

Otázka, jak silný motor preferuješ, jestli amtmosferický nebo turbo.
Pandora
Inventář

Odeslat příspěvekod quasimoto 25. 3. 2011 23:58

Nesklamala, v ramci triedy ju stale povazujem za spicku. Zmenili sa len moje potreby, jazdim teraz 80% dlhe trat, predtym mesto - bud bude sluzobak alebo nejaka stredna trieda
quasimoto
Štamgast
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků