Auto kolem 120 tisíc pro mladý pár

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod TJK 8. 2. 2011 14:29

mager: a Mondeo
Power, Beauty & Soul
Don't believe in everything U C
Gooner 4 Life - Victoria Concordia Crescit
TJK
Nováček

Odeslat příspěvekod myšpulín 8. 2. 2011 14:35

MELLO píše:Hádej :D

No možná kdyby někdo chtěl nové auto do 200tis.
myšpulín
Štamgast

Odeslat příspěvekod hikeen 8. 2. 2011 15:02

Dneska už v cenách do 200t vybírat.DAcia Logan nebo spíš Sandero. Renault Thalia. A tak ale technologicky jsou to starší focus.

Dacia není uplně špatná...podle mě taková felicie dneška. Byl jsem v závodě,kde se Dacia dělá. a řekl bych, že je to v mnoha ohledech Felicii dost podobné...auto.
hikeen
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod robbert 8. 2. 2011 15:02

mager píše:mam pocit, ze kazdy topic ohladom vyberu ojazdeneho auta konci rovnako - focus 1.6

Takže Focus 1,6 ;-)
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Víťa 8. 2. 2011 15:28

Doporučuji Fiat Stilo 2.4 Abarth......auto má dle mě velmi pěknej výkon, převodovku Selespeed a všechny tyto vozidla mají již v základě super výbavu....Cena určitě sedí, vzít tak rok 2003 a ještě ti zbyde na případnej servis....Já měl toto auto rok a mohu jedině doporučit...V 3dv. verzi vypadá velmi dobře....
BMW M3 E90
Víťa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod D1.8T 8. 2. 2011 15:39

stenly píše:aha, tak to jsem si myslel, saab je pro garážmistra to pravé..
tak to do něj rozhodně jdi

Severní čechy není problém, jsou tady speciální saab garážníci. 8-)

-- 8. 2. 2011 15:43 --

mager píše:mam pocit, ze kazdy topic ohladom vyberu ojazdeneho auta konci rovnako - focus 1.6

Holt je nejlepší...
1.0eb 5,6l/100km
D1.8T
Veterán

Odeslat příspěvekod glider 8. 2. 2011 17:06

Víťa píše:Doporučuji Fiat Stilo 2.4 Abarth......auto má dle mě velmi pěknej výkon, převodovku Selespeed a všechny tyto vozidla mají již v základě super výbavu....Cena určitě sedí, vzít tak rok 2003 a ještě ti zbyde na případnej servis....Já měl toto auto rok a mohu jedině doporučit...V 3dv. verzi vypadá velmi dobře....

"ale s rozumnou spotřebou a hlavně je spolehlivé a nenechá mě ve štychu několikrát za rok :)"

hlavne ta spotreba myslim ze u autora neprejde
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez
glider
Ja chcem Slovak

Odeslat příspěvekod Víťa 8. 2. 2011 18:00

Spotřebu jsem měl dlouhodobou nějakých 9,4l/100km což se dá.....umí i za míň, ale samozřejmě i za víc.....spolehlivost....no, po tom co jsem vyměnil spojku a nějaký gufero auto bylo naprosto v pořádku....samozřejmě je pravda, že oproti Focusu to Stilo není tak spolehlivý.....
BMW M3 E90
Víťa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ascaso 8. 2. 2011 18:19

http://ojetevozy.toyota.cz/partner/deta ... partner=14

zítra na ni jdu kouknout...
i když ten ošoupanej věnec volantu, pepíkovská SPZ.... :-|

cena je mimo, ale 5d se sehnat dá dobře, hlavně starší ročníky.
Ascaso
Nováček

Odeslat příspěvekod frantalop 8. 2. 2011 19:45

Jak ses ptal na astru v prvním příspěvku tak nějaké zkušenosti mám. Astru G jsem měl před passatem co mám teď a měl jsem jí určitě radši než passata. Byla to verze 1.6 16v, jezdilo to slušně. Dobrej kompromis mezi spotřebou a výkonem. Za ty dva roky co jsem jí měl jsem s ní najel asi 30 000km a až na drobnosti nebyl žádný problém. Kdyby mi jí nezbořili měl bych jí ještě dneska. Teď hledám háčkovou opc. Jinak géčko už nerezne, má pozinkovanou karoserii. Reznul akorát poslední díl výfuku. Zase je pravda, že předchozí F rezlo. A to celkem slušně... Ale to už má svá léta, takže na to ani při výběru nekoukej.
frantalop
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marvin_z_Atlantidy 9. 2. 2011 00:56

stenly píše:
a tady něco pro usnadnění předjížděcích manévrů, jako další výhodu vidím snadnou odstranitelnost tělních tekutin z čalounění :-)
ano, na rozdíl od např passatu se ve 156ce dá pořád ještě docela solidně souložit :-))

Myslis predne, normalne zadne sedacky, alebo zadne sklopene? Ide mi o to ci je rovnako "solidne" pouzitelny aj sedan.
Marvin_z_Atlantidy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bleach 9. 2. 2011 08:32

fabia 1 combi
bleach
Inventář

Odeslat příspěvekod Fallen22 9. 2. 2011 21:17

no koukám na to stillo, ale zas tak moc se mi nelíbí ta 5dv verze.. 3dv ale nechci z hlediska praktičnosti, ale možná bych se nakonec nechal ukecat no, ale spíš tak na 1.6, mě to myslím bude bohatě stačit když jdu z formana :)

jinak nevíte jak jezdí třeba Grande punto s tou 1.4? Není to moc slabé? Kdybych se po tom díval, tak aby to nebyl zas jen forman s hezčí karoserií :) Ty s tou silnější 1.4 jsou ojetiny jen 3dv, 5dv jsem našel jen ty slabší 8V...

Já jako fakt nepotřebuju auto na nějaký to blbnutí, mě to nikdy nijak nenapadlo(ale je fakt, že aby mě to napadlo ve formanovi, tak to bych musel být trošku šílenec v běžném provozu :)
Já chci hlavně aby to dokázalo bezpečně předjet, moc to nežralo ani kolem té 120-130 a nesypali se mi z toho součástky :) A vzhled bych taky bral nějakej malinko ucházející, už mám dost ježdění v krabicích :)

já vím,že si těch požadavků diktuju fakt moc, ale holt je to investice kterou už zpět nedostanu(aspoň né v té míře co do toho vrazím :D

koukám teď tedy po těch Fiatech(Stillo, Grande punto-tu ale ještě nevím jak to jede), Astrách G, Toyotách Corollách 1.6 a nakonec asi i těch Focusech 1.6) lidi mi na toyoťáckým foru říkali, že celkem dobře jezdí i ta 1.4, jen na té dalnici je trošku větší spotřeba protože to jede ve vyšších otáčkách.. Vytipuju si tu pár bazarů kde mají víc těch kousků co se mi líbí a asi se na ně pojedu podívat, uvidím jestli mezitím najdu i nějaký soukromníky někde.. Většinou totiž nabízejí spíš nafťáky z toho co já chci a benzín žádnej :(
Fallen22
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stenly 9. 2. 2011 22:36

http://www.tipcars.com/basic/karta.php? ... 1297287086

slušný Gčko, žádnej podraz, slušnej motor, znám ho z předchozí varianty astry, delší převody, dost rychlej i na dálnici. Tuto auto tě klidně doporučím, a to oply skutečně nemusím..
jak říkám, nestrkej do toho peníze, i když třeba hotovost máš. za auto je to škoda.

-- 9. 2. 2011 22:41 --

ohledně grande punta, podle mého názoru je 1,2 slabá a 1,4 nepřesvědčivá výkonem i spotřebou. Potvrdí nebo vyvrátí to některý z uživatelů ?
Do Granda bych asi jen JTD. 75 ku znám ze swifta, do 130 jela jak divá, ale když se šlapalo, tak to za 5 litrů rozhodně nebylo. 90 ku neznám vůbec.
Celkově jsou GP dost drahý, když chceš nějaký opravdu pěkný, tak už je pomalu lepší podívat se po Bravu. Není zase o tolik výš s cenou.

-- 9. 2. 2011 22:50 --

Marvin_z_Atlantidy píše:
stenly píše:
a tady něco pro usnadnění předjížděcích manévrů, jako další výhodu vidím snadnou odstranitelnost tělních tekutin z čalounění :-)
ano, na rozdíl od např passatu se ve 156ce dá pořád ještě docela solidně souložit :-))

Myslis predne, normalne zadne sedacky, alebo zadne sklopene? Ide mi o to ci je rovnako "solidne" pouzitelny aj sedan.

na karosářské variantě nezáleží :-D

ale vůbec nejlepší bylo na píchání Tipo. výborný sedačky, široký a prostorný interiér, nízká a tupá řadicí páka a hlavně...žádný kolečko na sklápění opěradla, ale pěkně páčka a šup..ležíš :-)
njn, zlatý 90tý léta :love: :-D
stenly
Nováček

Odeslat příspěvekod Pe012tr 10. 2. 2011 10:55

fallen: Já nějak nevím, Focus 1.6 mi prostě vychází nejlíp :) Na Stilo bych se vykašlal - to byl krok vedle, Corolla jako anonymní fungující krabice bez stylu by klidně mohla být taky - ta 1.4 je skutečně skoro komplexní motor, nebýt vyššího hluku a spotřeby na dálnici. Grande Punto s 1.4 mi osobně přišlo dynamicky trošku nepřesvědčivé. Astry minulých generací taky nebyly žádné terno.

Já osobně bych zvolil Focuse nebo Mazdu 3. Její 1.6 je výborná, auto není taková škatule jako Corolla, spolehlivá by měla být velmi a jezdí podobně nadšené jako Focus.
Pe012tr
Pozorovatel

Předchozí stránkaDalší stránka