Superb 4x4, Passat 4x4 nebo Ford Mondeo

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod spitfireIX 31. 1. 2011 22:24

911 píše:no tak jestli mondek vyhralo v svete volkswagenu, tak to uz *****:-) no ale co. kdo kupuje podle casopisu.

Já to Mondeu přeju, ať si to užije ;-)
spitfireIX
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod řidič BOB 31. 1. 2011 22:30

Já taky! A i kdyby to psali v každém časopisu, jak je to best a nej, tak si to nikdy nekoupím, bo jsem v tom jel a to mi bohatě stačilo!
Požádal jsem powerballa, aby mne smazal. Snad to svede...
řidič BOB
Poslední varování

Odeslat příspěvekod 911 31. 1. 2011 22:30

jj. ja taky. na dlouho to nebude.
Never a frown with golden brown
911
Inventář

Odeslat příspěvekod spitfireIX 31. 1. 2011 22:35

řidič BOB píše:Já taky! A i kdyby to psali v každém časopisu, jak je to best a nej, tak si to nikdy nekoupím, bo jsem v tom jel a to mi bohatě stačilo!

Náhodou třeba starý STčko bylo fajn. Dodnes na něj vzpomínám...
spitfireIX
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod MELLO 31. 1. 2011 22:36

Kolega ho má a nadává kudy chodí
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod spitfireIX 31. 1. 2011 22:37

Jaký má? 220?
spitfireIX
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod MELLO 31. 1. 2011 22:38

Co? :shock:
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod spitfireIX 31. 1. 2011 22:39

To ST
spitfireIX
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod řidič BOB 31. 1. 2011 22:41

spitfireIX píše:Náhodou třeba starý STčko bylo fajn. Dodnes na něj vzpomínám...

Já mluvím o současné nabídce... Moje zkušenost s 2.0 SCTi Ecoboost Powershit ve mne zanechala velmi silné zážitky :-l
řidič BOB
Poslední varování

Odeslat příspěvekod spitfireIX 31. 1. 2011 22:45

řidič BOB píše:

Já mluvím o současné nabídce... Moje zkušenost s 2.0 SCTi Ecoboost Powershit ve mne zanechala velmi silné zážitky :-l

S tím jsem nejel. Copak to dělalo?
spitfireIX
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod MELLO 31. 1. 2011 22:50

Nemá ST
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod řidič BOB 31. 1. 2011 23:00

spit: no, neštěstím bylo, že jsem do toho prakticky přesedal z toho Supa, takže vlemi podobné motory a prý i "stejná" převodovka. A ono to bylo všechno jinak. Powershit vyniká svou neochotou řadit a to i na kickdown :-/ Že nejsou pádla u volantu (ani za příplatek) neberu jako nevýhodu, bo by byly stejně k hovnu. 1.8TSI nemá nijak oslnivý zvuk, ale nad 4000ot se to docela dá poslouchat. SCTi je velmi monotónní v celém spektru - jak poznamenal jeden kolega -> je to něco mezi mixérem a luxem ETA. O podvozku jsem zde už svoje napsal - auto mělo obuto 18" pneu a takový neklid od volantu se jen tak nevidí. Celkově je ten podvozek pro mne příliš houpavý a naladěný tupě. Za tupé lze označit informace, které k řidiči přicházejí od kol.
Mě navíc velmi vadí nelogické ovládání některých prvků výbavy - tempomat, ovládání vestavěné HF sady, nesmyslné audio od SONY a mnoho jiných věcí...
řidič BOB
Poslední varování

Odeslat příspěvekod hikeen 31. 1. 2011 23:31

spitfireIX: to, co jsem psal. Je závěr, který si snadno člověk udělá po přečtení toho testu ;-)

to nebylo vyjádření mého názoru:) Jak jsme psal nové Mondeo jsem neřídil ani Superb.

Ale nechce se mi věřit, že by bylo tak bídné, jak tu píšete? Jestli to tak, je tak jsou všichni testeři lamy, co je někdo uplácí nebo tak hloupý, že se raději drží dogmat než by napsal hovadinu.

Ale Focuse mi nikdo nevymluví, že nějaké auto v dané třídě se tak dobře "řidí".

Jinak na auto.cz asi tak dostávaj, protože dle testu nového C-Max se zase dobře řídí:)

-- 31. 1. 2011 23:37 --

spitfireIX píše:
řidič BOB píše:

S tím jsem nejel. Copak to dělalo?

že by prudké cukání při řazení. na to si stěžují i v testech?

Ví to i u Fordu - http://www.autoweb.cz/nova-prevodovka-p ... ord-focus/
hikeen
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod robbert 1. 2. 2011 09:22

řidič BOB píše:Já taky! A i kdyby to psali v každém časopisu, jak je to best a nej, tak si to nikdy nekoupím, bo jsem v tom jel a to mi bohatě stačilo!

A to já bych si zase nikdy nekoupil koncern. Uvedený test jsem četl a přijde mi docela výstižný. Každé auto má to svoje, kde je lepší než ostatní a zároveň má i něco, kde je horší. Nepopírám, že Passat má spoustu technických vychytávek, ale na druhou stranu, ne každý je do auta chce. Každé auto má něco a každé si najde své kupce. Každému se líbí něco jiného. Jenom mě fascinuje, že pokud se někomu něco nehodí do krámu, hned se hledá důvod, proč to je tak a první, co člověka napadne je nějaké uplácení či jiné nepravosti. Místo, aby si člověk uvědomil, že třeba dotyčnému něco jiného vyhovuje více.
Podobné to je s testem elektroniky, kdy pro někoho je důležitý návod v češtině, jiíný to zvládá intuitivně a třeba bere jako prioritu design. A nevidím důvod, proč se vysmívat komukoli, kdo má jiný názor. Prostě to tak je a díky bohu za, kdyby to tak nebylo, stačřil by jen jeden výrobek od každého druhu a bylo by vystaráno.
Možná by bylo zajímavé vidět statistiku prodejnosti aut mimo flotilová auta. Jak si auta kupují zákazníci, kteří platí sami a mají volný výběr a nejsou jakkoli limitováni firemními pravidly.
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod spitfireIX 1. 2. 2011 10:31

řidič BOB píše:Powershit vyniká svou neochotou řadit a to i na kickdown

Aspoň se tolik neopotřebuje :D

-- 1. 2. 2011 10:35 --

hikeen: Takže jsi přečetl test v sado-maso a je z tebe odborník? Já si nemyslím, že by bylo Mondeo až tak špatné, ale že by to kvůli tomu mělo VW se Superbem a Passatem zabalit, to asi ne :hm

-- 1. 2. 2011 10:37 --

robbert píše:Možná by bylo zajímavé vidět statistiku prodejnosti aut mimo flotilová auta. Jak si auta kupují zákazníci, kteří platí sami a mají volný výběr a nejsou jakkoli limitováni firemními pravidly.

To jsem třeba já. O Mondeu jsem chvíli uvažoval, ale pak jsem ho nevzal.
spitfireIX
Uživatel deaktivován

Předchozí stránkaDalší stránka