Superb 4x4, Passat 4x4 nebo Ford Mondeo

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod 911 18. 1. 2011 19:41

navic jaksi kdyz si dam VW Sharan 125kw diesel 6st. manual + k tomu temer vse, co se da, tak je problem se dostat aspon na 1,3m.

a nevypada to, ze galaxy ma naprosto vse, co jde. takze sleva velka je celkem na miste.

jen sbezny pohled ;-)
Never a frown with golden brown
911
Inventář

Odeslat příspěvekod řidič BOB 18. 1. 2011 19:47

911: ano, nový Sharan, kterého jsem nedávno zakoupil, stojí přesně, co píšeš. Ve výbavě mu chybí akorát tažné a Keyless.
V tom Galaxy je, až na drobnosti, vše.
Požádal jsem powerballa, aby mne smazal. Snad to svede...
řidič BOB
Poslední varování

Odeslat příspěvekod spitfireIX 18. 1. 2011 19:50

řidič BOB píše:
spitfireIX píše:To se vejde tolik výbavy do jednoho Mondea? :hm ;-)

To je Galaxy :-]

Tak to pak jó, to je prostornější :D
spitfireIX
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod robbert 18. 1. 2011 20:06

řidič BOB píše:
robbert píše:Bobe, proč mám pocit, že nejsi soudný?

Pro statistiky prodejů není podstatná cena.

Co to meleš?? Samozřejmě, že je! Když vybírá člověk auto a sednou mu vedle sebe Mondeo a Passat a na Mondeo dostane slevu přes 20% a na Passata jenom 10%, tak je volba jasná.
Cena je důvod, proč Ford v prodejích dotahuje ostatní značky nebo Korejci ostatní produkci. Se srovnatelnou výbavou jsou prostě o desítky tisíc levnější.

Cena je podstatná pro kupujícího, ne pro statistiky. Ach jo...
To, že jsou automobilky, které mají politiku slev a jiné, které ne, je prostě život. Jinými slovy, proč platit více za stejnou věc, když to není nutné? Tohle stejně nic neřekne o vlastnostech auta. Prostě někomu se líbí tohle, někomu něco jiného.
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod řidič BOB 18. 1. 2011 20:22

robbert píše:Cena je podstatná pro kupujícího, ne pro statistiky. Ach jo...

Ano, pro kupujícího, který ve finále tvoří onu statistiku prodeje. Čili, když je něco levnější, tak se toho logicky prodá víc. Nevím, co v tom hledáš za vědu :hm

-- 18. 1. 2011 20:28 --

robbert píše: Jinými slovy, proč platit více za stejnou věc, když to není nutné? Tohle stejně nic neřekne o vlastnostech auta. Prostě někomu se líbí tohle, někomu něco jiného.

Asi to nutné je, když to některé automobilky dělaj. 8-) O jízdních vlastnostech to asi neřekne nic, ale třeba o takovém připevnění svorkovnic v motorovém prostoru už jo. Otevři si kapotu Mondea a Passatu a srovnávej ;-)
Líbí/nelíbí - to je sice věc hezká, ale světem hýbou peníze. Takže hodně lidem se líbí Passat, ale za "stejné" Mondeo zaplatí o 200t míň a tak jde líbivost stranou ;-)
řidič BOB
Poslední varování

Odeslat příspěvekod robbert 18. 1. 2011 21:20

Odpovídáš na co chceš. Ale je mi to jedno. Někdo má rád holky jiný vdolky. Pro mě je Passat auto bez nápadu, takové strohé a nic neříkající. Neříkám, že je špatné, ale je takové nijaké. Proto bych si ho nekoupil. Prostě se mi nelíbí a vůbec to není otázka peněz. Ty jsi jeho fanatický zastánce, je to tvoje právo.
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod MELLO 18. 1. 2011 21:23

Passat je bez nápadu, takové strohé a nic neříkající, zatímco Mondeo auto plné emocí....tak to mám dost

Je to jako srovnávat penis 85 letého důchodce se šprckou a bez
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod řidič BOB 18. 1. 2011 21:48

robbert: ale to vůbec nejsem...jenom nemám rád bezduché soudy lidí, kteří tvrdí, že to auto je pojezdově horší a nikdy v tom nejeli :-/ Pokud jsi to doteď nepochopil, tak je mi Tě upřímně líto.
A když už mluvíme o nápadech, tak ano - třeba nápad ovládání tempomatu je u Fordu opravdu hodný pár facek pro jeho tvůrce!
řidič BOB
Poslední varování

Odeslat příspěvekod belzebub 18. 1. 2011 21:55

řidič BOB píše:
Beaumont píše: Ale jízda je zase o něčem jiném, podvozek a řízení mluví pro Mondeo.

Myslíš to řízení, u kterého musíš, na většině našich silnic, držet volant oběma rukama, protože to řízení ukrutně táhne ve stopě?
Takže stejná otázka: jel si vůbec v novém Mondeu? :hm

-- 15. 1. 2011 13:26 --

Co to jako má znemanat? A jak jinak by se měl držet volant, než oběma rukama??? My, když sme na tréninku nedrželi hokejku v obou rukách, tak nám trenér říkal "tu druhou ruku si strč doprd...". A to bych poradil i Vám...
belzebub
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod řidič BOB 18. 1. 2011 22:02

belzebub: jestli nechápete, co jsem tím myslel, tak je snad i dobře, že hrajete hokej ;-)
A pokud by Vás to opravdu zajímalo - tak volant držím jednou rukou a zatím jsem si vždy vystačil a to už mám za sebou docela dost km 8-)
řidič BOB
Poslední varování

Odeslat příspěvekod miromen4 18. 1. 2011 22:27

Ja taky řidim převažně jednou rukou a to i v jedničkovem Focusu a žadny problem jsem v tom neviděl. Jedna z mala věci kterou bych ve svem Golfu hned s Focusem měnil.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Guru

Odeslat příspěvekod x2005 18. 1. 2011 23:12

OII píše:zacinam pomalu resit nakup noveho auta.Premyslim o bezpecnosti a tedy nahonu 4x4. Ma to smysl? Pokud 4x4, tak asi jedine Superb Combi 4x4 nebo Passat Variant 4x4. Pokud tam nebude 4x4, tak bych mozna uvazoval take o Fordu Mondeo. Najedu rocne cca. 35 tis. km z toho asi 80% dalnice.

Přečetl jsem 10 stran této "diskuze" (převážně o how-ně). V zadání mi trochu chybí preference paliva, typu převodovky a případně cenové hranice. Reakce zadavatele je snad jen jedna, tak to bude třeba nějaký flejm. Ale ať.

Narozdíl od většiny diskutujících jezdím/jezdil jsem ze vším z uvedeného (B6, B7, SII, Mondeo), tak můžu taky něco přidat. Mondeo opravdu nezvykle hodně tahá "za ruce" (za volant) a ne každému to bude příjemné. Pokud někdo uvažuje o Mondeu doporučuji půjčit si nejlépe na 18" kolech a vzkoušet jízdu v kolejích a dalších záludnostech. V tomhle autě člověk pochopí, proč na kruzech bezpečné jízdy říkají, že se volant má držet oběma rukama! Velmi snadno se stane, že se vám volant téměř vytrhne z (jedné) ruky. Pokud zavzpomínám, tak něco podobného jsem zažil snad jen v Seat Exeo (což je "překabátěná" technologicky 12 let stará předchozí generace A4, která se dokonce prodává s dvěma variantama řízení, jenž jsou jedna horší než druhá. Ale to je jiná diskuze).

Ještě k komunikativnosti řízení. Po přečtení testů, než jsem poprvé sednul za volant, jsem očekával od předních kol přehršel informací, ale ty se reálně dostavují pouze na sněhu, kdy je opravdu krásně cítit, po jakém povrchu jedete a co se děje pod předními koly. Při jízdě na kvalitním povrchu jsou informace minimální (ale pořád lepší než třeba Seat Altea XL, kde pouze kroutíte volantem bez odporu a auto možná nějak zatáčí zatáčí). SupII má nejgumovější řízení z uvedené trojce s takovým divným mrtvým úsekem okolo středové polohy. B6/B7 je uprostřed, ale určitě by informací pro řidičel měl dávat více, než nyní. Filtrování rázů od nerovností, kterých je v čechách opravdu hodně je nejhorší v Mondeu (a rapidně se zhoršuje s nízkoprofilovým obutím). Logicky nejlepší je v B6/B7 s adaptivním podvozkem a rozumným obutím.

Pohon 4x4 je věcí preferencí. Určitě velké lákadlo, které na těch pár dní v roce, kdy je nějaká sněhová kalamita zní báječně, ale v reálu to je hmotnost a peníze navíc za pořizovací i provozní náklady. Asi nejvíc mě osobně vadí, že většina motorizací (všechny 4válcové motorizace pro B7/SII kombinované s Haldex4) jsou v takové kombinaci beznadějně pomalé na zrychlení. Samozřejmě pokud někdo žije na horách, kde je půl roku sníh, tak ocení víc jistotu trakce než sekundu ve zrychlení na stovku. Takže 4x4 super, v kombinaci s 3,6V6 bezvadný, ale jinak líný.

O volbě převodovky a dokonce ani požadovaném obsahu/výkonu motoru (dokonce ani o preferovaném palivu řeč nebyla, tak to nechám třeba na nějaké pokračování.

Mondeo je nejlepší volbou pokud někdo chce nenápadné auto, které se nekrade, nevykrádá, nezávidí. Nabídne nejlepší příčný prostor z uvedené trojice, dobře přístupný a široký zavazadelník a nejspíš největší slevu. Naopak ergonomie pracoviště je tragická (zmatené nebo složité ovládání tempomatu, radia, palubního počítače na volantu), naprosto nevyužitý velký barevný displej na palubce, nevkusné zpracování středového panelu, kvalita některých materiálů, kvalita finální montáže vybraných detailů. Celkově Mondeo z venku působí hezky a hodnotně, ale uvnitř je často vidět šetření ne nesprávných místech.

SupII a B6/B7 mají zásadní nevýhodu v oblibě zlodějů a případně nenechavců, kteří shánějí přední světla, mlhovky, navigaci atd. Takže problém, pro někoho, kdo parkuje na ulici a nechce se mu platit za extra vyhledávací zařízení (nebo vysokou pojistku). U SupaII je limitující vnitřní šířka a absence někdetých prvků výbavy (adaptivní tempomat, adaptivní podvozek). Passat B6 byl natolik provařené "manažerské" auto, že to může někoho odradit od koupě (i lehce inovované verze B7).

Nelze jen tak od stolu vybrat vítěze, když není jasné, jakou motorizaci, jakou převodovku, za kolik, jestli budeš jezdit sám nebo s čtyřhlavou rodinou, jestli ti záleží na nákladech za kilometr za palivo atd. Nezavrhoval bych ani jedno. Nejlíp vyzkoušej vše pokud možno v co nejpodobnější konfiguraci tebou požadovaného vozu, nalož rodinu, psa, tchýni, nábytek z ikea a poznáš, co ti nejlíp sedne.
x2005
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod T.E.CH 18. 1. 2011 23:44

řidič BOB píše:
robbert píše:Bobe, proč mám pocit, že nejsi soudný?

Pro statistiky prodejů není podstatná cena.

Co to meleš?? Samozřejmě, že je! Když vybírá člověk auto a sednou mu vedle sebe Mondeo a Passat a na Mondeo dostane slevu přes 20% a na Passata jenom 10%, tak je volba jasná.
Cena je důvod, proč Ford v prodejích dotahuje ostatní značky nebo Korejci ostatní produkci. Se srovnatelnou výbavou jsou prostě o desítky tisíc levnější.

Aha, takže když je něco levnější, tak se to víc kupuje.To by vedla Laguna....ano někde, Korejci dotahují....to je pravda.Golf to ale moc nepocejtil...příklad Passat versus Mondeo je ale jinak.Někdo chce prostě to chce...třeba Passata.nebude si kupovat kvůli tomu Mondeo.To je nesmysl.Jen prostě ukecá slevu na to, co chce....čímž netvrdím že to platí vždy.

-- 18. 1. 2011 23:45 --

2X2005:Takže z toho vyplívá že Passat....jak jsem už psal.
T.E.CH
Veterán

Odeslat příspěvekod řidič BOB 19. 1. 2011 10:09

TECH: finanční stránka není zanedbatelnou součástí při koupi auta. Třeba není vždy rozhodující, ale u firemních zákazníků je z 99% nějaký strop a tak se sahá po kompromisech. Takovejch threadů jsou tady mraky - mám si koupit lepší auto s horším motorem a výbavou nebo lepší auto bez motoru a okleštěnou výbavou; strop je tolik a tolik 8-)
No a chtěl bych vidět, jak na takového Sharana (nebo Passata B7) ukecáš slevu 21% ;-)
řidič BOB
Poslední varování

Odeslat příspěvekod robbert 19. 1. 2011 10:57

MELLO píše:Passat je bez nápadu, takové strohé a nic neříkající, zatímco Mondeo auto plné emocí....tak to mám dost

Je to jako srovnávat penis 85 letého důchodce se šprckou a bez

Mě to tak přijde. Prostě passat je strohý uhlazený a v podstatě pokaždé téměř stejný. neříkám, že tam není technický posun, ale vypadá tak nějak z mého pohledu nijak. Vím, že to je záměr automobilky, ale mě se to prostě nelíbí.

Btw se šprckou je hezčí :-D

Nekácet!
robbert
Trvalý BAN

Předchozí stránkaDalší stránka