Škoda Superb 2.8 V6

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod MELLO 9. 1. 2011 23:37

Případne ruka zahnutá v lokti z okna ven, jako "indikátor pohody" :D
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek194 10. 1. 2011 13:21

MobBoss píše:jo, s tím se počítá, že by se to hodilo na lpg :-)

-- 8. 1. 2011 20:36 --

nevíte někdo jak se v téhle kubatuře pohybuje povinné ručení?


Seženej klidně i za 5 tisíc ročně.
Jinak motor nic moc výkon 193 HP z 2,8 - víc měla i moje 2,7ka (o 10 hp víc přesně).
Marek194
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod 3MPS 10. 1. 2011 14:25

No to je teda darda. +/- 10 koní na motoru o stejným objemu +/-:-)

A propos - proč mi maže admin příspěvky?? :-) Rád vych se dověděl jediný důvod. Díky adminovi.
3MPS
Štamgast

Odeslat příspěvekod robbert 10. 1. 2011 14:40

Já Superba měl v 1,9 TDi 96 kw. Takže motor hodnotit nebudu.
Co se týče nastavení sedadla a sezení za volantem, neměl jsem s tím ani při své výšce těsně pod dva metry žádný problém. Stejně tak mě přišly i sedadla v pohodě. Středový panel mi nevadil. Auto jsem prodával při nájezdu asi 320k km, už si přesně nevzpomínám, ale nic vážnějšího mu nebylo. Jen zlobily zadní brzdy, zasekávaly se pístky, bylo třeba je promazat nebo možná vyměnit. Na Autě se prováděla jen běžná údržba, nebylo potřeba cokoli měnit. Jo ještě si vzpomínám, že pískal a přidíral se ventilátor klimatizace, ale to se vzhledem ke kilometrovému nájezdu není čemu divit.

Co se týká jízdních vlastností, tak mě to auto přišlo docela pohodlné na dlouhé pohodové přesuny. Nicméně na nějakou sportovní jízdu není moc vhodné.

Kdysi jsem psal i srovnání s Mondeem:
http://mtw.fordclubs.org/article.php?ar ... 3&rubrik=5
Tady je odkaz.
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 16. 1. 2011 22:07

Motor 2.8 V6/142 kW je skvělá, a vzhledem k nízkým cenám ojetin s velkoobjemovými benzíňáky velmi zajímavá volba. Má vynikající výkonový průběh, táhne už prakticky od volnoběhu (50ku v poho i na 4ku při 1500 rpm), a na dvojku může jet až 110 km/h. Jediné jeho zápory jsou:
- velká spotřeba (město i 18 l/100 km) a potřebuje N98
- vyšší spotřeba oleje (často kvůli ztvrdlým guferům ventilů)
- dva katalyzátory a 4 lambda sondy (při koupi zajet na emise, výměna je drahá)
- choulostivé rozvody kvůli častému zadírání vodní pumpy.

Ta ventilová gufera se dají sehnat z druhovýroby za pár stovek, ale protože je jich 30, chce to levného mechanika. Zadřená vodní pumpa sice nepřetrhne rozvodový řemen (funguje jako napínák mezi rozvodovými koly u hlav válců a pohání ji hřbetní strana řemene), ale když z ní uniká chladicí emulze, rozvody zamastí, a ty pak přeskočí - motor se potká.

Obrázek


Takže jediné skutečné mínusy jsou vysoké PR a žravost. Do města nevhodné, na dálnici téměř ideální...
anonymni

Odeslat příspěvekod - doktor - 16. 1. 2011 22:56

:tleskani
Ferdinand
- doktor -
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Předseda 16. 1. 2011 22:59

až na to že na dalnici to taky žere :D
I shock the angel in you...
Is that what devils do?

I need to know now - can you love me again?
Předseda
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 17. 1. 2011 22:14

Jj, žere, ale na dlouhých trasách je ta spotřeba únosnější - dálnice do 130ti je v poho i za 11-12 l/100 km. Nejvíc mi na něm imponovala ta krásná a bezprostřední reakce na plyn, variabilní sání je udělané dokonale, motor táhne lineárně až do max rpm.
Tenhle motor byl stvořen výlučně pro dálniční přesuny.....
anonymni

Odeslat příspěvekod 911 17. 1. 2011 22:34

mno 11-12 pri 130 neni zadna hitparad ani na V6. neni to prehnane?
kazdopadne sem videl nekde u celkem provereneho prodejce toto v lpg, najeto 123tis.km a bylo vplne pod dve ste. to by asi i slo...
Never a frown with golden brown
911
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Já první 10. 5. 2022 07:30

Sběratel Felicií obdivuje Superba
Co můžeš odložit na zítřek, nedělej dnes.
SatanWagen 2.0 TSI 206 kw. Das Škoda Auto.
Skočte si do značky.
Já první
Štamgast
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků