první auto

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod vaclavbarak 31. 12. 2010 20:29

Ahoj všichni,
tak jsem se odhodlal a konečně si udělal řidičák. V této době se moje žádost vyřizuje na úřadě a za cca 3 týdny ho budu mít doma.

Ale proč Vám to tu píšu? Prosím o radu jaké auto vybrat.

Požadavky:
cena 60 000-100 000 Kč
pokud možno levný provoz a náhr. díly
benzín
klimatizace
pohodlné řízení (moje výška 190 cm)
ABS


Ježdění:
denně cca 30 km
cca 4-6X do roka trasa cca 1000 - 2000 km

Co je mi jedno:
značka
2 nebo 4 dveře
velikost zavazadlového prostoru

Líbí se mi např. Škoda Octavia, Ford KA, Renalt Clio - ale to není důležité
vaclavbarak
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kralíček Azurit 31. 12. 2010 20:34

určitě bych bral něco, co tě nebude bolet, když to někde rozštípeš - myšleno, že to levně opravíš. Takže něco, na co jsou díly všude a za málo. Asi bych se orientoval na domácí Shade werk.
Jsem známá postavička z TV reklamy 90. let!
kralíček Azurit
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vaclavbarak 31. 12. 2010 20:36

Pardon asi budu za blbce, ale co už. Co je to ten: Shade werk - to jako česká auta Škodovky?
Naposledy upravil vaclavbarak dne 31. 12. 2010 20:37, celkově upraveno 1
vaclavbarak
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dusan 31. 12. 2010 20:37

No pokud 4-6x do roka trasa 1000 - 2000km tak muzeme vyskrtnout vsechny z tech co se tazateli libi, protoze ani jedny nejsou takove ze by se v nich takova trasa dala prezit. :mrgreen:
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod messy 31. 12. 2010 20:58

Ja by som tiez s cerstvym vodicakom proti O1 neprotestoval. :-))
Ja som zacinal na Sierre bez klimy, ale co je horsie, tak aj bez motora. Ale aspon som sa naucil predbiehat. 8-)
Naposledy upravil messy dne 31. 12. 2010 21:00, celkově upraveno 1
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce.
messy
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slawall 31. 12. 2010 20:58

KA: :roll:
Slawall
Vošický lover
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod Dusan 31. 12. 2010 21:07

kralíček Azurit píše:Dusan: no, v tý době se jezdilo 105tkama bez klimy, ze kterých jenom malé procento nevařilo v tamních kopcích, tak dneska v Octávce, s klimou, ABSkem, vcelku výkonným motorem, je této době adekvátní. Zvláště pro člověka, kterému ještě barva na ŘP nezaschla.


Za ty penize bude maximalne OI a to je hrozne auto na dlouhe cesty, ty sedacky jsou opravdu zoufale. To uz bych si radeji koupil neco s alespon minimalnim pohodlim, treba nejakeho Accorda, to byly slusne pohodlne vozy bez vetsich technickych problemu a i docela hezky jedou.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod messy 31. 12. 2010 21:08

kralíček Azurit píše:messy: Sierra 2.0i byla v tý době naprosto masakrální vozítko! Známej dotáhnul těsně po revoluci coswortha a to bylo, panečku!

Nj benziny boli fajn, ale 1.8 TD bola ako za trest. V zime to nestartovalo, v lete to netahalo. Ale doviezla ma vsade, kam som potreboval. :-))
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce.
messy
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ace2 31. 12. 2010 21:10

Já bych si jako první auto koupil něco velkého a luxusního byť staršího a pořádně si to užil. Protože další auta už budou racionálněji vybírána.
ace2
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kralíček Azurit 31. 12. 2010 21:11

Dusan: otázkou je, jaká bude dostupnost dílů pro takového Accorda. Ale musím říct, že volba by to špatná nebyla... Z ty peníze by dostal slušnýho V-teca a to byly bezproblémové motory, to je pravda.

-- 31. 12. 2010 22:11 --

messy: no jo, ale motor to by nezničitelnej! Tam se mohl tankovat i petrolej a jezdilo to furt stejně :D
Jsem známá postavička z TV reklamy 90. let!
kralíček Azurit
Nováček
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod kralíček Azurit 31. 12. 2010 21:21

Dusan: tak k Maximě 3.0V6 se připojuju taky!
Z velkých aut bch se vyhnul snad francouzské produkci typu XM, Safrane, kdy žabožrouti měli tendenci do toho cpát mraky elektroniky a moc jim to neklaplo.
Jsem známá postavička z TV reklamy 90. let!
kralíček Azurit
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kniter 31. 12. 2010 21:24

V autach sa vobec nevyznam, ale ked som bol v Chorvatsku, tak som tam videl niekolko oktavii z Ceskou spz. V tej dlzke trasy problem nieje. V tv som videl statistiku kradezi a oktavky boli na tom zle. Ale to bolo uz davno. Neviem ako teraz.
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB

Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kralíček Azurit 31. 12. 2010 21:25

No co, kdy mu jí štípnou, tak si ukradne jinou.
Jsem známá postavička z TV reklamy 90. let!
kralíček Azurit
Nováček
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků