první auto

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod ace2 31. 12. 2010 21:31

Jo jo Maxima bych taky rád a též bych ještě doporučoval Toyotu Camry, ta co má ty ouzký zadní světla. s 3.0 V6 je to udajně neprůstřelný auto a mnoho z nich má běžne naježděno hluboko přes 300 tis km

http://sauto.cz/detail-inzeratu/osobni/ ... ry/8236686

-- 31. 12. 2010 21:38 --

Ty jo, tohle vypadá dobře. O tom bych začal přemýšlet i já :D 2.2 s manuálem a vypadá dobře... Hlavně u Camry moc nehrozí, že to měl nějaký kur.vitel a závodník.

http://sauto.cz/detail-inzeratu/osobni/ ... ry/8402033
5 techničáků a všechno RWD
ace2
Veterán

Odeslat příspěvekod Kniter 31. 12. 2010 21:42

Tu je ta statistika. http://m.novinky.cz/articleDetails?aId=123853&sId=&mId=
V tv bola spomenuta biela farba.
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB
T♥-Telekom
Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod party boy 31. 12. 2010 21:51

Jó Camry, to neni špatný auto. Já jí totiž mam :mrgreen: r.v. 97, 3.0 A je to hodně solidní povoz. Neni to nijak náročný na údržbu, vono se tam totiž nic nesere. Kufr jak kráva. Taky to mam převážně na ježdění 15 km tam a 15 zpátky a to převážně ve městě a je to tak za trojku projetou v benzínu. Je to hodně o noze, to auto jezdí za 8, ale i za 16. Do nějakejch 220 - 230 tacho to auto jede nádherně. Až jí jednou budu prodávat, tak vim, že s těžkym srdcem.
party boy
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Dusan 31. 12. 2010 21:53

Nejlepsi pomer cena/vykon v kategorii techle starych korabu ma moje byvala Mazda Xedos 9, ktera je uplne za hubicku. Ale to co je na trhu jsou straslive vraky a ceny dilu jsou pro chudeho cloveka primo vrazedne. Jinak to byl taky velmi prijemny kocar, casto na nej vzpominam, kdyz jezdim svoji stavajici *****.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Inventář

Odeslat příspěvekod evlo 31. 12. 2010 21:55

ace2 píše:Já bych si jako první auto koupil něco velkého a luxusního byť staršího a pořádně si to užil. Protože další auta už budou racionálněji vybírána.

Nesouhlasim :)) - nekteri si kupujeme stale vetsi a vetsi nesmysli - vetsi v obou vyznamech :)
evlo
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod kralíček Azurit 31. 12. 2010 22:04

Dusan: myslíš Xedos 9 nebo 929? Já zažil v provozu ještě 929 a to byl taky panečku kočár!
Jsem známá postavička z TV reklamy 90. let!
kralíček Azurit
Nováček

Odeslat příspěvekod Dusan 31. 12. 2010 22:08

Xedos 9, sem to tam psal. Mazda 929 byla pred Xedosem.
Dusan
Inventář

Odeslat příspěvekod kralíček Azurit 31. 12. 2010 22:11

Dusan: akorát nevím, jestli bych šel u Xedose do toho Wankelu
kralíček Azurit
Nováček

Odeslat příspěvekod Dusan 31. 12. 2010 22:13

Wankel tam nikdy nebyl, takze tenhle problem neni az tak zhavy. :mrgreen:
Dusan
Inventář

Odeslat příspěvekod ace2 31. 12. 2010 22:15

Jo kamarád si Xedos 9 koupil a je s ní maximálně spokojený. Výkon sice nic moc, ale na pohodlné plynulé ježdění je to skvělé. Jak říkáš, skvělé auto, ale díly se v druhovýrobě nedělají a originál stojí dlouhý prachy.

Camry, nebo Maxima jsou dobrou volbou.

-- 31. 12. 2010 22:15 --

Xedos neměl Wankel, ale Miller
5 techničáků a všechno RWD
ace2
Veterán

Odeslat příspěvekod yoggi 31. 12. 2010 22:37

vaclavbarak: neviem nespecifikoval si aku spotrebu cakas od auta. inak tu v garazi necakaj nejaku rozumnu radu lebo pokial nekupis minimalne 3,0 V6 motor, tak to netaha a je to o nicom, keby si povedal ze to moc zere tak si crac rovno social.

p.s.: pokial je to tvoje prve auto, chces ako tak slusne tak by som kupil nieco taketo:

http://skoda-octavia.autobazar.eu/16i-e ... 51924.html

motor 1,6 74 (75) kW na beznu jazdu uplne v pohode, pokial ti nejde o spotrebu tak mozes kludne kupit 1,8T pripadne 2,0 benzin, 1,9 TDI asi budu mat o nieco vacsie najazdi.
Seat Leon 1,2 TSI 77kW Ecomotive - Coool (2014)
Skoda Fabia combi comfort 1,4 16V 55kW AUA 2002
yoggi
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod vaclavbarak 1. 1. 2011 10:45

yoggi píše:vaclavbarak: neviem nespecifikoval si aku spotrebu cakas od auta. inak tu v garazi necakaj nejaku rozumnu radu lebo pokial nekupis minimalne 3,0 V6 motor, tak to netaha a je to o nicom, keby si povedal ze to moc zere tak si crac rovno social.

p.s.: pokial je to tvoje prve auto, chces ako tak slusne tak by som kupil nieco taketo:

http://skoda-octavia.autobazar.eu/16i-e ... 51924.html

motor 1,6 74 (75) kW na beznu jazdu uplne v pohode, pokial ti nejde o spotrebu tak mozes kludne kupit 1,8T pripadne 2,0 benzin, 1,9 TDI asi budu mat o nieco vacsie najazdi.

Dík za typ a radu.

Vím že do cca 100 000 Kč nemohu čekat super sporťák - ale to ani nechci.
Chci auto na které se budu moc spolehnout, když se o něj budu starat.
Líbí se mi Octavie s 1.6 motorem a bylo by dobré pokud by průměrná spotřeba byla 7-9 litrů. To by bylo něco pro mě. o<:)
A chtěl bych jedině benzín, na naftě nevidím nic dobrého - nejsem žádný odborník tak mě za to nekamenujte.
vaclavbarak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod HonzaMo 1. 1. 2011 11:07

Možná budu za kacíře, ale držel bych se při zemi a být na místě tazatele vzal bych Fabii I s 1,4 55kw benzín (nebo míň jetou 1,4 44 kw s menším km proběhem). Jezdil jsem jak Fábií I tak Octavií I, měřím 195 a ve Fabii se mi jezdilo líp - auto mi přišlo vyspělejší než Octavie.
HonzaMo
Nováček

Odeslat příspěvekod kralíček Azurit 1. 1. 2011 12:11

vaclav: tak 1.6MPI není žádný zázrak, co se týče výkonu a spotřeby, ale motor jako tokovej bude spolehlivej. Ve tvém intervalu spotřeby 7-9 budeš spíš u těch devíti. Dávej ale pozor při výběru, protože tyhle motorizace se hodně vyskytovaly v autopůjčovnách, což může být malinko problém v najetých km.
kralíček Azurit
Nováček

Odeslat příspěvekod Dusan 1. 1. 2011 13:06

vaclavbarak píše:Líbí se mi Octavie s 1.6 motorem a bylo by dobré pokud by průměrná spotřeba byla 7-9 litrů. To by bylo něco pro mě. o<:)

Mne male motory prijdou nesmyslne. V posledni dobe cim dal tim vice si myslim, ze u benzinu ma nejlepsi pomer cena/vykon atmosfericky sestivalec. Ted mam 2.0 ve ctyrvalu s kombinovanou spotrebou kolem 7.5 litru na sto, kdyz to srovnam s Mazdou, ktera s sestivalem jezdila za maximalne devitku, coz je i bezna spotreba dnesnich trilitrovych sestivalcu, tak ten jeden a pul litru na sto kilometru realneho rozdilu je draze vykoupen pohodlim pri cestovani. Dale dolu jit dava jeste mensi smysl nejaka 1.6tka bude mit maximalne o pul litru nizsi spotrebu nez dvoulitr pri bezne jizde vymenou za to, ze dynamika bude uplne zabita.
Proste kdyz budu potrebovat nizkou spotrebu, tak si koupim ctyrvalcovy diesel idealne od VW, ale pokud uz mam benzin, tak sestival je cesta kudy jit, protoze na economy run to stejne nebude.
Dusan
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka