Výběr hatchbacku(100-240tisíc): ojetý či nový?

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Ascaso 26. 1. 2011 12:45

tak tak, ta 1,4 je H...
Ty Astry G měli problém se spotřebou oleje u motoru 1,6 , ty novější to mají podchycený, motory mají označení x1,6něco nebo z1,6něco, nebo tak nějak, jen přesně nevím který byly ty vadný ^^ , jestli z nebo x :) Ale je to někde v diskuzích...
Ascaso
Nováček

Odeslat příspěvekod gomes 26. 1. 2011 12:50

Co sa tyka servisnych nakladov na Hckovu astru, v autorizaku stoji mala prehliadka 3tisic, velka 6,5tis. Strnaststovka berie 3,5L oleja/opel longlife na 20tis km sa da zohnat za tisic/ + ma rozvodovu retaz. Ostatne diely plus minus rovnake ako konkurencia.
ASTRA Gran Turismo Compact 1,4 16V, Enjoy
gomes
Nováček

Odeslat příspěvekod Ascaso 26. 1. 2011 13:12

To mi přijde jako dost velká spotřeba oleje... Proto radši 1,6
Jinak pochybuji že kolega bude jezdit na servisní prohlídky k Oplu
Ascaso
Nováček

Odeslat příspěvekod gomes 26. 1. 2011 13:15

To nie je spotreba oleja, to je mnozstvo oleja ;-) , ktore rocne vymienas. Spotreba oleja je medzi vymenami oleja, aspon teda u mna, prakticky ziadna.
ASTRA Gran Turismo Compact 1,4 16V, Enjoy
gomes
Nováček

Odeslat příspěvekod Ascaso 26. 1. 2011 13:22

jo táák ;-) :D Špatně sem to pochopil
V tom případě dobrá volba
Ascaso
Nováček

Odeslat příspěvekod Fallen22 26. 1. 2011 13:29

jako do autorizáku bych šel určitě hned po koupi, ale pak bych nejspíš jezdil ke známému co má autodílnu, jen se trošku bojím jestli on na té vesnici dělá i ty nový auta plný elektroniky :D
Fallen22
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ascaso 27. 1. 2011 06:27

Nedíval ses třeba na toto:
http://sauto.cz/detail-inzeratu/osobni/ ... la/8478066

Super auta, super motory, odolný, docela prostorný. Já do ní jdu v kombíku. Těch je sice málo, ale mám čas hledat.
Ascaso
Nováček

Odeslat příspěvekod Fallen22 27. 1. 2011 08:15

taky vypadá dobře no, ale už je to docela dost peněz, já jsem schopnej dát tak těch 170-180 max, ale raději bych méně no..

Jinak chtěl jsem se zeptat z toho mýho výběru jaký vybírat motory(je mi jasný že spíš benzín kvůli těm kratším cestám), aby to auto bylo trošku živější, četl jsem recenzi na tu Astru H a prej ta 1.6 ještě není nic extra na tak těžký atuto, u toho Focuse 1 asi 1.6 v benzínu bude stačit ne?

Seat 1.6 je dobrej nebo to spíš bude taky líný jak psali o té astře?

A u GP ta 1.4 to je asi dost slabé co? Ale nic jiného pořádně nikde nevidím když bych nechtěl 1.3 diesel..

ono asi všechno bude ohromnej rozdíl od Formana co? :) já nepotřebuji nějaký turba a tak, ale zas si rád zajezdím s pocitem že to auto trochu táhne :)
jinak moc díky všem co mi zatím nějak poradili, hodně mi to pomáhá jako skoro-laikovi :D

ten kámoš co jsem tuhle psal o tom nabouraným fordu, tak mi ještě napsal, že se mrkne po té Astře H a že by mi do 135 tisíc sehnal hodně pěknýho Focuse I...(pravděpodobně Německo, ale tahá i z Itálie nebo rakouska)
Fallen22
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ascaso 27. 1. 2011 08:31

no já ti nevím, ale Focus váží cca 1200kg, Opel 1250kg... Je to +-, protože údaje se dost rozchází, ale vždy tam je cca 50kg rozdíl... Oba 1,6... To ti přijde tak velký rozdíl? A co sem četl, opel vychází na spotřebu dokonce o cca 0,5l líp...
Corolla 1210kg... Ty Toyoty jsou i levnější...
Ascaso
Nováček

Odeslat příspěvekod Danny02 15. 3. 2011 22:41

Zdravím všechny, nechci zakládat další téma, tak to vložím tady. Jsem v podobné situaci jako kolega, ale s tím, že já chci nové do těch 240tís :-) Motor benzinový a plánuji to vzít na úvěr s akontací cca 120tís.

Mezi mé kandidáty patří:
Renault Mégane - ten se mi asi zamlouvá nejvíc + nová verze Advatage + využití Renault finance dodatečná sleva 40tís :-)
Seat Ibiza
a další nevím zda něco od Hyundai, KIA..

Auto mám nejvíc na dojíždění do práce, nějaký ten delší výlet a tak :-) Nejsem žádný závodník, takže mi stačí motor 1.4 max 1.6 si myslím, jezdím v rámci pravidel, nikam zbytečně nepospíchám kvůli ušetření pár minut :-)

Co myslíte dalo by se něco vybrat, něco pohodlného pro mě který má 187cm :-) Děkuji za tipy..
Na práci: počítač
Na volání: telefon
Na hraní: playstation
Danny02
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod speleo 16. 3. 2011 09:04

Do 240 tisíc toho pro 187cm habána moc nebude. Ještě omrkni korejce (i30, Cee´d), dvojkovou Fábku, Forda Fusion, ...

Tady jsou některé skromné přehledy:

http://www.lidovky.cz/5-nejlepsich-maly ... n-auto_nev

http://automodul.idnes.cz/vyber?p=1&s=8 ... ejlevnejsi
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod krtenek 16. 3. 2011 20:41

Jen tak mezi náma, srovnávat Fabia 2 vs. Fusion, i30, Ceed - to snad nemyslíte vážně? Proti nim je Fabia plastová krabička na kolech. Píšu to na základě vlastní zkušenosti.
krtenek
Nováček

Odeslat příspěvekod Danny02 17. 3. 2011 17:40

Fabii 2 bych nechtěl ani za nic. V základu chybí skoro aj volant a o místě to ani nemluvím :D
Danny02
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Heini 17. 3. 2011 19:15

Není na světě člověk ten, aby se zalíbil lidem všem.

Umění žít spočívá v tom umět se včas rozhodnout, na co se dřív *****.
Heini
Inventář

Odeslat příspěvekod Danny02 18. 3. 2011 11:22

Takže jsem si zase něco pročetl a dospěl jsem k závěru kde mám 4 kandidáty a to:
Ford Fiesta
Seat Ibiza
Renault Mégane
KIA Ceed
Danny02
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka