Výběr hatchbacku(100-240tisíc): ojetý či nový?

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Fallen22 27. 12. 2010 10:47

Zdravím,

chci poprosit zdejší odborníky o radu, jelikož autům až tolik nerozumím a budu si brát sebou k finálním kandidátům kamaráda automechanika, tak potřebuji nějak zůžit svůj výběr a zhodnotit jestli mé požadavky jsou vůbec reálné.

Doteď jsem měl Formana, ale ten již pomalu dosluhuje a jelikož auto dost potřebuji, tak je na čase najít nějakou náhradu. Rád bych si oproti formanu přilepšil, ale nemám našetřeno a tak budu auto brát nejspíš na leasing nebo půjčku i když vím, že si o tom většina nejspíš myslí své...

Chci auto co mi vydrží minimálně na 5 let, čím déle tím lépe, levnější náhradní díly a servis výhodou, ale raději bych auto co nejspolehlivější, abych ho neměl každý měsíc na opravách.

Chtěl bych nějaký hatchback, je mi 25 a nějak se zatím necítím na nějaké velké silniční koráby či kombíky. Jezdím poměrně klidnou jízdou, ale vyžaduji aby to auto mělo nějaké to zrychlení když potřebuji předjet(což u mého formana moc nebylo) a když je to bezpečné, tak i trošku přidám na rychlosti, ale zase aby to nebyl žádný velký žrout benzínu/nafty(nemám preferenci, ale můj nájezd je pouze tak 200 km týdně)

A teď za kolik to auto koupit, uvažuji o dvou cenových hladinách:
100-120 tisíc s tím, že si tak 20-30 tisíc připravím na nějaké ty opravy
nebo potom kolem 200-240 tisíc a koupit nějaké to novější, či úplně nové s tím, že bych snad do oprav nemusel dávat nic alespoň nějakou tu dobu..

Ale nevím jestli se vlezu do svého limitu, jsem schopný dát měsíčně cca 4500(tak aby mi ještě zbylo na benzín a jiné aktivity, je vůbec reálné za tuto částku pořídit i něco z té mé druhé kategorie?)

jinak z aut co se mi líbí:
Ford Focus II(rok 2005+), Seat Leon(2001+), Ford Fiesta (2008+), Hyundai i30, Hyundai i20, Seat Ibiza(rok 2004 a pak novější od 2008), líbí se mi i Toyota Yaris od 2008, ale nezdájí se mi ty budíky uprostřed palubní desky..

Je mi jasné, že na některá auta dosáhnu jen za tu vyšší částku, navíc ten výběr mám zatím dost široký a tak se obracím na Vás o pomoc :) A je vůbec možné koupit málo ojeté auto(třeba kolem těch 15-40 tisíc km okolo těch 200 tisíc), aby tam potom nebyla hned potřebná investice do oprav, nebo to je spíš o štěstí?

Moc děkuji za každou radu
Naposledy upravil Fallen22 dne 27. 12. 2010 11:00, celkově upraveno 4
Fallen22
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod m4lcolm 27. 12. 2010 10:48

Začnu malým OT, píše se to hatchback.
m4lcolm
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Fallen22 27. 12. 2010 10:50

m4lcolm píše:Začnu malým OT, píše se to hatchback.

díky :) opraveno málem jsem fakt chtěl koupit nákupní tašku :D
Fallen22
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod m4lcolm 27. 12. 2010 11:00

A k věci, na nájezd kolem 10 tkm rozhodně nekupuj naftu, nevyplatí se to a ještě hrozí dost drahé opravy.

Co se týká investic do ojetého auta celkově, to ti nezaručí ani výrobce u auta nového, natož pak první majitel auta, jakkoli se může zdát býti v dobrém stavu. Takže i u novějšího auta je dobré počítat s rezervou.
m4lcolm
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod K86 27. 12. 2010 11:07

za 120 i za 240 se da sehnat auto, ktere tech 50000km za 5 let vydrzi bez problemu, je ale potreba vybirat.
za 120 by uz dnes sel sehnat Ford Focus II s motorem 1,6 74kw, neni to zadny divoch, ale po presednuti z formana to bude raketa. To same Golf 4 1,6 77kw, Leon a podobne, jedine céo by ti mohlo chybet je misto v kufru, kde na formana nic ze jsmenovanych mit nebude. Vsechna auta sezenes jak za 120 tak za 240t, zalezi jen na tobe.

-- 27. 12. 2010 11:08 --

Fallen22 píše:Je mi jasné, že na některá auta dosáhnu jen za tu vyšší částku, navíc ten výběr mám zatím dost široký a tak se obracím na Vás o pomoc :) A je vůbec možné koupit málo ojeté auto(třeba kolem těch 15-40 tisíc km okolo těch 200 tisíc), aby tam potom nebyla hned potřebná investice do oprav, nebo to je spíš o štěstí?

je to mozne
Seat Leon ST TGI
S-Max 2.0TDCI 120kw
1,6EcoBoost - doufám že moje poslední setkání s benzínem od Fordu :-D

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru

Odeslat příspěvekod Pe012tr 27. 12. 2010 11:08

V případě první varianty bych se díval po nějakém hatchi nižší střední s 1.6, 20-30 tisíc na ponákupní servis myslím bude bohatě stačit.

http://sauto.cz/detail-inzeratu/osobni/ ... 23/8557396
http://sauto.cz/detail-inzeratu/osobni/ ... us/8263246
http://sauto.cz/detail-inzeratu/osobni/ ... ic/8549173

No a nové auto by v tvém případě asi vůbec nebylo od věci. Za 240 už by se dalo vymyslet něco pěkného. za chvilku přijde na trh nový Yaris - současná generace cenově spadne, počkal bych si na nějakéu hezkou skladovku s 1.3, nebo se mrknout na Fusion - nenáročný pracantr ze staríé školy, nový Swift, i20

-- 27. 12. 2010 11:13 --

teď se dívám - odcházející Swift se dá v solidní výbavě sehnat za ceny lehce nad 200. Jako malé svižné autíčko bez dodatečných nákladů myslím ideální. jednou za rok zajedeš na garančku a máš klid.

Takže za sebe bych hlasoval pro Swifta :)
Pe012tr
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Tarwas 27. 12. 2010 11:19

za ty prachy koupíš novej ceed, i30, megana... poste nešel bych do ničeho ojetého a koupil si nové v záruce a budeš mít na x let pokoj...
Tarwas
Moderátor Galerie

Odeslat příspěvekod MELLO 27. 12. 2010 11:24

Já bych si skromně dovolil doporučit FRS. Jede jakžtakž, spotřeba rozumná a za 120-130 jí už koupíš
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod Fallen22 27. 12. 2010 11:33

Ok, takže se přikloním spíše k novému, je fakt, že jak je to v té záruce, tak bych snad neměl mít nějaké velké investice do oprav..

Swift nevypadá špatně no, nebo ten i30 či megane.. prostě aut se mi líbí hromada, ale které vybrat :) u toho nového je to asi celkem jedno když je to v té záruce co? tam asi pak spíš podle výbavy a motoru.. můžete mi doporučit nějakou konkrétní výbavu u těchto aut? I když počítám, že vše bude jen v základu, ale oproti formanovi to bude jak kdybych přesedl do superbu :D
Fallen22
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Anonymni 27. 12. 2010 11:42

Anonymni

Odeslat příspěvekod Beaumont 27. 12. 2010 11:46

Fallen: Pokud nemáš hotovost = budeš si půjčovat, určitě bych se nehrnul do nového a dražšího auta. Uvědom si, že z každé koruny navíc v ceně auta zaplatíš ještě pěkně mastný úrok.

Koupil bych jetého Focuse s motorem 1.6 benzín. Velmi dobré auto, moc fajn se s ním jezdí, dokonce to díky výbornému podvozku a řízení může být i trochu zábava. K tomu neprůstřelná spolehlivost, levné díly a servis.
Pokud bys chtěl co nejnovější auto za 100 - 150 tisíc, zkus se podívat po nějakém novějším Fiatu Stilo, nejspíš taky s motorem 1.6 nebo 1.8 benzín. Je to v některých ohledech horší auto než Focus (např. řízení, podvozek), ale je prostorné, slušně spolehlivé a levné na údržbu.
Jak Focus, tak Stilo jsou k mání jako 3dv. nebo 5dv. hatchbacky nebo i jako kombi, Focus navíc jako sedan (kterých je ale celkem málo).

Slušné auto za rozumnou cenu je taky Opel Astra, ale tam vychází trochu hůř servisní náklady.

Golf a Octavia jsou dobrá auta, ale nototricky předražená, zejména jako ojetiny.
Italská auta jsou nespolehlivá, lidská činnost způsobuje globální změnu klimatu a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
"Zpřísňování trestů je jen marným pokusem omezených hlav, terorem si vynutit úctu k zákonům." (Jean-Jacques Rousseau)
Beaumont
Moderátor

Odeslat příspěvekod Dusan 27. 12. 2010 11:46

V petadvaceti bych si koupil nejakou hezkou 528 E39 a vybodnul se na 1.6tkoveho hatche. Toho si nech az te k nemu donuti rodina.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Inventář

Odeslat příspěvekod m4lcolm 27. 12. 2010 11:47

To je přesně rada, která tu chyběla :D
m4lcolm
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Tarwas 27. 12. 2010 11:48

_maty_ píše:kombík nahradit kombíkem :-)
http://sauto.cz/detail-inzeratu/osobni/ ... ia/8483418
(pěkné kola :nenapadne)

nebo teda hatch..
http://sauto.cz/detail-inzeratu/osobni/ ... lf/8272026

s těmadle vraždama se jdi bodnout, ten Golf ti zůstane týden před barákem než ho někdo lohne a Octa bude třikrát posvařovanej vrak :D
Tarwas
Moderátor Galerie

Odeslat příspěvekod Anonymni 27. 12. 2010 11:53

třeba má garáž :D
Anonymni

Další stránka