kombík, 4x4, benzín, atmosféra, 6-kvalt

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod pavproch 6. 12. 2010 09:01

Chlapi, po včerejší osvětě ve vlákně o pohonech (FWD, RWD, AWD.... kuju) se ještě jednou myšlenkově vracím k "budoucím příjemnostem"....

Řekněme, že otázka stojí asi takle:
BMW 325ix Touring vs. A4 3,2FSI quattro Avant :?:
Obojí ve srovnatelné výbavě (s rozumnými extras katalogová cca 1,2mega), obojí kombík, 4x4, atmosférický 6-ti hrnek s 6-ti kvaltem (manuál)....

Do kterýho z těch dvou by jste šli a proč?

PS: myslím nové auto, ne ojetinu!
pavproch
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod speleo 6. 12. 2010 09:06

Já osobně do Audi, byť je možná o něco menší a to z důvodu trvalé čtyřkolky.
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod Dobrý duch 6. 12. 2010 09:27

tak audi je vuci 3er vyrazne vetsi v interieru, na zadnich sedackach je to rozdil tak tridy a pul vpredu tak pul tridy. ona koncepce BMW tedy papirove dlouhy rozvor je sice pekna vec, ale je treba si uvedomit, za mezi koly je motor, coz ubira pul metru pro posadku, ktery ma audi navic. takze vnitrne je na tom audi mnohem lepe. K tomu vyrazne lepsi pohon. motoricky je to takova plichta a vybavove dle toho, co si kdo zvoli. Tudiz ja rikam audi.
Dobrý duch
Inventář

Odeslat příspěvekod Beaumont 6. 12. 2010 09:33

pavproch: Sežeň si skladovku Alfu 159 3.2 JTS V6 Q4 nebo Saaba 9-3 AWD, ušetříš hodně peněz a nepotkáš na každém rohu dvě stejná auta.

Kdyby to měl být jeden z těch dvou Němců, tak za mě jednoznačně BMW. Audi mělo ještě donedávna výhodu ve stálém pohonu Quattro, ale dnešní xDrive je (zřejmě) srovnatelný, v něčem dokonce možná o slzu lepší, v něčem trochu horší. Všechno ostatní IMHO hovoří pro BMW.

-- 6. 12. 2010 08:42 --

Marek194 píše:Ono hlavně všechny V6 motory v koncernu FIAT budou jen a výhradně...pozor tradá.....ANO, ANO - chryslerácký V6 pentastar, který byl ale vyvinut dávno před příchodem Fiatu, takže s ním nemá v současné verzi ale lautr nic společnýho. Jen výhledově dostane přímý vstřik, s címž už ale počítal i chrysler, takže opět žádné novum co by přinesl Fiat. jediné novum co Fiat přinesl je, že některé verze dostnaou MultiAir a některé turbo.

Ale jinak poctivá americká škola, to budou mít někteří fandové italské školy asi špatné sny...Pozor, ten motor bude i v Masserati, těště se

To není nic nového ani nic špatného. "Fanda italské školy" podle tvé definice asi jsem a přitom rád uznám, že Amíci umí velké benzínové motory výborně. A když si s tím motorem ještě pohrají u Alfy a dodají mu točivější charakteristiku a příslušný zvukový projev, tak nevidím
problém. Geniální konstrukce šestiválce "Busso", který v Alfách přežil přes 30 let a ještě na konci té doby byl slušně konkurenceschopný, už se asi opakovat nebude.

Fiat zase naopak poskytne Chrysleru to, co Amíci neumí a nikdy neuměli - malá auta, čtyřválcové motory a menší diesely.
Italská auta jsou nespolehlivá, lidská činnost způsobuje globální změnu klimatu a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
"Zpřísňování trestů je jen marným pokusem omezených hlav, terorem si vynutit úctu k zákonům." (Jean-Jacques Rousseau)
Beaumont
Moderátor

Odeslat příspěvekod Dobrý duch 6. 12. 2010 09:44

beaut: co hovori pro BMW? krom toho, ze umi najet na valce a audi ne? mene mista? horsi rozlozeni hmotnosti? horsi motor v dane verzi? drazsi srovnatelny model? mrtvejsi rizeni?
Dobrý duch
Inventář

Odeslat příspěvekod Beaumont 6. 12. 2010 09:51

DD: Z mého pohledu má BMW lepší řízení a hlavně fantastický řadový šestiválec. Nic proti V6 (taky ho mám v autě), ale in-line je přece jen paráda největší. Zvuk, výkonová křivka a ta kultivovanost jsou opravdu výjimečné.
Kde bereš to rozložení hmotnosti? Vzhledem k posunutí motoru BMW poměrně hodně dozadu mi to připadá zvláštní.

A ještě zcela subjektivně a bez důkazů: podle zkušeností z mého okolí bych spolehlivosti BMW věřil mnohem víc než Audi.
Italská auta jsou nespolehlivá, lidská činnost způsobuje globální změnu klimatu a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
"Zpřísňování trestů je jen marným pokusem omezených hlav, terorem si vynutit úctu k zákonům." (Jean-Jacques Rousseau)
Beaumont
Moderátor

Odeslat příspěvekod Dobrý duch 6. 12. 2010 09:53

beaut: tu se nebavime o E46, ale o soucasnem BMW, kde mi pri pojmu "lepsi rizeni" prestava rozum fungovat, kdes to vzal. Zvuk ta 325 nema zadny a vykonovou krivku uz vubec ne. jsem si na 101% jisty, ze kdyz to posadi do jednoho z tech dvou aut, tak rozdil v kultivovanosti nepoznas.
Dobrý duch
Inventář

Odeslat příspěvekod Beaumont 6. 12. 2010 10:05

DD: Uznávám, že E90 jsem řídil jen jako zadokolky (čtyř- i šestiválce), takže pokud ten xDrive to řízení nějak zásadně ovlivňuje, tak můžeš mít pravdu.

A co to rozložení hmotnosti? To by mě fakt zajímalo.
Beaumont
Moderátor

Odeslat příspěvekod Dobrý duch 6. 12. 2010 10:16

u xdrive je to o procento horsi jak u audi ;) jinak to riezni je u E90 naprosto tragicke a rikej si co chces.
Dobrý duch
Inventář

Odeslat příspěvekod řidič BOB 6. 12. 2010 11:06

Dobrý duch píše:beaut: co hovori pro BMW? krom toho, ze umi najet na valce a audi ne? mene mista? horsi rozlozeni hmotnosti? horsi motor v dane verzi? drazsi srovnatelny model? mrtvejsi rizeni?

A zapoměl jsi na velký průser v podobě servisování v ČR :oops:
Požádal jsem powerballa, aby mne smazal. Snad to svede...
řidič BOB
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Dobrý duch 6. 12. 2010 11:07

tak bau pise, ze se bmw vuci audi nesere, tudiz je to pohoda ;)
Dobrý duch
Inventář

Odeslat příspěvekod řidič BOB 6. 12. 2010 11:08

DD: aha - tak to pak jo...sorry :D
Požádal jsem powerballa, aby mne smazal. Snad to svede...
řidič BOB
Poslední varování

Odeslat příspěvekod TJK 6. 12. 2010 15:20

Dobrý duch píše:u xdrive je to o procento horsi jak u audi ;) jinak to riezni je u E90 naprosto tragicke a rikej si co chces.

Chtěl bych se jmenovat "Dobrý duch"... Jedno procento.... Trááálaláááá 8-P :tleskani 8-D
Power, Beauty & Soul
Don't believe in everything U C
Gooner 4 Life - Victoria Concordia Crescit
TJK
Nováček

Odeslat příspěvekod pavproch 6. 12. 2010 21:38

bramboru sem už jednou sedlal, tak asi v budoucnu zkusím ten auto-union.... thx za rady...
pavproch
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod pavproch 9. 12. 2010 20:10

chlopi, na webu audiny.cz sem to nenašel: neexistuje něco jako paket "allroad" pro "obyčejnou" A4 avant?

(jako myslím: zvýšený podvozek, větší kola, plechy zespoda a plasty okolo - něco jako scout u oct.)

on se totiž A4 allroad nedělá s atmosférickým benálem...
pavproch
Pozorovatel

Předchozí stránkaDalší stránka