kombík, 4x4, benzín, atmosféra, 6-kvalt

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod pavproch 19. 2. 2011 08:53

líbí, mám, chcu.... :love: ale přesto mi v hlavě víří pochyby - jestli má očekávání nejsou přílišná, abych nebyl následně zklamán (ref natěšení, prvotní nadšení a následné zklamání z ubermotoru 1.8TSI), abych nebyl zklamán z tuhého řazení (píšu o tom v threadu o BMW), abych nebyl zklamán z nižšího podvozku než mám neska na skautíkovi (-4cm).... to sou problémy, co? :D Na druhou stranu ale brzo R6 odejde do věčných lovišť, takže tohle je zřejmě poslední šance si (v mém případě doslova: poprvé a naposled v životě) užít řadový šestivál.... :love:
pavproch
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Arnie J 2. 3. 2011 06:56

honziss píše:
kompakt píše:Hodina a 50 min mám rekord s vyobrazeným autem. A nemám zapotřebí tě krmit bludama, nemusíš s tím souhlasit, ale to je tak asi všechno co zmůžeš, je to tvůj boj. To platí i pro 3MPS a jim podobným.

Nelži ty kecko! :D jezdim do mnichova docela často (mam tam zamestnavatele), už jsem to jel s kde čím, ale pod 2h to nedas ani kdyby ses rozkrajel na milion kousku!

Ze zlicina na rozvadov se da dojet za hodinu, ale to musis sakra drtit a kolem prahy musi bejt prazdno (coz je vetsinou jen v noci). Rozvadov - A93 - Regensburg, tady se da jet hodne rychle (ale je to jen 100km z cely trasy). Regensburg - E45 byva docela provoz a navic je to uzky a klikaty, nektery zatacky jsou ve 180 na hranici adheze (proto je tam spousta omezeni na 120) a zbytek cesty do Mnichova uz je v pohode, ale provoz je tam i ve 3 rano, o nakych dojezdech do centra ani nemluvim...

Kdyz je slabej provoz a sucho, tak me to vetsinou vyjde na 3 - 3,5h (nemecko plnej, na omezenich max +20 a 150 po cr) a to povazuju za dobrej cas.

No hele, ze Zličina do Rozvadova je to 150km a někdy ve 3 v noci to za hodinu zajede i největší lama. Jelikož kompakt tady onehdy kňučel, že se mu po delší jízdě v omezovači přehřívá motor nebo co, tak bych to v jeho případě viděl na konstantních 200+, tzn. 45 minut na hranice. Těch 200km z hranic na kraj Mnichova si netroufám soudit, ale klasický letec by to za tu hodinu měl dát. Nesuď ostatní podle sebe. Z Prahy do Budějc za 50 minut bys to taky nedal a přece to jde ;-)
SkyActiv-G 165 / SkyActiv-G 184 / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / i-Get 150
Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod speleo 2. 3. 2011 07:40

pavproch píše:líbí, mám, chcu.... :love: ale přesto mi v hlavě víří pochyby - jestli má očekávání nejsou přílišná, abych nebyl následně zklamán (ref natěšení, prvotní nadšení a následné zklamání z ubermotoru 1.8TSI), abych nebyl zklamán z tuhého řazení (píšu o tom v threadu o BMW), abych nebyl zklamán z nižšího podvozku než mám neska na skautíkovi (-4cm).... to sou problémy, co? :D Na druhou stranu ale brzo R6 odejde do věčných lovišť, takže tohle je zřejmě poslední šance si (v mém případě doslova: poprvé a naposled v životě) užít řadový šestivál.... :love:

Takže to bude nějaký to naftový BMW co jsi zkoušel? To ale neni nakonec moc atmosférický benzín :) Navíc, jak sám píšeš, bude to pár centimetrů nižší a pokud to bude trojka tak i o hodně menším kufrem než je ve v současný oktávce. :hm
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod D1.8T 2. 3. 2011 08:23

330i neni nafta.
1.0eb 5,6l/100km
D1.8T
Veterán

Odeslat příspěvekod CyberVic 2. 3. 2011 09:19

Arnie J píše:No hele, ze Zličina do Rozvadova je to 150km a někdy ve 3 v noci to za hodinu zajede i největší lama. Jelikož kompakt tady onehdy kňučel, že se mu po delší jízdě v omezovači přehřívá motor nebo co, tak bych to v jeho případě viděl na konstantních 200+, tzn. 45 minut na hranice. Těch 200km z hranic na kraj Mnichova si netroufám soudit, ale klasický letec by to za tu hodinu měl dát. Nesuď ostatní podle sebe. Z Prahy do Budějc za 50 minut bys to taky nedal a přece to jde ;-)

...teorie je to dobra, ale v realu je IMO realnej minimalni cas Pha-Mnichov (kraj mesta) 2h35min... Podminkou je minimalni provoz, jizda maximalne 29kmh nad limit, pokud je... Jel jsem to minulej rok asi 15x, a za min to proste nejde...

... a zapomel sem na dulezitej fakt, ze musis mit auto,ktery to v tomhle tempu ujede na jednu nadrz... To ja nemam...
VW Sharan Highline 2.0TDI 125kW DSG
VW Tiguan 4M Sport&Style 2.0TDI 103kW DSG
CyberVic
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Arnie J 2. 3. 2011 10:35

já samozřejmě limity pomíjím, jinak je to opravdu nemožné
SkyActiv-G 165 / SkyActiv-G 184 / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / i-Get 150
Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod siol.a 2. 3. 2011 10:41

CyberVic píše:...teorie je to dobra, ale v realu je IMO realnej minimalni cas Pha-Mnichov (kraj mesta) 2h35min... Podminkou je minimalni provoz, jizda maximalne 29kmh nad limit, pokud je... Jel jsem to minulej rok asi 15x, a za min to proste nejde...

... a zapomel sem na dulezitej fakt, ze musis mit auto,ktery to v tomhle tempu ujede na jednu nadrz... To ja nemam...

Tak když pro tebe svět končí 29km/h nad limitem, tak to opravdu dost omezuje možnosti. :-)
Mládenci, uvolněte ovládací páčky.
siol.a
Inventář

Odeslat příspěvekod CyberVic 2. 3. 2011 14:34

siol.a píše:
CyberVic píše:...teorie je to dobra, ale v realu je IMO realnej minimalni cas Pha-Mnichov (kraj mesta) 2h35min... Podminkou je minimalni provoz, jizda maximalne 29kmh nad limit, pokud je... Jel jsem to minulej rok asi 15x, a za min to proste nejde...

Tak když pro tebe svět končí 29km/h nad limitem, tak to opravdu dost omezuje možnosti. :-)

...no, vzhledem k tomu, ze fakt jezdim, a papiry potrebuju, tak u nas pro me opravdu konci sranda 29kmh na limtem... To je 170kmh tacho... Casto je to u nas stejne nerealny, vzhledem k provozu...
VW Sharan Highline 2.0TDI 125kW DSG
VW Tiguan 4M Sport&Style 2.0TDI 103kW DSG
CyberVic
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Hyza 2. 3. 2011 15:00

no nevim, 350 km dalnice se dle meho musi dat v situaci s minimalnim provozem a normalnim vozem mnohem rychleji nez za 2:35
Namluv si, co chceš.
Arguing on the Internet: "Somebody's wrong!"
-------------------------------------------------------------------------------------------
Militia est vita hominis super terram.
Bella res est mori sua morte.
Hyza
Inventář

Odeslat příspěvekod kompakt 2. 3. 2011 20:17

Arnie J píše: No hele, ze Zličina do Rozvadova je to 150km a někdy ve 3 v noci to za hodinu zajede i největší lama. Jelikož kompakt tady onehdy kňučel, že se mu po delší jízdě v omezovači přehřívá motor nebo co, tak bych to v jeho případě viděl na konstantních 200+, tzn. 45 minut na hranice. Těch 200km z hranic na kraj Mnichova si netroufám soudit, ale klasický letec by to za tu hodinu měl dát. Nesuď ostatní podle sebe. Z Prahy do Budějc za 50 minut bys to taky nedal a přece to jde ;-)

Přehřálo se to jen jednou v Alpách při honičce - jel jsem skoro pořád za jedna - dvě na omezovači, takže motor jel na plný výkon při relativně velmi pomalé jízdě ve výšce přes 2km, tak jsem to reklamoval a byl mi vyměněn chladič, teď je to OK. Asi mi dali výkonější chladič :-) . Jinak to auto může jet trvale třeba 250kmh a nic se nepřehřeje, za to ručím :D .
Ještě k uvedeným 1hod 50 - výjezd byl z Prahy ve 4 ráno. Jezdím často do Merana na otočku, tak ten směr mám docela namakaný, no a když dostaneš telefon, že musíš být do 3 hod na schůzce v München, tak to ani jinak nejde :-) .
Samej dýzl: 330XDA 230kW, 123D 150kW, 320D 110kW
kompakt
Nováček

Odeslat příspěvekod řidič BOB 6. 3. 2011 22:40

a nemáš strach ze zviřátek? Takové prase (a teď nemyslím žádného poslance) umí udělat pěknou paseku i ve 130tce a ne ve 250 :-/
Požádal jsem powerballa, aby mne smazal. Snad to svede...
řidič BOB
Poslední varování

Odeslat příspěvekod yeaah 7. 3. 2011 09:08

kompakt: prosimte co delas za job, ze musis byt vsude na minuty? 8-D
yeaah baby!
yeaah
Štamgast

Odeslat příspěvekod D1.8T 7. 3. 2011 10:23

řidič BOB píše:a nemáš strach ze zviřátek?

Já ukrutnej. Při bilanci 3 srny, 2 divočáci mám lepší skóre než leckterej myslivec.
:eh
1.0eb 5,6l/100km
D1.8T
Veterán

Odeslat příspěvekod honziss 7. 3. 2011 10:58

hyza píše:no nevim, 350 km dalnice se dle meho musi dat v situaci s minimalnim provozem a normalnim vozem mnohem rychleji nez za 2:35

teoreticky jde vsechno, ale praxe byva jina...

praha-mnichov za 1:50 je proste nesmysl a ja si za tim stojim! 8-)

jo, kdyby sem hodil ridic onboard nebo log z gps....to by byla jina...
F20 / 116d / 8° Steptronic
honziss
Nováček

Odeslat příspěvekod 3MPS 7. 3. 2011 19:03

yeaah píše:kompakt: prosimte co delas za job, ze musis byt vsude na minuty? 8-D

profesionální killer - oběť nečeká:-)

Joke.
3MPS
Štamgast

Předchozí stránka