kombík, 4x4, benzín, atmosféra, 6-kvalt

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod pavproch 19. 2. 2011 08:53

líbí, mám, chcu.... :love: ale přesto mi v hlavě víří pochyby - jestli má očekávání nejsou přílišná, abych nebyl následně zklamán (ref natěšení, prvotní nadšení a následné zklamání z ubermotoru 1.8TSI), abych nebyl zklamán z tuhého řazení (píšu o tom v threadu o BMW), abych nebyl zklamán z nižšího podvozku než mám neska na skautíkovi (-4cm).... to sou problémy, co? :D Na druhou stranu ale brzo R6 odejde do věčných lovišť, takže tohle je zřejmě poslední šance si (v mém případě doslova: poprvé a naposled v životě) užít řadový šestivál.... :love:
pavproch
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 2. 3. 2011 06:56

honziss píše:
kompakt píše:Hodina a 50 min mám rekord s vyobrazeným autem. A nemám zapotřebí tě krmit bludama, nemusíš s tím souhlasit, ale to je tak asi všechno co zmůžeš, je to tvůj boj. To platí i pro 3MPS a jim podobným.

Nelži ty kecko! :D jezdim do mnichova docela často (mam tam zamestnavatele), už jsem to jel s kde čím, ale pod 2h to nedas ani kdyby ses rozkrajel na milion kousku!

Ze zlicina na rozvadov se da dojet za hodinu, ale to musis sakra drtit a kolem prahy musi bejt prazdno (coz je vetsinou jen v noci). Rozvadov - A93 - Regensburg, tady se da jet hodne rychle (ale je to jen 100km z cely trasy). Regensburg - E45 byva docela provoz a navic je to uzky a klikaty, nektery zatacky jsou ve 180 na hranici adheze (proto je tam spousta omezeni na 120) a zbytek cesty do Mnichova uz je v pohode, ale provoz je tam i ve 3 rano, o nakych dojezdech do centra ani nemluvim...

Kdyz je slabej provoz a sucho, tak me to vetsinou vyjde na 3 - 3,5h (nemecko plnej, na omezenich max +20 a 150 po cr) a to povazuju za dobrej cas.

No hele, ze Zličina do Rozvadova je to 150km a někdy ve 3 v noci to za hodinu zajede i největší lama. Jelikož kompakt tady onehdy kňučel, že se mu po delší jízdě v omezovači přehřívá motor nebo co, tak bych to v jeho případě viděl na konstantních 200+, tzn. 45 minut na hranice. Těch 200km z hranic na kraj Mnichova si netroufám soudit, ale klasický letec by to za tu hodinu měl dát. Nesuď ostatní podle sebe. Z Prahy do Budějc za 50 minut bys to taky nedal a přece to jde ;-)
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod speleo 2. 3. 2011 07:40

pavproch píše:líbí, mám, chcu.... :love: ale přesto mi v hlavě víří pochyby - jestli má očekávání nejsou přílišná, abych nebyl následně zklamán (ref natěšení, prvotní nadšení a následné zklamání z ubermotoru 1.8TSI), abych nebyl zklamán z tuhého řazení (píšu o tom v threadu o BMW), abych nebyl zklamán z nižšího podvozku než mám neska na skautíkovi (-4cm).... to sou problémy, co? :D Na druhou stranu ale brzo R6 odejde do věčných lovišť, takže tohle je zřejmě poslední šance si (v mém případě doslova: poprvé a naposled v životě) užít řadový šestivál.... :love:


Takže to bude nějaký to naftový BMW co jsi zkoušel? To ale neni nakonec moc atmosférický benzín :) Navíc, jak sám píšeš, bude to pár centimetrů nižší a pokud to bude trojka tak i o hodně menším kufrem než je ve v současný oktávce. :hm
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D1.8T 2. 3. 2011 08:23

330i neni nafta.
1.0eb 5,6l/100km
D1.8T
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CyberVic 2. 3. 2011 09:19

Arnie J píše:No hele, ze Zličina do Rozvadova je to 150km a někdy ve 3 v noci to za hodinu zajede i největší lama. Jelikož kompakt tady onehdy kňučel, že se mu po delší jízdě v omezovači přehřívá motor nebo co, tak bych to v jeho případě viděl na konstantních 200+, tzn. 45 minut na hranice. Těch 200km z hranic na kraj Mnichova si netroufám soudit, ale klasický letec by to za tu hodinu měl dát. Nesuď ostatní podle sebe. Z Prahy do Budějc za 50 minut bys to taky nedal a přece to jde ;-)


...teorie je to dobra, ale v realu je IMO realnej minimalni cas Pha-Mnichov (kraj mesta) 2h35min... Podminkou je minimalni provoz, jizda maximalne 29kmh nad limit, pokud je... Jel jsem to minulej rok asi 15x, a za min to proste nejde...

... a zapomel sem na dulezitej fakt, ze musis mit auto,ktery to v tomhle tempu ujede na jednu nadrz... To ja nemam...
VW Touareg 3.0TDI 210kW 8G Aut 4M
VW Tiguan Allspace 2.0TDI 176kW DSG 4M
VW Grand California 600 2.0TDI 140kW 8G Aut FWD
CyberVic
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 2. 3. 2011 10:35

já samozřejmě limity pomíjím, jinak je to opravdu nemožné
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod siol.a 2. 3. 2011 10:41

CyberVic píše:...teorie je to dobra, ale v realu je IMO realnej minimalni cas Pha-Mnichov (kraj mesta) 2h35min... Podminkou je minimalni provoz, jizda maximalne 29kmh nad limit, pokud je... Jel jsem to minulej rok asi 15x, a za min to proste nejde...

... a zapomel sem na dulezitej fakt, ze musis mit auto,ktery to v tomhle tempu ujede na jednu nadrz... To ja nemam...

Tak když pro tebe svět končí 29km/h nad limitem, tak to opravdu dost omezuje možnosti. :-)
Dálniční predátor
siol.a
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CyberVic 2. 3. 2011 14:34

siol.a píše:
CyberVic píše:...teorie je to dobra, ale v realu je IMO realnej minimalni cas Pha-Mnichov (kraj mesta) 2h35min... Podminkou je minimalni provoz, jizda maximalne 29kmh nad limit, pokud je... Jel jsem to minulej rok asi 15x, a za min to proste nejde...

... a zapomel sem na dulezitej fakt, ze musis mit auto,ktery to v tomhle tempu ujede na jednu nadrz... To ja nemam...

Tak když pro tebe svět končí 29km/h nad limitem, tak to opravdu dost omezuje možnosti. :-)


...no, vzhledem k tomu, ze fakt jezdim, a papiry potrebuju, tak u nas pro me opravdu konci sranda 29kmh na limtem... To je 170kmh tacho... Casto je to u nas stejne nerealny, vzhledem k provozu...
VW Touareg 3.0TDI 210kW 8G Aut 4M
VW Tiguan Allspace 2.0TDI 176kW DSG 4M
VW Grand California 600 2.0TDI 140kW 8G Aut FWD
CyberVic
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hyza 2. 3. 2011 15:00

no nevim, 350 km dalnice se dle meho musi dat v situaci s minimalnim provozem a normalnim vozem mnohem rychleji nez za 2:35
Namluv si, co chceš.
Arguing on the Internet: "Somebody's wrong!"
-------------------------------------------------------------------------------------------
Militia est vita hominis super terram.
Bella res est mori sua morte.
Hyza
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kompakt 2. 3. 2011 20:17

Arnie J píše: No hele, ze Zličina do Rozvadova je to 150km a někdy ve 3 v noci to za hodinu zajede i největší lama. Jelikož kompakt tady onehdy kňučel, že se mu po delší jízdě v omezovači přehřívá motor nebo co, tak bych to v jeho případě viděl na konstantních 200+, tzn. 45 minut na hranice. Těch 200km z hranic na kraj Mnichova si netroufám soudit, ale klasický letec by to za tu hodinu měl dát. Nesuď ostatní podle sebe. Z Prahy do Budějc za 50 minut bys to taky nedal a přece to jde ;-)

Přehřálo se to jen jednou v Alpách při honičce - jel jsem skoro pořád za jedna - dvě na omezovači, takže motor jel na plný výkon při relativně velmi pomalé jízdě ve výšce přes 2km, tak jsem to reklamoval a byl mi vyměněn chladič, teď je to OK. Asi mi dali výkonější chladič :-) . Jinak to auto může jet trvale třeba 250kmh a nic se nepřehřeje, za to ručím :D .
Ještě k uvedeným 1hod 50 - výjezd byl z Prahy ve 4 ráno. Jezdím často do Merana na otočku, tak ten směr mám docela namakaný, no a když dostaneš telefon, že musíš být do 3 hod na schůzce v München, tak to ani jinak nejde :-) .
Samej dýzl: 330XDA 230kW, 123D 150kW, 320D 110kW
kompakt
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod řidič BOB 6. 3. 2011 22:40

a nemáš strach ze zviřátek? Takové prase (a teď nemyslím žádného poslance) umí udělat pěknou paseku i ve 130tce a ne ve 250 :-/
Požádal jsem powerballa, aby mne smazal. Snad to svede...
řidič BOB
Poslední varování

Odeslat příspěvekod yeaah 7. 3. 2011 09:08

kompakt: prosimte co delas za job, ze musis byt vsude na minuty? 8-D
yeaah baby!
yeaah
Štamgast

Odeslat příspěvekod D1.8T 7. 3. 2011 10:23

řidič BOB píše:a nemáš strach ze zviřátek?


Já ukrutnej. Při bilanci 3 srny, 2 divočáci mám lepší skóre než leckterej myslivec.
:eh
1.0eb 5,6l/100km
D1.8T
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod honziss 7. 3. 2011 10:58

hyza píše:no nevim, 350 km dalnice se dle meho musi dat v situaci s minimalnim provozem a normalnim vozem mnohem rychleji nez za 2:35


teoreticky jde vsechno, ale praxe byva jina...

praha-mnichov za 1:50 je proste nesmysl a ja si za tim stojim! 8-)

jo, kdyby sem hodil ridic onboard nebo log z gps....to by byla jina...
F20 / 116d / 8° Steptronic
honziss
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 3MPS 7. 3. 2011 19:03

yeaah píše:kompakt: prosimte co delas za job, ze musis byt vsude na minuty? 8-D


profesionální killer - oběť nečeká:-)

Joke.
3MPS
Štamgast

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků