Koupe Toyoty Avensis

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Beaumont 1. 11. 2010 14:02

Dusan píše:
Beaumont píše: Fiat Croma 1.9 Multijet 16V
Citroen C5
Obě superpohodlná auta, Croma o něco prostornější a levnější, u Citroenu máš zase skvělý hydropneumatický podvozek.


Kterou C5 myslis? Stara C5 je masivne levna, ano pohodlna, ale se zoufalym interierem. Nova C5 je spise nad temi 11.000EUR a to specialne u top modelu, ktere jako jedine maji stale hydropneumatiku, naprosta vetsina u nas prodanych C5 byla na normalnich tlumicich. Jinak C5 se v bazarech takrka nevyskytuji.


Myslel jsem samozřejmě ještě starou C5, nová by se do téhle ceny vešla těžko a když, tak opravdu "očesaná" a slabá. Interiér není nic extra, ale nijak mě neuráží a sedačky se mi zdály pohodlné.

Na okraj: Nová C5 má hyropneumatiku i pro střední stupeň výbavy Confort, nejen špikový Exclusive. O situaci u nás se nehádám, pro takové auto bych si stejně 100% zajel do ciziny.
Italská auta jsou nespolehlivá, lidská činnost způsobuje globální změnu klimatu a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
"Zpřísňování trestů je jen marným pokusem omezených hlav, terorem si vynutit úctu k zákonům." (Jean-Jacques Rousseau)
Beaumont
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vsevedko 1. 11. 2010 15:41

gewehr píše:
stewo99 píše:... Avensis je trosku inde ako O2...
no to by som chcel vediet kde inde by mal byt :hm

Komfortom podvozku, motorom, priestrannostou (mam T25, 2.2/150k)
Ale zase co mi vadi: agresivne fukajuca klima, trocha ergonomia niektorych prvkov (tam bude OII lepsia), krpaty display autoradia
Ale tak ci tak, mam svojho avensisa rad. Ide ako gula, vyborne sedi a aj ked som pocul nieco o nekomfortnych sedadlach, tak s tym nesuhlasim, aj po 8 hodinach jazdy nie som dolamany.
Dnes ma 80t km, absolutne ziadny problem... az na pravy xenon, menil som prave vybojku (120E)
vsevedko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gewehr 1. 11. 2010 21:15

ako chapem ze kazde auto ma proti inym nejake plusy a minusy, ale pisat o dnesnych plechovkach podobnej velkosti, ze niektora z nich je citujem "niekde inde" je dost odvazne ;-)
María de las Mercedes
Karl Friedrich Benz
gewehr
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod řidič BOB 1. 11. 2010 21:55

hlavně bych u té ojetiny prověřil, jestli se datum na popelníku shoduje s datumem výroby auta: http://zpravy.idnes.cz/cechovi-zabavili ... zpravy_meb
Požádal jsem powerballa, aby mne smazal. Snad to svede...
řidič BOB
Poslední varování

Odeslat příspěvekod gewehr 1. 11. 2010 22:02

ja to nechapem, ako moze niekto jazdit s popolnikom ineho data vyroby ako auto, to je na hrdelny trest :pozor
María de las Mercedes
Karl Friedrich Benz
gewehr
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zandome 1. 11. 2010 22:26

vybral by som si Avensis - oproti Octavii je to stale o kategoriu vyssie auto. A dovod preco su u nas niektore auta lacnejsie - Slovensko je maly trh, takze je mozne, ze sa niektore auta proste tak dobre nepredavaju a je treba ist dole s cenou - to, co sa preda v Nemecku, nemusi automaticky byt zaujimave aj pre nas trh.
zandome
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stewo99 5. 11. 2010 13:11

Tak so nasiel:
http://autobazar.autovia.sk/toyota-aven ... d4d-897218

Je to dovoz z DE, nedoviezol to priamo bazar, len to tam maju vystavene. Z bazaru chcem kupit preto, aby som mohol dat stare auto na protiudcet. Nemozem cakat, kym sa mi preda auto a potom zhanat nove a byt tak tyzden alebo aj viac bez auta.

-- 5. 11. 2010 13:43 --

Nejaké návrhy ?
stewo99
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod stewo99 5. 11. 2010 18:39

Treba sa takehoto auta bat? Ma niekto skúsenosti s tymto bazarom?
stewo99
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Dusan 5. 11. 2010 19:32

stewo99 píše:Treba sa takehoto auta bat? Ma niekto skúsenosti s tymto bazarom?


Co rici na fotku z bazaru? Muze to byt slusne auto, muze to byt totalni *****.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stewo99 7. 11. 2010 14:36

Tak avik je uz prec ... ale nasiel som iny, http://toyota-avensis-combi.autobazar.e ... 26239.html avsak ma zaraza fotka servisnej knizky, servis je robeny kazdych 20tis. km a ktomu nie v servise toyota. Po francuzky neviem, ale podla googla je to skor bazar, ako servis. Nepozna niekto ?
stewo99
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Dusan 7. 11. 2010 19:23

stewo99 píše:Tak avik je uz prec ... ale nasiel som iny, http://toyota-avensis-combi.autobazar.e ... 26239.html avsak ma zaraza fotka servisnej knizky, servis je robeny kazdych 20tis. km a ktomu nie v servise toyota. Po francuzky neviem, ale podla googla je to skor bazar, ako servis. Nepozna niekto ?


To je divny, protoze servis u Toyoty se dela po patnacti tisicich. Ovsem je to francouzske auto, takze v tamnich podminkach nic neobvykleho, ve Francii se servisni prohlidky obecne moc nenosi.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gewehr 7. 11. 2010 20:21

ten autobazar poznam, bol som tam pozerat dve AR 159 tak rok dozadu a na kazdom aute co tam mali mi nieco nesedelo :hm
a dorazil to exot, co vysiel z tej unimobunky co tam maju a isiel radit
netvrdim ze to je urcite vrak, ale daval by som si u nich sakra pozor
María de las Mercedes
Karl Friedrich Benz
gewehr
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spitfireIX 7. 11. 2010 22:31

Hmm, tojota f tédéíčku :hm
spitfireIX
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stewo99 7. 11. 2010 22:57

gewehr píše:ten autobazar poznam, bol som tam pozerat dve AR 159 tak rok dozadu a na kazdom aute co tam mali mi nieco nesedelo :hm
a dorazil to exot, co vysiel z tej unimobunky co tam maju a isiel radit
netvrdim ze to je urcite vrak, ale daval by som si u nich sakra pozor


Su to auta dovlecene zo zahranicia a maju to tam postavene dovozcovia. Auta nie su vo vlastnictve bazaru. Nepoznate v okoli Martina nejakeho mechanika, co by tam so mnou behol. Som ochotny aj zaplatit.
stewo99
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod aston 8. 11. 2010 00:01

V autoalles som bol nedavno, ked som sa tam stavil na kavu a tam by som nekupil asi nic :). Juh Slovenska som predcasom tiez presiel (bazare) a velmi to vo mne doveru nevzbudzovalo. Vsetko to su take pofiderne dovozy. Ked chces TAvensis za 12,5 k evry, skus pouzriet nejak fauV Passat. A na slovensku by som asi japonsky diesel nekupoval. Malokto tomu rozumie a tak nevie objektivne posudit v akom to je stave hlavne ked v zahranici sa to kupuje na vacsi najazd (3 rocne 66tis sa mi nezda). Mal som davnejsie M Galant, slapal ako hodinky, ale ked som potreboval nieco drobne opravit, tak vacsina len krutila hlavou. Teraz mam nemca a nemam problem, kazda hlupost na fore, diely za par korun a skoro kazdy to opravi. Sice som v servise castejsie :), ale mam nizsie naklady na know how:). Moj nazor jednoznacne, ked japonca tak noveho, oil burner zvlast.
Radost z jazdy uz nepotrebujem, uz som zmudrel - simply clever :).
aston
Nováček
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků