ESP - ano či ne

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Moik 19. 9. 2010 10:53

3 měsíce v roce u nás dokáže ležet sníh, město 50tis obyvatel, bydlíme v centru leden-březen polovina parkovacích míst, zbytek kupy sněhu a sháníme druhé auto na pojížďky jen po městě. Má cenu lpět na ESP? Poslední 3 roky tuto funkci zastávalo Subaru Forester. Když vyloučím tu dobrou variantu 4x4, pomůže manželce protiprokluz v řešení každodenních patálií po cestě do školky a pojížďkách po parkovištích, rozjezdech do zmrzlých kopců apod?

Máme v merku Vitaru 3dv. 1.6i 2007 a Fiestu novou. Vitara je nemožně nepraktická, máme 2 malý děti, Fífa má ESP za dalších ale 17tis

Edit: Yeti 1.2TSI 2WD ale s ESP, co?
Moik
Nováček

Odeslat příspěvekod Tarwas 19. 9. 2010 11:02

rozhodně ber esp, nikdy nevíš, kdy budeš muset udělat myšku na sračkách nebo se stane nějaká jiná blbost...
Tarwas
Moderátor Galerie

Odeslat příspěvekod naviculare 19. 9. 2010 11:13

Suzuki SX4, nebo Fiat Sedici...
naviculare
Nováček

Odeslat příspěvekod Ferdax 19. 9. 2010 11:16

ESP ano- nebudeš šetřit na bezpečnosti dětí, ne? Kolik je limit?
Já bych v tvých podmínkách bral 5D vitaru 2.4 benzín, 3 roky stará bude cca za 300
Proletáři všech zemí, vyližte si *****!
-------------------------------------------
Spinner: Ferdaxi, ty ubohá nulo! Nikoho tak primitivního a jednoduchého jsem ve svém životě dosud nepotkal! :D
Ferdax
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Dobrý duch 19. 9. 2010 11:18

ferdax: mam soukromou obavu, ze 3 roky stara vitara s 2,4 asi jeste nebude. a navic je vitara takova blbe prakticka i v 5D

navicu: sx4 a sedici nema kufr, resp. 270 litru je malo pro jednoho, natoz rodinku.
Dobrý duch
Inventář

Odeslat příspěvekod brabus 19. 9. 2010 11:20

Moik píše:3 měsíce v roce u nás dokáže ležet sníh, město 50tis obyvatel, bydlíme v centru leden-březen polovina parkovacích míst, zbytek kupy sněhu a sháníme druhé auto na pojížďky jen po městě. Má cenu lpět na ESP? Poslední 3 roky tuto funkci zastávalo Subaru Forester. Když vyloučím tu dobrou variantu 4x4, pomůže manželce protiprokluz v řešení každodenních patálií po cestě do školky a pojížďkách po parkovištích, rozjezdech do zmrzlých kopců apod?

Máme v merku Vitaru 3dv. 1.6i 2007 a Fiestu novou. Vitara je nemožně nepraktická, máme 2 malý děti, Fífa má ESP za dalších ale 17tis

Edit: Yeti 1.2TSI 2WD ale s ESP, co?

ano ano ano a este raz ano... pokial ide o auto pre manzelku to plati o to viac... esp nie je len o snehu, ale aj dazdi, alebo aj o tom, ze bude musiet prudko robit uhybaci manever... auto bez esp dnes uz nesplna naroky na ponimanie moderneho auta... spomen si ako to bolo s pasmi, ABS, airbagmi... vzdy ked dosli do "mody" tak niekto mudry vymyslal, ze preco nie, a nakoniec su to dnes uplne bezne, niektore z nich dokonca povinne prvky vybavy auta a myslim, ze esp k tomu tiez smeruje (pozn. myslim auto do bezneho provozu).
brabus
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Moik 19. 9. 2010 11:58

Ferdax: je to druhé auto, 270l by stačilo, ale když ona si ještě vymýšlí, aby jí to šlo k pleti O:-) a to sedici/SX4 nesplňuje, jinak dobrá volba.

Že je EsP dobrá věc tak nějak tuším, ale uvažuju, jak moc dokáže pomoct při ježdění po městě. Já řídím jinak a je mi celkem jedno, jestli mi ESP pomáhá s protáčením kol nebo ne, ale manželka? Asi bych na to užití upřednostnil 4x4 než ESP, ale bez 4x4 je větší výběr dámských aut - a o to tu jde :hm
Moik
Nováček

Odeslat příspěvekod Captain Slow 19. 9. 2010 12:01

No tak ono hlavně ESP nepomůže jen při rozjezdu do kopce, ale pomůže klidně i v létě na mokru, až ti někdo spadne z chodníku pod kola.
Captain Slow
VIP moderátor

Odeslat příspěvekod Beaumont 19. 9. 2010 12:06

Moik píše:(...)pomůže manželce protiprokluz v řešení každodenních patálií po cestě do školky a pojížďkách po parkovištích, rozjezdech do zmrzlých kopců apod? (...)

Moik: Rozlišuj ESP (stabilizaci) a ASR (protiprokluz). ESP v sobě vždy zahrnuje ASR, ale ASR můžeš mít v mnoha autech i bez ESP. Na to co píšeš, by ASR mohlo stačit, i když ESP je určitě taky dobrá věc, nic proti němu (pokud se dá vypnout).

Moik píše:(...)sháníme druhé auto na pojížďky jen po městě. (...)

To bych vzal něco malého, praktického s ASR a případně i ESP. 4x4 mi na to přijde zbytečný. Jako ideál mi připadá Fiat Fiorino Qubo. Viz ceník:
http://www.fiat.cz/dokums_dokumenty/cz300_qubo_312.pdf
S ESP (a ASR a Hill Holderem na rozjezd do kopce) s posuvnými bočními dveřmi (pohoda na parkovišti...) v dieselu nový za 315.000 Kč...
Obrázek

Další možnosti: Ford Fusion, nebo takový ten oplastovaný Peugeot 207 SW Outdoor (netrápí tě šrámy z parkovišť), popř. rovnou "polododávka" Berlingo / Partner / Fiat Dobló, i když to už asi zbytečně velké.
Italská auta jsou nespolehlivá, lidská činnost způsobuje globální změnu klimatu a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
"Zpřísňování trestů je jen marným pokusem omezených hlav, terorem si vynutit úctu k zákonům." (Jean-Jacques Rousseau)
Beaumont
Moderátor

Odeslat příspěvekod rosta12345 19. 9. 2010 12:27

a nebo některé ze tří citroenu picasso :?: taky celkem praktické auta
rosta12345
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod K86 19. 9. 2010 13:42

za me jednoznacne ANO, naposledy jsem ho ocenil vcera vecer na suche silnici v 95km/h pred stadem srnek
Seat Leon ST TGI
Mondeo IV C FL 1,6EB 160 chcíplejch kobyl

Používejte pravý jizdní pruh, idioti!!!
K86
Guru

Odeslat příspěvekod Beaumont 19. 9. 2010 13:45

rosta: Jo, Picassa jsou taky fajn. Ale u Xsary by bylo potřeba si pospíšit, výroba končí a skladovky asi ESP většinou mít nebudou.
C4 Picasso je krásná a má ESP standardně, ale cenově je zase jinde než Fiesta, takže tam by to asi znamenalo hledat ojetinu nebo předváděčku...
Italská auta jsou nespolehlivá, lidská činnost způsobuje globální změnu klimatu a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
"Zpřísňování trestů je jen marným pokusem omezených hlav, terorem si vynutit úctu k zákonům." (Jean-Jacques Rousseau)
Beaumont
Moderátor

Odeslat příspěvekod rosta12345 19. 9. 2010 14:05

a nebo ještě C3 picasso i když osobně se mi z těhle 3 picass líbí nejmíň
rosta12345
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod K86 19. 9. 2010 14:14

C3 picasso z venku dobry, ale ten interier by rozhodne sel udelat lepsi
Seat Leon ST TGI
Mondeo IV C FL 1,6EB 160 chcíplejch kobyl

Používejte pravý jizdní pruh, idioti!!!
K86
Guru

Odeslat příspěvekod Beaumont 19. 9. 2010 14:26

C3 Picasso - proč ne, ale to už bych možná raději to Fiorino Qubo, které je o něco levnější a má posuvné boční dveře. Má sice trochu míň místa vzadu, ale pro děti určitě až dost.
Beaumont
Moderátor

Další stránka