Ford Mondeo Titanium X nebo Toyota Avensis

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod broom 22. 7. 2010 14:33

Nomazda 6 se da poridit od 14 tisic € r.v. 2008 s najezdem od 40 tisic km.
Po faceliftu (novejsi typ) uz ceny zajinaji na 15-16 tisich € r.v. 2008 s najezdem 50-70tkm.

Honda Accord jsou pro nas drahe :(

Takze vyber se rozsiril docela dost, ted jen podumat nad tim kam zainvestovat penize tak aby me to nezrujnovalo a rodina byla mobilni. Pocitam samozrejme s tim, ze u ojetiny budu muset v pocatku trochu zainvestovat a pripadne dat auto do poradku, ale,jak rika, nerad bych dotoval servisy a prodejce nahradnich dilu.

Ptal jsme se i nekolika znamych, tak nejak mensina by volila Forda a vetsina Toyotu, ze pry jsou spolehlivejsi auta. Popravde - jajsem tyto auta nikdy nevlastni a nemohu posoudit nebo prikyvnout.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
broom
Nováček

Odeslat příspěvekod K86 22. 7. 2010 14:47

davpro píše:Přečti nářky majitelů co maj auto dýl, ten člověk chce auto a ne kasičku. Za pár desíte tis. km nám tu budeš brečet ty, nebo si to necháš pro sebe, abys nevypadal blbě, jak jsi to před časem obhajoval.

cetl jsem toho dost a krome standartnich CR problemu - vstriky nic vazneho.
Co je podle tebe dyl? vyjadri v kilometrech. nemuzes cekat , ze to bude mit zivotnost jako ten tvuj nejedouci traktor.

-- 22. 7. 2010 14:49 --

Beaumont píše:K86: Jsi si jistý, že 2.0 TDCI v Mondeu je stejný motor jako HDI v Peugeotu? IMHO není.

Ja ve focusu mam motor PSA a nepredpokladam, ze by Ford do mondea daval svuj fordackej. mozne to je, blize jsem to nezkoumal, ale papirove hodnoty jsou stejne.

v cem je teda podle tebe jiny?
FFIIIC FL 2,0TDCI 150 kobyl
Mondeo IV C FL 1,6EB 160 kobyl

Používejte pravý jizdní pruh, idioti!!!
K86
Veterán

Odeslat příspěvekod Beaumont 22. 7. 2010 14:51

Měl jsem dojem, že 2.0 TDCI v Mondeu je prostě úplně jiný motor než ten ve Focusu a v autech koncernu PSA. Koneckonců u Mondea se řešily vstřikovače Delphi, které Peugeot určitě nemá. Nebo se to týkalo jen minulé generace Mondea? :hm Nejsem si jistý, diesely moc neřeším. :nenapadne
Italská auta jsou nespolehlivá, lidská činnost způsobuje globální změnu klimatu a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
"Zpřísňování trestů je jen marným pokusem omezených hlav, terorem si vynutit úctu k zákonům." (Jean-Jacques Rousseau)
Beaumont
Moderátor

Odeslat příspěvekod DoubleSix 22. 7. 2010 14:56

Ano, Focus má TDCi (rozuměj HDi) od PSA (1.6 a 2.0) a 1.8 má vlastní. Do Mondea a S-Maxe + Galaxy už rve Ford jenom svoje TDCi. A forďácké TDCi jsou hodně hlasité (alespoň mě jejich hluk obtěžuje).
Naposledy upravil DoubleSix dne 22. 7. 2010 14:59, celkově upraveno 2
DoubleSix
Inventář

Odeslat příspěvekod Brus 22. 7. 2010 14:57

Beaumont píše:Měl jsem dojem, že 2.0 TDCI v Mondeu je prostě úplně jiný motor než ten ve Focusu a v autech koncernu PSA. Koneckonců u Mondea se řešily vstřikovače Delphi, které Peugeot určitě nemá. Nebo se to týkalo jen minulé generace Mondea? :hm Nejsem si jistý, diesely moc neřeším. :nenapadne

no bylo to jen minule mondeo a jen o určitého r.v., každopádně to máš jedno, protože známý strašně dlouho vybíral mondeo takové, aby už mělo jiné vstřikovače a chvíli potom co ho koupil, se mu tam ***** čerpadlo a když to nechával opravovat, tak se jim tam potkaly rozvody, takže měnili celou hlavu (byť to neplatil)
Brus
Inventář

Odeslat příspěvekod DoubleSix 22. 7. 2010 14:58

broom píše:Ptal jsme se i nekolika znamych, tak nejak mensina by volila Forda a vetsina Toyotu, ze pry jsou spolehlivejsi auta. Popravde - jajsem tyto auta nikdy nevlastni a nemohu posoudit nebo prikyvnout.
Osobně jsem Avensis nezkoušel, ale dle agentury JPP nic moc. Ale zeptej se Dusana tady na fóru, on Avensise má.
DoubleSix
Inventář

Odeslat příspěvekod Brus 22. 7. 2010 15:06

DoubleSix píše:
broom píše:Ptal jsme se i nekolika znamych, tak nejak mensina by volila Forda a vetsina Toyotu, ze pry jsou spolehlivejsi auta. Popravde - jajsem tyto auta nikdy nevlastni a nemohu posoudit nebo prikyvnout.
Osobně jsem Avensis nezkoušel, ale dle agentury JPP nic moc. Ale zeptej se Dusana tady na fóru, on Avensise má.

on má ale minulou generaci. Tu jsme měli taky a to auto jsem měl rád, jezdilo se s tím dobře, bylo to nenápadné, pohodlné, prostorné auto. Nový avensis ale nevím
Brus
Inventář

Odeslat příspěvekod broom 22. 7. 2010 15:32

Brus píše:
DoubleSix píše:

on má ale minulou generaci. Tu jsme měli taky a to auto jsem měl rád, jezdilo se s tím dobře, bylo to nenápadné, pohodlné, prostorné auto. Nový avensis ale nevím

Ja siprave uplne novy auto ani nemuzu dovolit. Proto vybiram rok nebo max. 2 roky stare auto.
Prvni varianta ta starsi od r.v. 2008 a pak ten novejsi design od pulky roku 2008 :)

Tak jako tak tato Toyota v zakladni nebo menium vybave je stejne draha nebo drazsi jako Mondeo Titanim (X) r.v. 2008, ktery je vice vybavenejsi, ale jak ctu tuto diskusi, tak se desim vstrikovacu, cerpadla atp veci :(
broom
Nováček

Odeslat příspěvekod Beaumont 22. 7. 2010 15:35

No jo, ale čerpadlo, vstřikovače a spol. můžeš a pravděpodobně budeš řešit u každého (moderního) dieselu, u Toyoty stejně jako u Fordu.
Italská auta jsou nespolehlivá, lidská činnost způsobuje globální změnu klimatu a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
"Zpřísňování trestů je jen marným pokusem omezených hlav, terorem si vynutit úctu k zákonům." (Jean-Jacques Rousseau)
Beaumont
Moderátor

Odeslat příspěvekod mousefromhouse 22. 7. 2010 15:40

Kája Mařík píše:
mousefromhouse píše:kupovat ojetinu s automatem se sice nemusi, ale na druhou stranu i muze docela DOST prodrazit...

kupovat ojetinu s manuálem se sice nemusí, ale na druhou stranu i může docela DOST prodražit...

Ja bych ti to byval vysvetlil kajo mariku, ale nechce se mi...

-- 22. 7. 2010 15:42 --

broom píše:ale jak ctu tuto diskusi, tak se desim vstrikovacu, cerpadla atp veci :(

Pokud je to takhle, tak bych byt tebou zvazil to TDi PD v Oktavce.
mousefromhouse

Odeslat příspěvekod Brus 22. 7. 2010 15:46

broom píše:Ja siprave uplne novy auto ani nemuzu dovolit. Proto vybiram rok nebo max. 2 roky stare auto.
Prvni varianta ta starsi od r.v. 2008 a pak ten novejsi design od pulky roku 2008 :)

Tak jako tak tato Toyota v zakladni nebo menium vybave je stejne draha nebo drazsi jako Mondeo Titanim (X) r.v. 2008, ktery je vice vybavenejsi, ale jak ctu tuto diskusi, tak se desim vstrikovacu, cerpadla atp veci :(

ty chceš 3. generaci (2008-). já píšu o druhé (2003-2008) a Dusan pokud vím, má taky druhou. Jinak avensis je obecně dražší než mondeo (minulá generace i současná), vždycky byl.

avensis jsme prodali za 260kkč, známý co ho chtěl koupit si nakonec koupil srovnatelnou M6 za nějakých 230 a mondeo srovnatelné se dalo koupit lehce nad 200
Naposledy upravil Brus dne 22. 7. 2010 15:51, celkově upraveno 1
Brus
Inventář

Odeslat příspěvekod broom 22. 7. 2010 15:47

Beaumont píše:No jo, ale čerpadlo, vstřikovače a spol. můžeš a pravděpodobně budeš řešit u každého (moderního) dieselu, u Toyoty stejně jako u Fordu.

Ja spise mam obavy abych toto neresil hned pul roku nebo rok po koupi... O to mi hlavne jde. Jestli to budu resit postupne behem 5 let, pravdepodobne moc me to nezrujnuje.

Vstrikovace vsechny najednou pravdepodobne nebudu menit... Takto to myslim :-l

-- 22. 7. 2010 15:48 --

Brus píše:
ty chceš 3. generaci (2008-). já píšu o druhé (2003-2008) a Dusan pokud vím, má taky druhou. Jinak avensis je obecně dražší než mondeo (minulá generace i současná), vždycky byl.

ano, taky jsem si to takto porovnal. toyota je proste podstatne drazsi :(
broom
Nováček

Odeslat příspěvekod vsevedko 22. 7. 2010 16:05

Brus píše:auta neznám, ale 2.2D 180 v toyotě je solidně užraný. tempomat na 140 znamená 8litrů spotřebu v menším aurisu, trošku svižnější jízda a je tam 10 jak nic.

Tak to fakt neviem ako jazdis. Ja mam teraz dlhodobu 6.4l/100km na 2.2/150k sedan a to jazdim 70% mesto a s tazkou nohou. Kolega s kludnou povahou na tom istom robi 5.8 na kombiku.

a k teme. Toyota je konzervativna, ale presna. Podvozok je podla mna dobry a aj tie reci o zlych sedackach nemozem potvrdit. Po 10-11h v aute mi nic nie je. Motor je dobre odhlucneny, pruzny. Bratranec ma mondeo 1.8, 85kW, pride mi trocha tvrdsie, ale tiez nemam vyhrady. Ma na tom dobru spotrebu (5.5?)
Ja by som bral toyotu ;-)
vsevedko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kája Mařík 22. 7. 2010 16:36

mousefromhouse píše:
Kája Mařík píše:
mousefromhouse píše:kupovat ojetinu s automatem se sice nemusi, ale na druhou stranu i muze docela DOST prodrazit...

kupovat ojetinu s manuálem se sice nemusí, ale na druhou stranu i může docela DOST prodražit...

Ja bych ti to byval vysvetlil kajo mariku, ale nechce se mi...

Mně to vysvětovat nemusíš, já jsem si lajznul koupit ojeté DSG... :mrgreen:
jste kokoti
Kája Mařík
Nováček

Odeslat příspěvekod Beaumont 22. 7. 2010 16:55

broom píše:
Beaumont píše:No jo, ale čerpadlo, vstřikovače a spol. můžeš a pravděpodobně budeš řešit u každého (moderního) dieselu, u Toyoty stejně jako u Fordu.

Ja spise mam obavy abych toto neresil hned pul roku nebo rok po koupi... O to mi hlavne jde. Jestli to budu resit postupne behem 5 let, pravdepodobne moc me to nezrujnuje.

Vstrikovace vsechny najednou pravdepodobne nebudu menit... Takto to myslim :-l

Já Ti rozumím, ale:
1) Nikdo Ti nezaručí, že nějký problém nepřijde hned 150 km od koupě auta, čili to chce nechat si po koupi dostatečnou finanční rezervu.
2) Vstřiky se většinou mění všechny naráz
Beaumont
Moderátor

Předchozí stránkaDalší stránka