Jak cestovat v létě po USA

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Clayton 8. 6. 2010 11:30

ace2 píše:Tak to já bych zase směle prohlásil, že L.A. bylo to nejhorší místo, které jsem zatím viděl :D špína, bordel a žádnej bílej člověk. Nehledě na to, že v L.A. na to jak je to velké město toho moc k vidění není. Celkově je to taková díra. To třeba Fresno bylo hezky uklizené, zelené na pohled tam bydlí lidi, upravené předzahrádky, opečovávané i levné domky.

V podstatě souhlas. Záleží na tom, zda budeme mluvit pouze o L.A. jako takovém, tj. downtownu a okolí. To je hromada betonu a černošská gheta, dokonce i kousek od LAX.
Pokud budeme mluvit o předměstích L.A. jsou tu docela hezká místa jako Laguna Beach a hezké jsou parky na severy podél Pacific Coast Hwy (1) směrem na Santa Barbaru.
Clayton
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Brus 8. 6. 2010 11:31

Dusan píše:
XAWAX píše:Brus: Vegas je z cele usa nejlepsi, o tom zadna :mrgreen: Jezdim tam taky kazdy rok, i kdyz letos to radsi vzdam, protoze uz loni me tahala pritelkyne do jedny chapel na stripu, a to je na me zase moc hr. No uvidime, stejne si ji jednou budu muset vzit :hm

Na Vegas jsem jeste moc mladej, to si necham tak za tricet, ctyricet let az budu mit potrebu se sdruzovat s dalsimi duchodci. :-)

souhlas...za 30-40 let jsem ochoten přehodnotit svůj postoj k vegas :D (teď tam jezdím kvůli výstavě)
Naposledy upravil Brus dne 8. 6. 2010 11:32, celkově upraveno 1
Brus
Inventář

Odeslat příspěvekod XAWAX 8. 6. 2010 11:32

Ja tam teda potkavam pravidelne tolik mladych lidi, jako malokde jinde. A nejlepsi na tom je, ze nejenom amiky, ale lidi z celyho sveta, coz se mi na tom moc libi.

Kdybych si mohl vybrat, tak bych si umel predstavit bydlet v St George, UT. Blizko do vegas, do death valley, grand canyon a zaroven kousek do Rocky Mountains. Ale je pravda, ze je to znamy jako mesto na duchod, tak asi si budu muset jeste par let pockat.
XAWAX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dusan 8. 6. 2010 11:34

Clayton píše:V podstatě souhlas. Záleží na tom, zda budeme mluvit pouze o L.A. jako takovém, tj. downtownu a okolí. To je hromada betonu a černošská gheta, dokonce i kousek od LAX.
Pokud budeme mluvit o předměstích L.A. jsou tu docela hezká místa jako Laguna Beach a hezké jsou parky na severy podél Pacific Coast Hwy (1) směrem na Santa Barbaru.

Ta predmesti jsou dobra pro lidi co uz maji vydelano a nemusi se hnout z domova. Ono je hezke bydlet na predmesti LA, ale do prace se clovek musi dostat do centra pres vsechnu tu spinu a navic na silnicich, ktere jsou nejpreplnenejsi v ramci snad celeho vyspeleho sveta.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Inventář

Odeslat příspěvekod ace2 8. 6. 2010 11:34

Tak Highway 1 jsem projel od San Francisca až do L.A. a o tom žádná, tam bych domek mohl mít :)
Zabil jsem 7 zeber. Ano ty zvířata. A bacha na ex, kradou vysavače
ace2
Veterán

Odeslat příspěvekod Dusan 8. 6. 2010 11:35

XAWAX píše:Ja tam teda potkavam pravidelne tolik mladych lidi, jako malokde jinde. A nejlepsi na tom je, ze nejenom amiky, ale lidi z celyho sveta, coz se mi na tom moc libi.

Pochopitelne, protoze kdyz reknes mlademu Amikovi, ze ma ject do Vegas tak ohrne pysk at tam jedes s jeho babickou. V Las Vegas jsou turisti z celeho sveta a miliony americkych duchodcu. Staci se podivat na vekovy prumer u slotu.

ace2 píše:Tak Highway 1 jsem projel od San Francisca až do L.A. a o tom žádná, tam bych domek mohl mít :)

Tak to jses teprve druhy clovek o kterem vim, ze to absolvoval. Mne by z toho jeblo po padesati milich. Jako scenic drive dobry, ale na premisteni z bodu A do bodu B nepouzitelna silnice. Ja to radeji vezmu jako spravny prizdisrac po 101cce. Bez vyhlidek, ale za ctvrtinu casu.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Inventář

Odeslat příspěvekod XAWAX 8. 6. 2010 11:38

Clovece tak to nevim, jsme tam ze skoly jezdili banda lidi, a vetsina byli amici. A vzdycky se tesili, az pojedem zas.
XAWAX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Clayton 8. 6. 2010 11:39

Dusan píše:Ta predmesti jsou dobra pro lidi co uz maji vydelano a nemusi se hnout z domova. Ono je hezke bydlet na predmesti LA, ale do prace se clovek musi dostat do centra pres vsechnu tu spinu a navic na silnicich, ktere jsou nejpreplnenejsi v ramci snad celeho vyspeleho sveta.

Já bych to takhle negeneralizoval. Na předměstích je poměrně dost možností, kde pracovat. Určitě máš ale pravdu, že dojíždět odtud deně do centra by byla sebevražda (i když to hodně lidí dělá - nechápu). Mě stačí, když musím několikrát za rok v pátek odpoledne ve špičce dojet z letiště v L.A. domů. Běžná dvouhodinová cesta se protáhne klidně i na pět hodin...
Samozřejmě záleží na tom, co děláš. Moje výhoda je, že mám softwarovou firmu a můžu dělat v podstatě odkudkoliv, proto nemám problém se sebrat a odjet s rodinou na dva měsíce do hor a v podstatě ani nemám problém si vybrat bydlení, kde chci.
Clayton
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Brus 8. 6. 2010 11:41

věkový průměr u slotů bych definoval jako "před hrobem" :D
Brus
Inventář

Odeslat příspěvekod XAWAX 8. 6. 2010 11:42

Tak to jsme vsichni, otazka je jak daleko ;)
XAWAX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Brus 8. 6. 2010 11:43

no jo ale tam byli fakt lidi důchodového věku a to klidně i v 5-7 ráno když jsem nemohl spát a náhodou šel kolem
Brus
Inventář

Odeslat příspěvekod XAWAX 8. 6. 2010 11:46

Ale jo, beru, vzdyt ja ti to nevyvracim. Ale nerikal bych JEN lidi duchodoveho veku, to zas az tak nesedi. V 5 rano jsme chodili spat, v podrousenem stavu, takze kdo sedel tou dobou u slotu si nevzpominam :)
XAWAX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Clayton 8. 6. 2010 11:46

Dusan píše:Tak to jses teprve druhy clovek o kterem vim, ze to absolvoval. Mne by z toho jeblo po padesati milich. Jako scenic drive dobry, ale na premisteni z bodu A do bodu B nepouzitelna silnice. Ja to radeji vezmu jako spravny prizdisrac po 101cce. Bez vyhlidek, ale za ctvrtinu casu.

No, když člověk chvátá, tak to opravdu není to správné řešení. Jinak ale se hlásím, také jsem to jel a dokonce asi třikrát. Já se dokonce zbaběle přiznám, že do SF radši lítám. Na druhou stranu mě ale ctí to, že pokud mám jet z Palm Springs do San Diega, tak nikdy zbaběle po dálnici, ale hezky poctivě horama po hwy 74 a dál po 371. Nebo ještě radši (když míň chvátám) tak podél Salton Sea k Borrego Springs a potom mým nejoblíbenějším úsekem v USA - většinou prázdným Yaqui Pass Road (nikdy jsem tam neviděl policajty, krásný asfalt a krásné zatáčky) na hwy 78 (škoda, že tam vás většinou někdo zbrzdí, jinak taky krása).
Clayton
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Marťas (novy) 8. 6. 2010 12:19

Dusan píše:
Tak to jses teprve druhy clovek o kterem vim, ze to absolvoval. Mne by z toho jeblo po padesati milich. Jako scenic drive dobry, ale na premisteni z bodu A do bodu B nepouzitelna silnice. Ja to radeji vezmu jako spravny prizdisrac po 101cce. Bez vyhlidek, ale za ctvrtinu casu.

Tak si připiš třetího ;-) - absolvoval jsem to loňský léto a za ten čas to stálo
Vectra B 1.8 16V
Fabia I 1.4 8V
Suzuki GSF 600 N
Marťas (novy)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod umi 8. 6. 2010 13:15

LA jsem taky moc nemusel (krome Venice), nechapu jak se tu nekdo rozplyval nad Vegas, kde nic tu nic a hromada lidi..lepe se jet projet do Valley of Fire. V cervenci jsem musel sundavat ze skla navigaci, jinak by se mi roztekla (bezne >100F). G.Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Zion, Yosemite, Sequoia NP..to jsou mista ktera stoji za to videt, ne si parit zadek nekde v baru a hazet chipy do automatu..
umi
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka