Jak cestovat v létě po USA

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Dusan 7. 6. 2010 14:16

Brus píše:starší auto funguje jako magnet na policajty?

Starsi ne, v Americe jezdi spoustu starsich aut, ale srot ktery se da koupit za tisic dolaru bude magnet na policajty zcela urcite. To je tak mistni ekvivalent nasi Skody 120.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Inventář

Odeslat příspěvekod nzg 7. 6. 2010 14:36

Brus píše:když už se vzpomnělo to death valley.. není to tak hrozné.... v lednu :D

-- 7. 6. 2010 15:04 --

starší auto funguje jako magnet na policajty?

V Death valley jsem byl v cervnu 98 v aute bez klimatizace (Toyota Tercel) a prezil jsem to. Ale vedro tam je :twisted: . Mel jsem tehdy cerstvy ridicak, najeto tak 1000km a hura do USA.
V pochybne autopujcovne jsme si pujcili ten nejlevnejsi smejd s manualem (jedina podminka No mexico) a hura do ulic SanFran. Na tech petiproudovkach jsem mel mezi tema americkejma korabama docela strach. Ale nakonec jsem ujel 5000 km pousti za 14 dni na stale uchazejici zadni pneu bez problemu, zadneho policajta jsem nezahledl ani z dalky.
Outback 3.6R, ex Outback 3.0R, ex Legacy 2.0i
nzg
Nováček

Odeslat příspěvekod attatta 7. 6. 2010 14:38

Edit- jen sem si uvědomil, že to není před 8mi lety, ale před 14ti - nějak to moc rychle utíká :-(

-- 7. 6. 2010 15:39 --

Magnet na policii byla spíš kombinace 4 kluků ve starším autě - stavěli nás 5x za 17tis km
attatta
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Dusan 7. 6. 2010 14:41

nzg píše:Ale nakonec jsem ujel 5000 km pousti za 14 dni na stale uchazejici zadni pneu bez problemu, zadneho policajta jsem nezahledl ani z dalky.

Casy se meni. Ted jsou vsude dve ***** policajtu, protoze mesta nemaji prachy a tak si z vybirani penez na pokutach udelala dalsi vyznamny zdroj prijmu. Vyrazne nedoporucuji prekracovat rychlost na dalnicich mimo tolerovane rozmezi (tak do deseti mil) a ve mestech pro jistotu vubec.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Inventář

Odeslat příspěvekod Mitch 7. 6. 2010 14:43

No kdyz jsem ja byl v Americe v roce 2003 kousek od Detroitu tak jsem mel podobny problem, pujcit si neco pekneho by stalo 2.000USD. Moje znama americanka delala u Fordu v autosalone, jako ucetni. A sama mi nabidla auto zdarma. Zasli jsme do prilehle autopujcovny, pujcili mi auto na 14 dni a ona ho napsala na zakaznika, jako maji jeho auto v zarucni oprave. Mel jsem tenkrat peknej Pontiac GT 3,8l.
Proto asi vsechny americke automobilky zkrachovali ;-)
Mitch
Lambokiller

Odeslat příspěvekod powerball 7. 6. 2010 23:26

koukam ze sem doted zil v mylny predstave ze v americe auta jen tak bez duvodne nestavej, uz ani nevim kdo mi to rikal :hm
powerball
Homoderátor

Odeslat příspěvekod Clayton 8. 6. 2010 05:46

attatta píše:Kupoval jsem si auto na 4 měsíce v US za 1000$ a žádný problém s adresou nebyl

Jenže to bylo určitě před 9/11. To bylo v USA spoustu věcí jinak... Od té doby směřují USA nezadržitelně k čím dál více byrokratickému a policejnímu státu. Za chvíli by se klidně mohly připojit k EU :)

Nerad říkám, že něco nejde. V Kalifornii to nejde určitě, je ale možné, že některé státy USA mají benevolentnější předpisy a umožní registrovat koupené auto na dočasnou adresu nebo adresu v zahraničí. Já bohužel o takovém státě nevím, bylo by třeba projít stránky DMV jednotlivých států. Vím, že někteří to obchází uvedením bydliště u příbuzných nebo známých. Nicméně, problém je i pojištění, hodně pojišťoven bude chtít US řidičák a ten většinou skoro nikde nedostane na pobyt v rámci bezvízového styku. Pojišťovna opět bude chtít trvalé bydliště.

Za $1,000 slušné auto určitě nekoupí. Dalo by se to řešit koupí auta za nějakých $3,000 a jeho prodejem v nějakém státě, kde jsou ceny aut o něco vyšší. Pak by jej mohl získat možná i levněji. Otázkou ale zůstává, zda chce tazatel trávit čtvrtinu dovolené běháním kolem auta místo poznáváním USA.

-- 8. 6. 2010 06:54 --

powerball píše:koukam ze sem doted zil v mylny predstave ze v americe auta jen tak bez duvodne nestavej, uz ani nevim kdo mi to rikal :hm

Stále platí, že v USA nikoho bezdůvodně policie nezastavuje. Tedy aspoň tady u nás na západě, na Floridě jsou schopní zastavit a pokutovat člověka i při překročení rychlosti o jednu míli.

Problém je, že policie zastavuje podezřelá auta a čeští turisté mají sklony se chovat podezřele. Mě policie zastavovala vždy jen kvůli překročení rychlosti (musím to zaklepat, už víc než rok mě nechytili), nicméně kamarády z ČR, kteří tu byli na dovolené, zastavovali několikrát do týdne :) Oni jezdí divným způsobem, různě zdržují dopravu, parkují na divných místech... Prostě se chovají jako typičtí turisté. Na druhou stranu nevím, že by je policie někdy pokutovala, turistům se přehlíží i vysoké překročení rychlosti (aspoň podle mých zkušeností z CA - raději na to nespoléhejte).

-- 8. 6. 2010 07:00 --

Mimochodem, díval jsem se na sazby půjčoven v L.A. (mimo letiště), třeba u Enterprise není problém dostat se včetně pojištění a všech tax někam k $1,200. Budget nejsou o mnoho dražší. Sice bych takhle malým autem po USA opravdu jezdit nechtěl, ale za tyhle peníze... Jinak ještě můžete zkusit priceline.com a nabídnout cenu o nějakých 20% nižší,někdy se to povede.
Clayton
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod NimrodR 8. 6. 2010 08:01

Chci vám poděkovat za vaši ochotu nám poradit, nakonec to možná vyřešíme úplně jinak.

Má z vás někdo zkušenosti s drivecaraway?

Díky
NimrodR
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod -LK- 8. 6. 2010 08:10

Osobní přímo ne, ale kamarád to využil. Já jsem v té době po USA cestoval vypůjčeným autem, tak jsme srovnávali.

Drivecaraway má dvě výhody: zaprvé půjčení je zadarmo a zadruhé dostanete jednu plnou nádrž zdarma :-D. Tím výhody končí. Co říkal, tak vyloženě mnoho času navíc neměli, tudíž se rozhodně nemohli po cestě zastavovat všude, kde chtěli. Zvlášť když jim ještě zánovní auto kleklo a byli s ním asi den a půl v servisu. Sice nic neplatili, ale čas v hajzlu.
Takže když to pak člověk spočítá, že kvůli ušetřených 400 dolarů na hlavu (4 lidi v autě z půjčovny) přišli o celkem velkej kus cestování v zemi, kam člověk nejezdí jak do Chorvatska (a navíc těch 400 babek je v celkovém rozpočtu dovolené relativně zanedbatelná položka), je to otázka.
Určitě bych takovou službu využil, pokud by nabízeli destinaci, která je pro mě zajímavá a pokud by tam byla poměrně velká časová rezerva, dejme tomu týden na 2-3000 mil, i když to je hodně individuální, jak moc se chce člověk kde zdržovat. Dodnes lituju, že jsme neměli víc času třeba na Washington DC, Smithsonians mě naprosto uchvátily a klidně bych vydržel týden jen tam :-)
فارسي بلد هستم
-LK-
Inventář

Odeslat příspěvekod mager 8. 6. 2010 08:15

driveaway odporucam. ak mas cas tak je to ideal. jedina nevyhoda je ze si nemozes vzdy vybrat kedy a kam presne pojdes. v niektorych pripadoch ti dokonca aj prispeju na benzin takze cestujes zadarmo. ja som takto presiel usa krizom z vychodu na zapad aj naspat. nikoho nezaujimalo kolko nam cesta bude trvat ani kolko mil najazdime, ale to nie je pravidlo. ak mas stastie tak mozes chytit aj zaujimave auto typu corvette :)
autodriveaway.com
mager
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod umi 8. 6. 2010 08:30

dobre zkusenosti mam s nationalcar.com, ale stejne..v sezone dostanes pod $1000/mesic tak maximalne Chevrolet Aveo, s tim bych projizdet staty fakt nechtel:) Nektere dalnice (LA, LA->Vegas) na tom nejsou moc skvele (D1 u velmezu to neni , ale s 17" koly nic moc), jine (Arizona smer Grand Canyon) zase super. Osobne bych do niceho mensiho nez midsize sedan / SUV nesel. za 4000km nas policajti nestaveli ani jednou, je to asi (taky) o vozitku v kterem jedes. Jak psal nekdo prede mnou - vyhlidky na chcipnutej motor nekde okolo Area 51 v nevadsky pousti - fakt nic moc..mistama je totiz problem i s GSM signalem.
umi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Brus 8. 6. 2010 09:40

mi přišla dálnice LA - vegas úplně v poho, co se týká povrchu. Jen tam byl docela velký provoz a nižší speed limit než směr grand canyon. a dovedu si i představit jet to v aveu
Brus
Inventář

Odeslat příspěvekod Clayton 8. 6. 2010 09:44

Brus píše:mi přišla dálnice LA - vegas úplně v poho, co se týká povrchu. Jen tam byl docela velký provoz a nižší speed limit než směr grand canyon. a dovedu si i představit jet to v aveu

Tamje to docela v pohodě, pokud nejedeš v pátek odpoledne, to jsou tam beznadějné zácpy. Nejhorší dálnice v celých USA je pravděpodobně I10 kolem Beaumontu směrem na východ (kousek od L.A.). Na těhle pár mil nemá ani česká D1, nic takovýho jste určitě ještě nezažili... :) Mimochodem, pravé dva pruhy jsou o moc lepší než dva levé.
Clayton
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Brus 8. 6. 2010 10:24

až do Beaumontu jsem nejel, valil jsem nahoru do LV.

btw: Ty bydlíš v LA? Pokud jo, tak teda tichá závist, viděl jsem už kus světa a podle mě není lepší místo než právě tam
Brus
Inventář

Odeslat příspěvekod motorol 8. 6. 2010 10:34

Tak mam taky nějakou tu zkušenost. Ale jen s autem z půjčovny. Teplotu 37°C v květnu v death valley mohu potvrdit a za klimu jsme byli moc rádi. Jen bacha na to, že už i toto je bráno jako národní park a platí se tam vlezný tušim 20 doláčů ;-) Jinak jezdí se jak kde, někde 15-20 mil přes limit není problém a jede tak víc lidí (zatim pokuta nedošla žádná). Ale jednou jsme zahlédli něco nepěkného - dvě policejní auta u jednoho osobáku. 4 lidi z osobáku rozestavěný daleko od sebe na poli a policajti jim prohrabovali auto :shock: A nebyl to žádnej vrak, netušim co provedli. Nás nezastavili nikde :-)
motorol
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka