Jak cestovat v létě po USA

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod NimrodR 7. 6. 2010 11:06

Ahoj všichni,
chystáme se s kamarádem v létě do USA a nemůžeme sehnat auto. Jedeme tam na 2 měsíce a máme na sehnání auta asi 1000 dolarů. Přemýšlel jsem, že auto koupíme, ale to nemůžeme, protože nemáme fyzickou adresu a půjčení je strašně drahé.

Děkuji za rady

Roman
NimrodR
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Brus 7. 6. 2010 11:12

tak to by mě taky zajímalo :-)

půjčení je fakt rána.. hlavně kvůli pojistce. měl jsem tam ted v zimě auto na 8 dní a půjčení stalo 200 a pojistka 440
Brus
Inventář

Odeslat příspěvekod Dusan 7. 6. 2010 11:17

NimrodR píše:Ahoj všichni,
chystáme se s kamarádem v létě do USA a nemůžeme sehnat auto. Jedeme tam na 2 měsíce a máme na sehnání auta asi 1000 dolarů. Přemýšlel jsem, že auto koupíme, ale to nemůžeme, protože nemáme fyzickou adresu a půjčení je strašně drahé.

Děkuji za rady

Roman

Pujceni auta v USA je naopak strasne levne, ceny jsou ani ne polovicni proti ceskym. Nicmene na dva mesice uz to bude opravdu pomerne vyznamna castka. Obecne se da usetrit pujcenim mimo letiste (tam byvaji casto masivni taxy) a vyuzitim akci na pojisteni. Vetsinou lze sehnat damage waiver zdarma, jako Cech si ale clovek stale musi zaplatit tamni ekvivalent povinneho ruceni.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Inventář

Odeslat příspěvekod NimrodR 7. 6. 2010 11:19

Skoušel jsem to sledovat, ale nic není pod 2000 dolarů, což pro nás jako studenty je strašně moc.
NimrodR
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dusan 7. 6. 2010 11:23

NimrodR píše:Skoušel jsem to sledovat, ale nic není pod 2000 dolarů, což pro nás jako studenty je strašně moc.

Taky jsou to dva mesice! Zalezi co chcete videt, ale obecne bych se zameril na optimalizaci, mesta udelat pomoci hromadne dopravy a pouze narodni parky kde nejde jinak poresit autem. Podle mne by nemel byt problem stahnout dobu pujceni na polovinu pri zachovani skoro cele flexibility. On Greyhound je sice dost zoufalost, ale mezi mesty vas dopravi skoro zadarmo.

Brus píše:půjčení je fakt rána.. hlavně kvůli pojistce. měl jsem tam ted v zimě auto na 8 dní a půjčení stalo 200 a pojistka 440

Co kde jste to proboha pujcovali? Ta pojistka byla cca trikrat drazsi nez kdekoliv jinde. Normalne se za povinne ruceni plati nekde mezi 11 - 15USD na den.
Dusan
Inventář

Odeslat příspěvekod Brus 7. 6. 2010 12:22

Dusan píše:
Brus píše:půjčení je fakt rána.. hlavně kvůli pojistce. měl jsem tam ted v zimě auto na 8 dní a půjčení stalo 200 a pojistka 440

Co kde jste to proboha pujcovali? Ta pojistka byla cca trikrat drazsi nez kdekoliv jinde. Normalne se za povinne ruceni plati nekde mezi 11 - 15USD na den.

v LA na letišti, společnost už nevím :)

třeba to příště pořídím rozumněji no, ale co šlo nepojistit jsem nepojistil :-)
Brus
Inventář

Odeslat příspěvekod attatta 7. 6. 2010 12:35

Kupoval jsem si auto na 4 měsíce v US za 1000$ a žádný problém s adresou nebyl

-- 7. 6. 2010 13:36 --

půjčení je problém pokud je ti pod 25 - ne všude půjčují mladším řidičům, máš vyšší pojistku + menší levnější půjčovny zase omezují auto na pár států v okolí místa vypůjčení.
attatta
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Brus 7. 6. 2010 12:42

attatta píše:Kupoval jsem si auto na 4 měsíce v US za 1000$ a žádný problém s adresou nebyl

-- 7. 6. 2010 13:36 --

půjčení je problém pokud je ti pod 25 - ne všude půjčují mladším řidičům, máš vyšší pojistku + menší levnější půjčovny zase omezují auto na pár států v okolí místa vypůjčení.

25 už mi bohužel před pár lety bylo a stejně byla pojistka drahá.

a to jsi normálně přišel do bazaru, koupil auto? co dál? jak s nějakou pojistkou?
Brus
Inventář

Odeslat příspěvekod NimrodR 7. 6. 2010 12:47

Kupoval jsem si auto na 4 měsíce v US za 1000$ a žádný problém s adresou nebyl

Řekni mi tedy prosím, co všechno jsi ke koupi potřeboval, a pár rad, díky
NimrodR
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod attatta 7. 6. 2010 12:48

už je to cca 8 let, takže si toho moc nepamatuji, ale jak píšeš - zajel do bazaru, koupil, zajel v okresním městě na adresu, kterou mi dali v bazaru, zaplatil "povinné ručení" na rok a bylo to
attatta
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod NimrodR 7. 6. 2010 13:09

attatta píše:už je to cca 8 let, takže si toho moc nepamatuji, ale jak píšeš - zajel do bazaru, koupil, zajel v okresním městě na adresu, kterou mi dali v bazaru, zaplatil "povinné ručení" na rok a bylo to

Měl jsi stálou adresu? Nebo jsi cestoval bez fyzické adresy?
NimrodR
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod attatta 7. 6. 2010 13:18

Pracoval jsem legálně v kempu. Měl jsem akorát PAS, pracovní vízum, mezinárodní řidičák.
attatta
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod ace2 7. 6. 2010 13:32

Též bych hasil naivní představu, že za 1000 babek koupíš káru jak víno. To není moc pravda. Tady taky koupíš za 20 tis auto a může být velký a luxusní (Omega, Scorpio, Peugeot 605) Nicméně cena odpovídá stavu a spolehlivosti. Jako není nic lepšího než když si auto za tisíc babek zdechne v Death Valley, eventuálně ti tam zdechne klima. Když to zrovna nebude Death Valley tak to bude někde in the middle of nowhere a co tam budeš chtít řešit. Popravdě auto za tisíc dolarů co vydrží jezdit 2 měsíce po výletech... no to netuším.
Zabil jsem 7 zeber. Ano ty zvířata. A bacha na ex, kradou vysavače
ace2
Veterán

Odeslat příspěvekod Dusan 7. 6. 2010 13:43

Ono to ma jeste jeden aspekt a zdali clovek jakozto cizinec chce stravit dovolenou tim, ze bude slouzit jako magnet na policajty.
Dusan
Inventář

Odeslat příspěvekod Brus 7. 6. 2010 14:04

když už se vzpomnělo to death valley.. není to tak hrozné.... v lednu :D

-- 7. 6. 2010 15:04 --

starší auto funguje jako magnet na policajty?
Přílohy
dv.JPG
Brus
Inventář

Další stránka