Financování nového vozu

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod TUSEDIM-sk- 24. 2. 2013 09:43

Leasing vs Uver: ide hlavne o dph...
Pri leasingu odpisujes 4 roky dph po splatkach (z kazdej jednej splatky). Pri uvere kupujes to auto fakticky cash a odpocet dph v plnej vyske z ceny auta ide do odpisu v aktualnom zdanovacom obdobi (mesiac,kvartal)... Jednoznacne uver.
TUSEDIM-sk-
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod 970ka 24. 2. 2013 09:54

Leasing--píczowina,jseš jen nájemcem,majitelem je leasingová společnost,absolutně nevýhodné.Úvěr -jseš majitel i když je to zajištěné odevzdáním velkého TP.Do firmy leasing budiž,dáváš do nákladů splátku vč dph,ale u ůvěru to odečteš taky na ročních odpisech,holt za 5 let.Na leasing je to nevýhodné ,když se něco stane,třeba havárie,splácíš dál a pokud pojišťovna hradí škodu,tak hlavně leas.společnosti a ty dostaneš až co zbyde a vono nikdy nic nezbyde,známá věc. :-D
Carrera S,Ex Alpina B4 Biturbo AWD,BMW X5 3,0 D,Kuga 1,5EB New,MB SL 320,MB Sprinter 213 CDi,Ex Porsche Carrera 4,Ex Porsche Panamera 4S
970ka
Inventář

Odeslat příspěvekod JardaB 24. 2. 2013 09:58

A u uveru co? Dostanu něco od pojistovny a pak je otázka jestli to staci, nestaci nebo zbyde... IMHO na doplaceni vcetne penale za predcasne splaceni taky zadna hitparáda. A vratky DPH bych teda radsi rozlozene do splátek, jinak to je hned tutovka kontrola z FU při vetsim odpoctu.
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Twingo II, 43 kW
Fikus MKII 1.6 TDCI 66 kW
[Fikus 1.6Ti RIP]
JardaB
Guru

Odeslat příspěvekod TUSEDIM-sk- 24. 2. 2013 10:44

Mne tento tyzden urobili kalkulaciu leasingu a ked som zbadal urok p.a. 19.69 percent tak som ich poslal do p. ... Tipek sa urazil s tym ze sak musia nejak zarobit, a ze ja to neviem pochopit. Kvoli takymto vychytavkam pojde fiat do kytek. Vsade znackove dotovane financovania, ale oni povedali NE: my to budeme robit inac.
TUSEDIM-sk-
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Marek Zrak 24. 2. 2013 11:12

Rozumnému finančáku stačí doložená faktura a měli by se na kontrolu vykašlat.
F-150 5,0 ROUSH
M2 ex
Coupe JCW KW3
Scania R490

hoonring.cz
Marek Zrak
Inventář

Odeslat příspěvekod TUSEDIM-sk- 24. 2. 2013 11:21

Tiez si myslim
TUSEDIM-sk-
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod 970ka 24. 2. 2013 12:22

JardaB píše:A u uveru co? Dostanu něco od pojistovny a pak je otázka jestli to staci, nestaci nebo zbyde... IMHO na doplaceni vcetne penale za predcasne splaceni taky zadna hitparáda. A vratky DPH bych teda radsi rozlozene do splátek, jinak to je hned tutovka kontrola z FU při vetsim odpoctu.

Dostaneš co každý,záleží na pojistce,u leasingu nedostaneš nic i když pojistku platíš.Jsem měl před deseti lety 911ku na leasing od ČSOB a s.al jsem magi ,aby se tomu pokladu 3 roky nic nestalo.Od té doby leasing ani náhodou a za ty léta s finančákem no problém, u posledního auta jsem odečítal dph 600tkč a zatím byli v klidu,teda musím zaklepat,někdy jsou tu cobydup :-))
Carrera S,Ex Alpina B4 Biturbo AWD,BMW X5 3,0 D,Kuga 1,5EB New,MB SL 320,MB Sprinter 213 CDi,Ex Porsche Carrera 4,Ex Porsche Panamera 4S
970ka
Inventář

Odeslat příspěvekod JardaB 24. 2. 2013 14:13

Ja to myslel tak, ze ta pojistka stejne padne na doplaceni uveru (nebo nebude ani stacit) a mas ***** tak jako tak.
Twingo II, 43 kW
[Fikus 1.6Ti RIP]
JardaB
Guru

Odeslat příspěvekod TUSEDIM-sk- 24. 2. 2013 15:00

Ako je to s poistkou vlastne? Ked ma niekto thaliu za 4tis eur na leasing.... A po roku lahko nabura: napr. Svetlo, blatnik, trochu kapota (standardne nedobrzdenie)... To mu to daju na totalku vzhladom k cene auta? Alebo preplatia opravu, ktora moze stat viac ako nove auto :)
TUSEDIM-sk-
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod 970ka 24. 2. 2013 15:04

Prostě leasing se může jevit ,jako dobrá volba na odpisy,ale je to na howno,spíš se mi líbí tak ještě operák,kde platíš a o nic se nestaráš a odepisuješ náklady,sice není tvoje,ale každých pár let nové a žádná ztráta hodnoty .
970ka
Inventář

Odeslat příspěvekod TUSEDIM-sk- 24. 2. 2013 15:14

Keby bol operak az take terno tak v republike prakticky nikto nevlastni auto. Je to vyhoda pre firmy s flotilou, kedy odpadaju naklady na spravu vozoveho parku. Ale na druhej strane to usetrenie je urcite zakalkulovane v cene .... Nikto neda nic zadarmo... Zazrak sa nekona.
TUSEDIM-sk-
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod j3s 24. 2. 2013 15:36

970ka píše:
JardaB píše:A u uveru co? Dostanu něco od pojistovny a pak je otázka jestli to staci, nestaci nebo zbyde... IMHO na doplaceni vcetne penale za predcasne splaceni taky zadna hitparáda. A vratky DPH bych teda radsi rozlozene do splátek, jinak to je hned tutovka kontrola z FU při vetsim odpoctu.

Dostaneš co každý,záleží na pojistce,u leasingu nedostaneš nic i když pojistku platíš.Jsem měl před deseti lety 911ku na leasing od ČSOB a s.al jsem magi ,aby se tomu pokladu 3 roky nic nestalo.Od té doby leasing ani náhodou a za ty léta s finančákem no problém, u posledního auta jsem odečítal dph 600tkč a zatím byli v klidu,teda musím zaklepat,někdy jsou tu cobydup :-))
Co si pamatuji, měl jsem ve smlouvě, že v případě totální škody si vezme leasingovka to co zbývá doplatit a zbytek je můj. Pokud zbývá doplatit více než dá pojišťovna, pak doplatím rozdíl. Nějak tam nevidím oproti úvěru rozdíl. A pojišťovnu jsem si volil sám s tím, že mě pak zůstaly bonusy. Ani zde žádný rozdíl nevidím.
j3s
Štamgast

Odeslat příspěvekod zandome 24. 2. 2013 17:43

Ja som teraz bral auto na uver, maximalne mi to vyhovuje. Zobral som to na tretiny bez navysenia, hned dostanem ako mes. platca spat dph, s tym, ze auto je tak poistenie, ze keby sa nieco stalo tak poistovna doplati zostavajucu splatky/splatku a zbytok hodnoty noveho auta dostanem ja, takze pohoda no stress :)
Pre mna ako pre firmu najlepsie riesenie, zostali mi volne financie a rovno si odpocitam dph
zandome
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod 970ka 24. 2. 2013 18:48

j3s píše: Co si pamatuji, měl jsem ve smlouvě, že v případě totální škody si vezme leasingovka to co zbývá doplatit a zbytek je můj. Pokud zbývá doplatit více než dá pojišťovna, pak doplatím rozdíl. Nějak tam nevidím oproti úvěru rozdíl. A pojišťovnu jsem si volil sám s tím, že mě pak zůstaly bonusy. Ani zde žádný rozdíl nevidím.

Vem si,že auto za 2 mega před koncem leasingu se ztratí a pojiš'tovna samozřejmě auto zaplatí,ale odečte amortizaci a na Tebe moc nezústane a co těch téměř 2mega zaplacených na akontaci a na splátkách? Si jako myslíš,že Tě to dají?Ani náhodou.S havárkou to samé,třeba něco dostaneš,ale ty jejich kalkulace jsou známé,takových případů už v TV bylo,lidi dostanou prd,takže jedině úvěr,když už.
970ka
Inventář

Odeslat příspěvekod JardaB 24. 2. 2013 18:50

Tak seriozni firma odecte jen to, co zbyva doplatit, ne???
Twingo II, 43 kW
[Fikus 1.6Ti RIP]
JardaB
Guru

Předchozí stránkaDalší stránka