Financování nového vozu

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Marek Zrak 1. 3. 2013 17:46

Jak vysokou je to podmíněno akontací? Já se na nulový leasing ptal a bylo mi řečeno, že se to týká aut do max. 500tkč. :-|
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2
Coupe JCW KW3
Scania R490

hoonring.cz
Marek Zrak
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 1. 3. 2013 17:51

To by me taky zajímalo, ja bych sel do lizacky jen s nulovou (nebo skoro nulovou) akontaci, nechapu, jak někdo vysoli třeba 70% na prkno a zbytek splaci 3 roky se vsemi nevýhodami...
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod philcol 1. 3. 2013 23:32

Já teda podobný leasing, respektive úvěr zvažuju a důvod mám jasný, nechci se vydat úplně z peněz a stejně budu auto odepisovat dalších pět let, takže nemám důvod si ty platby rozložit na takto dlouhou dobu, zvlášť teď, když nabídky společností vázaných přímo na automobilky jsou velmi dobré a zahrnují v sobě například prodlouženou záruku, takže přeplacení je de facto minimální.
stereo: OPPO 103EU (Pro-Ject 1 Xpression)>NAD 356BEE>Dynaudio DM 3/7
sluchátka: NFB 15>AKG K7XX Massdrop
venku: Fiio X3 II>Fiio FH5
kino: Yamaha HRT-4065>Heco Victa Set 601
garáž: Ford Mondeo 2.2TDCi 147 kW
philcol
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boss-ivoss 2. 3. 2013 20:51

Škofin nulové navýšení má podmínku min. 70% akontace, zbytek do max. 2 let, max. však výše financování 200k.

Taky je potřeba si uvědomit, že míra "všech nevýhod" klesá s výškou akontace ;-)
boss-ivoss
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 2. 3. 2013 20:56

Tak to ***** skofinu, jsou lepsi :-P
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robbert 2. 3. 2013 20:57

Jardo: A konkrétněji by to nešlo?
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boss-ivoss 3. 3. 2013 10:45

To co jsem psal o Škofinu se vztahovalo ke Škodovce přes Škofin. VW jde třeba taky financovat přes ně, a tam jsou ty limity ještě daleko zajímavější ...
boss-ivoss
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mimous 3. 3. 2013 11:24

Jak je to u operativního leasingu pro soukromou osobu?
resp. kolik zaplatím např. u auta za půl milionu za tři/čtyři roky? (přibližně)
Vypadá to dost zajímavě, jezdit si s autem, dokud je nový a pak se ho zbavit a vzít si zase jiný. + odpadají veškerý starosti, protože auto je leasingovky. čČlověk ho má jen v permanentním pronájmu.
mimous
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robbert 3. 3. 2013 11:37

Mimouš: Ber to tak, že na jedno auto je to drahé. počítej kolem 12K-15K měsíčně po dobu tří let při 40K km ročně
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jamaco 16. 5. 2019 11:10

Hoši jak řešíte nákup nového vozu.. ? Zajímá mě klasická kategorie - nižší střední řekněme 400-450 kkč, a pro soukromou osobu.. resp. jsem osvč, ale ne plátce DPH.. tedy nějaké odpisy, náklady neřeším..
A zajímá mě někdo s běžným rodinným rozpočtem, /hypotéka, žena na mateřské nebo na půl úvazku, 2-3 děti a tak.. /
Pokud někomu koupí auto maminka, nebo vyhrál ve sportce, případně má příjem takový že auto zaplatí ze 3 platů.. tak to pro mě není rada o financování :)

Jak to řešíte? Roky šetříte a pak kupujete cash? Nebo úvěr? Akontace? Jak vysoká? ..na kolik let případně úvěr..

Vždycky jsem kupoval ojetinu cash, naposledy 4roky starý P308 - byl za 150kkč a měl 170 najeto - teď bych chtěl něco méně ojetého... ale přijdou mi ojetiny dost drahé v poměru k novému autu.. např. nová 308 diesel active je sehnatelná třeba kolem 400kkč, a její obdoba v bazaru 3 roky stará s nějakými 40-60 tis km je za 340 kkč.. to mi nepřijde adekvátní.. resp. 4 roky stará P308 s nějakými 150kkm je tak přes 200..
tak uvažuji že bych koupil nové a nechal si ho dýl a přežil i ten úvěr..
jamaco
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Arnie J 16. 5. 2019 11:21

mazdu jsem kupoval 50% cash a 50% úvěr na dva roky, přeplatilo se jen pár tisíc
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 16. 5. 2019 11:31

Dneska bych do auta celej keš rozhodně nedal.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 16. 5. 2019 11:36

Ani kdybys měl naspoříno a ještě dostatečnou rezervu navíc?
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 16. 5. 2019 11:39

Kolik litru Castelli je dostatecna rezerva? :P
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 16. 5. 2019 11:41

Castelli není nikdy dost.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků