Financování nového vozu

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod coltcha 25. 10. 2009 15:19

Zdravím, mám pár dotazů ohledně pořízení vozidla k podnikání. Moc do toho nevidím, takže jestli píšu úplný kraviny, tak to berte prosím s rezervou :) A jestli to nepatří do tohodle tématu, tak to pls zamkněte a napište kde jinde se mám zeptat. Lepší sekci jsem bohužel nenašel.

1) Leasing nebo úvěr ?
Co je pro mě výhodnější, když auto budu pořizovat jako OSVČ k „podnikání“ ? Uvažuji o Renault GT Expression 1.6 nebo něčem jiném v podobné relaci (Ceed SW). Cena cca 300-350 tis. Výše půjčky max 100-120 tis. Akontace tedy cca 2/3. Auto budu chtít odpepisat do nákladů a používat ho k podnikání (paušálně nebo jinak odepisovat km). Je potřeba auto vůbec nakoupit na IČO jako podnikatel, nebo ho mohu koupit jako soukromá osoba a pak ho nějak "převést" na firemní vozidlo?


2) Háčky úvěru (leasingu) s nulovým navýšením
Renault nabízí v těchto dnech finacování s nulovým navýšením. http://www.renault.cz/financovani/akcni ... /index.jsp (má někdo zkušenosti?) Je mi jasný, že zadarmo nikdo jen tak peníze nepůjčuje a tak mě zajímá, kde si to vemou zpátky. Tipuju že na nevýhodném havarijním pojištění nebo povinném ručení. Nebo někde jinde? Nebo jde havarijko a povinné ručení sjednat jinde.

3) Auto chci kupovat do konce roku, abych ho mohl ještě odepsat za tento rok. Zajímalo by mě, kdy budu mít papírově doložen nákup vozidla v případě, že si nevyberu skladovku a pošlou mi auto do výroby a převezmu ho až po novém roce. Papírově se pak uvádí datum předání nebo objednání vozidla? Nebo je to ještě jinak?

Předem díky za odpovědi i další tipy a upozornění při nákupu.
coltcha
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Moucha 25. 10. 2009 15:51

vem úvěr
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod divxfan 25. 10. 2009 16:05

jestli leasing nebo úvěr záleží asi na momentální akci, tady neporadím. co se zahrnutí auta do nákladuů týče, tak pro pravidelný odpis musí být na firmu/podnikatele, jen tehdy si můžeš uplatnit dph (pokud jsi plátce) a další odečty. já to mám třeba tak, že auto do podnikání zahrnuté nemám, budu si však uplatňovat km najeté jako pracovní, což se bude dít na konci roku po sečtení těchto km a vynásobení nějakým koeficientem v závislosti na spotřebě. výhoda je, že nemusím sbírat účtenky od tankování, nevýhoda pak, že nemůžu zahrnout do nákladů např. faktury za servis.
k akcím s nulovým navýšením je to přesně tak jak píšeš - pro tebe výhoda v tom, že platíš celou dobu stejné pojištění a je jedno, jestli budeš mít nějaký malusy, nevýhoda pak v tom, že se nezohledňuje ztráta ceny vozidla do snížení ceny pojištění v dalších letech. další nevýhoda leasingu klasická - auto není celou dobu tvoje, ale leasingovky - nevýhodu tohoto zjistíš zejména při totálce nebo krádeži.
divxfan
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 25. 10. 2009 16:07

no lizacka byva nekdy vyhodnejsi, nekdy ty nulove i fungujou (tak dnes je prodejce rad, ze proda, asi se uz ale neukeca zadna sleva). U noveho bych se leasingu tak nebal.
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myznar 25. 10. 2009 16:13

Tak tenhle dodaz si měl dát spíš na http://www.finexpert.cz
Uživatel a heslo stejné jako tady.
prdění je sexy
myznar
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jouda.II 25. 10. 2009 17:01

Moucha píše:vem úvěr

Nevím jak je to dnes, ale kdysi, když jsem to řešil, tak splátky úvěru nebyly nákladová položka (pouze úrok z úvěru), zatímco leasing šel dát do nákladů v pohodě.
Ford Focus 1.8 TDCi
Jouda.II
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod coltcha 25. 10. 2009 20:16

Jouda.II píše:Nevím jak je to dnes, ale kdysi, když jsem to řešil, tak splátky úvěru nebyly nákladová položka (pouze úrok z úvěru), zatímco leasing šel dát do nákladů v pohodě.


no to je docela důležitá informace, nevíte někdo jak je to teď??
coltcha
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod piErcE 25. 10. 2009 20:31

divxfan píše:což se bude dít na konci roku po sečtení těchto km a vynásobení nějakým koeficientem v závislosti na spotřebě. výhoda je, že nemusím sbírat účtenky od tankování, nevýhoda pak, že nemůžu zahrnout do nákladů např. faktury za servis.


aby se ta vyhoda neobratila v "nevyhodu". zrovna loni bylo po vetsinu roku vyhodnejsi uctenky sbirat a uplatnovat skutecnou cenu benzinu, nez "statni".
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Dusan 26. 10. 2009 06:56

piErcE píše:aby se ta vyhoda neobratila v "nevyhodu". zrovna loni bylo po vetsinu roku vyhodnejsi uctenky sbirat a uplatnovat skutecnou cenu benzinu, nez "statni".


Zalezi co a jak jezdi. Spotreba se pocita z prumeru v technicaku a pokud jezdi povetsinou mimo mesto a nikoliv jako prase, tak neni problem dostat skutecnou spotrebu pod tu teoretickou, cimz se lze dostat lehce do plusu i pres blbou cenu benzinu.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob ash 29. 10. 2009 04:40

Jouda.II píše:
Moucha píše:vem úvěr

Nevím jak je to dnes, ale kdysi, když jsem to řešil, tak splátky úvěru nebyly nákladová položka (pouze úrok z úvěru), zatímco leasing šel dát do nákladů v pohodě.


Splátky úvěru sice nákladová položka nejsou (vcelku logicky), ale platba za auto nákladová položka rozhodně je. Rozdíl je jen v tom, že při leasingu opravdu platíš auto měsíčně, kdežto při úvěru platíš auto naráz a potom splácíš úvěr, což nemá s tím autem přímo nic splečnýho.
Speed can kill you. Drive Ford and live for ever.
bob ash
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vana666 29. 10. 2009 06:52

bob ash píše:Splátky úvěru sice nákladová položka nejsou (vcelku logicky), ale platba za auto nákladová položka rozhodně je....

platba za auto je nákladovou položkou pouze v případě, že to auto stojí do 40 tisíc Kč (pro plátce DPH se bere tato částka bez daně). Samozřejmě se takové auta najdou taky, ale v případě tazatele ne.
Takže nákladovou položkou jsou při pořízení na úvěr roční odpisy
finančně je to jedno, rozdíl je pouze v časovém rozložení do více let
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 29. 10. 2009 07:02

Tak ono se auto odepisuje ted tusim 5 let tak jako tak. A odepisuji se i auta do 40 tKc, je to tak proste dany pro auta. Z hlediska nakladu je to IMHO celkem jedno, jde o to najit co nejvyhodnejsi podminky at u uveru nebo lizacky. A jeste bych teda zvazil v pripade leasingu vysi akontace - spis mensi a zbyle penize investovat lepe, je to na moc let. Uver se zase muze udelat na min, nez tech 5 let, tam samo pujcit minimalni castku.
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 29. 10. 2009 08:31

renault a leasing zdarma - kupodivu jeden z mala leasingu, kde neni zadny zadrhel. Pojisteni si muzes vzit klidne i svoje, ale i to jejich neni nijak spatne. U auta za tusim 620tisic. to vychazelo zakone+havarijni na nejakych 27tisic rocne, coz se da za jistych okolnosti sehnat tak o 2 tisice levneji, ale neni to nijake spatne.
anonymni

Odeslat příspěvekod Bobby Deerfield 23. 2. 2013 22:29

Trošku mě překvapilo, že když jsem koupil nové auto na úvěr. Tak společnost, která ho financovala, chce zaslat velký TP. Domníval jsem se, že když je auto moje a v TP je zapsána moje firma, tak techničák zůstane u mě v šuplíku.
Bobby Deerfield
Nováček

Odeslat příspěvekod JardaB 23. 2. 2013 22:49

To se dela bezne, mají to jako zastavu - asi aby se hlavne nedalo strelit obratem dal.
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků