koupit či nekoupit Octavii v Polsku?

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Aloha 29. 9. 2009 11:58

Zdravim, jelikož si chci zakoupit novou Octavii rozhodl jsem se po přečtení zdejšich članku, diskuzi a prostudovani polskeho ceniku oslovit i Polskeho dealera Škody. U stejně vybavené Octavie Elegance 1,8 TSI jsem dostal v Polsku cenu zhruba o 55tis nizsi nez je nejlepsi nabidka od českého prodejce( jeste teda oproti Cecham navic predni parkovaci senzory). Konkretne 64 754 zlotych bez DPH kurz počítám 6,2Kč/zloty takže cca 478tis Kč. Teď postup koupě by měl byt takovyto zaplatim zalohu 5000 zl za 6-8 tydnu auto dojde dostanu COC certifikat a fakturu s tou dojdu na financak zaplatim DPH, zaridim povinne ruceni a dojdu auto přihlasit na dopravni inspektorat kde dostanu velky a maly technicak a SPZ s těma dojedu do Polska doplatim zbytek ceny a hura s autem dom? Naklady na tyto ukony by mely byt minimalni a do 5000 bych se mel vejit ne? Nebo je tam jeste nejaky zadrhel co sem cetl tak STK u noveho auta byt nemusi ? Ted mi jde o to jak to bude fungovat s uznanim zaruky u nas? Sice by to nemel teoreticky byt problem, ale co sem tak cetl v diskuzich tak bych mohl treba pohoret na tom, ze auto nema ceskou servisni knizku? Je to mozne? Co kdyz tomu autu pak necham udelat ceskou servisku jde to? 50tis je hodne usetrenych penez ale abych je pak zase nezaplatil na servise nebo necem jinym takze uvitam nejake prakticke zkusenosti z dovozem auta ze zahranici nebo treba s nejakou firmou ktera se tim zivi.
exVW Golf 7 1,4TSi
exŠkoda Octavia 1,8TSi
Aloha
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod anonymni 29. 9. 2009 12:09

zaruka plati v cele EU. Direktiva EU to z roku 2002 to rika jasne. Auta maji specialni status, na rozdil od zbytku zbozi. Takze servisku klinde polskou a zaruka ti plati.
anonymni

Odeslat příspěvekod MELLO 29. 9. 2009 12:21

Až potom půjde reklamovat, tak si tento tvůj post vytiskne a bude s tím mávat přijímacímu technikovi před očima :mrgreen:
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bruure 29. 9. 2009 12:30

Byl jsem v ČR na pár záručních opravách s belgickou serviskou a vždy bez problémů. Roční prohlídka taky.
Miloš Zeman 1996: „Motivací pro pobyt v politice je zabránit v úspěchu těm, kteří, kdyby k nám dnes přišli Číňané, si zítra nechají zešikmit oči na praktické chirurgii a začnou psát do svých kádrových dotazníků, že již od dětství milovali rýži."
Bruure
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anetka77 29. 9. 2009 12:45

cena 375000 czk zaklad elegance 1.8tsi 160 ps
anetka77
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 29. 9. 2009 12:46

Hned pro to jedu. 8-D
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maxie 29. 9. 2009 12:46

Vzhledem ke kvantite dotazu nejsem ochoten to cele cist a tudiz schopen kvalitne odpovedet, ale myslim si ze jo
... to be yourself is all that you can do ...
maxie
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Aloha 29. 9. 2009 12:49

No z hlediska logiky veci bych to videl tak ze by s tim nemel mit servis u nas problem, protoze pokud by to bylo mozny tak bych zaruku uplatnoval v servise kde bych zaroven pravidelne servisoval i auto takze by tam spis meli mit radost z toho, ze mi nemuseli poskytovat zadnou slevu pri koupi auta a jeste vydelaji ne servisu. Jako mi brecel jeden prodejce ze 537tis je nejniz co muze jit, ze uz mi takhle to auto dotuji 10tis :-)) (cenikova je cca 595tis.)
exVW Golf 7 1,4TSi
exŠkoda Octavia 1,8TSi
Aloha
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Aloha 29. 9. 2009 12:51

goes: v nejakem vlakne si shanel firmu co doveze auto z ciziny sehnal jsi nekoho kvalitniho? to je taky jedna z moznosti
exVW Golf 7 1,4TSi
exŠkoda Octavia 1,8TSi
Aloha
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Aloha 29. 9. 2009 12:53

A co ten postup koupe auta je to tak jak sem rikal? Jeste me zajima jedna vec, kdyz to auto bude stat u prodejce na dvore mezitim co mi da COC a ja vybeham CZ registraci a neco se s tim autem stane dostanu tu zalohu zpet nebo se to uz bere jako moje auto a jeste navic budu muset doplatit zbytek za neco co ani nemam?
exVW Golf 7 1,4TSi
exŠkoda Octavia 1,8TSi
Aloha
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod anetka77 29. 9. 2009 12:54

pozri este ceny v Rumunsku su v eu andglicky vedia daleko to nieje a maju dost aut aj na sklade
anetka77
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Přemysl Oráč 29. 9. 2009 13:21

Zdravím, auto jsem stejným způsobem v Polsku pořizoval a minulý týden jsem si pro něj jel. K tomu postupu. Je to zhruba tak jak píšeš. Já jsem to udělal tak, že jsem zaplatil celé auto dopředu převodem na účet prodejce. Když bylo auto na jejich dvoře, zajel jsem si pro fakturu a COC list, na základě kterého mi pak technik na dopravním odboru MěÚ vystavil český VTP. Udělal jsem si pojistku, zaplatil a nechal potvrdit DPH na FÚ (nezapomeň na zvláštní formulář Hlášení... a potom taky přiznání) a následně opět na dopravním už provedl samotnou registraci. S registračnímí značkami, malým techničákem, pojistkou a dálniční známkou jsem si zajel pro auto, kde už na mně naleštěné čekalo. Vychutnal jsem si předávání a následně (to podtrhuju) došlo k formálnímu předání vozidla převzetím servisní knihy, návodů, klíčů, podpisu předávacího protokolu a faktury, plus nějaké polské dokumenty kvůli jejich DPH.
Mám taky octavii elegance liftback 1.8 tsi a na obličeji úsměv od ucha k uchu. :lol: Stačí si jen připomenout jak to auto jede a jak voní novotou. Tak hodně štěstí s nakupováním. Z vlastní zkušenosti mohu jen doporučit.
Naposledy upravil Přemysl Oráč dne 29. 9. 2009 21:07, celkově upraveno 1
Přemysl Oráč
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Aloha 29. 9. 2009 13:41

Premysl: Diky presne to jsem chtel nejake konktretni zkusenosti. A prodejci jsi teda platil jen castku bez DPH? Jinak by me teda jeste zajimalo kolik jsi zaplatil na poplatcich za ten prevod? Me v KB rekli ze to bude cca 190 Kc u nich ale ze si jeste neco vezme polska banka tak by me orientacne zajimalo kolik by to bylo.
exVW Golf 7 1,4TSi
exŠkoda Octavia 1,8TSi
Aloha
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Aloha 29. 9. 2009 14:01

anetka77 píše:pozri este ceny v Rumunsku su v eu andglicky vedia daleko to nieje a maju dost aut aj na sklade


Do Rumunska to mam daleko, ale polsky servis 50km ;-)
exVW Golf 7 1,4TSi
exŠkoda Octavia 1,8TSi
Aloha
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod chlebicek 29. 9. 2009 14:03

Ja absolvoval obdobnou proceduru se Superbem z Danska. Je to jak pises, jen jsem musel zaplatil cele auto pri predani COC a ne az pri predani auta. DPH bud zahranicnimu prodejci neplatis vubec a nebo ho zaplatis a on ti ho vrati, az mu ukazes papiry, ze jsi ho zaplatil u nas (muj pripad).
chlebicek
Nováček

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků