Větší ojeté auto za 250.000 Kč

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod jemhadar 4. 8. 2009 19:09

Denně najedu 50 km do práce a zpět, několikrát do měsíce se vydávám na druhou stranu republiky. Sháním pohodlné větší auto (mám 194 cm), za které se nebudu muset stydět a které naopak možná bude trochu reprezentativnější, pro práci by se mi to hodilo. Zároveň by se mi líbilo, kdyby bylo trochu čipernější, řízení si užívám, a tak se nechci trápit s dýchavičným motorem; nechci kombi. Už se po autě rozhlížím asi půl roku a hodně se mi líbí Saab 9-5 Aero, verze po prvním faceliftu, r.v. 2003-2004. Jelikož se o něj zajímám už delší dobu, mám podrobně nastudované všechny neduhy, kterými tato auta trpí, tj. tvrdší podvozek, choulostivé motory... stejně se mi líbí.

Nechci se ale slepě hnát za jediným modelem, a tak bych si rád nechal poradit případné odpovídající alternativy, pokukuju ještě po Volvu S80. Jen poznámka na okraj - mám rád BMW, ale e39, které se samo nabízí, se mi většinou nelíbí, ta auta vypadají už hodně jetě, stejně tak bych rád vynechal vozy značky Audi. Byl bych rád, kdyby se cena auta pohybovala kolem 250.000, plus mínus 50.000.
jemhadar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod risomas 4. 8. 2009 19:43

Ked ratas so sabom tak potom napr Mondeo ST by bola tiez rozumna volba.
C5 X7 Tourer 2.2
risomas
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Fantucci 4. 8. 2009 20:12

tož nevím, ale e39 530i v m-paketu fakt ne? když se do toho dají rozumná zadní světla, v případě, že ta origo jsou mimo vkus...
černá metla + světle hnědý kožený interiér, nějaká pěkná M alu....

Ale nevím,jestli za tu cenu se nějaký rozumný kus dá sehnat...
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Nováček

Odeslat příspěvekod jemhadar 5. 8. 2009 05:21

S tímhle cenovým zadáním jsem na cars.cz narazil jen na olítané kombíky v naftě. A prostě mi to auto nepřipadá pěkný jako generace před ním a po něm.

Po Mondeu ST220 jsem pokukoval, vypadá to hodně zajímavě.
jemhadar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod NiceOne 5. 8. 2009 05:59

> BMW, ale e39, které se samo nabízí, se mi většinou nelíbí, ta auta vypadají už hodně jetě,
> stejně tak bych rád vynechal vozy značky Audi.

Tyhle diskuze miluju. Clovek si vybere nejake auto a pak se pta jestli existuje neco lepsiho aby se ujistil ve svem vyberu. Pro jistotu dopredu par evidentne lepsich aut vylouci.

...a ted se tu budes na 20 strankach prat za Saaba 9-5 :D

Bral bych Audi A6 nebo VW Passat (ale toho jsi nejspis taky vyloucil :) )
Peugeot 308 SW 1.6 HDI
iPhone SE
NiceOne
Inventář

Odeslat příspěvekod jemhadar 5. 8. 2009 06:26

Právě tomuhle jsem chtěl předejít, nehodlám se prát za saaba. Prostě jsem rovnou řekl, co nechci, co se mi nelíbí nebo mě neoslovilo. Proti passatu nic nemám, ale zdá se mi, že jich kolem jezdí hodně a snad se o ně taky proto více zajímají nenechavci.
jemhadar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod King of Potato People 5. 8. 2009 06:58

no zatím, co mít aero je zárukou toho, že jsou v republice dva kusy a z toho se jeden rocne ukradne (takze na kusy je to velmi vhodne auto, ktere se nekrade)
Breaking the sound barrier
King of Potato People
Missák Garáže 2007

Odeslat příspěvekod NiceOne 5. 8. 2009 07:03

Rekl bych, ze saab se opravdu nekrade, ...jelikoz ho takrka nikdo nechce.
Peugeot 308 SW 1.6 HDI
iPhone SE
NiceOne
Inventář

Odeslat příspěvekod jemhadar 5. 8. 2009 07:05

Koukám, že bych měl být spíše student a chtít novou Fabii HTP, že? :-)
jemhadar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod robbert 5. 8. 2009 07:06

Já myslím, že to Mondeo ST by byla dobrá volba. Ford má relativně levný a dostupný servis (byť pro ST oba body někdy neplatí), jezdí jich více než Saabů a navíc já jsem ještě Forďák ;-) .

Pokud chceš nějaké info o Fordech koukni sem:

Na V6:
http://forum.fordclubs.org/viewtopic.php?t=869

nebo sem na nákup mondea obecně:
http://forum.fordclubs.org/viewtopic.php?t=397

V obou tématech je hodně popsáno, tak klidně něco přeskoč a jdi od konce ;-)

Hodně štěstí při výběru...

Ještě mě napadá zkusit ta auta shánět a vybrat si třeba Saab nebo Mondeo podle technického stavu. Jedna věc je vybrat si typ auta a druhá je sehnat ho v odpovídajícím stavu...
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod jemhadar 5. 8. 2009 07:08

Moc díky za ty mondeácké odkazy. Přes techniku expert rozhodně nejsem, takže počítám s tím, že bych si vybrané auto nejprve odvezl do nějakého servisu, aby ho prohlídli. Kdyby měli v bazaru něco proti, půjdu o dům dál.
jemhadar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod NiceOne 5. 8. 2009 07:15

jemhadar píše:Koukám, že bych měl být spíše student a chtít novou Fabii HTP, že? :-)

To by bylo uplne idealni. Treba by ti mohla vyhovovat:

http://www.sauto.cz/detail-vozu/osobni/audi/a6/7155465
Peugeot 308 SW 1.6 HDI
iPhone SE
NiceOne
Inventář

Odeslat příspěvekod robbert 5. 8. 2009 07:21

Pokud jsi Mondeo nezavrhnul, tak ještě pár info. Já sám měl Mondeo z roku 2002 v naftě. S autem jsem najel přes 200K km a s výjimkou výměny spojky a dvouhmoťáku někdy kolem 170K km (cca 30K Kč) s autem nebyly problémy. Nicméně jsem mu poskytoval pravidelný servis a běžnou údržbu. Auto se prodávalo, protože teď mám nové a světě div se opět Mondeo. Ale já raději naftu. Z mého pohledu by přicházel v úvahu jen motor 2,5T a tam je zase relativně vysoká spotřeba a protože jezdím docela dost vybral jsem si klasiku.

Takže asi tak nějak.
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod stormbringer 5. 8. 2009 07:39

Tak Saab je jasná volba. Za stejný prachy bude v nejlepším stavu z uvedených a rozhodně nejdynamičtější. Papírové hodnoty stranou :D Forda radši pusť z hlavy, proti Saabu to fakt není auto.
Ericsson R320s
stormbringer
Štamgast

Odeslat příspěvekod jemhadar 5. 8. 2009 07:45

NiceOne píše:To by bylo uplne idealni. Treba by ti mohla vyhovovat:

http://www.sauto.cz/detail-vozu/osobni/audi/a6/7155465

Když voni těma audinama jezděj takový divný lidi, víme? :-) Ne, je to pěkný auto, o to se nepřu, ale připadá mi takový moc nabubřelý. Vím, vysmějete se mi.

robbert píše:Pokud jsi Mondeo nezavrhnul, tak ještě pár info. Já sám měl Mondeo z roku 2002 v naftě. S autem jsem najel přes 200K km a s výjimkou výměny spojky a dvouhmoťáku někdy kolem 170K km (cca 30K Kč) s autem nebyly problémy. Nicméně jsem mu poskytoval pravidelný servis a běžnou údržbu. Auto se prodávalo, protože teď mám nové a světě div se opět Mondeo. Ale já raději naftu. Z mého pohledu by přicházel v úvahu jen motor 2,5T a tam je zase relativně vysoká spotřeba a protože jezdím docela dost vybral jsem si klasiku.

Takže asi tak nějak.

Díky za osobní zkušenost, zatím se prokousávám těmi odkazy, cos tu před chvílí uvedl. Jako potenciální zájemce o saaba jsem připraven dávat autu nadstandardní péči...

stormbringer píše:Tak Saab je jasná volba. Za stejný prachy bude v nejlepším stavu z uvedených a rozhodně nejdynamičtější. Papírové hodnoty stranou :D Forda radši pusť z hlavy, proti Saabu to fakt není auto.

V duchu tajně souhlasím, ale je blbost vidět jenom saaba, chci si udělat širší obrázek.
Naposledy upravil jemhadar dne 5. 8. 2009 07:46, celkově upraveno 1
jemhadar
Kolemjdoucí

Další stránka