Havarijni pojisteni - kurna kolik platite

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod T.E.CH 20. 8. 2019 11:52

Tak pokud to má na nějakou "nevýhodnou" půjčku, může se to hodit. Je to jen o tom, na co se jistí....nejde to říci takto jednoduše.
T.E.CH
Veterán

Odeslat příspěvekod MV_cz 20. 8. 2019 14:52

Aha, on GAP nejde jen na nákup nového, ale i na ojetinu?
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomas B 20. 8. 2019 14:56

buďto to nejde nebo je to nesmysl, ale ruku do ohně bych za to nedal :-) podle mě jen do třech let stáří auta
Tomas B
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dandy.f 20. 8. 2019 14:58

Pan domaci píše:
dandy.f píše:Páni,

zvažuju koupi tak 3-leté oktávky, něco kolem 300 tisíc, kromě celkového pojištění zvažuju i GAP, nikdy jsem to neměl. Jak to funguje, teoreticky sem o tom četl, ale o kolik to tak navýší částku, kterou budu ročně platit? Ta částka nza GAP se každým rokem zvyšuje, jak se snižuje hodnota auta, nebo jak to funguje? Je doba platnosti nějak omezena stárnutím auta - do kolika let věku auta to funguje?

Díky


GAP u tři letého auta již nemá ten význam protože se pojišťuje pořizovací cena spodní. Já bych to neřešil


Co znamená cena spodní? To je ta za kterou sel to 3-leté auto koupil (chápu že to asi nemůžu pojistit na cenu kolik to stálo nové)? I to by mi přišlo fajn.
Dá se nějak ten GAP sjednat třeba jen na krádež, ale už ne na havárku? Takže by plnou ceny vyplatili jen v případě kádeže, ale v případě havárky by to krátili?
Renault Megane 2.0i 2007 -> VW Golf VII 1.4 TSI
dandy.f
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nissan350Z 20. 8. 2019 15:03

Tomas B píše:buďto to nejde nebo je to nesmysl, ale ruku do ohně bych za to nedal :-) podle mě jen do třech let stáří auta

Gap je co? Cena? Páč něco takovýho mám na AMG a se všim šudy platim ročně 35 :)
6,2 V8 375kW, 4,0 V8 470 kW, 3,5 V6 206 kW, 3,0 V6 200 kW a pár kafemlejnků…
Nissan350Z
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 20. 8. 2019 15:07

No měli by vyplatit pořizovací cenu v případě totálky, ale u ojetýho auta nevím jakou :hm
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puk123 20. 8. 2019 15:21

Jde kdeco. Měl jsem, myslím, krádež bez havárie u Generali. Taky jsem měl nové auto na nižší částku u ČSOB. Nejlíp, kdybys poslal své představy třeba na epojisteni, a oni ti už pošlou možnosti vč. částek.
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod Tomas B 20. 8. 2019 15:52

MV_cz píše:No měli by vyplatit pořizovací cenu v případě totálky, ale u ojetýho auta nevím jakou :hm


respektive doplatit rozdíl mezi tím co uhradila pojišťovna a pořizovací cenou
Tomas B
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod T.E.CH 20. 8. 2019 17:31

dandy.f píše:
Pan domaci píše:
dandy.f píše:Páni,

zvažuju koupi tak 3-leté oktávky, něco kolem 300 tisíc, kromě celkového pojištění zvažuju i GAP, nikdy jsem to neměl. Jak to funguje, teoreticky sem o tom četl, ale o kolik to tak navýší částku, kterou budu ročně platit? Ta částka nza GAP se každým rokem zvyšuje, jak se snižuje hodnota auta, nebo jak to funguje? Je doba platnosti nějak omezena stárnutím auta - do kolika let věku auta to funguje?

Díky


GAP u tři letého auta již nemá ten význam protože se pojišťuje pořizovací cena spodní. Já bych to neřešil


Co znamená cena spodní? To je ta za kterou sel to 3-leté auto koupil (chápu že to asi nemůžu pojistit na cenu kolik to stálo nové)? I to by mi přišlo fajn.
Dá se nějak ten GAP sjednat třeba jen na krádež, ale už ne na havárku? Takže by plnou ceny vyplatili jen v případě kádeže, ale v případě havárky by to krátili?



Měla by to být cena z Faktury, za co jsi koupil ale třeba tam jsou nějaké vyjimky, aby se nepodvádělo. Což logiku má....ale tohle nevím. V každém příúadě si tipnu, že to bude určitě cena tržní v dané době a to bude mít každá pojišťovan jinak, protože každá má jinak tabuky.
T.E.CH
Veterán

Odeslat příspěvekod evlo 20. 8. 2019 17:53

MV_cz píše:Aha, on GAP nejde jen na nákup nového, ale i na ojetinu?
Ja mel gap tusim na 6 let, mozna 4, od koupe, takze pro ojetinu do toho veku podle me pujde. Nicmene pocitej s tim, ze pokud auto ztrati hodnotu treba 1/3, tak udelaj vse proto aby to totalka nebyla. Budou opravovat i kdyz cena opravy prekroci za kolik by se auto prodalo. Zkusenost. Teda urcite se muzes soudit atd. Ja to zavrhl po komunikaci s nekolika soudnimi znalci a advokaty.
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod davpro 20. 8. 2019 19:44

GAP jak u které pojišťovny, jak délky tak možnost dát na ojetinu. Někde mi řekli že auto musí mít do 100 km, aby to šlo. u ČSOB mi to dali na auto 2 měsíce staré s najetými 3k km v pohodě. Každá pojišťovna to má jinak.
Cupra Leon (2023)
davpro
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 21. 8. 2019 06:15

evlo píše:
MV_cz píše:Aha, on GAP nejde jen na nákup nového, ale i na ojetinu?
Ja mel gap tusim na 6 let, mozna 4, od koupe, takze pro ojetinu do toho veku podle me pujde. Nicmene pocitej s tim, ze pokud auto ztrati hodnotu treba 1/3, tak udelaj vse proto aby to totalka nebyla. Budou opravovat i kdyz cena opravy prekroci za kolik by se auto prodalo. Zkusenost. Teda urcite se muzes soudit atd. Ja to zavrhl po komunikaci s nekolika soudnimi znalci a advokaty.

Já mám GAP na 5 let od koupě, ale bylo to v rámci pojistky v podstatě bez příplatku takže proč ne. Ono si nevybereš, když GAP nemáš, tak z toho za každou cenu chtějí udělat totálku, aby dali co nejmíň. A když GAP máš, tak to zase budou chtít za každou cenu opravovat, ať nemusí dát plnou cenu :-(
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ingos 21. 8. 2019 08:15

Nissan350Z píše:
Tomas B píše:buďto to nejde nebo je to nesmysl, ale ruku do ohně bych za to nedal :-) podle mě jen do třech let stáří auta

Gap je co? Cena? Páč něco takovýho mám na AMG a se všim šudy platim ročně 35 :)


GAP je pojištění, které ti zaručuje, že po dobu na kterou je sjednané, většinou 2,3 nebo 4 roky, ti v případě krádeže, nebo totální škody na autě bude vyplacena cena nového vozu. Tedy ne pouze aktuální hodnota, jako u standartního havarijka.
Standardně se dá sjednat u nového vozu do stáří 6 měsíců, ale jsou i pojišťovny, které ti pojistí starší auto.
Často se dává u operáků na první rok, dva, měl jsem to tak u Barth operák.

Jednoduše pokud máš tohle pojištění, tak je ti jedno, co se s autem stane. Jezdíš kamkoli, bouráš jakkoli, parkuješ kdekoli. Necháš to týden stát v Rumunsku na horách a když tam auto nebude až se vrátíš, tak pojedeš zpátky *****ý vlakem, ale doma ti pojišťovna zase dá prachy na nové.
Ingos
Inventář

Odeslat příspěvekod anonymni 21. 8. 2019 08:17

no popsal jsi to moc euforicky, je to +- jak pises. GAP nabizi vice pojisteni a hlavne on resi ten rozdil ne cele pojisteni. GAP muzes mit taky na spoluucast apod. Samotny GAP by ti neresil spoluucast tu bys zaplatil ty, musis mit jeste to druhe.
anonymni

Odeslat příspěvekod Ingos 21. 8. 2019 08:24

goes píše:no popsal jsi to moc euforicky, je to +- jak pises. GAP nabizi vice pojisteni a hlavne on resi ten rozdil ne cele pojisteni. GAP muzes mit taky na spoluucast apod. Samotny GAP by ti neresil spoluucast tu bys zaplatil ty, musis mit jeste to druhe.


Omlouvám se, jsem citově založený člověk.
Ano máš pravdu, ale v podstatě zákazníka zajímá, že dostane plnou cenu auta a ještě je to bez spoluúčasti.
Naposledy upravil Ingos dne 21. 8. 2019 08:26, celkově upraveno 1
Ingos
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků