Auto kolem 120 tis - dovoz

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod krkovice 5. 5. 2009 15:47

Zdravím,
předem se omlouvám, jsem "nováček", resp. něco už jsem přečetl, ale registroval se až nyní a prosím o radu.

Vybírám auto s těmito požadavky:
střední hatchback, benzin (moc toho nenalítám), hodilo by se i LPG (když už lítám ať je to levné), výbava: klima, okna a zrcátka v eletrice mi stačí.
Cena kolem 120 tis.
Tak nějak mám namyšlené možnosti , budu rád. Ostatně se víceméně shodují s možnostmi co už tu posty byly ale dole mám dotaz navíc:
Ford Focus (1.6 16v) - bojím se koroze, dá se řešit v záruce
Škoda Fabia 1.2 HTP - náhradní díly, aut plný vrakáč, opraví každý strejda
Nissan Almera rv. 2001+ 1.5i - bojím se olejožrouta, ale to se víceméně týkalo motorů 1.8
Mazda 323 - moc o ní nevím, nevím ani ceny náhr. dílů - asi drahé, ale dalo by se o ní taky uvažovat
Opel Astra - zařazuji z pricipu, líbí se mi, moc nevím který motor
? něco jiného?

Co byste doporučili? Máte nějaký typ, popř co určitě vyloučit? Chápu, každé auto ma +-, proto sem jich více nepsal. Dále sem se chtěl zeptat. Má smysl si auto nechat, v této cenové hranici, dovést ze zahraničí nebo hledat jehlu v kupce sena u nás? Popř. máte dobré zkušenosti s nějakým dovozcem?
Mám rád úspory se snižujeme.cz

www.snizujeme.cz
krkovice
Nováček

Odeslat příspěvekod ace2 5. 5. 2009 15:49

Astra 1.6 16v Ecotec bych vyloučil 1.6 8v je v pořádku.
Zabil jsem 7 zeber. Ano ty zvířata. A bacha na ex, kradou vysavače
ace2
Veterán

Odeslat příspěvekod hobitt 5. 5. 2009 15:53

Nechápu, proč máš mezi auty nižší střední třídy malou Fabii...
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
2000 Fiat Punto 1.2i ELX
2007 Citroën Berlingo 1.4i X
2017 Dacia Dokker 1.6 LPG
hobitt
Inventář

Odeslat příspěvekod krkovice 5. 5. 2009 16:26

tak jasně, fabka je trochu menší, ale né zas o tolik, aby se o ni nedalo uvažovat. V tom případě větu, která oznamuje nišší střední vůz ignorujte, prosím :-)

www.snizujeme.cz
krkovice
Nováček

Odeslat příspěvekod Jintaj 6. 5. 2009 08:38

Dvě technické poznámky:
1) Fabii už moc strejdů neopraví, to není Felda.
2) LPG bych při malém nájezdu zvážil, zvlášť u ojetiny. Nikdo nebude prodávat auto na LPG s nádrží, která nepotřebuje výměnu. A i pak se připrav min. na pravidelné roční revize, které taky něco stojí...
Jintaj
Fanatik roku 2008

Odeslat příspěvekod stepk 6. 5. 2009 09:16

Pokud te rizeni aspon trochu bavi a jsi natolik silna povaha, abys dokazal ustat ty hodiny koukani na uchylne vytvarovanou horu plastu uvnitr auta, doporucil bych focuse. Je jich u nas hromada, takze se z nich jiste nejakej v slusnym stavu najde. Krom esteticky stranky je to dobry auto. Rozhodne lepsi nez vsechny zmineny.
stepk
Nováček

Odeslat příspěvekod krkovice 6. 5. 2009 09:44

ad Jintaj: ad a) nj uz to obsahuje ten pocitac no
ad b) na to jsem nemyslel a diky za pripominku, resp. jsem myslel, ze revize se dela 1x za 10 let?

ad stepk: focus co se tyce jizdnich vlastnosti vynika trochu, ta hora plastu mi nevadi, aji se mi trochu libi, jen bych musel sehnat se serviskou, kvuli pripadne reklamaci koroze. Ale co jsem se dival na ceny, tak se porad drzi docela nahore :(

Co ten dovoz k tomu se zatim nikdo nevyjadril, vyplati se to? Diky

www.snizujeme.cz
krkovice
Nováček

Odeslat příspěvekod hobitt 6. 5. 2009 10:13

Do dovozu jdi. Seženeš na 890% lepší auto. A napiš uživateli maxie , ten se tím, tuším, živí.
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
2000 Fiat Punto 1.2i ELX
2007 Citroën Berlingo 1.4i X
2017 Dacia Dokker 1.6 LPG
hobitt
Inventář

Odeslat příspěvekod krkovice 6. 5. 2009 12:42

i v teto cene? Prave resim jestli se to vyplati, dovoz neco stoji, ten co dovazi si neco veme, proste posledni clanek retezu no. I kdyz vetsi na aut co se u nas prodava je dovezena, ze.

www.snizujeme.cz
krkovice
Nováček

Odeslat příspěvekod Totalschade 6. 5. 2009 12:45

hobitt píše:Do dovozu jdi. Seženeš na 890% lepší auto. A napiš uživateli maxie , ten se tím, tuším, živí.

kdyby ty sis neplacal jatro.
rozumis tomu jako koza petrzeli a udilis tu rady na ktery jeste nejaky pometlo ve finale da.

krkovice: on ten dovoz dnes neni uz zas tak supervyhodny. a ohledne stavu - nemyslim ze zrovna ted bude velky rozdil mezi turkem kde to auto ani neprojedes a bazarem po kterym se tady jakztakz muzes vozit.
goes: 3 - dyt mne znas, tak co resis?
ceda: nestačí to voroštovat na mokrý trávě?
Totalschade
Štamgast

Odeslat příspěvekod yeaah 6. 5. 2009 12:51

Hele ja snad nikdy nebyl v autobazaru, ale co takhle zkusit jit do AAA a poohlidnout se po necem...lepsi si vzit mechose a ten urcite pozna co a jak.. Nevim jak je to s tou povesti, ale v tyhle relaci proc ne.. urcite bych se sel aspon podivat :mrgreen:
yeaah baby!
yeaah
Štamgast

Odeslat příspěvekod krkovice 6. 5. 2009 13:40

totalschade píše:krkovice: on ten dovoz dnes neni uz zas tak supervyhodny. a ohledne stavu - nemyslim ze zrovna ted bude velky rozdil mezi turkem kde to auto ani neprojedes a bazarem po kterym se tady jakztakz muzes vozit.

Mno proto jsem se ptal no. Řada dovozců dává po dovozu stejnou záruku jako ze zákona bazary. Tak právě nevím. Pozice Eura ke Koruně je každý den jiná, tak težko říct. Zajímalo mě právě jestli někdo nemá nějaké zkušenosti s dovozcem, který tahá kvalitní vozy a ruči za ně. Na webu je jich hodně, ale určit toho pravého je težké. Stejně tak je i hodně inzerátů, které prodavají v bazaru už dovezená auta no...

www.snizujeme.cz
krkovice
Nováček

Odeslat příspěvekod Totalschade 6. 5. 2009 13:45

auto muzes koupit zhruba 4ma zpusobama:

1) dojet si pro nej s nejakym tahacem do rajchu sam. veskery prihlasovani, problemy a tak jdou na tvoji hlavu. platis pouze dovoz

2) auto si v nemecku vyhlidnout a nekoho tam poslat at ti to zaridi.
+ setris cas na ceste a behani po uradech
- prijdes o slevu co si tam klucina domluvi, prijdes o gumy co byly v kufru a jeste ti cestou vymeni baterku. problemy ohledne stavu auta - zase resis ty.

3) reknes frantovi odvedle ze chces fokuse f tdicku, voe. das mu zalohu, franta koupi nejvetsi rozstrelbu, na dilne ji lepi a tebe taha za nos a srajtofli. nic hezkeho

4) dojdes do bazaru, auto tam stoji na cistaku, body 1,2 ci 3 uz ma za sebou - koupis a v lepsim pripade jezdis. v horsim se to sere a ty to resis s bazarem.

tak si vyber
goes: 3 - dyt mne znas, tak co resis?
ceda: nestačí to voroštovat na mokrý trávě?
Totalschade
Štamgast

Odeslat příspěvekod krkovice 6. 5. 2009 13:59

totalschade píše:auto muzes koupit zhruba 4ma zpusobama:
tak si vyber...

Tak nějak jsou mi body 1-3 jasne, z toho důvodu jsem se ptal, zda-li někdo neví o někom, který bod 2. vynechává. pořád totiž žiji v optimistické představě, že mezi námi žijí hodní a poctivý lidi, kteří nemyslí jen na to jak toho druhého poškodit :-)
Z tech voleb co jsem psal tedy asi focus se serviskou? Na inzeráty čubrním každý den, zrovna teď na stříbrnáka u autosiska :)
http://www.tipcars.com/own/nown/applica ... 1241614092

www.snizujeme.cz
krkovice
Nováček

Odeslat příspěvekod Wq1 6. 5. 2009 14:01

To totalschade: Ještě existují varianty 5) auto koupí mimo bazar přímo od majitele a nechá si to zkontrolovat v nějakém servisu....

6) Auto koupí od autoriz. prodejce nových vozů dané značky, který má současně bazar, což je skoro každý větší prodejce. Je to sice dražší, ale pro nezkušeného kupujícího po všech stránkách bezpečnější nákup ojetiny....
Každá práce se udělá sama, jen je třeba nechat jí na to dostatek času!
Wq1
Pozorovatel

Další stránka