Maximalna hranica v najazdenych KM ?

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Deli 23. 1. 2009 15:42

nikdy bych nekoupil auto, které má najeto 200tis+ 8) :D
- You’re disturbing my oboe practice.
- You don’t play the oboe.
- I could play the oboe.
8)
Deli
Bronzový avatar roku 2010

Odeslat příspěvekod HondaMan 23. 1. 2009 15:50

Deli píše:nikdy bych nekoupil auto, které má na tachometru 200tis+ 8) :D
Dobře děláš :D
"He who sacrifices freedom for security deserves neither." Benjamin Franklin
HondaMan
Řezník Garáže

Odeslat příspěvekod Vana666 23. 1. 2009 15:59

HondaMan píše:A na naftovém autě střední třídy nikdy nenajezdil více než 20tkm ročně. čím je auto starší, tím je roční nájezd nižší :D

kolik musím na tachometru přitočit, aby byl prodejný můj sedmiletý TDI pašík se současnými 98 tis. km ?
Vana666
Servismen

Odeslat příspěvekod arnie222 23. 1. 2009 16:04

btw, to ste ma aj prekvapili. bo som si myslel ze 50tkm na 3-4 roky je prilis malo .. samozrejme to zavisi od toho kam sa jazdi .. ale tak ked len po meste a obcas (tresnem: z NR do BA popr. KE - BA) .. tak je to asi normalny najazd ... vlastne koli tomu som sa vzdy orientoval aj podla km .. ze radsej hladam len pod 100tkm ... no vase odpovede zneju ovela realnejsie ako moje predpoklady :) .. tuto pri Vas sa viac toho naucim ako ked citam recenzie na auta :)))
arnie222
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dali007 23. 1. 2009 16:05

Vana666 píše:
HondaMan píše:A na naftovém autě střední třídy nikdy nenajezdil více než 20tkm ročně. čím je auto starší, tím je roční nájezd nižší :D

kolik musím na tachometru přitočit, aby byl prodejný můj sedmiletý TDI pašík se současnými 98 tis. km ?
Kdyz mi ho na pul roku pujcis, tak tam mas hned 160t a nikdo te nebude podezirat, ze jsi ho stacel :-P
dali007
Moderátor

Odeslat příspěvekod nordkapp 23. 1. 2009 16:05

vana666 -> ty snad ani citat nevies ...

tabulkove hodnoty pozadovaneho najazdu na tacho, aby si mohol
auto vobec ponuknut ...

45-55 tisic do 3 let
103-108 tisic do 10 let
127-137 tisic nad 10 let

// by honda

a kalkulacku uz mas, aby si si to dopocital :-P :-)
Niektoré ženy sú všetky rovnaké. :-P
nordkapp
Nováček

Odeslat příspěvekod HondaMan 23. 1. 2009 16:09

Vana666 píše:

To odpovídá. Máš starší auto, takže nájezd je pod 20tkm ročně

Tvých 14 je naprosto v normě :)

Btw. doma máme 2.0HDi, které najezdí tak třetinu toho, co tvé TDi :)
"He who sacrifices freedom for security deserves neither." Benjamin Franklin
HondaMan
Řezník Garáže

Odeslat příspěvekod S-Tony 23. 1. 2009 16:12

arnie222 píše:bo som si myslel ze 50tkm na 3-4 roky je prilis malo .

Já nejezdím autem do práce, ale jen soukromě (výlety, lyžování, kino atd). A to někde vyrážím skoro každý víkend a ještě přes týden dojíždím na různé kurzy a školení. Jak to počítám, tak auto bude mít ve svých 20 letech svých poctivých 220 tisíc km. Ať se snažím jak chci, tak nejsem schopný dát více jak 11 tisíc ročně. Takže se mi nezná, že je nájezd pouze okolo 10 tisíc ročně nemožný.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Inventář

Odeslat příspěvekod eLzyx 23. 1. 2009 16:20

jsou auta, který bych vzal i s nakroucenýma 2M km, jsou auta, který bych nechtěl ani s 1km na tachu :hm
eLzyx
Veterán

Odeslat příspěvekod Jouda.II 23. 1. 2009 16:29

S-Tony píše:No já nevím jak vy, ale já kupuji jedině auta po prvním majiteli, se servisní knížkou, doložené faktury z atuorizáku, nájezd pod 130 tisíc, perfektní lak, čistý interiér, nebourané a garážované. To jsou přece naprosto normální požadavky při koupi vozu. A schopný bazarník dokáže tuto iluzi dotáhnout k dokonalosti :D

A kolik jsi už těch "aut" kupoval?
Ford Focus 1.8 TDCi
Jouda.II
Inventář

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 23. 1. 2009 16:39

Jak kolik? Dyť má skoro novou Felicii.. :D
Mr.Semtex
Hodnostář

Odeslat příspěvekod motorol 23. 1. 2009 17:14

Lidi pomíjíte tu jeden z dalších důležitých faktorů což je cena. Když jsem kupoval poslední auto tak jsem si říkal, že nechci aby mělo moc najeto. Tuším mělo 150tis a bylo mi to šumák a stále je. Cena tomu odpovídala, zezačátku jsem musel vyměnit jen gumy a problém v ničem nebyl. Ale je fakt, že pokud by mělo na tachu 200+ už bych se rozhodoval jinak. Ale jelikož další ojetinu zatim neplánuju tak je mi to naprosto šumák kolik maj ty popelnice nastavený na tachu :-P
motorol
Inventář

Odeslat příspěvekod motorol 23. 1. 2009 17:18

S-Tony píše:No já nevím jak vy, ale já kupuji jedině auta po prvním majiteli,...

Já nějak netušim jak jsem na tom, první majitel byla IPB, ale jak ta skončila všichni víme a auti dostala další banka. Mam to brát jako, že jsem třetí majitel nebo můžu brát banka jako banka, stejně s tim dál jezdili ti samí lidé :hm
motorol
Inventář

Odeslat příspěvekod S-Tony 23. 1. 2009 17:35

Jouda.II píše:A kolik jsi už těch "aut" kupoval?

To byl sarkasmus a typický příklad předraženého ideálního auta v bazaru ....
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Inventář

Odeslat příspěvekod OS 23. 1. 2009 18:09

Když to bude Octavia TDI, tak klidně i s 400 000 km. Akorát bude zajetá.
OS
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka