pouzita Mazda 3 -rv.2005 - ano alebo ine do 250 000?

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod arnie222 10. 1. 2009 16:37

Zdravim vsetkych,
po dlhych hodinach stravenych na nete hladanim informacii o spolahlivosti, servisnych cenach, cenach nahradnych dielov a inych parametrov som dospel k pouzitemu auticku Mazda 3 1.6, rv.2005 a okolo 50 000km najazdenych, cena okolo 250 000.

Kedze by to malo byt moje prve auto, zial nemam ani tak vela skusenosti .. tak by som sa Vas chcel spytat ci je to podla Vas dobra volba co sa tyka spolahlivosti (nizka poruchovost), spotreby a takisto aj servisnych cien ... Nakolko som si aj vsimol dost nizku rozsirenost (mozno len moj pohlad), bol by som rad keby viete niekto poradit ci ano alebo nie.

Takisto ak mate nejaku vhodnejsiu a mozno aj lacnejsiu alternativu na prve auto budem velmi vdacny za kazdu radu ;)

PS: .. urcite by som nechcel Fiat, Citroen, Peugeot alebo Renault nakolko som sa docital ze su najviac poruchove. BMW, Mercedes, Audi apod su moc drahe. A k ostanym znackam som sa moc nedostal zatial, akurat mam info ze Japonske su dobrou volbou :)

PS2: auto by malo byt pouzite hlavne v meste a mozno 2-3krat do mesiaca jazda po dialnici. Dik moc este raz ;)
arnie222
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod arnie222 10. 1. 2009 16:43

ps3: zaroven by som chcel spytat s akymi asi nakladmi by som mal ratat ? (rocne po odratani benzinu/nafty). Viem ze je to velmi teoreticka otazka, ale neviem sa dopracovat k tomu aby som zistil aspon to ze koklo stoji servis ? (predpokladam ze 2x do roka sa jazdi)
arnie222
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MirecBA 12. 1. 2009 07:44

Tak o poruchovosti francuzov budes citat castejsie, kedze su daleko rozsirenejsie ako Mazda 3. Ale uznavam, ta kvalita mazdy vychadza lepsie. Uz len trafit na dobry kusok. Skus najst dake mazdacke forum, tam bude tych informacii najviac.
Na prehliadku sa nechodi standartne 2x rocne, ale standartne 1x az xx rocne, zalezi od servisneho intervalu a poctu rocne najazdenych km. Standartne prehliadky v znackovom servise su za cca 4500kc, u dobreho garaznika za menej, ale zalezi na pouzitom oleji. Dobry sa pohyboje okolo 1500,-+ vzduchovy filtel, olejovy filter .... a si na cene okolo 3-35000kc.
No a potom su vacsie servisky, kde menis sviecky, pelovy filter ak mas, brzdovu kvapalinu, rozvody . Takze skus najst to forum a povedia ti presne intervali co, kedy kde a za kolko :-)

prajem stastnu ruku pri vybere .
MirecBA
Guru

Odeslat příspěvekod philcol 12. 1. 2009 14:11

Mala rozsirenost tehle aut je proto, ze nova jsou preci jen cenove vys, nez vetsina konkurence.
Ale urcite to je vyborna volba, 1.6 motor v Mazde 3 jede opravdu nadherne a Mazdy jsou vseobecne povazovany za velmi spolehlivy vozy.
stereo: OPPO 103EU (Pro-Ject 1 Xpression)>NAD 356BEE>Dynaudio DM 3/7
sluchátka: NFB 15>AKG K7XX Massdrop
venku: Fiio X3 II>Fiio FH5
kino: Yamaha HRT-4065>Heco Victa Set 601
garáž: Ford Mondeo 2.2TDCi 147 kW
philcol
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 12. 1. 2009 16:32

Ako prve auto ti bude 1.6 urcite stacit. Nenapisal si ale vybavu (boli dve) a prevedenie (HB, sedan). Co sa tyka poruchovosti, tak mas dost velku sancu, ze auto bude jazdit dobre. Na klube zatial nikto nehlasil poruchu, ze by ostal niekde na ceste. Inac ako kazde ine auto sa nejake tie muchy najdu.

Spotreba tak 7-7.5 v priemere. Presne neviem, s 2.0 mam 7.5/8.2/9.3. Pri umnej a pomalsej jazde (radenie do 3tis a v limitoch MPR) viem ist este 0.5 dole, v meste dokonca o liter.

Mazda 3 ma servisne intervali 20tis km alebo 12 mesiacov. Cena zavisi od stavu auta, predpisanych ukonov a od servisu kde to nechas. Kedze ma uz 3 roky, zaruka na to auto uz skoncila. Ceny prehliadok u mna boli taketo :(

po roku 6,078.00 Sk (NT)
po dvoch 8,300.00 Sk (TT)
po troch 4,924.00 Sk (PU)
po styroch 9,742.00 Sk (BA)
po piatich si uz snad najdem cas a pohladam niekoho neoficialneho
anonymni

Odeslat příspěvekod arnie222 16. 1. 2009 13:29

vdaka za vsetky odpovede a informacie,

co sa auta tyka, tak sa jedna o Hatchback a Sport vybava.

Len sa mi nezda ze je tam tak malo kilometrov za 3 roky zhruba :P navyse to ma spoilery a tmave skla a to neposobi ako auto dochodzu takze mam podozrenie ze bud bude kradnute alebo prestavene kilometre :P .. no to uz ja musim nejako zistit .. som si cital prirucku na zdruzenieSova .. celkom mi to prospelo .. tak hadam sa dobre zadari :P

predpokladam ze ti predajcovia asi nerobia kontrolu originality a ani nerucia za to ze je auto legalne alebo nie je inak ilegalne upravene :)
arnie222
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 16. 1. 2009 13:54

Takze kupujes z Nemecka? U nas sa 1.6 Sport nepredaval, iba s 2.0. K Sport vybave sa da dokupit GT packet -> ine narazniky a spojler za cca 30tis SK. Kvoli tej cene som sa na to aj nakoniec vybodol.

Najazd 50tis za 3 roky je cca 16tis za rok. To je +- co najazdim ja a to jazdim kazdy den. Priemerne mi to vychadza na 44km za den co je tak do prace a spat :).
anonymni

Odeslat příspěvekod arnie222 17. 1. 2009 18:40

aha, dik za info .. to som netusil ze aka byva taky priemerny odjazd za rok :P ..

co sa tyka auta, som si uz zistoval co a ako .. je to zo SVK ale je to druhy majitel toho auta uz .. tak to sa mi uz moc nepaci :/

ps: ale nech pozeram ako pozeram, tak pod tych 250k sa neda najst skoro ziadna mazda 3 :P .. to su uz take drahe vsetky ci pozeram na zlych miestach ? bo som popozeral kopec autobazarov co maju na nete ponukane auta .. a ci to je rv.2004 alebo neskor, alebo nech to ma aj 120k km najazdenych ajtak to je stale nad 250k a niekedy aj nad 300k ..
arnie222
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod quasimoto 18. 1. 2009 10:02

ja paradoxne nachadzam 1.6 diesele lacnejsie ako 1.6 benzin. Inak diesel by som tiez nechcel, mozno tak uvazuje vacsina zaujemcov o M3
quasimoto
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod arnie222 19. 1. 2009 16:50

mno diesel je na dlhe trate, benzin mas lepsi do mesta .. bo benzinovy motor sa skor zohreje na prac.teplotu a teda je to vyhodnejsie aj v zime. Dufam ze pisem spravne :)
arnie222
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jones2k 19. 1. 2009 18:56

Podival bych se na corollu (velmi spolehlive vozitko)jako je tato
http://www.cars.cz/xchanger/autobazar/i ... 05569.html

nebo s mensim najezdem tato:
http://www.cars.cz/xchanger/autobazar/i ... 35372.html

nebo na focuse(vyborne jizdni vlastnosti.)

http://www.cars.cz/xchanger/autobazar/i ... 13341.html
ZTE Blade, Dell E6410
Jones2k
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michalcenko 19. 1. 2009 20:12

Odporucam ford focus II., ma vela podobneho s M3kou, je ich dost a ceny velmi dobre:
http://ford-focus.autobazar.eu/16-tdci-id829793.html
michalcenko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KarelB 19. 1. 2009 21:29

Jukni se sem http://mazda3.cz/ ... Obecně jsou Mazdy dost držáky. :-D
KarelB
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod philcol 20. 1. 2009 08:33

Musim rict, ze bych to nesmeroval k jinymu autu, pokud chce jasne Mazdu 3. Podle me je to nejlepsi auto v nizsi stredni.
stereo: OPPO 103EU (Pro-Ject 1 Xpression)>NAD 356BEE>Dynaudio DM 3/7
sluchátka: NFB 15>AKG K7XX Massdrop
venku: Fiio X3 II>Fiio FH5
kino: Yamaha HRT-4065>Heco Victa Set 601
garáž: Ford Mondeo 2.2TDCi 147 kW
philcol
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod arnie222 20. 1. 2009 15:32

vdak za rady, mazda 3 bola pre mna favoritom .. az do vcera, kym som na ulici nenasiel focus 2oj dverovy .. celkom sa mi zapacilo, tak momentalne citam krizom krazom forum ze ake su nato ohlasy :P .. je pravda ze M3 je dost draha, pod tych 250k tazko nieco schopne najst ..

ten focus vyzera fajn ako som sa docital, ale vraj to cele hrdzavie :P .. teda modely do r.v.2002 vraj ... inak Corrola, verim tomu ze je to fajn auticko ale ma to desny dizajn, mne sa to max nepaci, nemozem si pomoct :)

este som rozmyslal aj nad octavkou, no ale nechcem zachadzat do X modelov, bo budem mat taky chaos ze si kupim horsky bike za 100k a bude pokoj :D
arnie222
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků