Výběr SUV :-)

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod hodas 6. 11. 2008 20:17

Výběr oblíbeného typu auta :-)

Jaké auto byste vybrali, pokud jsou požadavky :

- po sklopení zadních sedaček velká ložná plocha, kam se dá hodit madračka a spát tam
- trošku lepší průchod terénem, nemusí být offroad, ale vyšší světlost a náhon na 4 podmínka (bude se často používat jako rybářské auto po celé Evropě, tak příjezd někam k jezeru a tak...
- místo pro 4 až 5 lidí - pak logicky spací plocha nebude potřeba
- bude to i auto do firmy, tak aby lehoulince "reprezentovalo" - nebo aby zkrátka neudělalo ostudu u lidí, kteří na to koukají...
- nafta, automat (neptejte se proč, je to dané)

P.S. Auto není určeno přímo pro mě, pouze pomáhám s výběrem ....
Naposledy upravil hodas dne 7. 11. 2008 09:42, celkově upraveno 2
Pořád se něco děje . . . .
hodas
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod HondaMan 6. 11. 2008 20:19

LandCruiser 120

Kdyby to nemuselo bejt na spaní, tak třeba i Subaru Outbek
"He who sacrifices freedom for security deserves neither." Benjamin Franklin
HondaMan
Řezník Garáže

Odeslat příspěvekod hodas 6. 11. 2008 20:21

Ty fako, Subárko mě nenapadlo...hele a Outback se sklopenýma sedčkama má plochu jakou ? Tušíš ? Jinak Lanďák je zatím favorit...
hodas
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod HondaMan 6. 11. 2008 20:22

Btw. ***** bych se na SUV a koupil pořádnýho kombíka :D k rybníku dojede stejně v poho jako SUV, vyspíš se v tom lépe díky pořádné délce auta, naft je tam 6 půlek a automat se také najde snadněji.

Jaký je cenový limit??? Co třeba 5er 535xd???
HondaMan
Řezník Garáže

Odeslat příspěvekod HondaMan 6. 11. 2008 20:24

netuším... landák byl mým favoritem hned po CX7 pro tatíka, ale skončili jsme u CRV :-\
Outback na tom bude stejně jako legacy :D
HondaMan
Řezník Garáže

Odeslat příspěvekod hodas 6. 11. 2008 20:29

Kámo ber to tak, že z mých korun to nebude, takže já mám pouze poradní hlas, ne rozhodovací... ;-)

Takže SUV je zatím převládající názor majitele firmy, pokud bych nějak lišácky zargumentoval, možná že by bylo i něco jiného... ale uvidíme.

Díky za typ, jdu proštudovat Subárka...

Cenový limit.... no cca 1,5 mega s daní strop, když bude méně (cca 1 mega), bude to jedině dobře... Záleží co to bude za kousek...
Naposledy upravil hodas dne 7. 11. 2008 09:42, celkově upraveno 1
hodas
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Doupik 6. 11. 2008 20:51

Nad tím dieselovým Subaru bych popřemýšlel.
Lepší 4x4 náhon neexistuje (myslím tím běžné onroad a lehké offroad typu výjezd blátivého kopce situace, ne 4x4 náhod pro offroad trialy :-) ) a Outback a Forester vypadají dobře, navíc za super ceny.

CR-V bych asi nebral, je to skvělé na silnici, ale připojitelný 4x4 je o ničem.

CX-7 nafta furt není, co?

Němci jsou podle mě předražení a doufám, že se šéfovi kisně jako Touareg nebo Q7 nelíbí.
Doupik
Nováček

Odeslat příspěvekod hodas 6. 11. 2008 20:58

No zrovna Q7 a X5 a tak se právě líbí ...

Tak proto já tlačím na Lanďáka... podmínkou je zkrátka kdž se s tím jede třeba rybařit, aby nemusel u rybníka a tak stavět stan, ale pěkně vzadu bude šuplá madračka ....

Takže to auto musí být celkem velké...
Naposledy upravil hodas dne 7. 11. 2008 09:43, celkově upraveno 1
hodas
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod HondaMan 6. 11. 2008 20:58

Doupik píše:CR-V bych asi nebral, je to skvělé na silnici, ale připojitelný 4x4 je o ničem.
Tak CRV je tragické všude. Navíc nevím, jak je to u hondy s automatem + diesel. na to si u nich budem muset ještě chvíli počkat.

Btw. Touareg není vůbec špatná volba... je to pěknej stroj a dnes užn i za pěkné ceny.
HondaMan
Řezník Garáže

Odeslat příspěvekod mlaskac 6. 11. 2008 20:59

novej forester je taky hezkej. nebo allroad ale ten je na hrane s pruchodnosti a hlavne ma dva vejfuky.
mlaskac
Inventář

Odeslat příspěvekod CyrusCZ 6. 11. 2008 21:32

Audi A6 Avant nebo allroad quattro. Spat jsem v tom teda nezkousel ale je to kamion jak svina takze verim ze to pujde a myslim ze i lip nez v SUV. Reprezentativni by to bylo taky dostatecne. Akorat kdyz vas nekdo uvidi spat v kufru tak to reprezentativne vypadat nebude :D
CyrusCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Addam 6. 11. 2008 22:23

Outback máme doma cca 10 měsící a zatím spokojenost. Máme 2.5 litr s tovární přestavbou na LPG a za diesel bych to neměnil. Sice je ten jejich diesel skvělý, ale příjdeš tím o redukci(ano, to částečně vynahrazuje vyšší točívý moment), ale ten zvuk nijak nevynahradíš. Spotřeba je, v ekvivalentu k naftě 6l, ale většinu času je to na dálnici. Ale k tvým potřebám: pokud tím terénem nemyslíš kamenolom nebo islandské sněžné pláně, tak ti Outback bude v pohodě stačit. V porovnání s offroudem je daleko pohodlnější na silnici a při sklopení zadních sedadel je ložná plocha dosti podobná. Jen si myslím, že s tím spaním si to moc idealizuješ, i když pokud máš tak do 180cm tab by to šlo. Jinak vycházím ze srovnání s SSang... Musso, který je velikostně podbný jako ten Landcruiser a byď je ta Toyota o světelný rok jinde v kvalitě, tak pořád je to offroad s rámem a tuhou zadní nápravou a z toho konkurenta pro Outback (na silnici) neuděláte(ale v těžkém terénu se to pochop. počítá). A když to bude na firmu, bude tam mříž?
Addam
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mabosk 6. 11. 2008 23:14

Jeep Commander (aj ked moc reprezentativne to asi neni)
mabosk
Inventář

Odeslat příspěvekod HondaMan 6. 11. 2008 23:21

Já nevím. pokud by jezdil 20% jízd v terenu, tak jeep je OK, ale já to vidím max na 1% cest a tam je jeep zbytečný.

Ale jako alternativa dobrý :)
HondaMan
Řezník Garáže

Odeslat příspěvekod King of Potato People 6. 11. 2008 23:22

i do hloupeho passatu kombi se vleze matrace a da se v tom spat, takze allroad bude uplne ok, jinak bych sel do tuaregu... pekne, velke a nafta + automat zadny problem
Breaking the sound barrier
King of Potato People
Missák Garáže 2007

Další stránka