Charakter predajcov

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod King of Potato People 24. 4. 2008 22:31

Delphin píše:
JencekSF píše:jses divny, na par produktu mame jako firma vyhradni zastoupeni a to vis, ze si hlidame za kolik se to prodava, protoze je potreba cely retezec prodeje udrzet v rozumnych mezich a prodavat se ziskem... a jsme jen radi, kdyz nam nekdo zavola a rekne ten a ten nedodrzuje doporucene ceny... jsou doporucene nikoliv zavazne, ale je jen na nasem uvazenim kolik ma dany odberatel slevy... protoze jeden jediny je schopny pokazit ceny na celem trhu... a o to nikdo nestoji. nejsou marze pro velkoobchody a maloobchody dostatecne diky jednomu chytrakovi? tak potom mi vysvetli proc prodavat nas produkt, kdyz na jinem se vydela vic. dovozce si spravne hlida ovecky, aby nedavaly vetsi slevy nez je domluveno.

Neříká se tomu kartel?

Tak to cemu ty rikas kartel se uplatnuje kazdy den a vsude... proc ma velkoobchod slevu treba 55% maloobchod 35% a koncak 10%??? protoze je to jediny mozny zpusob jak udrzel distribuci vyrobce ------- spotrebitel... :) a zcela spravne, kdyz se urci maximalni sleva pro koncaka je 10% a nekdo nabidne 15% tak se dotycny hleda, protoze dela bordel v distribuci, pokud si myslis, ze to funguje jinak, tak by to chtelo prozrit.
Breaking the sound barrier
King of Potato People
Missák Garáže 2007

Odeslat příspěvekod King of Potato People 24. 4. 2008 22:36

distributor ma stale dostatecnou marzi pri prodeji za 690.000,- problem je, ze kdyby takto prodal vsechny auta, tak mu nezbyde nez kramek zavrit a proto se tomu logicky brani... ale ukazuje se tu krasne ryze zakaznicky zajem a pochopeni lidi, co neco prodavaji. cena produktu neni zdaleka nejzasadnejsi, levne auto s mizernym servisem je mi k nicemu, drazsi auto a supr servis, kdy mam auto pojizdne cely rok... ano to plni ucel, proc jsem si auto poridil.

Vsichni maji pocit, ze je vsichni odrbavaji, tak kurwa kdyz si dete koupit rohlik rvete, ze tamhle maji polovicni tvrdy rohlik o padesat haliru levnejsi a ze teda chcete jeste levnejsi? auto neni rohlik, ale ano je, porad je to jen prodejni artikl.

a to ze nekomu ze znamosti prodam neco za nakupku, co vam potom? taky mi kamarad prijde pomahat na stavbu domu a ja mu logicky vypomuzu jak muzu, zavidite zname? udelejte si vlastni...
Breaking the sound barrier
King of Potato People
Missák Garáže 2007

Odeslat příspěvekod Dute 24. 4. 2008 22:41

JencekSF píše:distributor ma stale dostatecnou marzi pri prodeji za 690.000,- problem je, ze kdyby takto prodal vsechny auta, tak mu nezbyde nez kramek zavrit a proto se tomu logicky brani... ale ukazuje se tu krasne ryze zakaznicky zajem a pochopeni lidi, co neco prodavaji. cena produktu neni zdaleka nejzasadnejsi, levne auto s mizernym servisem je mi k nicemu, drazsi auto a supr servis, kdy mam auto pojizdne cely rok... ano to plni ucel, proc jsem si auto poridil.

Vsichni maji pocit, ze je vsichni odrbavaji, tak kurwa kdyz si dete koupit rohlik rvete, ze tamhle maji polovicni tvrdy rohlik o padesat haliru levnejsi a ze teda chcete jeste levnejsi? auto neni rohlik, ale ano je, porad je to jen prodejni artikl.

Aky rohlik? Bavime sa o aute, o tom istom modeli s tou istou vybavou ktore je tam ponuknute za jednu a inde za druhu cenu. Preco mas utkvelu predstavu ze ten kto ho predava drahsie ma lepsi servis? Ako keby si sa vyjadroval k uplne inej teme.
Dute
Nováček

Odeslat příspěvekod earl365 24. 4. 2008 22:44

proc ma velkoobchod slevu treba 55% maloobchod 35% a koncak 10%??

Čo je toto za nezmysel? Kde má veľkobochod zlavu? Kde má maloobchod zľavu? Vieš vôbec o čom hovoríš?

Výrobca predáva tovar veľkoobchodu, ktorý ho s určitou maržou predáva maloobchodu ktorý ho s ďaľšou maržou predá zákazníkovi.

Výrobca (obvykle) nepredáva tovar maloobchodu alebo zákazníkovy, ale to nemá nič spoločné so žiadnymi zľavami. Takisto nikoho nemusí zaujímať s akou maržou (resp. zľavou) predá maloobchod tovar zákazníkovi.

Inak sa bežne dajú kúpiť veci v maloobchode za veľkoobchodné ceny (akcie, veľké množstvá, atc.).

Pokiaľ sa to v tomto prípade oplatilo predajcovi predať za 700 tisíc znamená to že má na tom maržu pri ktorej sa to predať oplatí aj s prihliadnutím na možné budúce komplikácie. Ak nie, tak to jednoducho nepredá, nie je predsa idiot.
earl365
Nováček

Odeslat příspěvekod earl365 24. 4. 2008 22:47

JencekSF píše:distributor ma stale dostatecnou marzi pri prodeji za 690.000,- problem je, ze kdyby takto prodal vsechny auta, tak mu nezbyde nez kramek zavrit a proto se tomu logicky brani... ale ukazuje se tu krasne ryze zakaznicky zajem a pochopeni lidi, co neco prodavaji. cena produktu neni zdaleka nejzasadnejsi, levne auto s mizernym servisem je mi k nicemu, drazsi auto a supr servis, kdy mam auto pojizdne cely rok... ano to plni ucel, proc jsem si auto poridil.

Tak nech ich predáva a skončí. Mne ako zákazníkovi je to ukradnuté. Prečo by som ja (ako zákazník) mal riešit rentabilitu distribútora? Veď toto je úplne šialené.

Skyeurope lieta pod cenu. Keby každému predával letenku za 100SK tak skončí. To znamená že si ju nekúpim? Nezmysel. Ja ako zákazník to neriešim. Letenku si kúpim a ak skončí, je to jeho problém, mal byť opatrnejší.
earl365
Nováček

Odeslat příspěvekod Extinguish 24. 4. 2008 22:47

me pri cestovani zase stvou lidi co nesmlouvaji, jednak ***** ceny pro vsechny belochy co prijedou po nich a taky si pri tom svem pohledu "nebudu se prece s tim spinavym indem dohadovat o 3kc" neuvedomuji jak moc ty lidi urazeji...btw: vyjednat si slevu a pak ji muze jen kokot a tech lidi co si neuvedomuji proc, je mi lito...
Extinguish
Nováček

Odeslat příspěvekod Dute 24. 4. 2008 22:49

macbook píše:
Radek Ondrášík píše:nechapu drzost vubec nejakou slevu chtit a jeste si ji takto trucovite vynucovat. Pokud vim, tak jsi prisel s tim, ze jsi dostal u konkurence nejakou slevu a ze u nich si to vezmes v pripade, ze ti daji to same, coz udelali, ale opet jsi navysil pozadavky. Coz je prasecina, protoze jsi to neustale stupnoval.

Z meho pohledu jsi spatny ty, ne ten prodejce, byt jeho chovani s obvolavanim neni zrovna korektni, ale tebe bych ve sve prodejne nechtel a musim rici, ze takovych zakazniku jako jsi ty, kteri si nechaji pro korunu vrtat koleno je mraky. Kaslou na vse, jenom jak usetrit a kdyz se na necem dohodnou, hned to musi porusit.

presne tak.. davno neplati naz zaklaznik nas pan ale nas zakaznik-nas partak. Chcel si karu za 715 dali Ti ju za 715 ale ty spekulujes dalej, chces za 700 - preco si to nepovedal v KE hned? a co keby si tomu kto ti ju dal za 700 povedal ze mas za 690? toto je fakt nechutny /a nehnevaj sa za vyraz/ vychcany vychodniarsky pristup.

Cital si to vobec? Preco mal hned povedat ze ho chce za 700 ked v tej dobe este taku ponuku nemal? Jednoducho mu medzicasom prisla ponuka ktora sa tvarila ako najvyhodnejsia. Nezobral by si ju? Ved si sa u Gabriela k nicomu nezaviazal, nic neslubil, ani neziadal o dalsiu zlavu, jednoducho Gabrielovi povdal ze auto nezoberie pretoze dostal vyhodnejsiu ponuku.
Dute
Nováček

Odeslat příspěvekod earl365 24. 4. 2008 22:54

Takže keď mám na výber úplne auto za 700 000 a za 715 000, pričom tá drahšia alternatíva neposkytne vôbec žiadnu pridanú hodnotu, mám si vybrať to drahšie aby náhodou chudák predajca na mne neprerobil a neskrachoval...
Pretože inak som vychcaný výhodniar.
earl365
Nováček

Odeslat příspěvekod ace2 24. 4. 2008 23:01

tak vyjednávání by mělo mít nějako formu. A to korektní a důstojnou. To je obchod. Jinak je to jak na tureckým trhu a všichni jsou maximálně tak otrávení.
5 techničáků a všechno RWD
ace2
Veterán

Odeslat příspěvekod julius7 24. 4. 2008 23:06

ace2 píše:tak vyjednávání by mělo mít nějako formu. A to korektní a důstojnou. To je obchod. Jinak je to jak na tureckým trhu a všichni jsou maximálně tak otrávení.

Pokiaľ dotyčný nemal s predajcom ústnu a ani písomnú dohodu,že pri danej zľave kúpi auto,(a nepíše,že by mal) tak nejednal nekorektne.
Predajca dostal na stol fakty a podľa toho reagoval.A že podĺa všetkého iný predajca dal vyššiu zľavu,ako bola interná dohoda predajcov,to nie je problém zákazníka.
A veľmi pochybujem,že by dotyčný predajca na aute tejto cenovej kategórie nemal aj pri tej zľave čo ponúkol, patričný zisk.
Ilúzie zomrú spoločne s pravdou.
julius7
Štamgast

Odeslat příspěvekod Dute 24. 4. 2008 23:14

ace2 píše:tak vyjednávání by mělo mít nějako formu. A to korektní a důstojnou. To je obchod. Jinak je to jak na tureckým trhu a všichni jsou maximálně tak otrávení.

Mno. Jedina vec ktorou mozes operovat je to, ze u Gabriela ukazal email s ponukou na 715,- Inak nevidim nic nedostojne. A nekorektne tam nie uz vobec nic. Predajca prechadza treningami, skoleniami na ktorych sa ucia techniky ako predavat. Naproti tomu zakaznik nema vela prilezitosti sa dohadovat o cenu tovaru. V samoobsluhe to zatial nejde. Z tohto pohladu je obchodne jednanie velmi nevyrovnany suboj, v ktorom zakaznik taha za kratsi koniac a ani si to neuvedomuje.
Dute
Nováček

Odeslat příspěvekod enti 24. 4. 2008 23:16

K urazkam typu vychcany vychodniar sa nema vyznam ani vyjadrovat...su to prazdne slova....Proste som chcel poukzat na to...ze PREDAJCA z KE ktory sa sprava ako male decko (obovolava cele slovensko aby zistitl kto preda Kosicanovy auto lacnejsie) nie je serioznym predajcom...Proste ak nevie dat takuto zlavu mal sa s tym zmierit a nie teraz sa "vyhrazat" inemu predajcovi ze co si to dovolil...Ja som im nic neslubil aj ked ma do toho stale nutili a stale chceli aby som nieco podpisal...ja som sa ich vzdy len spytal co mi vedia oni ponuknut....oni namiesto toho aby prisili s lepsou ponukou (aby si ma ziskali) tak to len dorovnali a cakali ze si vyberem ich...ja za to nemozem ze niekto mi da za menej penazi viac...Neviem ako vy ale ja si peniaze VAZIM...a hoci 14tisic je v podstate smiesna suma pri 700 tisicoch...tak tie peniaze radsej investujem niekde inde ako by som ich dal predajcovi aby mal na kavu v nobles bare...
enti
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ace2 24. 4. 2008 23:19

No tom se nikdo nepře, ale pak už nechodím za původním prodejcem a nesměju se mu kujebácky do xichtu že někdo dal lepší cenu. Zeptám se kdo dá nejlepší podmínky pak to tak koupím a ne že pak obíhám všechny ostatní a směju se jim jací co jsou looseři. Ty se pak naštvou, což se stalo, protože se zjistilo zcela transparentně, že někdo porušil pravidla a udělají z toho problém a ten problém bude mít ten prodejce co ti vyšel nejlépe vstříc, toho vypnou a přiště ti už tak dobrou cenu nedá.

když někde dostanu vyjimečně dobrý podmínky, tak je to věci mezi mnou a prodejcem a zbytek to zajímat nemusí. A když se tím budu chtít prezentovat, tak neřeknu kdo a ještě nedám do ruky jinýmu subjektu emailovou korespondenci proboha.

Většinou když prodejce auta, nemůže dát finanční slevu, protože by porušil nějaká daná pravidla, tak se to dá napravit hmotnou náhradou v podobě další sady kol, několika servisních prohlídek zadara, nebo zápůjčky vozu bez poplatku a atd... variací je hodně, než bazírovat na každý tisícovce.
5 techničáků a všechno RWD
ace2
Veterán

Odeslat příspěvekod earl365 24. 4. 2008 23:25

ace2 píše:No tom se nikdo nepře, ale pak už nechodím za původním prodejcem a nesměju se mu kujebácky do xichtu že někdo dal lepší cenu. Zeptám se kdo dá nejlepší podmínky pak to tak koupím a ne že pak obíhám všechny ostatní a směju se jim jací co jsou looseři. Ty se pak naštvou, což se stalo, protože se zjistilo zcela transparentně, že někdo porušil pravidla a udělají z toho problém a ten problém bude mít ten prodejce co ti vyšel nejlépe vstříc, toho vypnou a přiště ti už tak dobrou cenu nedá.

Ty máš as kryštáľovú guľu. Ako mohol vedieť že nentokrát predajca cenu nezníži? Nikdy nevieš kedy máš najnižšiu cenu až kým ti všetci predajcovia nepotvrdia že lacnejšie sa im to už neoplatí.

když někde dostanu vyjimečně dobrý podmínky, tak je to věci mezi mnou a prodejcem a zbytek to zajímat nemusí. A když se tím budu chtít prezentovat, tak neřeknu kdo a ještě nedám do ruky jinýmu subjektu emailovou korespondenci proboha.

Vieš čítať? AG obvolával všetkých predajcov aby zistil kto mu tú zlavu dal. Toto sa ti zdá normálne?

Většinou když prodejce auta, nemůže dát finanční slevu, protože by porušil nějaká daná pravidla, tak se to dá napravit hmotnou náhradou v podobě další sady kol, několika servisních prohlídek zadara, nebo zápůjčky vozu bez poplatku a atd... variací je hodně, než bazírovat na každý tisícovce.

Keď nemôže dať zľavu, nech ju nedá. To predsa nie je vec zákazníka. Zákazník sa nestará o interné predpisy distribútora. Chce zistiť najnižšiu cenu a to je úplne racionálne.
earl365
Nováček

Odeslat příspěvekod Dute 24. 4. 2008 23:27

@ enti
to s tym chovanim dilera ala decko tak celkom pravdu nemas. Pravdepodobne diler ktory Ti auto ponukol za 700,- porusil nejaku dohodu. Ci uz to bola dohoda o minimalnej cene dohodnutej samotnymi dilermi, alebo to prislo ako pripis od importera to uz nezistime. V kazdom pripade Tvoj problem to nie je, Tebe bola taka cena ponuknuta a tym to pre Teba hasne. Keci o vychodniaroch, kujebakoch a ostatne si nevsimaj. Resp. vsimaj, je to vizitka korektnosti a dostojnosti.
Dute
Nováček

Předchozí stránkaDalší stránka