Charakter predajcov

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Radek Ondrášík 24. 4. 2008 20:45

enti píše:Radek Ondrášík: Ja som od nich nechcel zlavu 715 ja som im povedal aka je posledna ponuka a ze ci vedia dat lepsiu...oni povedali ze si to premyslia...kym to oni premyslali prisiel treti s ponukou 700...akoze ja som ten zly??????Nejak nechapem o com to je...oni namiesto toho aby dali o trosku lepsiu dali len taku istu za 715....Opat som ja ten zly...akoze sa stracam....


ano jsi. Uprimne, vem si, ze bys vyzebral tu slevu na 700tis. Jaky si myslis, ze bys mel pak s tim prodejcem vztah, kdybys chtel pak k nemu jezdit do servisu. Predstav si, ze bys pak potreboval resit neco atypickeho, potom, cos ho sedrel na kost.
Radek Ondrášík
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepi730 24. 4. 2008 20:47

julius7 :radek je proste taká "krava" na všetkých-nielen na Slovákov...neber si nič osobne -a ohľadom predaja má pravdu 8-)
pepi730
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Spectral 24. 4. 2008 20:48

Radek Ondrášík píše:ano jsi. Uprimne, vem si, ze bys vyzebral tu slevu na 700tis. Jaky si myslis, ze bys mel pak s tim prodejcem vztah, kdybys chtel pak k nemu jezdit do servisu. Predstav si, ze bys pak potreboval resit neco atypickeho, potom, cos ho sedrel na kost.

Úplně normální, jaképak sedřel na kost, nedělej z nich chudáky. Prodejce není debil a nikdy ti to neprodá tak, aby na tom ztratil. Minimálně si na tobě nahrabe později na servisování, kde jsou taky pěkné pálky.
Spectral
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek Ondrášík 24. 4. 2008 20:49

Spectral: proste to uzavreme s tim, ze na to mam jiny pohled. Zebrat o slevu je proste ubohe.
Radek Ondrášík
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepi730 24. 4. 2008 20:54

Spectral :predaj si na servise nenahrabe-väčšinou je to rozdelené aj u jedne firmy
pepi730
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kefish 24. 4. 2008 20:54

RO: Samozrejme ze to, co popisujes, je uz ponekud extrem. Ale kdyz to vezmes do detailu, tak na strance vasi firmy slibujete nejnizsi cenu. Potom se nemuzes divit, ze tu nejlepsi cenu po tobe zakaznici chteji. Pokud ti to vadi, nemas slibovat neco, co nechces splnit.
Jsem podpisový virus. Prosím, zkopírujte si mě, abych se mohl rozšířit.
kefish
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dute 24. 4. 2008 20:58

@ Ondrasik

Ako citam tak citam, nikde som sa nedocital ze enti opätovne navysoval poziadavky. Jednoducho predajcovi oznamil, ze ani opravenu ponuku od Gabriela neberie, pretoze medzicasom mu dosla este lepsia ponuka z tretej strany. To je vsetko.
Dute
Nováček

Odeslat příspěvekod Radek Ondrášík 24. 4. 2008 21:00

kefish píše:RO: Samozrejme ze to, co popisujes, je uz ponekud extrem. Ale kdyz to vezmes do detailu, tak na strance vasi firmy slibujete nejnizsi cenu. Potom se nemuzes divit, ze tu nejlepsi cenu po tobe zakaznici chteji. Pokud ti to vadi, nemas slibovat neco, co nechces splnit.


o tom ja nemluvim, to je sluzba, kterou respektuji. Hovorim o jinych vecech, ale to je na dlouho.
Radek Ondrášík
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod earl365 24. 4. 2008 21:05

Úžas. Toto je úplne bežná prax v USA pri nákupe auta. Nie je na tom nič nemorálne ani úbohé. Pritom každý nadáva na cenu áut v európe (resp. SR/ČR). Aby aj nie, niet sa čo čudovať keď je zákazník ktorý si vyberá predajcu podľa ceny označený za úbožiaka.

Jediný úbožiak ktorý tu je sa nedávno vychvaľoval tým aké zľavy dostáva na nové autá.
earl365
Nováček

Odeslat příspěvekod messy 24. 4. 2008 21:30

Radek Ondrášík píše:Spectral: proste to uzavreme s tim, ze na to mam jiny pohled. Zebrat o slevu je proste ubohe.


V tom pripade ale popieras zaklad trhovej ekonomiky a to ze cenu neurcuje predajca/vyrobca, ale trh. Nebudu zakaznici, nebude ani predajca. :pozor Na to by mal kazdy pri obchodovani mysliet.
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce.
messy
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Delphin 24. 4. 2008 21:56

JencekSF píše:jses divny, na par produktu mame jako firma vyhradni zastoupeni a to vis, ze si hlidame za kolik se to prodava, protoze je potreba cely retezec prodeje udrzet v rozumnych mezich a prodavat se ziskem... a jsme jen radi, kdyz nam nekdo zavola a rekne ten a ten nedodrzuje doporucene ceny... jsou doporucene nikoliv zavazne, ale je jen na nasem uvazenim kolik ma dany odberatel slevy... protoze jeden jediny je schopny pokazit ceny na celem trhu... a o to nikdo nestoji. nejsou marze pro velkoobchody a maloobchody dostatecne diky jednomu chytrakovi? tak potom mi vysvetli proc prodavat nas produkt, kdyz na jinem se vydela vic. dovozce si spravne hlida ovecky, aby nedavaly vetsi slevy nez je domluveno.

Neříká se tomu kartel?
AR: Nejdřív Pionýr, pak Favorit, Fabia, Ford Focus II, Fabia Sedan, Superb III, Kodiaq a teď Octavia III se Superbem IIIfl. Ale Pionýr mi pořád zůstal. MM: Samsung S23. Živě: Dell XPS15, Dell G16 a HP.
Delphin
Otvírák Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod macbook 24. 4. 2008 21:58

Radek Ondrášík píše:nechapu drzost vubec nejakou slevu chtit a jeste si ji takto trucovite vynucovat. Pokud vim, tak jsi prisel s tim, ze jsi dostal u konkurence nejakou slevu a ze u nich si to vezmes v pripade, ze ti daji to same, coz udelali, ale opet jsi navysil pozadavky. Coz je prasecina, protoze jsi to neustale stupnoval.

Z meho pohledu jsi spatny ty, ne ten prodejce, byt jeho chovani s obvolavanim neni zrovna korektni, ale tebe bych ve sve prodejne nechtel a musim rici, ze takovych zakazniku jako jsi ty, kteri si nechaji pro korunu vrtat koleno je mraky. Kaslou na vse, jenom jak usetrit a kdyz se na necem dohodnou, hned to musi porusit.


presne tak.. davno neplati naz zaklaznik nas pan ale nas zakaznik-nas partak. Chcel si karu za 715 dali Ti ju za 715 ale ty spekulujes dalej, chces za 700 - preco si to nepovedal v KE hned? a co keby si tomu kto ti ju dal za 700 povedal ze mas za 690? toto je fakt nechutny /a nehnevaj sa za vyraz/ vychcany vychodniarsky pristup.
VW PASSAT CC 3.6V6 220kW DSG 4MOTION 2009
macbook
Nováček

Odeslat příspěvekod ace2 24. 4. 2008 22:15

tak tak když jsem to četl jak to psal, tak jsem myslel že zešedivím. Pán je kujebák s kterým bych vyběhnul a ještě snad obvolal všechny kolem, že je to kujebák ať se na něj připraví.

Jak někdo správně řekl, business musí být výhodný pro všechny. Jinak přijde do servisu, objednávka na servis 14 dní, dodávka dílů týden, a náhradní auto dostane Lupo.

jo a úplně mě dojala ta pasáž jak ukazoval maily od jinud, no to mě ruka upadla kdyby mě to jenom napadlo udělat.
ace2
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod earl365 24. 4. 2008 22:19

macbook píše:presne tak.. davno neplati naz zaklaznik nas pan ale nas zakaznik-nas partak. Chcel si karu za 715 dali Ti ju za 715 ale ty spekulujes dalej, chces za 700 - preco si to nepovedal v KE hned?

Pretože vtedy nevedel že nejaký iný predajca je schopný predať mu to za 700. Čo je na tom také tažké pochopiť?

macbook píše:a co keby si tomu kto ti ju dal za 700 povedal ze mas za 690? toto je fakt nechutny /a nehnevaj sa za vyraz/ vychcany vychodniarsky pristup.

Tak by mal predajca dve možnosti. Dorovnať na 690 (prípadne nižšie) alebo povedať že to pre neho nie je rentabilné. A to že mu to ponúkne niekto za 690 tisíc znamená že predajca má dosť veľkú maržu (a to teda že má) a ešte stále sa mu to oplatí.

Samozrejme lepšie riešenie je nechať zo sebou vyjebať a kúpiť to za čo najvyššiu cenu. Aspoň taký mám pocit z niektorých príspevkov.

Ad vychcaný východniarsky prístup. Mám pocit že v tomto kontexte znamená vychcaný východniarsky prístup nenechať so sebou vyjebať.
earl365
Nováček

Odeslat příspěvekod earl365 24. 4. 2008 22:26

Ako pozerám na príspevky v tomto fóre začína je mi jasné prečo sú u nás ceny áut také ako sú. To že v USA stoja autá polovicu z SK/CZ ceny zďaleka nie je len DPH. Sú to hlavne marže predajcov.

Bežný postup v USA je dať si spraviť kalkuláciu a potom obvolávať všetkých predajcov a postupne znižovať cenu. Nikto sa nad tým ani nepozastavuje.

Samozrejme u nás sú predajcovia asi niečo lepšie a trhová ekonomika sa na nich nevzťahuje.
earl365
Nováček

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků