Charakter predajcov

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod enti 24. 4. 2008 14:28

Mozno sa tato tema nehodi celkom sem ale za posledny tyzden som pisal sem najviac tak som sa rozhodol ze napisem jednu malu vec ktora sa mi stala pri vybere auta.

Kedze som z Kosic (SR) tak som oslovil jedineho predajcu (PREDAJNA GABRIEL s.r.o.) v KE ohladom vozidla GOLF GT SPORT. Boli ku mne mily nechali mi si vsetko vyskusat a popozerat sa...Potom doslo na cenu tak sme sa dohodli aj na nejakej mensej zlave a povedal som ze si to este cele premyslim...silou mocou chceli po mne aby som cim skor podpisal zmluvu...ale zas nedal som sa a povedal som ze este pockam.

Na druhy den som Oslovil ostatnych predajcov na Slovensku ze aku mi vedia dat oni zlavu...Kedze ako kazdy chcem kupit auto co najlecnejsie je mi jedno ci ho kupim tu v KE alebo o 100km dalej. Tak mi prisla z jedneho mesta ovela ovela ovela lepsia zlava ako mi daval kosicky predajca (PREDAJNA GABRIEL s.r.o.) . Tak som znova prisiel do Kosickej predajne kde som povedal ze mam uz lepsi ponuku a ze co s tym vedia spravit...Neverili mi tak som im ukazal mail ze mam lepsiu ponuku z ineho mesta...Vyzerali maximalne seriozne tak som si povedal mozno pojdu s cenou dole a bude to fajn...Povedali ze si to musia premysliet...V ten den sa mi ozval este jeden predajca ktory mi dal este lepsiu zlavu na toto vozidlo...dostal som za na viac ako 10% zlavu...Takze som si povedal ze berem toto vozidlo od nich a uz necakam ani na lepsiu ponuku. Po jednom dni sa mi ozvala opat kosicka predajna (PRDAJNA GABRIEL s.r.o.) ktora mi ponukla zlavu na vozidlo taku istu ako mi davali pri prvej zlave v inom meste ale tato ponuka bola stale nizsia ako ponuka z druheho mesta. Takze som im povedal ze proste mi ponuka z ineho mesta ktoru som uz prijal a ze moje rozhodnutie sa nemeni a ze isli s cenou o 10% dole(zivotna chyba ze som prezradil o kolko)...Ale kedze som ich pokladal za serioznych predajcov tak som to nepovazoval za az tak dolezite...Su to dve nezavisle pradajne ktore nemaju nic spolocne...A co cert nechcel MAJITEL kosickej predajne (PREDAJNA GABRIEL s.r.o.) zacal obvolavat vsetkcyh predajcov po SR a vyzvedat kto si dovoli dat takuto zlavu na vozidlo....A nakoniec aj zistil aky pradajca mi ponukol tuto zlavu a este zacali robit problemy ze ako si taketo nieco mohol dovolit...atd....Nevravim ze som nespravil chybu ale takuto vec som ozaj necakal...Ako si moze takato predajna (PREDAJNA GABRIEL s.r.o.) dovolit taketo nieco...ak nema na tu zlavu tak nech sa nestara do inych...ale ako male decko moj kosicky predajca sa ide stazovat sefke ze niekto dal zlavu 10% na SR potom sefka ako male ***** decko obvolava cele SR aby zistila kto a ked zisti ze kto tak este do nich picuje ze co si to dovolili....Akoze nech sa na mna nikto nehneva ale nieco tak trapne treba hladat..... ODPORUCENIE NA ZAVER PRE SLOVENSKYCH KUPCOV VOZIDLA:

ZDALEKA SA VYHNITE PREDAJNI (PREDAJNA GABRIEL s.r.o.)..PRETOZE VAM NIKDY NEDAJU ANI LEN TU NAJMENSIU ZLAVU ANI LEN SA NESTARAJU O ZAKAZNIKOV CO SA TYKA SLUZIEB A PO MOJICH SKUSENOSTIAH VAM PORADIM...CHODTE KUPIT 30KM DALEJ (PRESOV) TAM VAM NIE LEN ZE DAJU ZLAVU ALE BUDU SA STARAT O VAS AJ POTOM KED UZ IM ZA TO AUTO ZAPLATITE. NEVERIL SOM SVOJIM ZNAMYM KED NADAVALI NA (PREDAJNA GABRIEL s.r.o.) KVOLI SERVISOM A INYM MALICKOSTIAM ALE TERAZ VAM POVIEM ZE NIKDY NIKDY NIKDY TAM ANI LEN NEZAVITAJTE.

Ps: pan Oskar Fodor ked vas stretnem na ulici tak vam naplujem do tvare, pretoze spravat sa ako male decko ktore ide sa hned vyzalovat svojej sefke ze nejaka ina predajna da vacsiu zlavu je maximalne detinske a clovek ktory taketo nieco robi tak je akurat ritolezec ktory v zivote moze maximalne robit predajcu a nikam to nedotiahne.

Ps: Pre mna je to velke ponaucenie na cely zivot...Nikomu nic nehovorit aby som zbytocne nenarobil problemy ludom ktory sa ku mne spravali seriozne.
enti
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _Troy_ 24. 4. 2008 15:05

1. Nepřijde mi na tom nic až tak zvláštního
2. Reklama?
3. Jestli si myslíš, že to někdo bude celý číst, tak si asi upad :roll:
_Troy_
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod enti 24. 4. 2008 15:20

1. Mne to pride zvlastne hlavne ked viem ako sa spravaju v zahranici
2. Anti reklama ked uz tak
3. Ty si to precital. Nemusia to citat...forum je o tom aby ten kto chce si to precital a ten kto nechce tak to necital...
enti
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod RRAAFF 24. 4. 2008 15:30

Já sem to celý přečetl :-D
Fabia 3 Combi 1,0 TSI 6MP Style MY21 - blind spot, adaptivní tempomat, care connect, DAB, parksystem P/Z...
Ex.Fabia 3 Combi 1,0 TSI DSG Style + 2x Škoda Rapid FL 1,0TSI ambition

Opel Vectra B 1.8 16V CD sedan 306000km
RRAAFF
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MICT14N 24. 4. 2008 15:55

tak musim rict ze sem si to teky precetl cely a to chovani mi nepripada vubec nenormalni; kdyz se jeden rozhodne kazit ceny tak na to doplacej vsichni ostatni coz se samozdrejme nikomu nelibi (krome toho jednoho) ale na druhou stranu mi nepripada 10% jako tak neprekonatelna sleva, zvlast u volkswagenu takze to chovani prodejce mi pripada musim rict ponekud prehnany
MICT14N
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukino 24. 4. 2008 16:30

RRAAFF píše:Já sem to celý přečetl :-D

Ja ne, nechcete to nekdo shrnout do par vet? :)
Lukino
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Eross 24. 4. 2008 16:36

Takych suflitkarov nemusim.
Skor ma zaujima ze ako si dopadol ty, ci si auto kupil v PO alebo este stale cakas
na lepsiu ponuku od ineho predajca. Co sa tyka Auto gabriel to ma dost dominantne postavenie
na trhu (vychod slovenska) takze sa aj podla toho sprava. V zivote som tam nebol a ani
neplanujem uz len z dovodu od znamych ktori nemaju snimi dobre skusenosti.
mimochodom jeden WV voz v blizkej buducnosti budeme kupovat ,ale u nich to nebude
a servis bude pravdepodobne v celkom inej znackovej spolocnosti, terajsie WV co mame
tu spolocnost AG ani nenavstivilo a fahci skoro ako audi R8...
;-)
Naposledy upravil Eross dne 24. 4. 2008 16:38, celkově upraveno 1
Tempus Maxcars - Kurz bezpecnej jazdy - Skola smyku -absolvovane :)
Eross
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _Troy_ 24. 4. 2008 16:37

1. enti chtěl VW
2. šel do autosalonu kde se chovali velmi slušně a nabídli dobrou cenu
3. zjistil, že by u jiného prodejce mohl dostat větší slevu
4. s touto slevou se vrátil k prvnímu prodejci
5. prodejce se ***** a začal obvolávat ostatní prodejce, který vůl dal takovou slevu
6. enti si teď myslí že to je špatný prodejce.
_Troy_
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 24. 4. 2008 16:52

Mě se to celé jeví tak nějak logické. 8-)
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepi730 24. 4. 2008 17:57

enti:si klasický "vyčúraný" zákazník-ty máš peniaze,vyberieš si kde chceš,nerieš problémy predaja-to je na nich 8-)
pepi730
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod King of Potato People 24. 4. 2008 18:04

jses divny, na par produktu mame jako firma vyhradni zastoupeni a to vis, ze si hlidame za kolik se to prodava, protoze je potreba cely retezec prodeje udrzet v rozumnych mezich a prodavat se ziskem... a jsme jen radi, kdyz nam nekdo zavola a rekne ten a ten nedodrzuje doporucene ceny... jsou doporucene nikoliv zavazne, ale je jen na nasem uvazenim kolik ma dany odberatel slevy... protoze jeden jediny je schopny pokazit ceny na celem trhu... a o to nikdo nestoji. nejsou marze pro velkoobchody a maloobchody dostatecne diky jednomu chytrakovi? tak potom mi vysvetli proc prodavat nas produkt, kdyz na jinem se vydela vic. dovozce si spravne hlida ovecky, aby nedavaly vetsi slevy nez je domluveno.
Breaking the sound barrier
King of Potato People
Missák Garáže 2007
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zdenek 24. 4. 2008 18:07

enti: Taky mě to přijde jako celkem logický, prodejce B dal slevu větší než si prodejce A představuje jako rozumnou, tak se shání po tom kdo to je, udělal by to každej kdo něco prodává.
Tobě to může bejt jedno že to tak je, máš slevu jakou jsi chtěl u prodejce který se ti zamlouvá, tak co řešíš. Jeho věc jakou slevu může dát, jakou dá, případně jak se dohaduje s ostatníma.
zdenek
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek Ondrášík 24. 4. 2008 18:12

nechapu drzost vubec nejakou slevu chtit a jeste si ji takto trucovite vynucovat. Pokud vim, tak jsi prisel s tim, ze jsi dostal u konkurence nejakou slevu a ze u nich si to vezmes v pripade, ze ti daji to same, coz udelali, ale opet jsi navysil pozadavky. Coz je prasecina, protoze jsi to neustale stupnoval.

Z meho pohledu jsi spatny ty, ne ten prodejce, byt jeho chovani s obvolavanim neni zrovna korektni, ale tebe bych ve sve prodejne nechtel a musim rici, ze takovych zakazniku jako jsi ty, kteri si nechaji pro korunu vrtat koleno je mraky. Kaslou na vse, jenom jak usetrit a kdyz se na necem dohodnou, hned to musi porusit.
Radek Ondrášík
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepi730 24. 4. 2008 18:15

radek:v podstate máš pravdu,ale pokiaľ drží prachy v ruke on,tak je na koni...to je realita
pepi730
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _Troy_ 24. 4. 2008 18:16

pepi730: no jen aby se mu to nevymstilo třeba při servise...
_Troy_
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků