Tank pre rodinu

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod cpt_Slow 1. 2. 2023 18:08

stewo99 píše:
BigFoot007 píše:Este na mna vyskocilo toto - nie je to LC, ale rozhodne je to v podobnych vodach...


110tis. Je predsa len uz trochu dost.

hlavne za kazovú kktinu, ktorú by som domov nechcel ani zadarmíka (hoci áno, bol som v showroome ho pozerať , ako nástupcu GL)
Kvalita interieru je jedna veľká katastrofa hodná akurát tak dacie sandero - true story, plasťák ako prasa, porezal som si prst na plastovom výlisku lakťovej opierky.
wtf na aute za 97K EUR :shock:
R6 320kW, R4 1.3+el 160kW
cpt_Slow
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod majkom 1. 2. 2023 18:20

ale je to tank! zadani splneno:D
majkom
Štamgast

Odeslat příspěvekod BigFoot007 2. 2. 2023 09:48

@stewo99 - Este raz som si precital co mas vlastne za zadanie, a vo finale by som asi zobral Touarega, ale len pod jednou podmienkou - ze sa do neho cela rodina v pohode zmestite teraz ako aj o 7-8 rokov, a vysvetlim preco:
- zadna sirka je slusna (1540 vs 1500 co mas teraz u RAV4)
- pohodlim to bude TOPka, najma ked si priplatis za akusticke okna (rocne najazdis 30-40t km)
- je to asi jedno z mala aut, co tych 7-8 rokov s ~35t km rocne by mohlo dat pri relativne "malych" nakladoch na servis (Ford ma sice hybrida, ale za mna je to asi komplikovanejsie auto).
- cena je fakt dobra, a aj ked si to dovybavis, stale si v limite ~70t EUR.

Par dilem ktore by som mal:
- Touareg na vzduchu ma aj zadnu natacaciu napravu, co by si mega ocenil v meste ako aj pri kazdom parkovani. Problem ale je, ze jedneho dna sa nieco zo vzduchoveho podvozka ozve a v ten moment to bude minimalne za 2000 EUR (ratam uz aj s inflaciou, ten vzduch sa ozve najskor po 150t km). Klasicky podvozok by tych ~300t km ktore mas v plane nabehat mohol aj vydrzat bez nejakych vacsich investicii.
- co vsetko si dovybavit a co naopak nie
- ked uz je v hre Touareg, mozno dava zmysel sa popozerat aj po sestre Q7, ktora by tie 3 rovnocenne sedadla vedela ponuknut, zial za vyssi peniaz, alebo potom rocna jazdenka s par tisic km na krku
Have you tried turning it off on on again?
BigFoot007
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod quasimoto 2. 2. 2023 09:51

ja len dodam, ze Touareg ma 4 podvozky:
- klasicky
- vzduch za 2100 €
- vzduch s natacanim vzadu za 3100 €
- vzduch s natacanim vzadu a aktivnymi stabilizatormi za 6400 € :)
quasimoto
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigFoot007 2. 2. 2023 10:14

Ja som to len tak v rychlost mrkol, a mat prachy, tak beriem asi toto:
Toureg prostredna vybava (Atmosphere or Elegance podla vkusu) - 59 390 € so 170kW TDI
+ Technik Paket za 6090 € (nocne videnie, head up displej, ambientne osvetlenie, pneumaticke pruzenie + natacanie zadnych kolies, stmavene skla od B stlpika, bezdotykove otvaranie kufra, keyless
+ Parking Paket 2 za 790 €(360 kamera + zadna parkovacia kamera, inak tam nie je nic...)
+ Driver Assist Paket za 1270€ (Travel Assist, Side Assist etc., na dialnicu must have)
+ Light Assist za 170 €
+ Sedadla s pamatou za 210€ (ak by budget dovolil, tak by som si priplatil za sedadla s ventilaciou)
+ Connectivity Paket za 670 € (toto ale vo finale nemusi byt, ale z dovodu deciek vzadu by som si radsej za tie USBcka priplatil)
+ Bezpecnostne akusticke skla na dverach za 960 €
+ Metaliza za 1280 € (alebo 1710 €)

= vo finale teda +-71t €, metaliza by sa mohla dat uhrat ako "dajek"
Have you tried turning it off on on again?
BigFoot007
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod K86 2. 2. 2023 10:47

A co ty emerický mrtki?
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pozpatku_fijA 2. 2. 2023 13:52

bych turka bez IQlight nechtěl ...
Tento hon, který zde dělá Mello, agat a ajif, by měl být trestaný. začíná to pomalu hraničit se šikanou.
pozpatku_fijA
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigFoot007 2. 2. 2023 14:53

No vzhladom na to, ze v Slovenskom cenniku nie je ziaden priplatok mozny za IQ Light, tak to chapem tak ze IQ svetla su uz v cene od najnizsej vybavy...
https://cf-cdn-v6.volkswagen.at/media/K ... 2-2023.pdf
Have you tried turning it off on on again?
BigFoot007
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pozpatku_fijA 2. 2. 2023 15:40

pokud by to tak bylo, tak super, v CZ je to takto:
https://www.volkswagen.cz/modely/touare ... led-matrix

volitelné = není ve standardu

Ale úplně si to nemyslím, podle fotek a konfigurátoru nemá základní turek na Slovensku ostřikovače světel a tím pádem podle mne má jen ty základní LED světla - navíc s IQ light nelze light assist (protože IQ light zatmavují konkrétní paprsky a tím pádem assist netřeba nebo lze říct, že je součástí)
Tento hon, který zde dělá Mello, agat a ajif, by měl být trestaný. začíná to pomalu hraničit se šikanou.
pozpatku_fijA
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod quasimoto 2. 2. 2023 20:56

V SR (a asi ani inde v EU) aktualne IQ Light nie je mozne objednat kvoli restrikciam (tusim to ma rovnako aj Q7).

Ale na skladoch este su aj auta s IQ.

V zaklade su bezne full LED bez matrix funkcie
quasimoto
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pozpatku_fijA 3. 2. 2023 06:56

a má to aspoň dynamické blinkry? :cry:
Tento hon, který zde dělá Mello, agat a ajif, by měl být trestaný. začíná to pomalu hraničit se šikanou.
pozpatku_fijA
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puk123 3. 2. 2023 08:30

Vůbec nemá.
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod quasimoto 3. 2. 2023 09:00

Oproti LC to horsie svetla urcite nebudu ;)
quasimoto
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tslany 3. 2. 2023 10:32

Je úplně jedno, jak inteligentní německý světla jsou, oproti japonským světlům svítěj na *****.
Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečnost.

Z is for залупа!
tslany
Inventář


Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků