rodinne kombi na benzin / autosalon BXL

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod karel_ruzovka 24. 1. 2023 13:01

Zdravim Vas

Rad bych pozadal o radu s vyberem noveho auta, nasi Zafiru 1.6 cng turbo 2010 ovinula nejaka mracna. Geopoliticka mracna maji zasadni vliv na cenu cng a v poslednich letech mam znacne vydaje v servisu, casto v souvislosti prave s tovarni vestavbou cng. Zafira ted stoji zase v servisu s unikem plynu..
Pred tydnem jsem navstivil autosalon v Belgii a protoze hledam jen benzin, bylo mi smutno. Samy hybrid a elektrika, vetsi vozy jen diesel, pripadne elektrika. Tak mi prislo, ze dealeri take nejsou nijak stastni, kdyz jsem se tam byl podivat pred dvema lety (jen tak, koupi jsem neplanoval) prisla mi atmosfera zcela jina, lepsi. Kdyz uz jsem v katalozich nebo u stanku nasel prostorne auto, jake si predstavuji (napr. Toyota Proace city verso) na benzin, tak je tam jen 1.2 moturek a tohle opravdu nechci. Jezdim strasne nalozenej, nekdy i s vozejkem. Nemenim auta casto, spise je dojizdim do vice ci mene horkeho konce. 1.6 turbo je tak spodni hrana. Proto Vas prosim o nejake trvanlivejsi tipy/typy.

Auto bych radeji nove (pripadne do tri let, malo ojete). Cisty benzin. Ne hybrid a diesel. Mnozi se mesta, kam jezdim a kde vazne vyhrozuji zakazem dieslu :-/
Objem 1.6 a vice.
Moznost se vyspat uvnitr v leze - 180cm vyska postavy (Zafira ma ve druhe rade ma tu lavici, ktera nejde normalne vyndat a nici prostor na spani na cca 160 cm, jinak ji miluji).
Jezdim casto velmi nalozen. Taham pri tom i vozik 750kg.
Najezd mam 25 000 presne.
Cenu si predstavuji do 1 mil. pripadne trosku vys, ale radeji tak o 150 tis. niz.
4x4 neurazi, ale rozhodne neni podminkou.

Dekuji za Vas cas a tipy, pripadne mohu doplnit nejake informace, je-li treba.
Hezky tyden vsem. Karel
karel_ruzovka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod puk123 24. 1. 2023 18:22

Kup třeba:
Obrázek
puk123
Inventář

Odeslat příspěvekod MV_cz 24. 1. 2023 18:43

No to možná vem tady Davidovu viewtopic.php?f=835&t=1328138&st=0&sk=t&sd=a

-- 24. 1. 2023 18:43 --

puk123 píše:Kup třeba:
Obrázek

Alza auto? 8-D 8-D :D :D :D
renaultí 1.8 M5P EDC
fiatí 1.4 350A1000 dualogic
MV_cz
Veterán

Odeslat příspěvekod impact 24. 1. 2023 21:00

Renault Kangoo a jeho deriváty (Mercedes-Benz třída T, Nissan Townstar) mají místo motoru 1,2 motor 1,3, to je lepší, ne? :)

Jinak teda když si dám takovej výběr na sautu, vypadnou na mě auta jako:
Subaru Levorg (2L)
Opel Insignia (2L)
Seat Ateca (2L)
VW Golf Alltrack (2L) - https://www.sauto.cz/osobni/detail/volk ... /185294060
Mazda 6 wagon
Toyota Rav4
Škoda Kodiaq

atd...

https://www.sauto.cz/inzerce/osobni/?cena-od=100000&cena-do=1000000&vyrobeno-od=2021&vyrobeno-do=2023&objem-od=1599&palivo=benzin&typ=kombi%2Cliftback%2Csuv%2Ccuv%2Cmpv&razeni=od-nejlevnejsich&strana=13
Hyundai je auto do konce života. Zaprvé, nikdy ti ho neukradnou. Zadruhé, nepodaří se ti ho prodat.
impact
Štamgast

Odeslat příspěvekod majkom 24. 1. 2023 21:24

A v cem je problem s tym hybridem?
majkom
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod puk123 25. 1. 2023 08:18

Že jo? Chápal bych u plugin hybridu problém s váhou resp. nosností, ale jinak by s nákladem a rozjezdy nebo zpomalováním měl pomáhat.

K tomu výčtu možná Subaru Forester a snad něco od SSangyongu.
puk123
Inventář

Odeslat příspěvekod majkom 25. 1. 2023 08:47

Ja jen ze uz rok jezdim smaxem hybrid a je to fajn, nevim jestli splnuje uplne vse z pozadavku (zejmena to spani vzadu a cenu - podrazel ale myslim ze do mega by sel), ale 2.5l atmosfera by mohla vyhovovat, ale je to hybrid, co prej je spatne..
majkom
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod impact 25. 1. 2023 08:57

Nechce asi každých pár let řešit novou baterku, když se tedka spálil s cng.
impact
Štamgast

Odeslat příspěvekod majkom 25. 1. 2023 09:04

Kazdych par let? Zaruka na baterku je 8let/160tis km, tak to moc resit nebude bych rekl…
majkom
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod kurtoid 25. 1. 2023 09:47

Na tahání + pohyb po městě by byl ideální starý dvoulitr TSI, který měl ještě kombinaci přímého a nepřímého vstřiku. DSG má mokré spojky, takže taky něco zvládne, pokud chceš automat. Nevím, do kdy se ty motory dělaly. 2020?

Sehnat něco, co bude mít málo najeto, v záruce, bez bouračky. Kolem 700-milion by se mohlo podařit koupit velmi slušné auto, jen to chce počkat, až se něco objeví. Něco dlouhého - chce to kombi jako Passat nebo dlouhé SUV jako třeba Tiguan Allspace. Tam bych si řídil hlavně podle toho, jakou chci světlou výšku. Nebál bych se ani čtyřkolky.

Možná ještě mrknout na dvoulitrovou atmo RAV4 v manuálu, jestli se ještě dělá, ale to by bylo třeba pro mě hodně o kompromisech. A nevím jak na délku, jestli se tam vyspíš.

Subaru má CVT, tam bych si obával o životnost při tom tahání, ale třeba to jsou předsudky. Pokud se převodovka pokazí, tak je to konec auta. Většinou to u nás neumí nikdo opravit, Subaru dává ruce pryč a nabízí komplet výměnu za necelých 300 tisíc.

Korejci nenabídnou nic. Tam je dlouhé až Sorento, které je v naftě nebo hybridu.

Možná by nebylo špatné mrknout se ještě na nějakou jetou Insignii, bývá za dobré ceny. Ale je to už takový Opel, který už mezi současné Oply nezapadá. Vyvaroval bych se čtyřkolky = problémy.
kurtoid
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod glider 25. 1. 2023 09:59

2019 este urcite pokial sa bavime o 169kW verzii.

Ale myslim; ze aj ta 140kW ma dvojite vstrekovanie.
glider
Ja chcem Slovak

Odeslat příspěvekod MirecBA 25. 1. 2023 22:15

majkom píše:Kazdych par let? Zaruka na baterku je 8let/160tis km, tak to moc resit nebude bych rekl…

Kolko taka baterka kostuje?
MirecBA
Guru

Odeslat příspěvekod karel_ruzovka 25. 1. 2023 23:25

Dobry vecer, moc dekuji za tipy a postrehy.

Tak to vypada, ze budu spise lovit ve triletych ojetinach. Zaujala me z novych Mazda 6, kvuli tomu dvoulitru.

Forester je krasne auto, jen mam strach z tech veci o kterych psal kurtoid. A novy je navic jen hybrid.

Majkom:
Hybrid nechci, jezdim prevazne dlouhe cesty a mam obavy, ze budu zbytrecne vozit tezky system. Navic si nejsem jisty usporou..
U cng to kdysi vypadalo mnohem financne zajimaveji nez dnes u elektriky a jak to dopadlo... Ale uznavam, ze takova politicka podpora asi nebyla. I kdyz v nekterych statech ano.

Jeste jsem premyslel dovezt z Nemecka Pacificu, ale asi nejsem vhodnym majitelem , kdyz me - byt jen na okamzik - napadlo, jaka je asi spotreba. To jsem se asi jen zasnil.
karel_ruzovka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Olsztyn 25. 1. 2023 23:54

No.. minimální objem 1,6 řešit asi úplně nemusíš v zafiře máš 110kw? Nevím jakou generaci máš ale ta poslední byla brutál těžká a v dynamických parametrech vzhledem k udávanému výkonu to nebylo nic moc. Tady píšou 1,6 cng 0-100 11,4 sec..kroutak 210nm
https://www.auto-data.net/en/opel-zafir ... -cng-17012
Můj touran 1,4tsi 110kw má 0-100 udávané 8,9sec...kroutak 250nm
Takže klidně něco s 1,5tsi (novější) např v passatu? Ten je dokonce o pár desetin svižnější...
14dní zpět měli nového v autojarov za 799.000,- výbavu elegance, ta základní bussines mi přijde na Passat chudá, ale taky nic podstatného nechybí
Olsztyn
Nováček

Odeslat příspěvekod majkom 26. 1. 2023 07:18

MirecBA píše:
majkom píše:Kazdych par let? Zaruka na baterku je 8let/160tis km, tak to moc resit nebude bych rekl…

Kolko taka baterka kostuje?

Hele kdyz sem objednaval tak to bylo dle noveho ceniku kolem 50 tisic.. netusim jestli je to ted drahsi nebo levnejsi, to me bude zajimat kdyz tak za 7 let:)

-- 26. 1. 2023 07:22 --

karel_ruzovka píše:Dobry vecer, moc dekuji za tipy a postrehy.

Tak to vypada, ze budu spise lovit ve triletych ojetinach. Zaujala me z novych Mazda 6, kvuli tomu dvoulitru.

Forester je krasne auto, jen mam strach z tech veci o kterych psal kurtoid. A novy je navic jen hybrid.

Majkom:
Hybrid nechci, jezdim prevazne dlouhe cesty a mam obavy, ze budu zbytrecne vozit tezky system. Navic si nejsem jisty usporou..
U cng to kdysi vypadalo mnohem financne zajimaveji nez dnes u elektriky a jak to dopadlo... Ale uznavam, ze takova politicka podpora asi nebyla. I kdyz v nekterych statech ano.

Jeste jsem premyslel dovezt z Nemecka Pacificu, ale asi nejsem vhodnym majitelem , kdyz me - byt jen na okamzik - napadlo, jaka je asi spotreba. To jsem se asi jen zasnil.

Je to full hybrid - tzn jedes takmer nonstop na benzin, ciste elektro jezdis jen ve meste - a nemusis se starat o nabijenu, vse je jen rekuperaci, a ta baterka je mala. Cili vice mene jezdis s 2.5 l atmosferou s podporou elektro motora. Kdyby te zajimala realna spotreba, tady je ma: https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 30059.html

Nekomu by mohla vadit eCVT “prevodovka”, to je spis na tom si to sam testnut.
majkom
Pozorovatel