Vyber auta pre rodinu a …fotra 30 000€

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod MELLO 25. 5. 2022 15:27

Já teda taky ne.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kurtoid 25. 5. 2022 18:30

Hlavně bude strašně super až se v té převodovce eDSG něco odporoučí. To pak bude kompletos i s elektromotorem za 150 tisíc. Takže Atece se "starým" ústrojím palec nahoru.

A ten infotainment taky "nebude bolet". Co je Ateca necelý rok v rodině, tak tam za celou dobu nezazlobilo naprosto nic. Mě třeba v tom dnes už 4 roky starém koncernovém infotainmentu za celou dobu asi 3x zazlobilo přepínání empétrojek, zaseklo se, takže taky celkem fajn. Dnes jim ty infotainmenty trochu zlobí, alespoň uživatel Moucha o tom jednou psal, že mu tam něco neštymuje občas, tak bacha na to :)
kurtoid
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod anonymni 25. 5. 2022 18:38

Nebo kdyz to nove suto s edsg vybouchne bude skofs za pul mega. Nebo kdyz prijede psrni valec bez pojistky nebo kdyz…
anonymni

Odeslat příspěvekod kurtoid 25. 5. 2022 18:51

Tak u koncernu málokdy něco funguje napoprvé. To máme přímý vstřik FSI, řetězové rozvody u TSI, loupající se nikasil u 2.5TDI a 1.8TSI, chladící kapalinu rozpouštějící lepidlo v bloku motoru u 2.0 TDI, nefungující DPF u 1.9TDI, výdrž první generace suchého DSG. Ale když má chuť někdo dělat testera, tak proč ne, koncern bude rád.
kurtoid
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Olsztyn 25. 5. 2022 19:06

Na 1.8tsi mi nesahejte. Akorát mě dnes vezl švára kterej má ode mne O2 2009 1.8tsi. Já dělal preventivně rozvody za 10, novej napínák, když to hlásili ty problémy v 50tkm. Auto má teď 150 a jede tiše, kultivovaně, krásně. Líp než moje 1.4 2018. Žere 7, no problem
Olsztyn
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 25. 5. 2022 20:54

kurtoid píše:Tak u koncernu málokdy něco funguje napoprvé. To máme přímý vstřik FSI, řetězové rozvody u TSI, loupající se nikasil u 2.5TDI a 1.8TSI, chladící kapalinu rozpouštějící lepidlo v bloku motoru u 2.0 TDI, nefungující DPF u 1.9TDI, výdrž první generace suchého DSG. Ale když má chuť někdo dělat testera, tak proč ne, koncern bude rád.


99,9% tech veci zadny problem nemelo…
anonymni

Odeslat příspěvekod Koubes 26. 5. 2022 06:27

Olsztyn: přesně, 1,8 TSI je skvělej motor. Ať si říká kdo chce, co chce. Taky na něj rád vzpomínám.
Taycan plus
911 997.1 S 6G samozřejmě
Mercedes-Benz A200 6G, trochu úprava výkonu...

Jak píše saabik: Všichni skončíme u Porsche...
Koubes
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Já první 26. 5. 2022 06:43

Olsztyn píše:Na 1.8tsi mi nesahejte. Akorát mě dnes vezl švára kterej má ode mne O2 2009 1.8tsi. Já dělal preventivně rozvody za 10, novej napínák, když to hlásili ty problémy v 50tkm. Auto má teď 150 a jede tiše, kultivovaně, krásně. Líp než moje 1.4 2018. Žere 7, no problem


U kvalitních motorů se rozvody nedělají. Možná tak v půl mega
Co můžeš odložit na zítřek, nedělej dnes.
SatanWagen 2.0 TSI 206 kw. Das Škoda Auto.
Skočte si do značky.
Já první
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod berlin 26. 5. 2022 16:12

chlapi, je to fifty/fifty momentalne.

superb dnes neohuril ani neurazil…lenze viete, klasika, 15 min predvazdacia jazda, prve dojmy boli taka vacsia octavia. na 18” to na nerovnostiach drncalo.

superb combi 1.5/manual ktore mozem mat hned, je na 17”.

deti momentalne (!) dva kusy: 13 a 6 , ta 13tka je u mna raz za dva tyzdne a par tyzdnov cez prazdniny. buduci rok planujeme s pani manzelkou dalsie dieta.

jazdny mix ako som spominal- vacsinou mesto/okolie a momentalne nemame bagaz :D ale ta casom pribudne-este raz by som si chcel zopakovat kocikovanie.

predajca superba ma tlaci do rozhodnutia a zlozenia zalohy mam sa do zajtra do 7:30 rozhodnut ci to beriem.vraj je tam zaujemca ktory to chce prist kupit.. ( vraj ´pán advokát z košíc” do pitchi, priznajte sa kto z vas to je??

ateca dtto, rezervacka na 24 h uz uplnynula, dnes som volal nech to podrzia este cez vikend..predajca zatial nezavola naspat ci to plati alebo nie

summa sumarum- podla
mna su obe auta dobre, obe budu posun k lepsiemu zo sucasneho. asi si dam este jedno kolecko jazd, tentokrat aj s manzelkou.

2 z 3 ludi v okoli mi hovorili ze by jednoznacne brali superb.
Naposledy upravil berlin dne 26. 5. 2022 16:20, celkově upraveno 1
berlin
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 26. 5. 2022 16:16

Potrebujes kufr? Superb.
Nepotrebujes takovou kravu? Neco jinyho.

Sportage nebo tusonka jsi koukal?
maXX_CZ
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 26. 5. 2022 16:17

...polovica z ludi z okolia len kvoli tomu, aby mohli povedat, ze maju Superb...
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod berlin 26. 5. 2022 16:22

@ glider- ano, nieco na tom bude;)

maxx- ani ne. chcem vyskusat nieco ine, nie-korejske.

-- 26. 5. 2022 17:31 --

@glider ale zas na druhej strane, superb je v podstate vacsia oktavka (zatial podla tych par minut co som to jazdil) ziadny luxus..takze mozno to je popularne tym aky je tam priestor na nohy, ze je to trosku sirsie vzadu a obrovsky kufor. to je proste v nasich koncinach ( a mozno uz nielen nasich) idealne rodinne auto. nasa mentalita - vacsia auto=lepsie auto. ja to napr tak nemam
berlin
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 26. 5. 2022 16:49

Jako já kdybych si mohl vybrat a nemusel přemýšlet nad penězma, tak místo Atecy vezmu jednoznačně Superba.

Příjemné pohodlné auto, ve kterém máš královský prostor v podélném směru a královský kufr. Moderní interiér.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod berlin 26. 5. 2022 17:05

vidis, a ja mam medzi plusmi atecy to ze budem mat auto ako MELLO

v mojom pripade je cena ateca/ superb to iste. a aj tak premyslam
berlin
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 26. 5. 2022 17:06

Tak potom jednoznačně Superb, je to o třídu lepší auto s o 100l větším kufrem a komfortnějším podvozkem.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků