Výběr nového auta v roce 2022...

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 17. 5. 2022 20:12

MELLO píše:Od začátku po úplném zahřátí oleje tomu dávat napít, aspoň jednou dvakrát na delší trase omezovač a pojede jak vínečko.



Odeslat příspěvekod MELLO 16. 5. 2022 09:58
Na krabici je i 150+ moc. Chystám se jezdit do 120. 8-)
anonymni

Odeslat příspěvekod Arnie J 17. 5. 2022 20:28

Paul Atreides píše:@kurtoid Včera odpoledne jsem auto vyzvedl a dojel s ním domů. Na tachometru mám 96 Km, z toho 80 jsem ujel včera domů.
Jinde jsem psal.
"Včerejší jízda s automatem pro benzín v plném odpoledním provozu hned po vyjetí z autosalonu byla dost adrenalinová. Pro mě. Další účastníci provozu si museli myslet, že jsem právě absolvoval autoškolu. :) Svalová paměť a podvědomi byly dvě pasivně rezistentní bestie. Teď už to snad bude jen lepší."

To budeš asi slušné poleno :D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Paul Atreides 17. 5. 2022 20:34

@Arnije J.: Zdá se mi, že i slušný chlapec jako ty se za ty roky na garáži a pod vlivem mistrů už taky naučil pořádně pochválit kolegy. :)
Paul Atreides
nic

Odeslat příspěvekod Lukas063 17. 5. 2022 20:41

Paul Atreides píše:A jinak ještě něco pro škodolibou část garáže.

Pro auto jsem si jel včera. Vyzvednout jsem si ho měl po osmé hodině.
Na protiúčet jsem dával svého CEEDA SW 2010.
Den předtím jsem do starého auta dal všechny doklady, náhradní pneumatiky a další propriety, na kterých jsme se dohodli. Už pár dní předtím jsem CEEDa ošplouchl, aby vypadal k světu a aby mi ho hlavně nevrátili.
Na autě mám havarijní pojistku 12 let. Do sedmého roku jsem měl KIA asistenci, od sedmého roku auta asistenci Allianz MAX.
Večer před velkým dnem než odevzdám staré auto a vyzvednu nové, jsem zabrblal, že jsem si pojistku a asistenci platil vlastně zbytečně.
Někdy po sedmé hodině druhý den ráno jsme tedy s ženou vyjeli. Jedeme známou cestou, kterou jsem projel tolikrát, že mě přece na ní nemůže nic překvapit. Po chvíli jsem slyšel v autě takové slabé cvakání. Tyhle (pa) zvuky mě v autě dost vytáčejí a stávám se labilnějším, protože slyším a cítím, jak se řád světa začíná hroutit pod dalším náporem chaosu. Chaos začíná jemným cvakáním nedokonale utaženého šroubku nebo hlasitým řevem právě narozeného Putina. Nikdy nevíte. :) Tak se ptám ženy "Slyšíš to?". "Ne, nic neslyším". "To není možný, něco divnýho cvaká". Trochu jsem se natočil dozadu a najednou cítím, že mi kolo sjíždí z krajnice. Tak jsem trhnul volantem zpátky, auto jsem srovnal a pronesl "*****". Měl jsem pravdu - po 30 s říkám "Musím zastavit". Žena říká "Teď slyším nějaký divný zvuk, asi vítr". Trochu zoufale odpovídám: "Ne, to fakt není vítr, to bude pneumatika". Zastavil jsem v poli a zjistil, že přední pneumatika u spolujezdce je hodně vyfouklá. Defekt jsem neviděl. Řikám "*****, *****, já věděl, že teď poslední týden myslím na něco úplně jiného a že to není vhodná doba na vyzvednutí auta". Žena mě lituje a současně si nás, dva strašáky s píchlým autem v poli, začíná fotit a říká "Chtěl jsi vyzkoušet tu asistenci, ne? A to bude po čase dobrá historka, jak jsme jeli pro auto, ne?" Někteří lidé se fakt rodí se štastnou povahou a i z mizerné situace vytěží něco dobrého a vůbec jim nevadí, že ten druhý jen rázuje po poli a po každém hyperkorektním telefonátu volá na lhostejné mraky "*****, *****, fakt mě už všechno docela sere".
Konečně jsem tedy mohl zavolat na asistenci u Allianz. DO 15 minut přijel chlápek, který nám kolo vyměnil. Defekt také nenašel, asi byla pneu proříznutá? Na centrále jim možná SW vyhodnotí, že jsem magor, který den před vypovězením smlouvy o pojištění chtěl zkusit, jestli Allianz asistence funguje.
Mezitím mi předání nového auta v autosalonu přeložili na druhou hodinu. Takže jsme dojeli zase domů a já se uklidňoval, že statisticky bych měl mít další cesty starým autem i novým autem bez problémů.
Ten divný zvuk, kvůli kterému jsem otočil hlavu v autě a málem skončil v příkopu, dělala roletka z kufru, kterou jsem sundal, aby se mi vešly pneumatiky, a položil jsem ji na zadní sedačku, kde se za jízdy různě pohybovala. Na to auto a na různé pazvuky, které jsou známé a benigní, jsem byl už tak navyklý, že tenhle nový cizorodý zvuk mě vyvedl z rovnováhy. *****!

přečetl jsem to celý...aspoň máte na co vzpomínat, i fotky jsou :D
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 17. 5. 2022 20:42

PA: Jsem rád, že to bereš jako pochvalu :)
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod garážmistr 17. 5. 2022 21:02

Paul Atreides píše:@Arnije J.: Zdá se mi, že i slušný chlapec jako ty se za ty roky na garáži a pod vlivem mistrů už taky naučil pořádně pochválit kolegy. :)

:D
rwd
garážmistr
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 17. 5. 2022 21:09

goes píše:
MELLO píše:Od začátku po úplném zahřátí oleje tomu dávat napít, aspoň jednou dvakrát na delší trase omezovač a pojede jak vínečko.



Odeslat příspěvekod MELLO 16. 5. 2022 09:58
Na krabici je i 150+ moc. Chystám se jezdit do 120. 8-)

To se nijak nevylučuje. Omezovač je beztak nejlepší na II nebo III
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moucha 17. 5. 2022 21:10

impact píše:No tak přesně tohle třeba Hyundai v návodu nedoporučuje. Tam raděj bejt do těch 1000 km spíš konzervativní.

Nechtej to mit az moc dobry
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod garážmistr 17. 5. 2022 21:10

No jasně, protože na IV jede i hurvajz 190.
rwd
garážmistr
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 17. 5. 2022 22:14

Prve 2 nadrze by som siel zlahka, potom uz normalne.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 17. 5. 2022 22:39

garážmistr píše:No jasně, protože na IV jede i hurvajz 190.

Ano.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M@C 18. 5. 2022 06:25

Ja kdyz prodaval kdysi svoji 206CC, tak prijel zajemce z druhe strany republiky, prohlidl, vyzkousel, projel, zastavili jsme nekde v poli a jeste ze teda strechu nahoru... Bylo uz asi 10 vecer, leto, uz skoro tma, a strecha se sekla v pulce. Nikdy predtim se mi to nestalo, takze jsem nemel poneti co s tim... :D Vypnout zapalovani, zkontrolovat pojistky, odpojit baterku, nic nepomohlo, tak jsem jel s napul stazenou strechu domu, z garaze vytahl nejake naradi a neco jsme v kufru pohybali s mechanismem a pak se to rozjelo a zas fungovalo. Auta vi kdyz je clovek prodava a nekdy se chteji pomstit :D

Jinak ProCeed pekny, super barva, tu manzelka dobre vybrala, gratulace!
Volvo S80 3.2 A/T AWD 179 kW '11
Volvo V70 3.2 A/T 175kW '09
M@C
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 18. 5. 2022 07:34

tak to je supr s tou střechou ... to ten kupec od toho nedal ruce pryč? :D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 18. 5. 2022 07:43

Nám při predvadecce zůstala klika od dveří v ruce, plast nevydržel. Sleva 1t to spravila ať si ji sežene na vrakovišti.
Taky se mi chtělo auto pomstít.
polda
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Paul Atreides 18. 5. 2022 07:56

M@C píše:Ja kdyz prodaval kdysi svoji 206CC, tak prijel zajemce z druhe strany republiky, prohlidl, vyzkousel, projel, zastavili jsme nekde v poli a jeste ze teda strechu nahoru... Bylo uz asi 10 vecer, leto, uz skoro tma, a strecha se sekla v pulce. Nikdy predtim se mi to nestalo, takze jsem nemel poneti co s tim... :D Vypnout zapalovani, zkontrolovat pojistky, odpojit baterku, nic nepomohlo, tak jsem jel s napul stazenou strechu domu, z garaze vytahl nejake naradi a neco jsme v kufru pohybali s mechanismem a pak se to rozjelo a zas fungovalo. Auta vi kdyz je clovek prodava a nekdy se chteji pomstit :D

Jinak ProCeed pekny, super barva, tu manzelka dobre vybrala, gratulace!


Ten příběh je skvělej. Kupec dostal jako bonus to nářadí z garáže, které slouží k manipulaci se střechou? :)
Paul Atreides
nic

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků